Įkraunama...
Įkraunama...

Ką ant palangės ar darže auginat?

QUOTE(IslandGirl @ 2013 07 27, 13:28)
As turėjau pasisėjusi krapų, petražolių, vyšninių pomidorų, ridikėlių, paprastų pomidorų, agurkų.
Krapai neišdygo, petražoles ir ridikėlius kažkokios mažos kirmelytės nugriaužė, vyšniniai pomidoriukai uzderėjo (jau ir suvalgėm), paprasti pomidorai kuriuos sėjau iš parduotuvėje pirktų sėklų irgi sudygo ir net užmezgė vaisių, bet jie tokio didumo kaip vyšniniai pomidoriukai  doh.gif  nežinau ir laisčiau ir tręšiau bet atsiprašant š gavosi  rolleyes.gif  agurkai žydi, tikiuosi kas nors iš jų užderės, nes jei ne tai galiu pasakyti balkone labai sunku ką užauginti arba reikia turėti įstiklintą balkoną...

Paprasti pamidorai ir pas mane nieko gero neuzaugino, parsivezusi buvau jau su ziedukais, tai tie keli pomidoriukai ir uzaugo, o daugiau net nezydejo...mat balkonas ne vieta pomidorui, isskyrus vysninukams smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kaktusee @ 2013 08 06, 10:44)
Paprasti pamidorai ir pas mane nieko gero neuzaugino, parsivezusi buvau jau su ziedukais, tai tie keli pomidoriukai ir uzaugo, o daugiau net nezydejo...mat balkonas ne vieta pomidorui, isskyrus vysninukams smile.gif


O mano atvirame balkone paprasti pomidorai labai gražiai auga - jau daugybė primegzta pomidoriukų, kai kuriems jau ir nokti laikas, o žydi tikrai gausiai. Tik kai kuriuos žiedus kažkokios parazitės muselės nugraužė, kurių neina išnaikint g.gif derliumi tikrai džiaugiuosi ir kitąmet ruošiuosi augint. Kažkaip net nepagalvojau pavasarį sėdama apie vyšninius pomidorus biggrin.gif reikės kitąmet ir juos augint.
Atsakyti
QUOTE(Kaktusee @ 2013 08 06, 10:44)
Paprasti pamidorai ir pas mane nieko gero neuzaugino, parsivezusi buvau jau su ziedukais, tai tie keli pomidoriukai ir uzaugo, o daugiau net nezydejo...mat balkonas ne vieta pomidorui, isskyrus vysninukams smile.gif


Tai man atrodo balkone nei ridikėliai nei agurkai niekas normaliai neužauga. neišsivaizduoju kaip kitos balkone sugeba kažką taip užauginti, kad vėliau būtų galima ragauti smile.gif Na aišku, pas mus balonas nešstiklintas, bet saulės jame sočiai: nuo ryto iki 15 val būna... mano išvada, geriausiai viskas auga šiultnamyje. Vazone dar ir šaknys neturi vietos kur plėstis ax.gif
Atsakyti
QUOTE(IslandGirl @ 2013 08 06, 11:04)
Tai man atrodo balkone nei ridikėliai nei agurkai niekas normaliai neužauga. neišsivaizduoju kaip kitos balkone sugeba kažką taip užauginti, kad vėliau būtų galima ragauti  smile.gif  Na aišku, pas mus balonas nešstiklintas, bet saulės jame sočiai: nuo ryto iki 15 val būna... mano išvada, geriausiai viskas auga šiultnamyje. Vazone dar ir šaknys neturi vietos kur plėstis  ax.gif


