Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(fussy @ 2009 03 18, 23:28)
labas vakaras smile.gif gal žinot ar orchidėjoms (Phalaenopsis) šiek tiek pašalus gali lapai pradėti juoduoti?  g.gif  turiu keturias, nė viena dabar nežydi. bet buvo toks super skubus atvejis, kai viską reikėjo išnešt ir tas gėlytes pagriebus padėjau nešildomoj patalpoj  blush2.gif  dar ir skersvėjo šiek tiek gavo  blush2.gif nuo to laiko lapai juoduoja, vysta...  g.gif  ir nežinau ką daryt  doh.gif  viena vasarą turi pradėti žydėti, bet  jau tik su vienu lapu liko, ir tas jau nebekoks  schmoll.gif  galvoju, gal ką patarsit?  rolleyes.gif

Manau, kad problemos gali būti šaknyse. Bandyk traukti iš vazonų ir žiūrėti, kas darosi. O jei juoduoja tai gali būti kokia nors grybelinė liga. Gal nuotraukas įdėk.
Atsakyti
QUOTE(Gaurė @ 2009 03 18, 21:03)
Manau, kad problemos gali būti šaknyse. Bandyk traukti iš vazonų ir žiūrėti, kas darosi. O jei juoduoja tai gali būti kokia nors grybelinė liga. Gal nuotraukas įdėk.


nuotraukas rytoj įdėsiu. kai pradėjo juoduot, aš tris persodinau (nežinau ar gerai padariau) blush2.gif tuo metu nukarpiau nudžiūvusias šaknis, galvojau gal situacija pagerės, bet... tiesa, šaknys nebuvo labai gražios... ta, kuri vasarą turi žydėti blogiausiai atrodo verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fussy: 18 kovo 2009 - 23:09
QUOTE(Melanija @ 2009 03 18, 13:47)
Cia siaip (mano viena is paskutiniuju isigytu)

Verta demesio, labai idomi, grazi wub.gif

QUOTE(lotute @ 2009 03 18, 13:57)
parodysiu vaizdžiai kokios padlos užpuolė mano cimbidi unsure.gif

As ir manau, kad tai simtakojis. Paziurek: http://images.google...n...tart=0&sa=N

QUOTE(simre @ 2009 03 18, 15:13)
Nieko tokio turėjau progos pasivažinėt. Ir nieko nenusipirkau. Kaži, kaip paskutinį faktą suprast...

I gera Simre, i gera lotuliukas.gif Tik nesupyk, kad as cia tiek is saves, tiek is kitu pasisaipau biggrin.gif Siaip tai man visai rimtai stovi ta grazi orchideja akyse, kur Akropoly matem. Bet juk mes didvyriskai atsilaikem didis.gif Ar ne? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lotute @ 2009 03 18, 14:01)
aš ir tos pačios taip nelaistyčiau schmoll.gif

lotute tu skaitynejaisi daugiau blush2.gif jei saknu laaaabai daug ir jos lipa per virsu ar reikia nukarpyti ir persodinti ar ne? ir koki vazoneli reikia imti persodinimui didesni ar galima ta pati? mano mini yra stikliniuose indeliuose jau 2 metai, ir nieko as jiem iki siol nedariau tik paliedavau, o cia skaitau kad neturi stoveti vanduo vazoneli g.gif

o gal kas zinote ir nebutu labai sunku atsakyti i mano klausimus be pykciu, kad neskaitau temu mirksiukas.gif bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(naujute @ 2009 03 12, 16:33)
geriausiai cinamonu biggrin.gif

o cia rimtai? 4u.gif
Atsakyti
Sveikos,

papirkau du falenopsius, ištraukiu, o šaknys doh.gif nors per vazoną parduotuvėj atrodė visai nieko.Tai aš nukarpiau ir įgrūdau į "reanimatorių",pasidariau pagal instrukciją. Norėjau pasiteiraut,per kiek laiko vidutiniškai laiko šakneles išleidžia (mačiau pas vieną lyg ir mini ūgliuką tokį) ir kada jau galima sodint jas, kokios tos naujos šaknelės turi būt? Ačiū už info 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mocha: 19 kovo 2009 - 02:42
dėl reanimacijos, gal padės mano ~ mėnesio patirtis kam:

