Įkraunama...
Įkraunama...

Paveldimas/Dovanojamas turtas

jei nepaliko testamento, tai tau priklausytu 1/4 turto dalis.
Visas santuokos metu igytas (uzgyventas) turtas ( ne dovanojimai konkreciam asmeniui) priklauso abiems sutuoktiniams polygiai. Taigi puse turto priklauos tetei, o i mamos turto dali jus su tete turite abudu lygias teises - 1/2 mamos turto tetei ir 1/2 tau. O del mokesciu as nzn.


Skyrybu atveju i tau dovanota turta vyras neturi teises - tai jau yra asmeniskai tavo turtas.
O i pirkta objekta, jei pirkimo sutarty kitaip nenurodete, jus turite lygias teises.
Atsakyti
Silvute, tokia tvarka buvo pagal sanaji civilini kodeksa.
Nuo 2001 liepos 01 galioja naujas kodeksas ir nauja tvarka.
Pirma paveldetoju eile yra vaikai.
Del mamos palikimo
Tu esi vienintele pirmos eiles paveldetoja. Tavo tevui priklauso 1/4 mamos turto. Kitaip tarian, jei tevai santuokoje igijo buta, tai tavo tevui priklauso 1/2 ir 1/2 priklaise mamai. Paveldima dalis siuo atveju yra 1/2 buto (mamos dalis). Pagal istatyma tetis pretenduoja i 1/4 paveldimos dalies.
Kaip priimti palikima. Per 3 menesius nuo palikejo mirties privalu kreiptis pas mamos gyvenamosios vietos notara ir pareiksti, kad priimi palikima. Jei tetis nesikreips, o tu kreipsies viena, paveldesi visa 1/2 turto.

Del vaiko ir vyro teisiu. Tvarka ta pati. Jei vaiku ne daugiau kaip trys. Jie lygiai dalinasi turta, o sutuoktinis gauna 1/4, jei vaiku daugiau nei trys, tai vaikai ir sutuoktinis paveldes lygiomis dalimis.

Tavo skirybu atveju dalinamas butu butas, kuris pirktas santuokos metu. Visas dovanotas turtas priklauso tau, jei dovanotas tik tau, o ne abiem su vyru ir dalinamas nebutu
Atsakyti
Mano drauge prase paklausti
po sutuoktinio mirties kam lieka butas (butas dovanuotas , nera testamento), zmonai ar tam kas ta buta padovanuojo?
Aciu uz atsakyma
Atsakyti
jei nera vaiku zmonai. Jei vaikai yra - dalinamas
Atsakyti
Butas liktu vaikams ir zmonai. Jei vaiku iki 3, tai vaikai paveldi 3/4, o zmona 1/4, jei vaiku daugiau nei 3, tada vaikai ir zmona peveldi lygiomis dalimis
Atsakyti
perziurejau dokumentus, registro pazymoje vid rinkos verte nurodyta 56 732 lt, pirkimo pardavimo sutartyje 44 000 lt.

paveldejimo atveju - mokesiu 10 % ty 5 673.2 lt

dovanojimo atveju - 30 lt registro pazyma + 0.5 % turto vertes ty 283.66 lt + registracija registru centre (nezinau jos dydzio, bet tikiuosi kad ne 10 % smile.gif , na gal nevirsija 1 % ? ) - * is 2 , nes ta "procedura" atliekam 2 kartus - mociute tevui, o tevas man.

----------
gaunasi, kad dovanojimas akivaizdziai "pigesnis"
ar teisingai skaiciuoju ?

situose reikaluose esu visiskai zalia, dovanojimo atveju reikia kreiptis i notara?
Atsakyti
Diedukai turi žemės ir nori mums ją atiduoti. Tai ar irgi reikia eiti dvigubus kelius per tėvus pirmiausia ar negalima tiesiogiai, kad seneliai dovanotų anūkams.Kokie procentai šiuo atveju skaičiuojami, dovanojimo ir palikimo. Kokie žygiai reikia nueiti šiuo atveju, kur pirmiausia reikia kreiptis ir eiti.?Ačiu.
Atsakyti
pasiskaityk ankstesnius postus - aiskiai atsakyta, kad jei dovanos tiesiogiai jums reikes moketi 10% nuo vertes
Atsakyti
Mokestis apskaičiuojamas procentais nuo paveldimo ar dovanojamo turto apmokestinamosios vertės taikant šiuos tarifus:

1) paveldint turtą:

jeigu turto apmokestinamoji vertė iki 0,5 mln. Lt - 5 procentai,

jeigu turto apmokestinamoji vertė viršija 0,5 mln. Lt - 10 procentų;

2) dovanojant turtą - 10 procentų.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Scarlett: 27 vasario 2004 - 14:42
Dar griztu prie sios temos.
Yra paveldimo turto mokescio istatymas. Cia pateikiu sio istatymo 7 straipsni.

7 straipsnis. Mokesčio lengvatos
1. Mokesčiu neapmokestinama:
1) vienam sutuoktiniui mirus kito sutuoktinio paveldimas
turtas;
2) vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), globėjų (rūpintojų),
globotinių (rūpintinių), senelių, vaikaičių, brolių, seserų
paveldimas turtas;
3) paveldimo turto apmokestinamoji vertė, neviršijanti 10
tūkst. litų.
2. Savivaldybės taryba gali atidėti mokesčio sumokėjimo
terminus ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui po
paveldėjimo teisės liudijimo išdavimo.
3. Savivaldybės taryba savo biudžeto sąskaita turi teisę
gyventojams mažinti mokestį arba visai nuo jo atleisti.
Atsakyti
Mire mano tetis ,pas ji banke buvo santaupos kiek zinau tie pinigai dar po tarybiniu laiku pasilike ,dabar mes norim juos atsiimti ,banke man pasake,kad reikia kazka uztvirtinti pas notara,tai as noreciau kokius dokumentus reikia nest pas notara,kiek mazdaug tas kainuoja,ir ar tai mama tik gali daryti ar galiu as arba sesuo.As tikiuosi kad suprasit ko as cia norejau paklausti.
Atsakyti
Uzjauciu del Tecio. Tam kad normaliai atsakyciau man reikia zinoti kada jis mire
Atsakyti