Kad šiltnamis yra geriausia vieta, pavyzdžiui, pomidorams, tai čia net kalbos nėra drinks_cheers.gif tik...kur jį pasistatyti, kai žmogus bute gyvena? Balkone? biggrin.gif Taip, mama turi nuosavą namą, didžiulį šiltnamį, tai tikrai viskas puikiai auga. Matyt, man pasisekė, kad gyvenu ne Lietuvoje, tai ir pomidorai, ir agurkai, ir paprikos puikiausiai auga. O Suomijoje vasaros gerooookai vėsesnės nei Lietuvoje. Nors balkonas ir neįstiklintas, bet irgi saulėtas (~11-16val.).
Atsakyti
QUOTE(Asta L. @ 2013 08 07, 10:50)
Kad šiltnamis yra geriausia vieta, pavyzdžiui, pomidorams, tai čia net kalbos nėra  drinks_cheers.gif tik...kur jį pasistatyti, kai žmogus bute gyvena? Balkone?  biggrin.gif Taip, mama turi nuosavą namą, didžiulį šiltnamį, tai tikrai viskas puikiai auga. Matyt, man pasisekė, kad gyvenu ne Lietuvoje, tai ir pomidorai, ir agurkai, ir paprikos puikiausiai auga. O Suomijoje vasaros gerooookai vėsesnės nei Lietuvoje. Nors balkonas ir neįstiklintas, bet irgi saulėtas (~11-16val.).


Tai vat, ir man ši mintis kelia nerimą, norisi dar ir kaip norisi šviežių savo daržovių ir tiems kas gyvenas bute bigsmile.gif Tiesa pasakius, gal kažką ne taip darau, gal biškiuką reikia patręšti, o gal reikia daugiau meilės? nežinau biggrin.gif Šeip ir vyras eidavo ir laistydavo, sako žiūrėk, tavo darželyje jau pomidoriukai užsiveisė lotuliukas.gif Smagu, labai noriu savo tikrą daržą turėti rolleyes.gif
Na bet tikrai, Suomijoje vasaros tikrai vėsesnės, gal jūs kažką darote kitaip nei aš doh.gif schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(IslandGirl @ 2013 08 07, 11:46)
Tai vat, ir man ši mintis kelia nerimą, norisi dar ir kaip norisi šviežių savo daržovių ir tiems kas gyvenas bute bigsmile.gif Tiesa pasakius, gal kažką ne taip darau, gal biškiuką reikia patręšti, o gal reikia daugiau meilės? nežinau  biggrin.gif  Šeip ir vyras eidavo ir laistydavo, sako žiūrėk,  tavo darželyje jau pomidoriukai užsiveisė  lotuliukas.gif  Smagu, labai noriu savo tikrą daržą turėti  rolleyes.gif
Na bet tikrai, Suomijoje vasaros tikrai vėsesnės, gal jūs kažką darote kitaip nei aš  doh.gif  schmoll.gif



Nežinau, ką aš jau taip ypatingai darau smile.gif kai išdžiūva žemė - gausiai palieju, tręšiu maždaug kartą per savaitę. O ir augaliukai tikrai mažuose vazonuose. Ypač agurkai ir pomidorai - nesitikėjau, kad tokie milžinai išaugs. ax.gif Mano vyras kai nieko nenusimano apie tokius dalykus, tai jau man tokie darbeliai palikti 4u.gif tikrai sutinku, kad įdomu savo mini daržą turėti, o jau kaip smagu kad ir kuklaus derliaus sulaukti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Asta L. @ 2013 08 07, 22:27)
Nežinau, ką aš jau taip ypatingai darau smile.gif kai išdžiūva žemė - gausiai palieju, tręšiu maždaug kartą per savaitę. O ir augaliukai tikrai mažuose vazonuose. Ypač agurkai ir pomidorai - nesitikėjau, kad tokie milžinai išaugs.  ax.gif Mano vyras kai nieko nenusimano apie tokius dalykus, tai jau man tokie darbeliai palikti  4u.gif tikrai sutinku, kad įdomu savo mini daržą turėti, o jau kaip smagu kad ir kuklaus derliaus sulaukti  smile.gif


