QUOTE(biesas66 @ 2009 12 21, 10:34)
Sveikas. tai iseina kad pagal jus dauguma architektu kosmonautai nes projektuoja didesnius nei 160 kvm namus.
As suprantu kad jus esate mazu namu salininkas.
Dar kaikurie sako jog daznas Lietuvis statosi dideli nama noredamas pasipuikuoti pries kaimynus.
tai normalaus dydzio virtuve... Taip ir gaunasi tie kvadratai...
Mes tik diskutuojame- todėl abiejų nuomonės vienodai teisingos/klaidingos...
Esu minėjęs, kad iki 150 m2 bendro ploto- galima argumentuoti. Kaip turbūt pavyktų ir iki 160 m2
. Virš- ne mano reikalas. Patikslinsiu: architektai derinasi prie rinkos ar užsakovo poreikių, bei dirba pagal principą- "mažiau diskusijų/"lengvesni" pinigai". Klientui daugumoje atvejų labiau patiks "klusnus" architektas, nei tas, kuris bandys pasiūlyti užsakovui pasinaudoti visu savo potencialu (o ne kokiais iki 10 %- kaip įprasta). Tik kam nuo to geriau? Mano nuomone (asmenine), planuojamo statyti namo kvadratūros "apynasriu", greičiausiai turėtų būti vienas klausymas: ar pasistačius kelių šimtų m2 "dėžutę", pavyks išvengti įprasto "kur pigiau": kai tenka taupyti kokybiško šiltinimo, kokybiškų langų ir t.t. sąskaita, o visokie rekuperatoriai, geoterminiai ir pan.- tampa "per brangia ir niekada neatsiperkančia investicija". Trumpai: namą reikėtų statytis tokios kvadratūros, kurią "patempsi užnavarotinti" iki maksimalaus komforto ir minimalių (iki 0) eksploatacinių kaštų.
Gal sakyčiau-
tapau mažos kvadratūros šalininku. Kai nemokami "tarnai" išsilakstė, ir tenka patiems su žmona ir šunį išvesti, ir pašluostę į rankas paimti- nuo "apetito" kvadratūrai išsigydai žaibiškai. Prie "pagijimo" stipriai prisidėjo ir anksčiau paminėtoji statistika, parodanti bendras tendencijas pasaulyje. Net JAV sparčiausiai auga kaip tik apie 90 m2 ploto dalis. Be to, turiu šiokią tokią statistiką, kokia būsto kaina (o ne kvadratūra- kaip gali pasirodyti) labiausiai domisi tautietis. Ir tai visai net ne minimas 100 m2!
Kaip pagrindinę priežastį- vis tik įvardinčiau nepagrįstai optimistišką požiūrį į perspektyvas energetikoje. Kaip kiek besidomintis šiuo klausymu- sakyčiau, kad jos tikrai nėra tokios rožinės... Juk daugelis jau pamiršo laikotarpį, kai Rusija buvo "užsukus kranus"- kas tai panašaus laukia ir netolimoje ateityje. Tik jau su perspektyva, kad "vamzdis" daugiau nebus naudojamas pagal paskirtį...
Domina tokie klausymai:
Ar tikrai būtina pvz. 20 m2 konclageris (virtuvė) žmonai, jei moteriškė greičiausiai neturi nei noro, nei pašaukimo, nei laiko ką tai gaminti? Kuo ji nusikalto? Gal pakaks didesnio šaldytuvo pusfabrikačiams?
Ar tikrai būtinas virš 12 m2 vaiko kambarys vaikui, jei jo gyvenimas: miegas, kompiuteris, draugai ir mokykla?
Šiaip tai, optimalios kambarių kvadratūros klausymas tikrai įdomus, bet- kitą kartą
.