Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(Daluksa @ 2009 03 17, 21:18)
Tai gal nuo savęs reik pradėt, jei pačiai toks dalykas kliūna? Aš už plepsėjimą, nes čia SM, o ne profesionalų augintojų forumas.

plepejimui yra skirta atskira skiltis, o čia ateinam patarimu dėl orchidėjų auginimo bei priežiūros mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lotute @ 2009 03 17, 22:20)
plepejimui yra skirta atskira skiltis, o čia ateinam patarimu dėl orchidėjų auginimo bei priežiūros  mirksiukas.gif


Baikit, merginos, pyktis wink.gif Padėkit dėl mano miltionopsio pumpurus žudančio sad.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif
na ir įsisiautėjot, mergaitės...

Kažkuri rašėt, kad Aleksote matėt miniukų su itin mažais žiedeliais. Gal galit patikslint: bendras augalo dydis, žiedų spalva, kaina? Kiek jų ten buvo, ar yra tikimybė pvz rytoj ten jų rasti - neduoda man ramybės mintys apie juos. Ir kurioj vietoj - ten, kur du aukštai, ar kur vienas?

Dėl nukainuotų cimbidžių - Aleksote pirkau savo du nukainuotus po 10 lt puikios būklės bebaigiančius žydėti (buvau kažkurioj ankstesnėj temoj foto įkėlus). Abu turi po 4 gumbus. Manau, kd toks variantas pradedančiai susipažint su cimbidžiais asmenybei (tam tarpe ir man, žinoma) labai geras. Ir augalai geri, ir kaina . Nesugebėsim pražydint, tai nesugebėsim...
Atsakyti
Nu va, prasidėjo vėl biggrin.gif Kaip kai kurios atsimena, panaši situacija orchidėjose buvo prieš kažkiek laiko su tais plepėjimais, merginos tada supyko baisiausiai, kad kritikuojamos už pliurpimą, kai kurios čia net nebeužeina, kai kurios vis dar. Plepėjimams yra skirtas bendraminčių subforumas, o flora pagal savo paskirtį turėtų būti informacinio pobūdžio, nepainiokit mirksiukas.gif Paskutiniu metu skaitant temą man buvo kilusi mintis, kad parduotuviniams reikalams apskritai gal verta naują temą atsidaryti g.gif Jei gerai pamenu, prieš porą metų gal net buvo tokia tema unsure.gif Orchidėjų temai mirtis negresia, net jeigu tik ir po vieną postą per dieną bus parašoma 4u.gif O išvengiant pliurpaliukų info bus koncentruotesnė ir tikslesnė, jei jau ką...

FleurDeLis, su miltoniopsiais patirtis kol kas labai ribota, turiu tik pusmetį, naminiu žydėjimu dar negresia biggrin.gif Bet su tais kaprizingaisiais maža kas gali būti. Dėl kažkokių priežasčių nepajėgė išsiskleisti ir žiedai supuvo. Žiedai šiaip irgi laikosi gerokai ilgiau, nei porą dienų g.gif Neseniai gautas? Tada sakyčiau daryt šaknų reviziją, jie gana stipriai linkę į puvinius, nors kaip tyčia, pasak visokių rekomendacijų, mėgsta nuolat drėgną substratą doh.gif
Papildyta:
QUOTE(simre @ 2009 03 17, 21:30)
Nesugebėsim pražydint, tai nesugebėsim...

Ta pačia mintim pas mane cymbidiumas atkeliavo prieš keletą metų doh.gif
Atsakyti
noreciau paprasyti tokio dalyko jai galima blush2.gif apsisvietimui!jus cia snekat phalenosis ,miltinopsis ,dendrobium it.t,tiek visokiu cia pavadinimu doh.gif ,ar galima butu,kad parasytumet pavadinima ir prie kiekvieni ikeltumet nuotraukyte ax.gif ,nes visai jau susimaisiau ,nesisigaudau,as pvz turiuviena orche su margais lapais ir buna vienas ziedas ant koto,nors dar ziedo pas save nemaciau unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(egleja @ 2009 03 17, 21:53)
noreciau paprasyti tokio dalyko jai galima  blush2.gif  apsisvietimui!jus cia snekat phalenosis ,miltinopsis ,dendrobium it.t,tiek visokiu cia pavadinimu doh.gif ,ar galima butu,kad parasytumet pavadinima ir prie kiekvieni ikeltumet nuotraukyte ax.gif ,nes visai jau susimaisiau ,nesisigaudau,as pvz turiuviena orche su margais lapais ir buna vienas ziedas ant koto,nors dar ziedo pas save nemaciau  unsure.gif