Gal netiko trąšos, kokias aš turėjau, velniažin ax.gif Pirkau tokias labiau universalias kad tiktų ir akurkam ir pomidoram. Svarbu pati idėja ir geri norai blush2.gif O šeip tai nuvažiuojam pas tėvus ir privalgom į valias įvairiausių daržovių. Šiandien ryte pastebėjau kad pomidoriukai pradėjo raudonuoti lotuliukas.gif
Atsakyti
Mes savo balkonėlyje daugiabučio užsiauginom ne tik labai neblogą derlių petražolių ir bazilikų, bet ir salotųsmile.gif Viską sodinau į didelius lovelius ir laikiau ant žemės tiesiog, nepasakyčiau, kad labai jau saulėta buvo visą laiką, bet matyt užteko. Petražolių prisėjom daugiausiai, nes daug kur skaičiau, kad kasdien tiesiog būtina suvalgyti šio gėrio.
Atsakyti
QUOTE(IslandGirl @ 2013 08 08, 10:27)
Gal netiko trąšos, kokias aš turėjau, velniažin  ax.gif Pirkau tokias labiau universalias kad tiktų ir akurkam ir pomidoram.  Svarbu pati idėja ir geri norai  blush2.gif  O šeip tai nuvažiuojam pas tėvus ir privalgom į valias įvairiausių daržovių. Šiandien ryte pastebėjau kad pomidoriukai pradėjo raudonuoti lotuliukas.gif


Aš tai irgi pirkau universalias trąšas, kurios apskritai ir daržovėm, ir gėlėm tinka (kažkokia rožė ant buteliuko pavaizduota biggrin.gif ). Vyro prašiau nupirkt, tai jis tokias pačiupo, ogi tinka visai neblogai.

Oi, kaip Jums gerai, kad pas tėvelius nuvažiuoti galit bigsmile.gif mes irgi važiuosim po savaitėlės apsilankyt, tai mamytės ekologišką derlių valgysim 4u.gif vyro mama nieko neaugina, nors ir kaime gyvena, tai bent kartą metuose šviežių daržovių iš mano mamos pavalgom ax.gif sorry už offtopic blush2.gif

Mums dabar irgi galvos skausmas iškilo: beveik savaitei išvažiuojam, tai kaip tas visas daržoves vandeniu aprūpinti tokiam ilgam laikui g.gif

QUOTE(SunnyMe @ 2013 08 08, 11:13)
Petražolių prisėjom daugiausiai, nes daug kur skaičiau, kad kasdien tiesiog būtina suvalgyti šio gėrio.


Aš irgi bandžiau petražoles augint ant virtuvės palangės, tai visai nusususios tokios schmoll.gif gal kad tiesioginės saulės ten nėra g.gif bet šiaip laaabai šviesu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Asta L.: 08 rugpjūčio 2013 - 16:31
QUOTE(SunnyMe @ 2013 08 08, 11:13)
Mes savo balkonėlyje daugiabučio užsiauginom ne tik labai neblogą derlių petražolių ir bazilikų, bet ir salotųsmile.gif Viską sodinau į didelius lovelius ir laikiau ant žemės tiesiog, nepasakyčiau, kad labai jau saulėta buvo visą laiką, bet matyt užteko. Petražolių prisėjom daugiausiai, nes daug kur skaičiau, kad kasdien tiesiog būtina suvalgyti šio gėrio.

Sveikinuuu thumbup.gif baltu pavydu pavydžiu unsure.gif taip, petražolės esu girdėsu blogą burnos kvapą panaikina lotuliukas.gif Na pas mane irgi lovelyje jos pasėtos, bet didelis vargas man su jomis, menkai auga doh.gif
Kokiu metu jūs jas sėjate? blush2.gif Na aš tai, žiūriu pakelio kitoje pusėje kas parašyta, ten tarkime vieni mėnesiai žaliai sužimėti (tai kaip supratau tinkamas mėnuoi sėjai), kiti mėnesiai pažymėti raudonai (vadinasi, sėja negalima) rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(Asta L. @ 2013 08 08, 17:29)
Aš tai irgi pirkau universalias trąšas, kurios apskritai ir daržovėm, ir gėlėm tinka (kažkokia rožė ant buteliuko pavaizduota  biggrin.gif ). Vyro prašiau nupirkt, tai jis tokias pačiupo, ogi tinka visai neblogai.

