QUOTE(Hottea @ 2009 11 30, 21:23)
Tik idomu, ar daktarai siuo metu tiesiog siulo implantus kaip geriausia varianta? Juk jie vis delto brangiau (pelningiau) gaunasi
As tik bijau del to kaulo priauginimo operacijos
vien del to galvoju ir apie tilteli..
Implantacija brangi dėl to, kad labai brangus pats implantas, brangios vienkartinės medžiagos, kurios sunaudojamos implantacijos metu, brangi aparatūra (konkrečiai, aparatas implantacijai), brangūs grąžteliai kaului gręžti (o jie dėvisi, reikia dažnai naujus pirkti). Padidėję mokesčiai smaugia
Galų gale reikalinga ir atitinkama gydytojo kvalifikacija, žinios, kurios pačiam specialistui brangiai kainuoja.
Kada siūlomi implantai, o kada tiltas.
Jei trūksta vieno danties, gretimi dantys sveiki, kaulo yra pakankamai, geriausia - implantas. Privalumai - išsaugomi sveiki nepažeisti savi dantys ir atstatomas dantų eilės defektas (implantu ir vainikėliu ant jo). Finansiškai metalo keramikos tiltelis gal ir labiau apsimokėtų, bet... savi sveiki dantys jau nušlifuoti, dėl ko atsiranda kitokia rizika. Vainikėliai gali atsicementuoti (atsiklijuoti nuo dantų). Po jais gali pradėti gesti dantys. Gali kilti uždegimas danties pulpoje. Tuomet reikės tiltą imti ir gydyti kanalus. Aišku, implanto irgi galima netekti, bet toje vietoje, sutvarkius uždegimą, pridėjus dirbtinio kaulo (kurio ne visuomet reikia), galima sukti implantą po kurio laiko vėl. O tie gretimi dantys ir lieka sveiki ir nepažeisti.
Jei sveiki dantys stovi šiek tiek netaisyklingoje padėtyje ar jų forma tokia, kad reikės daugiau nušlifuoti, reikia sugydyti dantų kanalus prieš protezavimą. Čia jau papildomos išlaidos, papildoma rizika. Jei bent vienas iš gydomų dantų yra daugiašaknis, patirsite daugiau išlaidų gydant kanalus, dantis ir protezuojant tiltiniu protezu, nei implantuojant ir protezuojant vainikėliu ant implanto.
Kai trūksta vieno danties, aplinkiniai dantys sveiki, bet trūksta kaulo ar per mažas tarpas tarp dantų implantui. Žiūrima individualiai. Galima kaulo augmentacija ir implantacija, ortodontinis dantų stūmimas ir defekto uždarymas (žiūrint kokio danties netekta) ar atvėrimas. Minėtos procedūros brangios ir sudėtingos. Kitas variantas - gydyti dantų kanalus ir protezuoti.
Tokiu atveju reikia žiūrėti konkrečią situaciją, įvertinti visas gydymo galimybes, riziką, kainą ir t.t.
Jei trūksta vieno danties ir aplinkiniai dantys yra su didelėm plombom, gydytais kanalais ar net vainikėliais. Vertinama gretimų gydytų dantų būklė. Jei jie šiaip ar taip protezuotini (nes gali bet kada lūžti vainikas dėl didelės plombos ir pan.) tai gal labiau apsimoka protezuoti tiltu. O jei turime situaciją kai gretimi defektui dantys neseniai idealiai suprotezuoti puikiais vainikėliais.. Gaila būtų lupti vainikėlius ir daryti naujus, t.y. tiltą.
Jei vienas iš dantų, kurie yra šalia trūkstamo danties tarpo, toks "ant ribos" (iš serijos: "gali stovėti du metus arba gali stovėti 10 metų, bet kol kas rauti nereikia") irgi reikia pagalvoti ar verta ant jo mauti vainikėlį ir daryti atrama tiltiniam protezui. Būdamas atrama, gaus papildomą krūvį, dėl to gali tų prognuozuotų 10 metų ir "neištempti". Teks šalinti dantį su visu tiltu. Rezultatas - 2 dantų tarpas ir tuomet - arba daugiau vienetų tiltas arba du implantai.
Kai kuriais avejais tiltinis protezas kaip tik gali padėti "pavargusiam" dantukui, nes jis tarsi įtveriamas. Prailginamas butų to danties stovėjimo laikas.
Kai trūksta dviejų dantų... Priklauso nuo to, kokių dantų trūksta, kokios būklės yra gretimi dantys. Galimi keli gydymo variantai priklausomai nuo situacijos. Tiltas pigiau nei du implantai su vainikėliais ant jų. Bet galioja visa tai, ką parašiau apie sveikus atraminius dantis viršuje.
Kai trūksta apatiniame žandikaulyje 6 ir 7 dantų; likę 8 (protinis), 5, 4 dantys. Galima protezuoti tiltu, bet reikia turėti omeny, kad gali tekti šlifuoti ne tik 8 ir 5 (gretimus) dantis, bet ir 4, kad būtų geriau paskirstomas krūvis. Jei implantuoti, tai reikia dviejų implantų su vainikėliais ant jų. Nuosavas dantis su implantu nejungiamas (išskyrus išimtinus atvejus), nes tokios konstrukcijos neilgaamžės.
Tai, ką parašiau aukščiau, tik bendro pobūdžio informacija. Kiekvienas pacientas yra unikalus, pas kiekvieną burnoje skirtinga situacija, skirtingi norai ir finansinės galimybės, todėl visuomet sprendžiama individualiai apžiūrėjus dantis burnoje, įvertinus rentgeno nuotraukas, kartais atliekant ir papildomus tyrimus.