Pagooglink paphiopedilum vaizdelių 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
dekui 4u.gif ,bandysiu uzsiimt savisvieta ax.gif
Atsakyti
QUOTE(egleja @ 2009 03 17, 22:53)
noreciau paprasyti tokio dalyko jai galima  blush2.gif  apsisvietimui!jus cia snekat phalenosis ,miltinopsis ,dendrobium it.t,tiek visokiu cia pavadinimu doh.gif ,ar galima butu,kad parasytumet pavadinima ir prie kiekvieni ikeltumet nuotraukyte ax.gif ,nes visai jau susimaisiau ,nesisigaudau,as pvz turiuviena orche su margais lapais ir buna vienas ziedas ant koto,nors dar ziedo pas save nemaciau  unsure.gif

greiciau butu ideti jusu gelytes nuotrauka,arba ivesti i google pvz oncidium ir paspausti vaizdas smile.gif tada pamatysit kiek visokiu rusiu,spalvu ras smile.gif As kartais irgi taip pasivaikscioju ax.gif ir jei nesuprantu apie ka raso irgi lyginai taip pat naudojuos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 03 17, 21:51)

Ta pačia mintim pas mane cymbidiumas atkeliavo prieš keletą metų  doh.gif

ir kaip jis dabar laikosi? ar pražydinai? aktualu nes gavau dovanu ir jau nužydėjo, paskutiniu metu laistydaama pamačiau kad dar ir gyvių ji turi blink.gif ar tręši ją kuom nors? ar ne?
Atsakyti
sveikos, mergaites 4u.gif siaip phalaenopsius auginu jau nemazai laiko, taciau iskilo tokia problema, vienos mano gelytes kai kurios saknys tarsi sumedejo, tokios sausos pasidare, taciau tikrai laistau tinkamai. Tiesiog nezinau ar jas reikia iskirpti? Siuo metu mano gelyte zydi, tai nesinori jos persodinti g.gif
Atsakyti
QUOTE(lotute @ 2009 03 17, 22:05)
ir kaip jis dabar laikosi? ar pražydinai? aktualu nes gavau dovanu ir jau nužydėjo, paskutiniu metu laistydaama pamačiau kad dar ir gyvių ji turi blink.gif ar tręši ją kuom nors? ar ne?

Kiekvienais metais prisiaugina po kelias naujas bulbas, bet žydėti schmoll.gif Tręšiu azotinėm trąšom pavasarį ir Schultz nuo rugjūčio, stovi terasoj per vasarą, žiemą verandoj ant lango... Persodinau pernai pavasarį - tiesą sakant, greičiausiai per vėlai, balandžio mėnesį, matyt, nebespėjo sugrįžti į reikalingą ritmą doh.gif Šiemet bandysiu koreguot priežiūrą iš naujo tongue.gif
Nuo gyvių actara palaistyk mirksiukas.gif

QUOTE(nilsa @ 2009 03 17, 22:08)
sveikos, mergaites 4u.gif  siaip phalaenopsius auginu jau nemazai laiko, taciau iskilo tokia problema, vienos mano gelytes kai kurios saknys tarsi sumedejo, tokios sausos pasidare, taciau tikrai laistau tinkamai. Tiesiog nezinau ar jas reikia iskirpti? Siuo metu mano gelyte zydi, tai nesinori jos persodinti g.gif

Jei tik kai kurios, tai kol kas nejudink. O kurios šaknys - orinės ar esančios substrate g.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 03 17, 22:15)
Nuo gyvių actara palaistyk  mirksiukas.gif

aš galvoju ar užteks tik palaistyti g.gif gal ją ir persodinti reikia g.gif
Atsakyti