Įkraunama...
Įkraunama...

Tuštinimosi problemos

Dabar kaip tik ieškau info, ką daryt su šia problema g.gif . Neramu labai - mano mažoji nuo 1 mėn pati nebepadaro. Pirmiausia dėl to, kad nedaro - t.y. jokio stenėjimo, visiškai jokių požymių, kad ji norėtų. Kai dar pilvuką pūtė, tai nerami būdavo, kojytes rietė, o dabar (beveik 2 mėn. jai), atrodo, nei pilvuko beskauda, nei kietas jis. Na bet po maždaug 5 d. nieko nepadarymo darau klizmutę, taip jau
5 padariau
QUOTE(Liutasi @ 2009 03 16, 14:01)
, (tik tiek, kad po pusę kiekio - taip gyd. liepė). Žinau, kad blogai tos klizmos, bet ką daryt???? Kaip žinot, ar čia labai blogai, ar čia tikrai jai visas MP absorbuojas ir nieko nelieka???  Tiesa, užkietėjimo nėra, o ir kiekis po tų 5 d. irgi visai nedidelis... Valgau aš ir košės, ir jogurtų daug, net pradėjau galvot, kad gal čia nuo tų jogurtų taip ir yra... Tiesa, turiu pridurt, kad man su visais vaikais daugmaž ta problema buvo, tik su dukrele dabar daugiausiai ir ilgiausiai pasireiškė - taigi tai susiję su paveldėjimu..

na bandysiu pasinaudot šiuo patarimu:
unsure.gif Čia normalu, jei vaikiukas maitinamas tik motinos pienu, bet tai tuo pačiu reiškia, kad mama suvartoja per mažai skysčių. Man taip buvo nesituštino iki septynių parų pradėjau daug gerti vandens ir susitvarkė. Gąsdintis tikrai nereikia.


nuo dabar gersiu po mažiausiai 2,5 l vandens, ir jei padės, būtinai parašysiu.
Atsakyti
Pirmiausia atsiprašau, kad praeitoje žinutėje kažką privėliau su citata ir šypsenėlėmis ir paskui neleido paredaguoti doh.gif

Na o dabar eksperimento rezultatai - TAI VEIKIA!!!! Jau antra diena, kai geriu labai daug vandens, tiesiog per prievartą (apie 2,5 l) ir mano mažė antra diena puikiausiai pasidaro pati thumbup.gif

Taigi, tai ne paveldėjimas, o blogi mamos įpročiai vaikučius kankino verysad.gif

Gerkit daug vandens, ir galbūt jums, kaip ir mums, ši problema išsispręs! 4u.gif
Atsakyti
mums ir buvo tokia beda. drauge patare man paciai gert slyvu sulciu truputi ir padejo (tada dar maitinau krutimi) smile.gif
Atsakyti
po paros nesituštinimo, man jau negera darosi, nie mano mityboj niekas nepasikeitė, o anksčiau tuštindamosi 5 kart ir daugiau per dieną . Na bet radau vieną straipsnį , kur gydytojas teigia, jog kartais kūdikiai, maitinami mamos pienu, nesituština iki 10 dienų ir vystosi normaliai. Taigi ne visuomet nesituštinančiam kūdikiui (maitinamam krūtimi) yra obstipacija. Gal tikrai nereikoia panikuoti, bet dukrytė nerami, labai jau pilvelio skausmai ją kamuoja, pilviukas kietas kietas, na tikrai neįsivaizduoju, jei nesituštins dar kas bus verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgitamarija @ 2009 12 20, 20:10)
po paros nesituštinimo, man jau negera darosi, nie mano mityboj niekas nepasikeitė, o anksčiau tuštindamosi 5 kart ir daugiau per dieną . Na bet radau vieną straipsnį , kur gydytojas teigia, jog kartais kūdikiai, maitinami mamos pienu, nesituština iki 10 dienų ir vystosi normaliai. Taigi ne visuomet nesituštinančiam kūdikiui (maitinamam krūtimi) yra obstipacija. Gal tikrai nereikoia panikuoti, bet dukrytė nerami, labai jau pilvelio skausmai ją kamuoja, pilviukas kietas kietas, na tikrai neįsivaizduoju, jei nesituštins dar kas bus  verysad.gif

