Įkraunama...
Įkraunama...

Petunijos...Surfinijos... Pavasaris-laikas sėti

Labukas,
jungiuosi ir aš prie jūsų, esu visiškai žalia gėlininkystėje, bet šiemet nutariau pabandyti. Pasėjau petunijų, gražiai ir labai tankiai sudygo, dar palauksiu poros lapelių ir pikiuosiu.
Sakykit, kada jau galima jas į galutinę vietą - didelį vazoną pasodinti, kokio dydžio jos jau turi būti? Ir kada galima nešti į balkoną?
Ačiū.
Atsakyti
aš susivėlinau šiemet ir pasėjau praeitą savaitę, tai dar nei kvapo nėr biggrin.gif kitką ką sėjau jau sugygo g.gif
Atsakyti
QUOTE(estate @ 2009 03 29, 11:36)
Labukas,
jungiuosi ir aš prie jūsų, esu visiškai žalia gėlininkystėje, bet šiemet nutariau pabandyti. Pasėjau petunijų, gražiai ir labai tankiai sudygo, dar palauksiu poros lapelių ir pikiuosiu.
Sakykit, kada jau galima jas į galutinę vietą - didelį vazoną pasodinti, kokio dydžio jos jau turi būti? Ir kada galima nešti į balkoną?
Ačiū.



Petunijos bijo salciu, taip, kad kelti galima bus tik tada kada jau nebebus pavoju del salciu. O tai gali buti tik geguzes gale. Tiesa kartai ir birzelio menesi pasitaiko salnu, taip kad viskas priklauso nuo oro.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistejukas: 29 kovo 2009 - 14:19
Labukas,o idomu okioje zemiausioje temperaturoje jos gali buti? dekui
Atsakyti
QUOTE(aistejukas @ 2009 03 29, 14:18)
Petunijos bijo salciu, taip, kad kelti galima bus tik tada kada jau nebebus pavoju del salciu. O tai gali buti tik geguzes gale. Tiesa kartai ir birzelio menesi pasitaiko salnu, taip kad viskas priklauso nuo oro.

Netiesa schmoll.gif Kaip tik ir surfinijos, ir petunijos atsparios šalnoms. Žinoma, kol kas dar tikrai jas per anksti sodinti lauke. Šiuo metu mano keli motininiai surfinijų krūmai išmesti lauke. Buvo 7 laipsniai šalčio. Jos apšalę, bet tikrai gyvos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo išdykėlė: 29 kovo 2009 - 20:22
Nu as praeitais metais puse savo petuniju susaldziau isnesuti pradzioje geguzes, taip, kad cia mano karti patirtis, bet jei jau jus sakote tiek metu auginusi, tai turbut geriau zinote. Nors as tikrai ju nenesiu iki geguzes galo, na nebent bus tikrai silta arba i sitnami.
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2009 03 29, 17:18)
Labukas,o idomu okioje zemiausioje temperaturoje jos gali buti? dekui

Kai būna šalta, labai sulėtėja augimas. Šiuo metu pas mane naktį būna apie 8-10 laipsnių, o kai lauke šalta, būdavo 3-5 laipsniai. Bet dar yra skirtumas ar augalas užsigrūdinęs, ar staiga iš šiltos patalpos pernešamas į šaltą.
Šiemet iš labai šilto šiltnamio parsivežiau kelis surfinijų daigelius, tai jie sustresavo - kurį laiką neaugo, lyg gelsti pradėjo lapai, bet paskui apsiprato ir dabar auga puikiai.
Papildyta:
QUOTE(aistejukas @ 2009 03 29, 20:35)
Nu as praeitais metais puse savo petuniju susaldziau isnesuti pradzioje geguzes, taip, kad cia mano karti patirtis, bet jei jau jus sakote tiek metu auginusi, tai turbut geriau zinote. Nors as tikrai ju nenesiu iki geguzes galo, na nebent bus tikrai silta arba i sitnami.

Čia todėl. kad buvo neužsigrūdinę - per staigiai pasikeitė temperatūra.
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2009 03 29, 21:40)
Kai būna šalta, labai sulėtėja augimas. Šiuo metu pas mane naktį būna apie 8-10 laipsnių, o kai lauke šalta, būdavo 3-5 laipsniai. Bet dar yra skirtumas ar augalas užsigrūdinęs, ar staiga iš šiltos patalpos pernešamas į šaltą.
Šiemet iš labai šilto šiltnamio parsivežiau kelis surfinijų daigelius, tai jie sustresavo - kurį laiką neaugo, lyg gelsti pradėjo lapai, bet paskui apsiprato ir dabar auga puikiai.
Papildyta:

Čia todėl. kad buvo neužsigrūdinę - per staigiai pasikeitė temperatūra.


Pabandysiu paekperimentuoti ir pagrudinti jas siemet. Ziuresime kas bus, kadangi daug turiu tai jei kelios ir neuzsigrudins bus ne taip gaila kaip praeitais metais. Aciu uz info 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(gėliukas @ 2009 03 29, 13:56)
aš susivėlinau šiemet ir pasėjau praeitą savaitę, tai dar nei kvapo nėr  biggrin.gif  kitką ką sėjau jau sugygo  g.gif


Digymui pagreitinti,galite uzdengti celofanine plevele,o jei dezute,tai kiskite i maiseli.Po keliu dienu bus sudyge mirksiukas.gif
As savasiai jau ispykiavau.Zinoma visokiu yra ir mikroskopiniu ir didesniu smile.gif
Atsakyti
klausimukas:tai,jei teisingai supratau,ispikiuot petunijas reik kai tures po penkis lapelius kazkur,bet i ka,tai cia tas daigyklas jus vadinat vazoneliais,kur buna tokie durpiniai ir plastmasiniiai?tai koks skersmuo butu tinkamiausias iki persodinimo i balkoninius lovelius,nes nesinori zaist,persodinejant vis i didesni,kelis kart,ir kazin ar verta?
Atsakyti
Ne, vazonėliai tai ne daigyklos. Petunijom užtenka keturkampio 9 cm skersmens vazonėlio, o apvalus turėtų būti truputį didesnio skersmens (10 - 12cm). Čia nufotografuota surfinija, bet tokiuose pat auginu ir petunijas
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2009 03 30, 23:35)
Ne, vazonėliai tai ne daigyklos. Petunijom užtenka keturkampio 9 cm skersmens vazonėlio, o apvalus turėtų būti truputį didesnio skersmens (10 - 12cm). Čia nufotografuota surfinija, bet tokiuose pat auginu ir petunijas

bigsmile.gif bet tai kokie daigiukai jau dideli bigsmile.gif

aš tai vis pagalvoju kaip jie iki perkėlimo į lovelius ir išnešimo į balkoną spės užaugti, nes vienas kitas po šeštą lapelį leidžia, o kiti tik po penkis doh.gif tokie mažuliukai dar..
Atsakyti