Oi, kaip Jums gerai, kad pas tėvelius nuvažiuoti galit  bigsmile.gif mes irgi važiuosim po savaitėlės apsilankyt, tai mamytės ekologišką derlių valgysim  4u.gif vyro mama nieko neaugina, nors ir kaime gyvena, tai bent kartą metuose šviežių daržovių iš mano mamos pavalgom  ax.gif sorry už offtopic  blush2.gif

Mums dabar irgi galvos skausmas iškilo: beveik savaitei išvažiuojam, tai kaip tas visas daržoves vandeniu aprūpinti tokiam ilgam laikui g.gif
Aš irgi bandžiau petražoles augint ant virtuvės palangės, tai visai nusususios tokios  schmoll.gif gal kad tiesioginės saulės ten nėra  g.gif bet šiaip laaabai šviesu.


Universalios trąšos net ir gėlėm? g.gif mačiau ir aš tokių prekybos lentynose, bet kažkaip ranka nekilo jų paimti unsure.gif Man gėlė atrodo jau visai kita kultūra, todėl ir trąšos manau tik joms specialiai yra skirtos.
Retai ir mes nuvažiuojame, bet kai nuvažiuojame tai didelis balius būna, šokinėja tėveliai kaip turi būt blush2.gif Ką ten jau ir kalbėti, mama viską žino kaip ką daryti, pas ją viskas auga, viskas blizga, daržas gražut gražutėlis. Reikėtų padidinimo stiklo, kad kokią žolytę rast lotuliukas.gif
Taip taip, privalgykite ir dar kokį maišą prisidėkite kelionėn daržovių (cukinijų, agurkų, pomidorų, burokų thumbup.gif , žirnių jau nebėra, morkų, kopūstų ir dar visko visko) kad dar ir po kelionės užtektų lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(IslandGirl @ 2013 08 08, 18:31)
Universalios trąšos net ir gėlėm? g.gif  mačiau ir aš tokių prekybos lentynose, bet kažkaip ranka nekilo jų paimti  unsure.gif  Man gėlė atrodo jau visai kita kultūra, todėl ir trąšos manau tik joms specialiai yra skirtos.
Retai ir mes nuvažiuojame, bet kai nuvažiuojame tai didelis balius būna, šokinėja tėveliai kaip turi būt  blush2.gif  Ką ten jau ir kalbėti, mama viską žino kaip ką daryti, pas ją viskas auga, viskas blizga, daržas gražut gražutėlis. Reikėtų padidinimo stiklo, kad kokią žolytę rast  lotuliukas.gif
Taip taip, privalgykite ir dar kokį maišą prisidėkite kelionėn daržovių (cukinijų, agurkų, pomidorų, burokų  thumbup.gif , žirnių jau nebėra, morkų, kopūstų ir dar visko visko) kad dar ir po kelionės užtektų  lotuliukas.gif


Žinokit man irgi taip pat atrodo - nu jau jei tinka daržovėm, tai gėlių nelaistau. Bet vyras nupirko tokias, galvoju "Ai, nesiųsiu jo atgal į parduotuvę ir pabandysiu naudoti." Na nieko nenumarinau dar, gyvuoja, auga daržovėlės biggrin.gif

Sutinku su Jumis, kad mamos geriausiai viską žino drinks_cheers.gif reikia tikėtis, kad ir mes sukaupsim tiek patirties ir pas mus visi tie augalėliai, balkonuose ar lysvėse, blizgės. Mes tai jau prisiplanavom ir su mama sutarėm, ką imsim bigsmile.gif džiaugiuosi, kad ji turi didelį sodą, tai negaliu sulaukt kokio maišo obuolių. Labai juos mėgstu ax.gif

Šiemet sėdama tai į nieką nežiūrėjau. biggrin.gif tiesiog balandžio mėnesį nusipirkau sėklų ir pasėjau. Daug kam jau buvo mėnesiu ar dviem per vėlu, bet užaugo. Pavyzdžiui, braškes reikėjo sėti dar vasarį, tačiau ne tik kad gerai auga, bet ir uogų turim. Aišku, ateinantį pavasarį sėsiu viską anksčiau, kovą tikriausiai. smile.gif

O aš sukau sukau galvą, kaip čia padarius su tuo augaliukų laistymu, kol išvykę būsim, tai tiesiog pagalvojau, kad įstatysiu vazonus į indus su vandeniu ir bus gerai manau. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Asta L.: 10 rugpjūčio 2013 - 09:58