... viskas ok thumbup.gif o buvo jau ne para , o daugiau nuo šeštadienio ryto iki sekmadienio vėlaus vakaro, na bet pasiskaičiau 2 temeles SM, ir ėmiausi visų priemonių - pirma išgėriau 1 l vandenuko , masažavau lėliukui pilvelį , mankštinau kojytes ir daviau Colinox, o šiaip iki tol vartojam Espumisaną, tai va ir rezultatas - ir vakare, ir naktį , ir šiandien ryte prikepė tortų smile.gif laiminga aš ! Man keistai gydytojaii pasako, kad gali nesituštinti, bet vaikutis juk neramus, stena, o tik dujos išeina, na tikrai nemanau, kad reikia laukti kol savaime pasituštins
Atsakyti
su vyresneliu turejom tokiu problemu tai mikrolax klizmute padedavo na bet cia jau vyresniam apie 2-3 metukai buvo bet dabar jau isaugom sako brniukam daznai pasitaiko viduriu uzkietejimai ir nieks nepades kol neisaugs
Atsakyti
Man buvo si problema su abiem vaikuciais. Su pirmaja dukryte irgi viskas prasidejo 3 menesiai kaip ir sunui lygiai tas pac, svorio mazokai priaugo, t.y. apie 400g. tai va maitinau pati ir su pirmu vaiku nieko nezinojau, labai stresavau, mums pasake kad negali vaikas nekakoti 3-4 paras ir liepe mikrolax kist, taip ir darem, visaip kaip as jai padedavau kakoti nes nebudavo jokio noro tustintis, o kai mama isprievartaudavo ta reikala per prievarta, kakutis nebudavo uzkietejes, nes jei kieti viduriai buna spiros, dabar ta zinau.dar gydytoja prisake kad vaikutis nebeprivalgo, kad reikia primaitint misinuku, pasekoj to maitinau dukra 4 menesius pienas pasibaige, ir dabar dukra 5 metu daro kas 3 5 paras ir nera uzkieteja viduriai. Va o sunui prasidejus tom paciom bedom irgi 3 menesiu priaugo tik 400gr maitinau toliau pati ir nekreipiau demesio nes vaikas buvo laimingas patenkintas, ir kakodavo pats kas 7 paras, ir taip kol pradejom valgyt maistuka.paprasciauiai mamos pienas visas susivirskina ir ner ka vaikui daryt, todel ir nedarydavo. Va ir nesamone kad pieno neuzteko man su didziaja vaikas negali augti kiekviena menesi virs kilogramo. tai ir sunus viena menesi priaugdavo maziau kita daugiau, ir normalus viduriukas visada budavo, va ir maitinu sekmingai po siandiena, jau 1.7 menesiai
Atsakyti
kai maniske nustoja reguliariai tustintis,pagirdau bifolac bakteriju-susitvarko greit pilvukas.
Atsakyti
mums irgi buvo problemu su tustinimosi. jei vaikas zvalus tai viena, jei verkia ir neramus tai kita. As tai radau priezasti - maitinau pati, o pas mus gan sausa namuose, tai pradejau girditi arbata ar vandieniu ir sunormalizavosi, o kad 600g, tai yra normalu..
Maza paprasciausiai gert norejo, o mano pienas rebus ir negalejo pati pasitustinti...
Bet keist gidytoja ir as patarciau, nes nu 5-7 dienas nesitustina, tai viena, bet 2 kartus i menesi tai jau virsune.
As turejau su abiems vaikais tokia problema, tai galima daug padaryt kad tai pakeist. Bet reikia ziuret bendrai:
Ar gera savijauta, ar kaupiasi dujos ir t.d.
Atsakyti
QUOTE(marytyy @ 2010 04 06, 11:48)
Laba diena brangiosios mamytes.
Gal kuri susidurete su sia problema. Mano mergyte tustinasi tik kas 2,5 savaites. Mazdaug kas 17 dienu. Buvau pas gydytoja, bet ji tik liepe stebeti ir jeigu tai nepraeis kreiptis po menesio pas ja, rasys siuntima i klinikas. Bet tiek laukti nejauku ir baisu. Gal kas negerai? O gal jai maistelio truksta? Kas men priauga po 600 gr, juk tai nera daug, nors gydytoja sako kad normalu. Itariu, kad reikia keisti gydytoja...  verysad.gif
Laukiu Jusu patarimu  g.gif