laikau reanimatoriuje phaleonopsiuką be šaknų ant radiatoriaus ir pirmas dvi savaites procesas jau buvo pradėjęs judėti, nes kol buvo šalčiai, mūsų radiatorius buvo beveik visą laiką šiltas ir kiminai sėkmingai garino drėgmę.
dabar, kai atšilo lauke, mūsų radiatoriai šildo tik naktį sad.gif o vieną dieną per giliai įkišau į tik tik padrėkintus kiminus ir tos vienos dienos užteko supelyti ir apjoduoti naujai bedygstančiai šaknelei sad.gif sad.gif sad.gif pasimokinau, dabar dieną aš jį būtinai ištraukiu iš kiminų, apdžiovinu ir kiminuose tiesiogiai netupi, tik virš jų, ir tik naktį tupi kiminuose, manau tai truks amžinybę, nes šilumos jam ryškiai per mažai... na, bet pažiūrėsim unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Diana76 @ 2009 03 19, 01:22)
lotute tu skaitynejaisi daugiau  blush2.gif  jei saknu laaaabai daug ir jos lipa per virsu ar reikia nukarpyti ir persodinti ar ne? ir koki vazoneli reikia imti persodinimui didesni ar galima ta pati? mano mini yra stikliniuose indeliuose jau 2 metai, ir nieko  as jiem iki siol nedariau tik paliedavau, o cia skaitau kad neturi stoveti vanduo vazoneli  g.gif

o gal kas zinote ir nebutu labai sunku atsakyti i mano klausimus be pykciu, kad neskaitau temu  mirksiukas.gif  bigsmile.gif


Aš ne lotutė, bet atsakysiu mirksiukas.gif Šaknų, jei jos sveikos, karpyti nereikia. Jei telpa, galima sodinti į tą patį vazonėlį, o jei ne - reikia imti didesnį. Šaknims turi būti gera ventiliacija, tai stiklinis vazonėlis, jei jis be skylės, nelabai tinka. Nirs kaip suprantu, tu taip augini jau du metus. Labai keista, kad nesupuvo, bet visokių stebuklų būna g.gif
QUOTE(Diana76 @ 2009 03 19, 01:53)
o cia rimtai?  4u.gif


Labai rimtai, cinamonas dezinfekuoja, juo galima barstyti apkarpytas šaknis arba šiaip pažeistas vietas.

QUOTE(mocha @ 2009 03 19, 03:40)
Sveikos,

papirkau du falenopsius, ištraukiu, o šaknys doh.gif nors per vazoną parduotuvėj atrodė visai nieko.Tai aš nukarpiau ir įgrūdau į "reanimatorių",pasidariau pagal instrukciją. Norėjau pasiteiraut,per kiek laiko vidutiniškai laiko šakneles išleidžia (mačiau pas vieną lyg ir mini ūgliuką tokį) ir kada jau galima sodint jas, kokios tos naujos šaknelės turi būt? Ačiū už info 4u.gif


Na, vakar sakiau, galiu pakartoti rolleyes.gif Naujos šaknys pradeda dygti labai įvairiai - gali po savaitės, tačiau gali tekti laukti ir ne vieną mėnesį. Labai svarbu tinkamas šilumos ir drėgmės santykis. Kiminai reanimatoriuje turi būni ne šlapi, o vos vos drėgni. Taip pat gėlytė turi būti padėta ant kiminų, o ne užkast jais. Ir nepamiršk vėdinti.

Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 03 18, 23:09)
Bet juk mes didvyriskai atsilaikem  didis.gif Ar ne?  mirksiukas.gif

Kad ir kaip būtų keista, man didvyriškų pastangų neprireikė... blush2.gif
Atsakyti
o as savo reanimatoriui maiseli nevisai sandariai uzdengus laikau kad nesupelytu,kazin ar gerai, ar geriau sandariai uzdaryt ir tik pravedint ??? 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo as_rutak: 19 kovo 2009 - 08:45
QUOTE(Gaurė @ 2009 03 19, 08:12)
Aš ne lotutė, bet atsakysiu  mirksiukas.gif  Šaknų, jei jos sveikos, karpyti nereikia. Jei telpa, galima sodinti į tą patį vazonėlį, o jei ne - reikia imti didesnį. Šaknims turi būti gera ventiliacija, tai stiklinis vazonėlis, jei jis be skylės, nelabai tinka. Nirs kaip suprantu, tu taip augini jau du metus. Labai keista, kad nesupuvo, bet visokių stebuklų būna  g.gif
Labai rimtai, cinamonas dezinfekuoja, juo galima barstyti apkarpytas šaknis arba šiaip pažeistas vietas.


dekoju uz atsakyma 4u.gif


o gal kas pasakytu, kodel ji man neleidzia ziedo jau daugiau kaip metai? viskas gerai saknys zalios, bet gal jos per dideles tam vazoneliui?
Atsakyti
sveikos 4u.gif
iškilo klausimukas, gal patarsit ax.gif mano felenopsis augna žiedus, bet... jau nebepirmą išaugina didelį pumpurą, rodos tuoj tuoj skleisis ir tas nuvysta... verysad.gif ką tai galėtų reikšti? jau dabar vienas didelis nuvyto, auga dar, bet bijau, kad ir tie nuvys taip ir neišskleidę savo grožio unsure.gif verysad.gif
patarkit, ką daryt, kad taip nebenutiktų verysad.gif
Atsakyti