Įkraunama...
Įkraunama...

Patarimai ir gudrybės

QUOTE(Inočka @ 2009 03 04, 20:51)
Pas mane 25 cm. Man tortas gaunas kaip tik tokio dydzio kaip reikia


Aciu Inocka, as vistik irgi kepiau i mazesne, bet man tokie issipute gavos, kaip duonos kepalai biggrin.gif , tai tas virsunes nupjausciau i trupinius 4u.gif ir taip siaip jau aukstokas gaunas is dvigubos normos.
Atsakyti
Kaip Mišelė stabilizuoja grietinėlę tortui

Kaip grietinėlę tortui ruošia Glacee

Tema apie biskvitus - daug info
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo wild: 04 kovo 2009 - 22:17
Merginos, turim daug temu, tai net nezinau kurioje dabar klaust. Tai pagalvojau, kad sita gal tinka.

Klausimas del ananasu


Sakykit, kai dedat i torta konservuotus ananasus, kaip jie ten tame torte? Nera labai kieti? Ar reikia plonai supjaustyt? Labai noriu su ananasais padaryti, ale Cipciuko ananasini, tik pradejau abejoti del paciu tu vaisiu.
Atsakyti
Inočka, jei megsti pacius konservuotus ananasus ir jie tau neatrodo per kieti, tai ir tortuke bus geri.
Atsakyti
Na jie Inočka nebus kaip košė minkšti , jausis gabaliukai , bet tikrai nekieti schmoll.gif , aš juos susipjaustau ( jei perku skritulius ) mažais gabalėliais , labal gerai gaunasi , o jei pirksi jau pjaustytus , tai žiūrėk kokio jie ten dyžio , gal dar per puse galėsi perpjauti , bet aš dariau su šviežiais bigsmile.gif ....nėr ką lydinti , koks aromatas , ir šyšką papuolė minkštutė ...tiesiog pasaka wub.gif
Atsakyti
Prašau patarimo, nes tortų kepime esu žalia žalia blush2.gif Vakar bandžiau iškepti, pavyko pusė velnio, bet va iškilo tokie klausimai ( nesijuokit blush2.gif ):
1. Kaip turėtų vykti pertepimas, kad tas sluoksnis būtų bent 0,5cm storio. Ar pertepimo masė turi būti labai tiršta, ar gal biskvitus dėti į formą ir tada masę pilti? Man ji bėgo per kraštus ir po to vos matėsi tas sluoksnis tarp biskvitų doh.gif
2. Ar puošti iškart pertepus ar palaukti kol apstings ?
3. Kaip gražiai papuošti torto kraštus, na kaip tuos trupinukus priklijuoti? Man jų pribyra aplink tortą, bet ne ant kraštų doh.gif lotuliukas.gif

Profesionalės kepėjėlės pamokykit help.gif
Atsakyti
QUOTE(baltagėlė @ 2009 03 13, 15:54)
Prašau patarimo, nes tortų kepime esu žalia žalia blush2.gif  Vakar bandžiau iškepti, pavyko pusė velnio, bet va iškilo tokie klausimai ( nesijuokit blush2.gif ):
1. Kaip turėtų vykti pertepimas, kad tas sluoksnis būtų bent 0,5cm storio. Ar pertepimo masė turi būti labai tiršta, ar gal biskvitus dėti į formą ir tada masę pilti? Man ji bėgo per kraštus ir po to vos matėsi tas sluoksnis tarp biskvitų  doh.gif
2. Ar puošti iškart pertepus ar palaukti kol apstings ?
3. Kaip gražiai  papuošti torto kraštus, na kaip tuos trupinukus priklijuoti? Man jų pribyra aplink tortą, bet ne ant kraštų  doh.gif  lotuliukas.gif

