Įkraunama...
Įkraunama...

Ką ant palangės ar darže auginat?

Saulutė taip šią savaitę šviečia, esu taip džiaugsmingai, lengvai, PAVASARIŠKAI nusiteikus, kad negaliu nustygt vietoje rolleyes.gif Be galo noriu pasisėti žolelelių (ar dar kas augtų?) bet šitame reikale esu visiškai nepatyrus, bet kol nepatyrus tai labai man norisi išmėginti. Kadangi esu prijaučianti ekologijai, DIY ir plius vegetarė, noris patikimų, šviežių žalumynų ne iš maximos ax.gif ir ant palangės auginti, ir darželyje...

Tai ką jus sėjate? Ką augintate? Kas pavyko, kas nepavykot... pasidalinkit patirtimi ir savo išmintimi su tokiais ŽALIAIS šiame reikale... smile.gif

4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Charle @ 2009 03 12, 12:55)
Saulutė taip šią savaitę šviečia, esu taip džiaugsmingai, lengvai, PAVASARIŠKAI nusiteikus, kad negaliu nustygt vietoje  rolleyes.gif Be galo noriu pasisėti žolelelių (ar dar kas augtų?) bet šitame reikale esu visiškai nepatyrus, bet kol nepatyrus tai labai man norisi išmėginti. Kadangi esu prijaučianti ekologijai, DIY ir plius vegetarė, noris patikimų, šviežių žalumynų ne iš maximos  ax.gif ir ant palangės auginti, ir darželyje...

Tai ką jus sėjate? Ką augintate? Kas pavyko, kas nepavykot... pasidalinkit patirtimi ir savo išmintimi su tokiais ŽALIAIS šiame reikale... smile.gif

4u.gif


pries savaite pasisejau prieskoniniu zoleliu (petrazoliu, mairuno, baziliko, rozmarino dar kazko, nebepamenu) auginimui ant palanges, nes kitokiu galimybiu nelabai siuo metu yra. cia pirmas toks bandymas auginti ant palanges ax.gif bet panasu, kad dygsta, ziuresim, kaip augs smile.gif
Atsakyti
o kiek reikia drėkinti, vos vos su purkštuku vandens? ir kokioj žemėj sėjot? ax.gif ir pradžiai ar reikia laikyti uždengus su plėvele?

pas mane galvoj daug visokių žinių ar mitų yra, tik nežinau, kas mitas, kas tiesa smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Charle @ 2009 03 12, 14:06)
o kiek reikia drėkinti, vos vos su purkštuku vandens? ir kokioj žemėj sėjot?  ax.gif ir pradžiai ar reikia laikyti uždengus su plėvele?

pas mane galvoj daug visokių žinių ar mitų yra, tik nežinau, kas mitas, kas tiesa smile.gif


drekinu is akies smile.gif siaip su purkstuku gal butu patogiau, bet as tiesiog palaistau, kad zeme butu dregns ir tiek. zeme pirkau, ten specialiai daiginimui, tik ziurejau, kad nebutu trasu. su plevele nedengiau, bet esu girdejus, kad zmones taip daro. tikriausiai greiciau viskas dygsta. zodziu, darau viska labai paprastai biggrin.gif
Atsakyti
o pvz., įmanoma kokias nors salotas auginti vazone ant palanges? arba kokius ridikėlius, krapus... ar dar ką galima? (kodelčiukas jaučiuosi didesnis nei kad koks 3 metukų vaikas biggrin.gif bet neklausiant juk nesužinosiu ką daryti 4u.gif blush2.gif
Atsakyti
Floros skyrelyje yra specialios temos - darzas balkone, virtuves palange ir pan.
Atsakyti
QUOTE(ooo @ 2009 03 12, 16:28)
Floros skyrelyje yra specialios temos - darzas balkone, virtuves palange ir pan.


