Įkraunama...
Įkraunama...

Implantai ir dantų protezavimas

QUOTE(wajew @ 2009 06 05, 10:18)
mano daktaras labai skubėjo, susakė tik kokius vaistus vartoti, o kaip saugotis-jokių nurodymų negavau, trečiadienį darė operaciją, o patinimas nežmoniškas, o burnoj, tai jaučiuosi kaip iškastos tranšėjos
Florestina, ar ilgai gyja, sakė po savaitės ištrauks siūlus, valgau skystą mistą, bijau, kad už siūlų neužsikabintų
Tiesa, aš rūkau, labai mažai, bet rūkau, ne dabar, o prieš operaciją, gal ši operacija privers šio įpročio atsisakyti, jau trečia diena, kai nerūkau išvis, bet taip noriu dūmo-kas atsitiks, jei pabandysiu, Florestina?


Man siūlais laikė 10 d. ir dar tikrino po to kas dvi savaites po nuėmimo, ar nesiskiria dantenos. Man gydytojas sakė, kad nerūkyti. Praktiškai pirmoji implantacija man padėjo atsikratyti šio bjauraus įpročio. Aš irgi nerūkiau taip jau baisiai, tik darbe prie kompanijos. blush2.gif Man tinimą atleido po kelių dienų. Tragiškai sutinus nebuvau, bet matėsi tas tinimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Florestina: 05 birželio 2009 - 10:27
QUOTE(Florestina @ 2009 06 05, 11:27)
Man siūlais laikė 10 d. ir dar tikrino po to kas dvi savaites po nuėmimo, ar nesiskiria dantenos.
Man tinimą atleido po kelių dienų. Tragiškai sutinus nebuvau, bet matėsi tas tinimas.

Florestina, o kaip tai gali išsiskirti dantenos, nuo ko tai gali atsitikti
man tinimas matosi, dedu ledo, dar skauda Nemesilio geriu ir 3 kį dieną antibiotikus
Osiūlus trauks birželio 10 d., o opreciją darė birželio 3 d., bet apie tolesnius susitikimus nieko neminėjo, ačiū, kad pasakei, reikės su mano gydytoju tartis dėl priežiūros
Florestina, kažkur turi būti atmintinė kaip elgtis po operacijos, nerandu, ar čia tik tiems, kas implantuojasi dantukus?
Atsakyti
QUOTE(wajew @ 2009 06 05, 12:04)
Florestina, o kaip tai gali išsiskirti dantenos, nuo ko tai gali atsitikti
man tinimas matosi, dedu ledo, dar skauda Nemesilio geriu ir 3 kį dieną antibiotikus
Osiūlus trauks birželio 10 d., o opreciją darė birželio 3 d., bet apie tolesnius susitikimus nieko neminėjo, ačiū, kad pasakei, reikės su mano gydytoju tartis dėl priežiūros
Florestina, kažkur turi būti atmintinė kaip elgtis po operacijos, nerandu, ar čia tik tiems, kas implantuojasi dantukus?


Man irgi iš pradžių niekas, nieko nesakė, tik po to sakė ateiti, tada ir tada ir tik pabaigoj pasakė dėl ko.

ATMINTINĖ PACIENTUI
(Po dantų šalinimo bei operacijos burnos ertmėje)
1.KRAUJAVIMAS. Nesmarkus kraujavimas gali būti pirmas 24val. po operacijos. Sustiprėjus kraujavimui, nedelsiant kreiptis į gydytoją.
2.PATINIMAS. Nedidelis patinimas gali būti kaip normali orgnizmo reakcija į chirurginę intervenciją. Pirmas 2-3 valandas po operacijos 15 minučių su 15 min. pertraukomis galima uždėti ledo kompresą. Nedėti tiesiogiai ant žaizdos.
3.MEDIKAMENTAI. Vartokite tik gydytojo paskirtus vaistus. 72 val.po operacijos venkite alkoholio ir rūkymo.
4.SKYSČIAI. Keletą dienų po operacijos gerkite daugiau skysčių.
5.DIETA. Maistas turi būti minkštas, nekarštas, kaloringas.
6.AKTYVUMAS. Keletą dienų po operacijos venkite didelių krūvių.
7.DANTŲ VALYMAS. Dantis valykite atsargiai, kad nepažeistumėt žaizdos ar tvarsčio. Skalaukite gydytojo nurodytais antiseptiniais tirpalais, vaistažolių arbatomis. Labai svaru neišplauti susidariusio krešulio. Priešingu atveju žaizda gis ilgai ir sunkiai.
8.TVARSTIS. Tai specialia medžiaga padengta operuota burnos geivinė. Tvarstis turi būti maždaug 1 savaitę.
9.SIŪLĖS. Siūlus rekomenduojama išimti po 7-14 dienų.