Profesionalės kepėjėlės pamokykit  help.gif


Aš (ne profesionalė, bet mėgstu kepti ir domiuosi konditerija apskritai) paprastai darau taip:
1. Tortą apjuosiu standžia folijos "apykakle" (pirmąjį paplotį), suklijuoju ją lipnia juostele, tada formuoju tortą. Apskaičiuok, kiek reikės kremo tavo diametrui, kad gautųsi reikiamo aukščio ir sluoksneliai būtų vienodi. Ir apykaklę geriau aukštesnę - sumažinti lengviau. Ji sulaiko skystesnę masę, kraštas lygus lieka. Žele pilu bepradedančią stingt. O jei visai skystas kremas, tai greičiausiai ir mažiau jo reik - užtat daug plonų sluoksnelių... Kai viskas pilnai sustingsta, apykaklę nuimu. Išmokau iš Glacee smile.gif
2. Kai apstings...bet žiūrint koks tortas. Rimtesnei progai, manau, torto gamybą reikėtų iš anksto pasiplanuot. Per naktį pastangdint, o rytą papuošt, pvz.
3. Va šitos dalies tai labai nemėgstu. doh.gif Klijuoju su plačia mentele. trupinių negailėt. Iš anksto po tortu (prieš pradėdama jį formuot) pakloju (vieną truputį užmetant ant kito centre) du lakštus slidaus švarutėlio polietileno, kuriuos galima lengvai iš abiejų pusių ištraukt padarius tortą. (Perskaičiau rusaičių forume kažkokiam smile.gif ). O ant jo tebyra kas tik nori. Gali pasimokyt daryt šokolado juostą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo wild: 13 kovo 2009 - 18:30
QUOTE(wild @ 2009 03 13, 18:20)
Aš (ne profesionalė, bet mėgstu kepti ir domiuosi konditerija apskritai) paprastai darau taip:
1.  Tortą apjuosiu standžia folijos "apykakle" (pirmąjį paplotį), suklijuoju ją lipnia juostele, tada formuoju tortą. Apskaičiuok, kiek reikės kremo tavo diametrui, kad gautųsi reikiamo aukščio ir sluoksneliai būtų vienodi. Ir apykaklę geriau aukštesnę - sumažinti lengviau. Ji sulaiko skystesnę masę, kraštas lygus lieka. Žele pilu bepradedančią stingt. O jei visai skystas kremas, tai greičiausiai ir mažiau jo reik - užtat daug plonų sluoksnelių... Kai viskas pilnai sustingsta, apykaklę nuimu. Išmokau iš Glacee  smile.gif 
2.  Kai apstings...bet žiūrint koks tortas. Rimtesnei progai, manau, torto gamybą reikėtų iš anksto pasiplanuot. Per naktį pastangdint, o rytą papuošt, pvz.
3.  Va šitos dalies tai labai nemėgstu.  doh.gif  Klijuoju su plačia mentele. trupinių negailėt. Iš anksto po tortu (prieš pradėdama jį formuot) pakloju (vieną truputį užmetant ant kito centre) du lakštus slidaus švarutėlio polietileno, kuriuos galima lengvai iš abiejų pusių ištraukt padarius tortą. (Perskaičiau rusaičių forume kažkokiam  smile.gif ). O ant jo tebyra kas tik nori. Gali pasimokyt daryt šokolado juostą.


WILD, ačiū labai už patarimus aciuks.gif Paskutiniu metu kažko patraukė įvairius skanėstus gamint. o žinia, kažką naujo darant ir klausimų atsiras, tai manau užsuksiu čia dažniau mirksiukas.gif
Atsakyti
Gal kas turit patarimų, ką daryt iš maltų riešutų, gavau lauktuvių DAAAAUG maltų riešutų ir nežinau, ką čia sumeistravus... prisimenu būdavo labai skanūs migdoliniai sausainiai, tokie po du sulipdyti, gal kas receptėlį turit??? 4u.gif
Atsakyti
sveikos. o man iskilo klausimas meducio lakstus iskeptus laikyti kaip ar maiselyje ar taip paprastai kuom lengvai uzdengus kad jie ilgai isstovetu, nes savaitgali prisikepiau pabandymui ir nezynau kur juos dabar padeti kad istovetu iki kada prireiks. aciu labai
Atsakyti
Jokių maišelių schmoll.gif , sausai , pridengta popieriaus lapu , servetėle smile.gif
Atsakyti
QUOTE(inetum @ 2009 03 16, 23:20)
sveikos. o man iskilo klausimas meducio lakstus iskeptus laikyti kaip ar maiselyje ar taip paprastai kuom lengvai uzdengus kad jie ilgai isstovetu, nes savaitgali prisikepiau pabandymui ir nezynau kur juos dabar padeti kad istovetu iki kada prireiks. aciu labai

Meduolinę tešlą (iškeptą), skaičiau, galima užšaldžius (vynioti į foliją) laikyti 4 mėnesius...bet prieš tai palaikyti kelias dienas vėsioj vietoj.
Tradicinį kalėdų pyragą (kur daug medaus ir dž. vaisių) vėsiai, sandarioj folijoj, bet neužšaldytą, galima laikyt apie 6 sav.
Dar radau, kad kepinius, kuriuose mažai riebalų, ne šaldytuve galima laikyt net kelias savaites.

Kiek laiko medučio lakštus galima laikyti kambario t? Gal Cipciukas dar užsuks ir patikslins...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo wild: 16 kovo 2009 - 23:14