ammm... ačiū.. biškį naujokė esu, o forumų čia begalė, sunku užtaikyti ten kur reikia, bet vistiek manau ši temą "į temą" ekologijai... smile.gif
Atsakyti
Mes anksčiau augindavome agurkus ant palangės, o balkone pomidorus. Čia dar gūdžiais tarybiniais laikais. Kadangi visi buto langai buvo į pietus, tai tiek agurkai, tiek pomidorai puikiai augo ir kartu saugojo butą nuo saulės. Mama buvo juos ten visaip parišus šniūreliais, kad jie gražiai per langą augtų, nekristų žemyn. Taip pat nereikia pamiršti, kad juos tada reikia apdulkinti pačiam. Girdėjau, kad žmonės paprikas taip augina. Bet gyvai nesu mačiusi. O visokias petražoles, krapus, svogūnus tai ir dabar mama augina. Vat aš tai bijau auginti, nes turiu du katinus, kurie gali nuėsti. Tai auginu tik jiems žolytę ant palangės biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2009 03 12, 16:55)
Mes anksčiau augindavome agurkus ant palangės, o balkone pomidorus. Čia dar gūdžiais tarybiniais laikais. Kadangi visi buto langai buvo į pietus, tai tiek agurkai, tiek pomidorai puikiai augo ir kartu saugojo butą nuo saulės. Mama buvo juos ten visaip parišus šniūreliais, kad jie gražiai per langą augtų, nekristų žemyn. Taip pat nereikia pamiršti, kad juos tada reikia apdulkinti pačiam. Girdėjau, kad žmonės paprikas taip augina. Bet gyvai nesu mačiusi. O visokias petražoles, krapus, svogūnus tai ir dabar mama augina. Vat aš tai bijau auginti, nes turiu du katinus, kurie gali nuėsti. Tai auginu tik jiems žolytę ant palangės biggrin.gif


bet turbūt kambario temperatūra kokia kaip šiltnamyje... Aš gyvenu nuomojamam butuke, pas mus vėsu, tai gali ir niekas ir neaugti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Charle @ 2009 03 12, 16:08)
bet turbūt kambario temperatūra kokia kaip šiltnamyje... Aš gyvenu nuomojamam butuke, pas mus vėsu, tai gali ir niekas ir neaugti  doh.gif


manau, kad siltamy silciau turetu but, ypac vasara. bet juk ne viskas siltnamy auginama. nepabandzius juk nesuzinosi. as siais metais irgi eksperimentuoju smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Charle @ 2009 03 12, 15:08)
bet turbūt kambario temperatūra kokia kaip šiltnamyje... Aš gyvenu nuomojamam butuke, pas mus vėsu, tai gali ir niekas ir neaugti  doh.gif

Kadangi visi langai buvo į pietus, tai saulėtom dienom ir taip būdavo šiltnamis. Vat kai persikraustėm į kitą butą tai langai buvo į vakarus ir rytus, tai ne taip gerai augo agurkai, o pomidorai visai nuskurdę buvo. Trūko jiems saulės.
Atsakyti
hi.gif
Charle sėk drasiai visokias prieskoninias žoleles ir salotas gali,tik jos žynoma neužaugs tokios tankios kaip parduotuveje ar atvirame grunte,bet galima pasisėti tankiau ir bus sultingi glezni lapeliai,kuriuos ir nepjaustytus galima valgyt thumbup.gif .Dar gerai ant palanges auga lapiniai ridikėliai(jų lapeliai valgomi).
Ir žynoma reikėtų laikyt ant pietinių palangių,ir sėjant sėklų nereikia užbert storu žemių sluoksniu,o baziliką išvys tik pabert ant šiek tiek paspaustos ir gerai sudrekintos žemės.Dar reikėtų palaikyt pastovią drėgmę(nepaskandinti biggrin.gif ).Na ir uždengti galima(taip geriau sudygsta),tik aš dengiu ne celofanu,o plastikiniais indeliais nuo pyragų. 4u.gif
Atsakyti