Įkraunama...
Įkraunama...

Ką ant palangės ar darže auginat?

QUOTE(Liudmilka @ 2009 03 12, 18:54)
hi.gif
Charle sėk drasiai visokias prieskoninias žoleles ir salotas gali,tik jos žynoma neužaugs tokios tankios kaip parduotuveje ar atvirame grunte,bet galima pasisėti tankiau ir bus sultingi glezni lapeliai,kuriuos ir nepjaustytus galima valgyt thumbup.gif .Dar gerai ant palanges auga lapiniai ridikėliai(jų lapeliai valgomi).
Ir žynoma reikėtų laikyt ant pietinių palangių,ir sėjant sėklų nereikia užbert storu žemių sluoksniu,o baziliką išvys tik pabert ant šiek tiek paspaustos ir gerai sudrekintos žemės.Dar reikėtų palaikyt pastovią drėgmę(nepaskandinti biggrin.gif ).Na ir uždengti galima(taip geriau sudygsta),tik aš dengiu ne celofanu,o plastikiniais indeliais nuo pyragų. 4u.gif

dėkoju už patarimus, būtinai "apsiželdinsiu" palanges thumbup.gif
Atsakyti
Dar manau galima apgaubti bambaliu, nupjovus dugną. Čia jei nori nuo kačių apsaugoti kažkiek ir sukurti šiltnamio sąlygas. Šiaip mano mama augina svogūnus balkone, bet katė jų nevalgo. 4u.gif
Atsakyti
Kaip tik dabar persodinu i darza ant palanges isaugusius prieskoninių augalų daigelius:
bazilikai
garstycios (bet nusprendziau, kad jas geriau is karto i grunta);
mairunas
salavijas
ožragė.
Nedengiau niekuo, bet auginau patalpoje , kur džiaunu skalbinius, taigi - drėgnoje. Šiaip su maišeliu apdengus greičiau išdygsta.

Ištisai ant palanges galima auginti manau tuos augalus, kurie parduodami vazonėliuose MAXIMOJE. Tik geriau pačiai pasisėt, nes ten bus pritręšta.
Esu mačiusi pirkti net specialiai paruoštas sėklas, berods rozmarino - sudėtas reikalingais atstumais į apvalios formos plėvelę.

Mano nuomone ne naturaliomis salygomis auginami augalai neturi tų vertingų savybių kurias įgauna augdami grunte, saulės šviesoje ir grynam ore.
Todėl vertinga tik tai, kad auga trumpai, kol sunaudoja sėkloje esančias medžiagas ir energiją, pavyzdžiui, kviečių želmenys ir pipirnė.

Sausį- vasarį kasmet ant palangės, vatoje, skudurėlyje nuolat laistant auginu pipirnes - tai aštroko skonio priekoninis augalas, kuri barstome ant duonos su sviestu.
Atsakyti
o as tik svajoju apie darzeli ant palanges. Turime kate - naikintuve. Isnaikino visas mano geles, tad ir sia zaluma sudoros. Neseniai ant palanges svogunus pasodinau, maniau bus neskanu. O gi ne ir tuos apgrauze. Savosios zoles jai nereikia, ji jos net neliecia. verysad.gif
Vargo vakariene ir kodel as sutikau... doh.gif
Atsakyti
Sveikos merginos,
Na uzplauke man mintis augintis braskes,noriu pirkti jau uzaugintas,kazin dar neper velu sodintis?
Kadangi niekada esu nesodinusi blush2.gif
Tai nelabai ir moku doh.gif
O laikas ismokti pasisodinti..savo darzelio noriu tongue.gif
Atsakyti
Ant palanges uzstiklintame balkone sekmingai auga petrazoles ir bazilikas smile.gif Jau gardinu siomis zolelemis sau salotas.Beje,tai ne tik skanu,bet ir grazu smile.gif
Atsakyti
Salotos man beprotiskai skanios su baziliku smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Selima @ 2009 06 15, 08:01)
Sveikos merginos,
Na uzplauke man mintis augintis braskes,noriu pirkti jau uzaugintas,kazin dar neper velu sodintis?
Kadangi niekada esu nesodinusi  blush2.gif
Tai nelabai ir moku  doh.gif
O laikas ismokti pasisodinti..savo darzelio noriu tongue.gif


Braskes ir reikia dauginti daigais. Tik man rodos kad jas sodina arba pavasari, arba i rudeni, ta prasme kai dar nezydi arba kai jau nera braskiu.
Atsakyti
Atviram balkone 7 aukste : vijokline braske, pomidoras, bazilikas, rozmarinas, ciobrelis. Vienzo pazaidimas, bet malonus tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(klomba @ 2009 06 16, 12:37)
Braskes ir reikia dauginti daigais. Tik man rodos kad jas sodina arba pavasari, arba i rudeni, ta prasme kai dar nezydi arba kai jau nera braskiu.

N atai taip,kiek skaiciau tai sake,kad kai baigia braskes zieduotis,tada isauga useliai,o tada galima sodinti.. smile.gif
ir kitais metais jau valgyti braskes
Atsakyti
O pas mane auga salotas, mairunai, bazilikas ir bando augti levandos bei melisos. O jau baziliko ir mairuno grozis wub.gif net gaila naudoti pagal paskirti
Atsakyti
Tevai balkone augina pomorus biggrin.gif labai skanus uzauga biggrin.gif
Atsakyti