Įkraunama...
Įkraunama...

Petunijos...Surfinijos... Pavasaris-laikas sėti

ačiukas, merginos už patarimus 4u.gif

vadinasi lobelijas paliksiu ramybėj, lai džiugina mane jos savo žiedukais
Atsakyti
QUOTE(Fėja* @ 2009 05 29, 17:12)
vadinasi lobelijas paliksiu ramybėj, lai džiugina mane jos savo žiedukais

wub.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

Atsakyti
Sveikos, kreipiuosi į patyrusias gėlininkes, kaip DeeDee ar Išdykėlę, ar kitas, kurios ne pirmus metus augina surfinijas. Tikiuosi ir "žalioms" pravers ši informacija. Noriu gauti patarimų ir atsakymų apie surfinijų/petunijų ligas.
Pernai uošvienė padovanojo 2 auginukus, kurių vienas užkrėtė mano surfinijas amarais, o kitas tokiu baltu/pilkšvu pelėsiu. Šiemet, vėl pastebėjau, kad pusė daigų (o jų turiu virš 50) vėl užsikrėtė tuo pelėsiu. Tai ant lapų, stiebų kur ne kur besiplečiančios baltos dėmės. Ne tik apatinėje, bet ir viršutinėje lapo pusėje. Žemės neperlaistau - auginų daug gėlių, esu gėlininkystėje ne naujokė. Suprantu, kad čia kažkokia grybinė liga. Ar tai miltligė? Jei taip - kokius fungicidus patartumėt naudot? Pernai iš amarų šiaip ne taip išgelbėjo keletas ūkinio muilo vonių, bet ta supelyjusi gėlytė nusigaiveliojo, prieš tai apkrėtusi surfinijas. Kadangi niekaip neišvaliau ir nedezinfekavau vazonų ir lovelių, užkratas perėjo ir į šiuometinius daigus. Prašau pakonsultuokit, kaip gelbėti gėles, kol dar yra laiko verysad.gif Skaičiau, kad Fleurdelis taip pat pernai kažkokios panašios patirties turėjo, prašau pasidalinti blush2.gif
Atsakyti
Merginos, o po kiek laiko sužydi petunijos, kurias pačios pasisėjote namie, o dabar jau turbūt auginate balkonuose. Maniškės dar mažos, dar kokio 10 - 15 cm skersmens ir žydėti dar nesiruošia. Įdomu ar ilgai reikės laukti žiedelių.
Sėjausi pirmą kartą. Vėlokai daėjo nuskabyti viršūnes. Bet dabar jau gerai - šakojasi. rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo srauni_upe: 09 birželio 2009 - 13:50
QUOTE(srauni_upe @ 2009 06 09, 14:50)
Merginos, o po kiek laiko sužydi petunijos, kurias pačios pasisėjote namie, o dabar jau turbūt auginate balkonuose. Maniškės dar mažos, dar kokio 10 - 15 cm skersmens ir žydėti dar nesiruošia. Įdomu ar ilgai reikės laukti žiedelių.
Sėjausi pirmą kartą. Vėlokai daėjo nuskabyti viršūnes. Bet dabar jau gerai - šakojasi.  rolleyes.gif

As irgi sejau pirma karta - tas buvo kovo men.(velokai rolleyes.gif ), tai jau zydi apie pora geru savaiciu - bet ne visos, kai kurios irgi mazytes, kaip ir tavo. Turbut cia dar nuo ju "veisles" priklauso. g.gif

Mane kamuoja toks klausimas: naslaites uzpuole miltlige - nuroviau jas, isemiau kone visas zemes is loveliu, bet vistiek neramu - ar dar reikia ka nors daryti, kad pasodintus i tuos pacius lovelius, neuzsikrestu petunijos? unsure.gif
Atsakyti
Mano mama sesei patarė jos sergančias miltlige gėles pienu purkšt, kai aš buvau primokius mesti lauk ir degint..sesė sako, kad padėjo, atsigavo viskas..Pabandykit..
Atsakyti
Dekui uz patarima, tik as klausiau apie zemes (nes naslaites jau vakar ismeciau)-nieko gudresnio nesugalvojau, tai pasidariau kalio permanganato tirpala-su kempinele pavaliau lovelius is vidaus, likusias zemes ir grunta palaisciau tuo paciu tirpalu. Veliau uzdejau nauju zemiu ir pasodinau petunijas. Ziuresiu, kaip cia bus. g.gif bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Niridė @ 2009 06 09, 15:55)
As irgi sejau pirma karta - tas buvo kovo men.(velokai rolleyes.gif ), tai jau zydi apie pora geru savaiciu - bet ne visos, kai kurios irgi mazytes, kaip ir tavo. Turbut cia dar nuo ju "veisles" priklauso. g.gif



Na maniškės apskritai atsigavo kai jas į lauką išnešiau, o namuose jos skurdo... O į lauką išnešiau gegužės vidury, gal II pusėj. Tai gal vėlokai. Bet dabar sparčiau auga. Laukiu žiedų rolleyes.gif
Atsakyti
Mano gėlytės.....

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
neerzink lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Labai gražios thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ž.J. @ 2009 06 10, 22:46)

spalvytės superinės wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Ž.J. @ 2009 06 10, 22:46)
Mano gėlytės.....

Betgi dideles jau kokios, taaankios bigsmile.gif , cia jos jau po isretinimu, ar kaip? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Niridė: 11 birželio 2009 - 12:10