Rekomendacijos po dantų rovimo ar kitokių chirurginių operacijų burnoje:
Tamponus po operacijos ar rovimo laikyti mažiausiai 1 val.
Po operacijos (tą dieną) nevartoti karšto maisto ir gėrimų
Tą diena burnos niekuo neskalauti ir dantų nevalyti
Burnoje nieko nekrapštinėti. Jeigu sunkiasi kraujas ar audinių skystis, nespjaudyti - nuryti.
Po operacijos ar rovimo negalima dirbti sunkaus fizinio darbo, ilgai būti pasilenkus, kaitintis pirtyje ar karštoje vonioje
Po procedūrų patartina miegoti ant aukštesnės pagalvės
Rovimo ar operacijos dieną nerūkyti
Kitą ir 5 tolimesnes dienas, dantis valyti be dantų pastos. Dantų šepetėlį valant dantis patartina mirkyti į ramunėlių ar medetkų nuovirą ar kitą gydytojo nurodytą skystį.
Kol užgis žaizdos (apie 2 savaites) po kiekvieno valgio skalaukite burną ramunėlių, medetkų ar šalavijų nuoviru (galima naudoti ir skiedžiamą ekstraktą, kurio galima įsigyti vaistinėse); arba kitu, gydytojo paskirtu skysčiu. Jeigu neturite minėtų skysčių, tiks ir šilta, bet ne karšta, arbata ar vanduo. Nenaudokite perkybos centruose parduodamų burnos higienos skysčių, kurių sudėtyje yra alkoholio.
Jeigu Jums buvo paskirti vaistai po operacijos ar danties rovimo, būtina vaistus naudoti kaip jie paskirti (visą laikotarpį kiek yra paskirta).
Jeigu po operacijos ar danties rovimo nežymiai kraujuoja, palaikykite burnoje leduką iš šaldiklio (tą, kur skirtas gėrimams atvėsinti). Leduką reikia nuolat stumdyti burnoje, taip pat ir aplink žaizdą. Taip pat galite uždėti ant žaizdos panaudotą ir atvėsintą juodos arba žalios arbatos pakelį. Nespauskite stipriai, kad išbyrėjusios arbatžolės nepatektų į žaizdą.
Jeigu atsitiktų taip, kad, taikant visas išvardintas priemones, stipriai kraujuoja, nedelsiant kreipkitės į Jus gydantį gydytoją. Jeigu negalite su juo susisiekti, kreipkitės į Jūsų miesto ligoninės veido-žandikaulių chirurgijos skyrių arba tiesiog chirurgą-stomatologą.
Atsakyti
QUOTE(wajew @ 2009 06 05, 11:18)
mano daktaras labai skubėjo, susakė tik kokius vaistus vartoti, o kaip saugotis-jokių nurodymų negavau

Ir kur gi taip skubėjo? unsure.gif

QUOTE(wajew @ 2009 06 05, 11:18)
Tiesa, aš rūkau, labai mažai, bet rūkau, ne dabar, o prieš operaciją, gal ši operacija privers šio įpročio atsisakyti, jau trečia diena, kai nerūkau išvis, bet taip noriu dūmo-kas atsitiks, jei pabandysiu

Tikrai nieko baisaus neatsitiks smile.gif Nebent jūsų organizmas yra itin jautrus ax.gif

Aš pati rūkau daugiau nei 10 metų (o rūkau ne šiaip sau, bet kaip kaminas blush-anim-cl.gif). Tačiau rūkymas bent jau man niekaip neįtakojo implantacijos rezultato rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Borzika: 05 birželio 2009 - 12:44
QUOTE(wajew @ 2009 06 05, 10:18)

Tiesa, aš rūkau, labai mažai, bet rūkau, ne dabar, o prieš operaciją, gal ši operacija privers šio įpročio atsisakyti, jau trečia diena, kai nerūkau išvis, bet taip noriu dūmo-kas atsitiks, jei pabandysiu, Florestina?


Pacientas po implantacijos turi ypatingą dėmesį skirti burnos higienai, nes prasta burnos priežiūra, rūkymas – tai pagrindiniai faktoriai, lemiantys nesėkmes net ir tiems pacientams, kurių sveikata puiki.
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2009 06 05, 11:27)
Man siūlais laikė 10 d. ir dar tikrino po to kas dvi savaites po nuėmimo, ar nesiskiria dantenos.

