Ekologiškai rafinuoti aliejai sveikai odai turbūt nėra kenksmingi, bet nerafinuoti yra dar geriau, nes rafinavimo metu pasišalina naudingosios medžiagos. Vadinasi, naudodami nerafinuotus aliejus gausime daugiau medžiagų, tai kam naudoti rafinuotus? Šalto spaudimo aliejai irgi gali būti rafinuoti arba ne, o šalto spaudimo aliejus yra geresnis negu spaustas iš termiškai apdorotos žaliavos.
Iš aliejaus būna sudaromas mišinys arba parduodamas jis pats ir užrašyta, kad jis yra aromatinis arba masažinis. Aliejus nėra spaudžiamas kitokiu būdu, tiesiog jis, gamintojo manymu, yra tinkamesnis kažkuriai funkcijai negu kiti. Pavyzdžiui, masažinis aliejus turėtų būti pakankamai sunkus, kad neįsigertu į odą masažo metu, kitaip reikės naudoti labai daug aliejaus vėl ir vėl, be to, būtų gerai jeigu jis turėtų atpalaiduojančių savybių. Jeigu turite truputį žinių apie tokius dalykus, tada galite pati sau pasidaryti tokį mišinį ir nereikės mokėti gamintojui, kad jis pats tai padarė, o jei neturite, tada galite išsirinkti firmą, kuria pasitikite ir pirkti jos produkciją, pasižiūrėsite kas yra geriausia.
Įplaukus vistiek įsiskverbia kažkiek aliejaus, bet tiesa, kad plaukų ilgiui vieni aliejai yra tinkamesni, kiti mažiau tinkami. Į galvos odą įsiskverbia beveik visi aliejai, jų medžiagos tuo pačiu pateka į organizmo sistemas, todėl šitas dalykas su galvos odos masažais skiriasi. Galvos odai veiksmingi daug daugiau aliejų, kurie visi turi savitas savybes ir naudojant įvairius aliejus oda aprūpinama įvairiomis medžiagomis. Dėl keratino, tai nežinau, kodėl jūs manot, kad aliejus yra geras šaltinis aprūpinti plauką keratinu? Valgant pakankamai baltymų, plaukas ir taip yra aprūpinamas keratinu, o aliejus palygint toks ir šaltinis.
Kaip eilinį kartą paklodę prirašiau.
Išvados: nerafinuotas aliejus yra geriausia, bet ekologiškas aliejus nėra kenksmingas sveikai odai.