Įkraunama...
Įkraunama...

Receptai čenakams

rytoj gaminsiu čenakus, dar niekad nesu jų darius. o vandenuką į juos reikia pilti šaltą ar verdantį?
Atsakyti
QUOTE(olé @ 2005 11 19, 16:10)
rytoj gaminsiu čenakus, dar niekad nesu jų darius. o vandenuką į juos reikia pilti šaltą ar verdantį?


Aš pilu verdantį. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ugne @ 2005 11 19, 18:51)
Aš pilu verdantį.  4u.gif


ačiū, Ugne! taip ir įtariau, bet nebuvau tikra smile.gif
Atsakyti
AROMATINGI ČENAKAI SU VERŠIENA IR DARŽOVĖM
į čenakines dėjau šlakely aliejaus morkyčių, truputį apkeptų veršienos gabaliukų, įspaudžiau po česnako skiltelę ir įvairių daržovių (bulvių nedėjau): truputį pakeptų svogūnų, dar porų, kaliaropės, petražolės šaknies, paprikos ir apvirtų pupelių. į kiekvieną čenakinę įpyliau šiek tiek sojos padažo ir verdančio prieskoninių žolelių sultinio (lauro lapeliai, bazilikas, rozmarinas, malta kalendra, petražolės, druska, pipirai). apie valandą troškinosi ir labai kvapnūs, ir skanūs išėjo essen.gif
Atsakyti
merginos, man labai geda, bet gal galit papasakot, kas yra tie indeliai cenakui 4u.gif , nes jei gerai supratau, tai ir man anyta tokius padovanojo, bet taip ir guli nepanaudoti, nes nezinau ka su jais daryt...
gal kas zinot kur internete butu galima nuotrauka kokia pamatyt?
labai jus cia skaniu receptuku priraset, bet nezinau ar mano indukai tinkami... blush2.gif
Atsakyti
"Jiesios" gaminami troškintuvai (čenakinės):

user posted image
Atsakyti
QUOTE(gikas1 @ 2005 06 27, 14:35)
Sveiki, kadangi cenachai - vyru reikalas, tai siulau pameginti mano recepta.


Bandžiau šį receptą vakar - nu tikrai nerealiai skanu gavosi thumbup.gif Ypač mano vyrui patiko biggrin.gif Man ir dukrytėm gal kiek per daug česnako buvo, kitą kartą bus galima mum šiek tiek sumažinti tą aštrumą, o jau vyras tegu džiaugiasi aštresniu patiekalu thumbup.gif Kaip gerai, kai galima atskirai pagal kiekvieno skonį paruošti smile.gif

QUOTE(gikas1 @ 2005 06 29, 10:41)
Vaje vaje, pamirsau dar viena butina ingredienta: butinai reikia ziupsnelio kmynu iberti!!!! blush2.gif

Tik va, apie kmynus tai neperskaičiau... doh.gif Kitą kartą žinosiu mirksiukas.gif

mes čenakines vakar tik ir nusipirkom, prisiskaičiau čia visokių receptų, ir, galvoju, reikia išbandyt... mirksiukas.gif

Sekantis bandymas - kugelis čenakinėse... Sakykit, o jį kepant, reikia uždengti dangteliais? blush2.gif Niekad nesu taip kepus, visada tik skardoj... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aumiga: 09 sausio 2006 - 12:48
o ta cenakine reikia uzdengta orkaitej laikyt?
Atsakyti
QUOTE(Pacific @ 2006 01 26, 19:10)
o ta cenakine reikia uzdengta orkaitej laikyt?

Taip taip taip mirksiukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Aumiga @ 2006 01 09, 12:46)
Sekantis bandymas - kugelis čenakinėse... Sakykit, o jį kepant, reikia uždengti dangteliais?  blush2.gif  Niekad nesu taip kepus, visada tik skardoj...  4u.gif

Aš nedengiu - man daug skaniau negu skardoj. Iš viso man tai thumbup.gif tie "molinukai" taip vadinami smile.gif - prikrauni į juos visko ir greita ir skanu thumbup.gif
Atsakyti
Kugeli jei darysit molinukuose, geriau uzdengti, taciau neprikraukite labai pilno, as kai privariau, tai per krastus issprogo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(gikas1 @ 2005 06 27, 14:35)
Sveiki, kadangi cenachai - vyru reikalas, tai siulau pameginti mano recepta.

Zodziu taip, reikia: bulviu, morku, mesos (geriau ne grynai raumens, bet siek tiek su riebaliukais, na, sprandines turbut..) svoguno, cesnako. Bulves supjaustyti kubeliais, mesa taip pat. Cesnakus - nesmulkiais gabaleliais, svoguna smulkiau, o morkas - girezineliais. As dedu mazdaug 2-3 dideles cesnako skilteles vienam indeliui ir viena normalaus dydzio svoguna padalinu keturiems - penkiems indeliams.  morkos reikia kokiu 5 cm. galiuko kiekvienam indeliui.
Procesas toks - ant dugno sluoksni bulviu, paskui deti sluoksni pjaustytos mesos, ant mesos  - pjaustytas morkas, svoguna ir cesnakus, 1-2 lauro lapus, kelis sveikus kvepiancius ir karciuosius pipirus (Jokiu prieskoniu misiniu! Tik gryni prieskoniai. Kas gi nori valdyti natrio gliutamata be reikalo.). Po to uzpilti pomidoru padazo (siaip as pilu is akies, nepersistengiant, turbut kokie 2-3 valg.saukstai kupini bus. Pats naudoju Suslaviciaus klasikini). Toliau iberti druskos ir cukraus (2/3 druskos, 1/3 cukraus). Visa sita uztaisa uzdengti pjaustytomis bulvemis. As pats dar kartais uzpilu siek tiek pomidoru padazo ant pacio virsaus. Toliau indeli reikia palengva pripilti vandens, kol jis ims begti per virsu. Tada svelniai neperspaudziant uzdengti dangteliu ir ideti i pradejusia kaisti orkaite ant mazos lekstutes (kepant indeliai siek tiek gali begti, tai paskui zmona labai barasi, jeigu pribega i pacia orkaite:)) ).  Kepti reikia grieztai 2 valandas, ant 230 C, idejus i dar nepilnai ikaitusia orkaite. Kelis kartus istraukiau 10 minuciu anksciau, tai dingo puse skanumo, nors jau buvo iskepe. Esme ta, kad reikia pasiekti tinkama konsistencija - tai neturi buti sausas kepsnys, bet ir ne sriuba. Man gaunasi toks per viduri - troskinys, labai kvepiantis...
Skanaus.
P.S. pirmas bulviu sluoksnis neturetu buti per didelis - nebetilps virsutinis. Mano akimis, tai labai neblogas budas turint nedaug mesos pamaitinti nemazai burnu. Sunkiausia atmusti tuos valgytojus nuo orkaites, kad per anksti neistrauktu...


Savaitgalį dariau. Gavosi thumbup.gif Mėsytę prieš dedant į čenakines apkepinau ir orkaitėje viską kepiau trumpiau - truputį daugiau nei valandą. Iškepė puikiausiai: mėsytė minkštutė ir konsistencija gavosi thumbup.gif Ai dar marinuotų agurkėlių prieš baigiant kepti įdėjau.
Atsakyti