Florestina, kiek laiko kas dvi savaites turi tikrinti po operacijos

Papildyta:
QUOTE(Borzika @ 2009 06 05, 13:31)
Ir kur gi taip skubėjo?  unsure.gif
Tikrai nieko baisaus neatsitiks  smile.gif Nebent jūsų organizmas yra itin jautrus ax.gif

Aš pati rūkau daugiau nei 10 metų (o rūkau ne šiaip sau, bet kaip kaminas blush-anim-cl.gif). Tačiau rūkymas bent jau man niekaip neįtakojo implantacijos rezultato rolleyes.gif

Boržika, skaičiau, kad išvis gali implantai iškristi, o kokioj vietoj tu juos turi, gal apatiniam žandikauly
Atsakyti
QUOTE(wajew @ 2009 06 05, 13:54)
Florestina, kiek laiko kas dvi savaites turi tikrinti po operacijos




Mane tikrino du mėnesius.
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2009 06 05, 15:03)
Mane tikrino du mėnesius.

o kaip gali skirtis dantenos, nuo kokių faktorių, na dėl ko, kokios priežastys ir kaip tai atrodo atisikyrusios dantenos?
Florestina, kodėl 2 mėn., tau nebuvo įkyru ir patogumų tau nekokių sukėlė, man darė opreraciją KMUK, ogyvenu Sūduvos krašte, reikia važinėti, todėl taip įkyriai ir klausinėju tave.
tai man į kauną reikės važinėti 2 mėn. kas dvi savaites, vaje, kokie nepatogumai, gi atostogos.
Ar gali iškilti kokios komplikacijos, ko laukti blogesnio, kaip nuo to apsisaugoti, atostogos artėja, norisi gerų emocijų
kaip supratau tu tai vilnietė, tau Vilniuj darė ir viską iki smulkmenų paaiškino
labai tau ačiū, Florestina, tu kaip daktaras konsultantas
Atsakyti
QUOTE(wajew @ 2009 06 05, 14:57)
o kaip gali skirtis dantenos, nuo kokių faktorių, na dėl ko, kokios priežastys ir kaip tai atrodo atisikyrusios dantenos?
Florestina, kodėl 2 mėn., tau nebuvo įkyru ir patogumų tau nekokių sukėlė, man darė opreraciją KMUK, ogyvenu Sūduvos krašte, reikia važinėti, todėl taip įkyriai ir klausinėju tave.
tai man į kauną reikės važinėti 2 mėn. kas dvi savaites, vaje, kokie nepatogumai, gi atostogos.
Ar gali iškilti kokios komplikacijos, ko laukti blogesnio, kaip nuo to apsisaugoti, atostogos artėja, norisi gerų emocijų
kaip supratau tu tai vilnietė, tau Vilniuj darė ir viską iki smulkmenų paaiškino
labai tau ačiū, Florestina, tu kaip daktaras konsultantas


Man pirmą kartą tikrino po dviejų sav, o po to dar po mėnesio. Kodėl gali išsiskirti, man nepaaiškino. ax.gif
Atsakyti
merginos, kaip jautėtės iškart po to, kai įdėjo implantus, t.y. po implanto operacijos, ar irgi reikia priežiūros atmintinės
Florestina, čia anksčiau skaičiau, kad tau reikėjo laukti 7 mėn. dėti implantams, o va kitoms-tik 3 mėn., kuo skiriasi. kiek iškarto jums įdėjo. Klausiu nes reikia man įdėti 4: 1-kairėj, 1-prieky, 2-dešinėj viršutinio žandikaulio pusėse.
Ar visus dėti iškarto(och kiek ilgai laukti reiks), ar paeiliui per kažkiek laiko
Atsakyti
QUOTE(wajew @ 2009 06 05, 19:14)
merginos, kaip jautėtės iškart po to, kai įdėjo implantus, t.y. po implanto operacijos, ar irgi reikia priežiūros atmintinės
Florestina, čia anksčiau skaičiau, kad tau reikėjo laukti 7 mėn. dėti implantams, o va kitoms-tik 3 mėn., kuo skiriasi. kiek iškarto jums įdėjo. Klausiu nes reikia man įdėti 4: 1-kairėj, 1-prieky, 2-dešinėj viršutinio žandikaulio pusėse.
Ar visus dėti iškarto(och kiek ilgai laukti reiks), ar paeiliui per kažkiek laiko


Man per viena karta dejo du, o po kurio laiko da viena. O jauciausi gerai po implantacijos iskart, jokiu komplikaciju. ir patinus beveik nebuvau, ir neskaudejo.
Atsakyti
QUOTE(wajew @ 2009 06 05, 18:14)
merginos, kaip jautėtės iškart po to, kai įdėjo implantus, t.y. po implanto operacijos, ar irgi reikia priežiūros atmintinės
Florestina, čia anksčiau skaičiau, kad tau reikėjo laukti 7 mėn. dėti implantams, o va kitoms-tik 3 mėn., kuo skiriasi. kiek iškarto jums įdėjo. Klausiu nes reikia man įdėti 4: 1-kairėj, 1-prieky, 2-dešinėj viršutinio žandikaulio pusėse.
Ar visus dėti iškarto(och kiek ilgai laukti reiks), ar paeiliui per kažkiek laiko


Priežiūra ta pati po operacijos.

Man įdėjo du iš karto. Viršutiniam žandikauly reikia laukti ilgiau. Man įdėjo po šešių mėn. Taip išėjo tiesiog.
Atsakyti