Įkraunama...
Įkraunama...

Petunijos...Surfinijos... Pavasaris-laikas sėti

Merginos, ar surfiniju/petuniju tik pacius nuzydejusius, sudziuvusius ziedelius reikia nuimti ar reikia nuskinti siek tiek su sakute? g.gif doh.gif
Atsakyti
Reikia nugnybti truputeli su sakele, tik nedaug, nes jei nenugnybsi, tai ji brandins seklas, o tai sumazins zydejima, taip, kad skabom skabom mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Niridė @ 2009 06 11, 13:09)
Betgi dideles jau kokios, taaankios bigsmile.gif , cia jos jau po isretinimu, ar kaip? g.gif

as kaip ir neretinau..... tik keleta atskyriau i kitus vazonelius...... o i vazoneli po dvi rusis sodinau... ir taip gavos......
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ž.J.: 11 birželio 2009 - 16:33
QUOTE(Marija Kotryna @ 2009 06 11, 16:42)
Merginos, ar surfiniju/petuniju tik pacius nuzydejusius, sudziuvusius ziedelius reikia nuimti ar reikia nuskinti siek tiek su sakute?  g.gif  doh.gif

visą nužydėjusį žiedą su jo koteliu nuskinu iki tos vietos iš kur jis išauga biggrin.gif aiškiau nežinau kaip parašyti tongue.gif
Atsakyti
Kaip manote, dėl ko gali tamsėti (sakyčiau ruduoti) surfinijų lapai g.gif doh.gif
Atsakyti
O mano lapukai ir žiedukai turi tokias baltas dėmeles. unsure.gif Čia jau kokia liga įsimetė?
Atsakyti
QUOTE(aistejukas @ 2009 06 11, 16:07)
Reikia nugnybti truputeli su sakele, tik nedaug, nes jei nenugnybsi, tai ji brandins seklas, o tai sumazins zydejima, taip, kad skabom skabom mirksiukas.gif


nu į galą galima ir pabrandint, pirkt nereiks, pas mane viena auga iš subrandintų - žiūrėsiu kas bus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2009 06 12, 11:24)
nu į galą galima ir pabrandint, pirkt nereiks, pas mane viena auga iš subrandintų - žiūrėsiu kas bus smile.gif


Na taip pabaigoje gal ir galima, tik as niekada nebandziau, parasykite veliau kaip sekesi bigsmile.gif Zinau, ad su petunijomis galima,o va surfinijos issigimsta sad.gif Na bet jus pabandysite ir mums papasakosite mirksiukas.gif Jei kas gero iseis, tada koki rugseji ir as paliksiu kelis ziedelius, kad subrandintu seklas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistejukas: 12 birželio 2009 - 10:46
QUOTE(aistejukas @ 2009 06 12, 12:42)
Na taip pabaigoje gal ir galima, tik as niekada nebandziau, parasykite veliau kaip sekesi  bigsmile.gif Zinau, ad su petunijomis galima,o va surfinijos issigimsta sad.gif Na bet jus pabandysite ir mums papasakosite  mirksiukas.gif Jei kas gero iseis, tada koki rugseji ir as paliksiu kelis ziedelius, kad subrandintu seklas.

Aš tai visada nuo savų surfinijų sėklytes nusiimu ir viskas gerai gaunasi. Tik šiemet jos man pokštą iškrėtė. Praėjusiais metais šalia šviesios, beveik baltos surfinijos buvau pasodinusi iš turgaus pirktą raudoną (sakė, kad surfinija, o visai nesviro - pasirodo - petunija). Dar augo šalia violetinė smulkiažiedė surfinija. Tai šiemet iš praėjusių metų sėklyčių užaugo įvairių spalvų surfinijos: rausvos, rausvos su oranžiniu prieskoniu ir net violetinės. Pasirodo, kad gėlytės kaimynės apdulkino 4u.gif - vat ir gavosi visokių spalvų. Pasirodo, kad norint tokių pat surfinijų užsiaugint, negalima šalia kitokių sodint. Anksčiau augindavau tik rausvas (buvau pirkusi iš sėklų parduotuvės, o ant pakelio buvo gražių ryškiai oranžinių surfinijų foto - apgavo - visos rausvos užaugo, o pakelis brangiai tada kainavo - už 6 sėklas mokėjau daugiau nei 6 Lt) ir kasmet nusiimdavau sėklas, o kitąmet užaugdavo visiškai tokios pat.
Atsakyti
QUOTE(Snaudale @ 2009 06 12, 13:21)
Aš tai visada nuo savų surfinijų sėklytes nusiimu ir viskas gerai gaunasi. Tik šiemet jos man pokštą iškrėtė. Praėjusiais metais šalia šviesios, beveik baltos surfinijos buvau pasodinusi iš turgaus pirktą raudoną (sakė, kad surfinija, o visai nesviro - pasirodo - petunija). Dar augo šalia violetinė smulkiažiedė surfinija. Tai šiemet iš praėjusių metų sėklyčių užaugo įvairių spalvų surfinijos: rausvos, rausvos su oranžiniu prieskoniu ir net violetinės. Pasirodo, kad gėlytės kaimynės apdulkino  4u.gif  - vat ir gavosi visokių spalvų. Pasirodo, kad norint tokių pat surfinijų užsiaugint, negalima šalia kitokių sodint. Anksčiau augindavau tik rausvas (buvau pirkusi iš sėklų parduotuvės, o ant pakelio buvo gražių ryškiai oranžinių surfinijų foto - apgavo - visos rausvos užaugo, o pakelis brangiai tada kainavo - už 6 sėklas mokėjau daugiau nei 6 Lt) ir kasmet nusiimdavau sėklas, o kitąmet užaugdavo visiškai tokios pat.

Gal kvailas klausimas bus nepykit, bet iseina, kad petunijos visai nesvyra? bigsmile.gif Pirmus metus jas auginu, susodinau i pakabinamus vazonus, o jos is tikro dar nesiruosia zemyn ziuret g.gif sauna i virsu kol kas labai ramiai...
Atsakyti
QUOTE(Niridė @ 2009 06 12, 16:23)
Gal kvailas klausimas bus nepykit, bet iseina, kad petunijos visai nesvyra? bigsmile.gif Pirmus metus jas auginu, susodinau i pakabinamus vazonus, o jos is tikro dar nesiruosia zemyn ziuret g.gif sauna i virsu kol kas labai ramiai...

svyra.. yra svyrančios petunijos ir nesvyrančios rolleyes.gif

va maniškės nesvyrančios kol kas dar be žiedų ax.gif
user posted image

o čia svyrančios petunijos
user posted image

o čia nesvyrančios pilnavidurės
user posted image
Atsakyti
Aš tai visada maniau, kad petunijos nesvyra, o svyra tik surfinijos. Kiek anksčiau turguje esu pirkusi petunijų, kibo svyrančių, tai niekada jos man nesviro. Turgininkės sakydavo: nuskabyk viršūnes ir svirs. O surfinijom niekada neskabau - jos ir taip svyra.
Atsakyti