Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(Taniushka @ 2009 03 12, 15:34)
bet taip buna  biggrin.gif  vienas mano dydziaziedis phaloenopsis ziuriu praaugo jau savo 15cm vazona o ir senu nudziuvusiu saknu nesimato, jauciu greit vel reikes persodinti, o praejo tik metai po persodinimo, o saknys jau is vazono lenda.

Papildyta:
klausimas, kas i koki substrata persodinejo cymbidzius? (tik nereikia kabinetis, kad reikia info skaityti, skaitau.... seip klausiu is smalsumo, nes savuosius as jau persodinau)

Iš vazono lenda - kur? O ir šiaip - šimtas metų, jei tik dėl to persodinėt rolleyes.gif Tas vadinamas didžiažiedis turi šaknų tiek, kad 12 cm vazonas artipilnis, bet kol jo substratas, kiek jo ten yra, tvarkingas, tikrai nesiruošiu nieko keisti mirksiukas.gif
Neperšu savo patirties ir nuomonės - tiesiog ja dalinuosi.
Cymbidium, kaip merginos jau sakė, tinka ir lietuviški substratai, pažįstu augintojų, kurie į paprastą žemę netgi sodina - aišku, rizika perlaistyti padidėja, bet su laiku ir patirtimi viskas ok. Svarbiausia neužmylėti ir neužlaistyti mirtinai biggrin.gif

QUOTE(naujute @ 2009 03 12, 15:35)
noriu uzduoti klausima skm gal jus zinot kodel juoduoja cimbidzio lapu galiukai?

Lapų galų juodavimas cimbidiumams signalizuoja apie sausą orą arba apie šaknų problemas unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(skm @ 2009 03 12, 16:48)
Sveika sugrįžus,
o man atrodo aš atsakiau, kad nežadam turėti  g.gif žinau ką turi omenyje, tokie jie būna žali išsiskietę, tik nelabai aišku ką jie ten laiko, nes tokie kaip žiedukai užsideda. Šiaip dendrobiams ir katlejoms galiu rekomenduoti "bitutes": user posted image
nes jos apima zymiai daugiau nei laumzirgis ar drugelis:

Arba aš pražiūrėjau, arba neparašei, kad neturėsit tongue.gif
O gal žinai kur galima kažko panašaus rasti?
Nes pas mane yra keletas nemenkų storulių ir pagal bitučių nuotraukėlę (tą kur su pieštuku), tai tikrai panašu, kad neapglėbs verysad.gif Vat dendr.Stardustui tai reikės jų užsisakyti, nes tam tai tikrai tiks thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(~Sandrita~ @ 2009 03 12, 16:35)
pas mus mximoj maciau va toki derini,bet kaina 10lt  doh.gif
user posted image

Normali kaina - aš kolegei siunčiau iš orchidejos.lt, tai su atsiuntimu gavosi irgi apie 10 Lt.
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 03 12, 14:41)
Pataisykit, jei klysiu, bet...
Geriausio substrato orchidejoms galima isigyti:
1. http://www.orchidejo...index.php?id=36
2. Is forumietes mamyte23

Biski pataisysiu blush2.gif mamytė23 rašosi su galunę ė mirksiukas.gif
nes šiame forume yra ir su e, kuri nepardavineja substratu, as jau buvau taip nuklydusi doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(skm @ 2009 03 12, 15:50)
lapu galiukai juoduoja kai buna per dregna ir per salta, ventiliacijos trūkumas, pasitaiko nuo pertręšimo. Jei cymbas nežydi, tai tokiu laiku reikėtų jį šiek tiek sausiau palaikyti.

Irgi drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Ciocė @ 2009 03 12, 16:52)
Arba aš pražiūrėjau, arba neparašei, kad neturėsit  tongue.gif
O gal žinai kur galima kažko panašaus rasti?
Nes pas mane yra keletas nemenkų storulių ir pagal bitučių nuotraukėlę (tą kur su pieštuku), tai tikrai panašu, kad neapglėbs  verysad.gif Vat dendr.Stardustui tai reikės jų užsisakyti, nes tam tai tikrai tiks  thumbup.gif



antroj nuotraukoj matosi, kad bitute galima naudoti phal. (kaip ir ant piestuko parodyta), bet galima, kaip ir parodyta antroje nuotraukoje, storesni stieba apimti: user posted image per kuneli segasi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(lotute @ 2009 03 12, 16:35)
o aš pasigirsiu savo gražuole wub.gif liepa bus du metai kaip turiu, nė karto dar nebuvo nužydėjusi, išleido penkta žiedkotį, gėlytė tiesiog super wub.gif



ooo wub.gif wub.gif wub.gif
o su kiek žiedkočių ir žiedų tu ją pirkai?
Atsakyti
QUOTE(skm @ 2009 03 12, 16:50)



QUOTE(Šilingė @ 2009 03 12, 16:51)
Lapų galų juodavimas cimbidiumams signalizuoja apie sausą orą arba apie šaknų problemas  unsure.gif


aciu uz greitus atsakymus, nuzydejus augaliukui reikes saknu revizija daryti, nes tikrai nepertresiau ir neperlaisciau, nebent augintojas pats doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 03 12, 16:53)



norejau ir as tavo posta cituoti drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(naujute @ 2009 03 12, 16:58)
aciu uz greitus atsakymus, nuzydejus augaliukui reikes saknu revizija daryti, nes tikrai nepertresiau ir neperlaisciau, nebent augintojas pats doh.gif

tikeciau, kad augintojas pats... unsure.gif nes prekybos vietose labai neatsakinga prieziura schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 03 12, 15:57)
ooo  wub.gif  wub.gif  wub.gif
o su kiek žiedkočių ir žiedų tu ją pirkai?

pirkau su dviem žiedkočiais ir buvo 15 žiedų, dabar penki žiedkočiai ir vienu momentu turėjo 48 žiedus 4u.gif wub.gif
ačiū mergaitės, kurios prabalsavote 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lotute: 12 kovo 2009 - 16:03
QUOTE(naujute @ 2009 03 12, 16:42)
kad substratas kazin ar maziau kainuotu g.gif  o tas pas jus, tai cia kur? rolleyes.gif

Marijampole smile.gif mamytė23 irgi turi gero substrakto-man labai patiko,ir daugiau ir kainos geros thumbup.gif

QUOTE(Gaurė @ 2009 03 12, 16:52)
Normali kaina -  aš kolegei siunčiau iš orchidejos.lt, tai su atsiuntimu gavosi irgi apie 10 Lt.

Aha maciau kad ten virs 8lt+siuntimas,bet kai pagalvoji jei ne viena gele reikia persodint...tai jau juokas neima smile.gif
Atsakyti