Mums panaši problema. Ir kaip Jums sekėsi toliau?
Atsakyti
Mano lelius nesitustindavo po 4 paras ir tai tik su klizmute pavykdavo, tuomet mes kreipemes i KMUK docenta R. Bagdzeviciu, garsu zarnyno chirurga, kuris pasigulde mus i ligonine ir atliko zarnyno echoskopija bei nustate liga. Todel visoms mamytems turincioms problemu siulau pas ji apsilankyti, tik eiles gana dideles, bet susitarus asmeniskai priima per kelias dienas.
Parasysiu gydytojo kelis bendrus patarimus, kurie tiks daugumai vaikuciu, turinciu problemu su kietais viduriukais:

1. Isgerti per diena apie 200ml vandens ar kitokiu skysciu, nepaisant, kad vaikas maitinamas MP ar misiniu. Vandenukas padeda lengviau issitustinti, skystina kakuti.
2. Daryti pilvo masaziukus, minti tarsi dviratuka, sukti pagal laikrodzio rodykle, svelniai pagnaibyti pilvuka.
3. Valgyti kasdiena avizu kose, bet ne leliukiska, kuri is milteliu gaminama, o pirkti tikra su visomis siukslytemis.
4. Vartoti kuo daugiau vaisiu ir darzoviu, kuo ivairesniu ir kasdiena.
5. Alkana vaikuti guldyti ant pilvuko pries maitinimus keletai minuciu.
6. Statyti klizmute jei nesitustina keturias paras, nes gali trukti zarnytes.
7. Kartais vaikuciui nepavyksta pasitustinti, nes uzspaudzia bestenedamas uzpakaliuka, todel reikia jam padeti, nuimti sauskelnes ir pakutenti su ausu krapstuku uzpakaliuka, kai vaikutis stena. Vaikuti laikyti ant keliu ar ant puoduko priklausomai nuo to ar jis pats ja usedi.

Tai tokie butu trumpi patarimai, mums ju besilaikant kardinaliai situacija pagerejo, nors rado igimta patologija.
Atsakyti
QUOTE(Zirafa09 @ 2010 05 28, 12:55)
Mano lelius nesitustindavo po 4 paras ir tai tik su klizmute pavykdavo, tuomet mes kreipemes i KMUK docenta R. Bagdzeviciu, garsu zarnyno chirurga, kuris pasigulde mus i ligonine ir atliko zarnyno echoskopija bei nustate liga. Todel visoms mamytems turincioms problemu siulau pas ji apsilankyti, tik eiles gana dideles, bet susitarus asmeniskai priima per kelias dienas.
Parasysiu gydytojo kelis bendrus patarimus, kurie tiks daugumai vaikuciu, turinciu problemu su kietais viduriukais:

1. Isgerti per diena apie 200ml vandens ar kitokiu skysciu, nepaisant, kad vaikas maitinamas MP ar misiniu. Vandenukas padeda lengviau issitustinti, skystina kakuti.
2. Daryti pilvo masaziukus, minti tarsi dviratuka, sukti pagal laikrodzio rodykle, svelniai pagnaibyti pilvuka.
3. Valgyti kasdiena avizu kose, bet ne leliukiska, kuri is milteliu gaminama, o pirkti tikra su visomis siukslytemis.
4. Vartoti kuo daugiau vaisiu ir darzoviu, kuo ivairesniu ir kasdiena.
5. Alkana vaikuti guldyti ant pilvuko pries maitinimus keletai minuciu.
6. Statyti klizmute jei nesitustina keturias paras, nes gali trukti zarnytes.
7. Kartais vaikuciui nepavyksta pasitustinti, nes uzspaudzia bestenedamas uzpakaliuka, todel reikia jam padeti, nuimti sauskelnes ir pakutenti su ausu krapstuku uzpakaliuka, kai vaikutis stena. Vaikuti laikyti ant keliu ar ant puoduko priklausomai nuo to ar jis pats ja usedi.

Tai tokie butu trumpi patarimai, mums ju besilaikant kardinaliai situacija pagerejo, nors rado igimta patologija.


o Jus maitinat savo pienu? nes as pati maitinu savo pienuku, tai buna, kad ir po 4 -5 dienas nesitushtina, bet po to pati ta padaro ir visai neatrodo viduriai kieti... g.gif
Atsakyti