Įkraunama...
Įkraunama...

Petunijos...Surfinijos... Pavasaris-laikas sėti

kelioms svyrančioms petunijoms dėl palyginimo nuskabiau viršūnes, o kelioms ne, tai svyra vienodai, jokio skirtumo nematau.. o kitos spalvytės petunijos turėjusios svirti kažkodėl nesvyra g.gif pasilikau sėklyčių pakiukus, tai žinosiu bent jau kurios svyra, kad kitais metais nebeprisipirkčiau nesąmonių biggrin.gif
Atsakyti
Petunijos, kaip tokios ir yra petunijos, nesvyra jos..Skabyk neskabęs, šakosis labiau, bet tikrai nesvirs.

O svyrančių petunijų pavadinimas ir yra surfinijos. Jos jau svyra pačios savaime, o skabymas tik krūmeliui tankėt, šakotis padeda.
Atsakyti
QUOTE(Violeta* @ 2009 06 13, 12:35)
Petunijos, kaip tokios ir yra petunijos, nesvyra jos..Skabyk neskabęs, šakosis labiau, bet tikrai nesvirs.

O svyrančių petunijų pavadinimas ir yra surfinijos. Jos jau svyra pačios savaime, o skabymas tik krūmeliui tankėt, šakotis padeda.

ir aš taip galvojau seniau.. bet apie tai jau buvo išdiskutuota šioje temoje, kad surfinija ir svyranti petunija yra ne vienas ir tas pats schmoll.gif

XX a. 7-8 dešimtmečiuose selekcininkų, genetikų ir citologų bendromis pastangomis atsirado unikalūs nauji hibridai, gavę surfinijos ( Surfinia ) prekinį pavadinimą. Jos panašios į svyrančias petunijas, jų stiebai svyrantys, lankstūs, žiedų viduriukas visuomet su tamsia ar šviesia dėme. Surfinijos dauginamos tik auginiais, nes sėklų neubrandina arba sėjinukai neatitinka veislės požymių. Dar viena naujovė — petunija 'Million Bells', kurii labai gausiai žydi smulkiais žiedeliais. Neseniai pasirodė svyranti petunija arba kalibrachoja ( Calibrachoa ) smulkiais gelsvais ir plytiškai raudonais žiedeliais. Ji vadinama vienos iš tėvinių rūšių Petunia calibrachoa vardu.

kad aiškiau pasidarytų pasiskaitykit čia:
http://www.rojaussod.../tema.php?s=317
Atsakyti
Aš taip pat auginu ir svyrančias petunijas ir surfinijas - tai skirtingi augalai.
Atsakyti
QUOTE(Violeta* @ 2009 06 13, 12:35)
Petunijos, kaip tokios ir yra petunijos, nesvyra jos..Skabyk neskabęs, šakosis labiau, bet tikrai nesvirs.

O svyrančių petunijų pavadinimas ir yra surfinijos. Jos jau svyra pačios savaime, o skabymas tik krūmeliui tankėt, šakotis padeda.


g.gif O aš vis galvojau kaip či ištikrujų yra. Labai ačiū už info.
Atsakyti
Aš manau kad nuskabyti viršūnę yra svarbu kai augini iš sėklų, nes tada auga vienas stiebas, jį nuskynus pradeda šakotis. Taigi tą vieną kartą tik ir nuskyniau tas viršūnes, dabar svyrančios petunijos ir nesvyranti viena - sparčiai šakojasi ir vis leidžia naujas šakeles. O kai pirkdavau jau užaugintas petunijas, neskabydavau o gausiai augdavo ir žydėdavo.

Beje turėjau kartą ir surfiniją, bet kažko jai pas mane nepatiko... g.gif
Atsakyti
O cia maniskes wub.gif user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistejukas: 14 birželio 2009 - 21:08
Gražu..Pilnavidurė. wub.gif

Bet mane labiau domina, kas ten nuotraukos kampe matos..Ar tik ne pelargonijas įžiūriu? sunglasses2.gif Prašom iš arčiau pasirodyt 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Violeta*: 14 birželio 2009 - 21:19
QUOTE(Violeta* @ 2009 06 14, 22:18)
Gražu..Pilnavidurė.  wub.gif

Bet mane labiau domina, kas ten nuotraukos kampe matos..Ar tik ne pelargonijas įžiūriu? sunglasses2.gif Prašom iš arčiau pasirodyt  4u.gif



Pelargonijos, tik dar neprazydo, taip, kad teks palaukti dar keleta savaiteliu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(aistejukas @ 2009 06 14, 22:07)
O cia maniskes wub.gif user posted image

thumbup.gif Koks grožis wub.gif
Atsakyti
Merginos... oreikėtų leisti žydėt surfinijoms tik kai jau augalas toks didesnis... ar galima leist žydėti ir mažesniam?
Atsakyti
sveikutės...ir mano surfinijos žydi žiedais apsipylusios kur iš savo pasidarytu sėklu sėjau...bet vat kaip idomiai gavos ....turėjau triju spalvyciu o dabar pražydo visokiausiu spalvu daug daug...bet orai tokie netikia...vėjas vis drasko šakelias tai taip gaila tu gėlyčiu...
Atsakyti