Įkraunama...
Įkraunama...

Receptai čenakams

3 metai turiu cenakines, o tik siandien pirma jas panaudojau - kepu kugeli su vistiena. Pasiskaiciau jusu patarimus - na ziuresim, kaip cia man pavyks g.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikutėsuser posted image
Dažnai apsilankau jusu puslapiuky,nes labai mėgstu gamint.Čenakai ir man skanu,tik neturiu čenakinės.Noriu paklaust jusu,gal žinot kur UK galima rasti ju pirkti,arba kuo kitu butu galima juos pakeist.Nes čia moliniu indu nemačiau pirkt.
Atsakyti
Uzsinorejau ir as cenaku. essen.gif Nusipirkau siandien cenakines is Senuku (tik kad labai jau brangiai kainavo - maziukes, o viena beveik po 20lt doh.gif ). Prisiskaiciau cia visokiu receptu, tai net galva susisuko. lotuliukas.gif Parasysiu vakare kaip sekes. mirksiukas.gif
Atsakyti
Mano cenako receptas. Viska dedu is akies smile.gif

Bulves(pjausytos kubeliais)
Mesa(pakepu aliejuje su prieskoniais ir cesnakais)
Rauginti agurkai(kubeliais)
morkos tarkuotos( nedaug)
Svogunu, ir dar dedu nemazai cesnaku nes mes juos megstam, astresniu prieskoniu,galima cili pipiriuko deti, isemus seklas isvidaus nebuna taip astru bet skonis man patinka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(odeta28 @ 2008 07 27, 17:21)
Sveikutėsuser posted image
Dažnai apsilankau jusu puslapiuky,nes labai mėgstu gamint.Čenakai ir man skanu,tik neturiu čenakinės.Noriu paklaust jusu,gal žinot kur UK galima rasti ju pirkti,arba kuo kitu butu galima juos pakeist.Nes čia moliniu indu nemačiau pirkt.


manau kad gali čia kažką panašaus rasti, bet tik kaina labai sakyčiau didelė - jei nutarsi pirkti - atkrepk dėmesį į dydį, nes lengva apsirikti

http://www.hartsofst..._Stoneware.html
Atsakyti
siandien nusipirkau cenakines,eisiu gaminti.Mano mama visada dede raugintu kopustu,man labai skanu thumbup.gif
Atsakyti
sakykit o tos čenakinės ra dangtelyje gali turėti skylutę? turėjom du mažus molinius indukus, ten gamindavom. o dabar sakėm bendro reikia. tai nusipirkom iš maximos molinį indą, bet kad su skylute dangtelyje. nenukentės nuo to patiekalas?
Atsakyti
Turiu dar mamos palikimą - didelę čenakinę -britvoną(kaip mes suvalkiečiai sakom) ant dugno dedu mėsą pjaustytą kubeliais, (kuri pabūna sus prieskoniais apie parą laiko), ant jos pjaustytus svogūnus, majonezo, pomid.padažo, tarkuotų morkų. Po to supjaustytas bulves, užbarstau Santa Marijos prieskonių - universalių, vandes mažą puodelį ir į orkaitę. Kepu apie 3 val, nes daug gaunasi, tai ir ilgokai kepa. Labai skanu, mano vyriškiai labai mėgsta.Mėsytę dedu sprando. thumbup.gif
Atsakyti
Kiek gyva esu, tiek čenakus valgau smile.gif
Darau taip:
6 porcijoms imu
apie 1-1,2 kg kiaulienos kumpio
bulvių
morkų
svogūnų
česnakų
grybų
prieskonių
petražolių, krapų
grietinės
pomidorų padažo

Supjaustau mėsą, pamarinuoju su druska, pipirais, vegeta, česnaku ir dedu į čenakines.
Nedideliais kubeliais supjaustau bulves ir dedu ant mėsos. Bulvių reikia pridėti tiek, kad liktų trečdalis laisvos čenakinės.
Ant viršaus dėti tarkuotas morkas (žiupsnelį), svogūnų (žiupsnelį), uždėti grybų, užbarstyti krapų ir petražolių.
Pabaigoje užberti prieskonių, druskos.
Įpilti vandens tiek, kad apsemtų daržoves.
Kepti 220 laipsnių temperatūroje apie 45-60 minučių.
Iškepus piltis grietinę, pomidorų padažą.

Tai toks tas karaimiškas patiekalas.
Skanaus!

QUOTE(krika @ 2008 10 10, 17:08)
sakykit o tos čenakinės ra dangtelyje gali turėti skylutę? turėjom du mažus molinius indukus, ten gamindavom. o dabar sakėm bendro reikia. tai nusipirkom iš maximos molinį indą, bet kad su skylute dangtelyje. nenukentės nuo to patiekalas?

Manyčiau, kad nenukentės.
Kartais troškindama čenakus, nuo indelių nuimu dangtelius. Skonis išlieka tas pats, tiesiog vanduo per kraštus nebėga.
Atsakyti
o iš kur tas vanduo? mes į mažiukus sudėdavom daržovių, mėsą, tai sulčių išsiskirdavo tas taip, bet kad per kraštus kažkas bėgtų - nėra to buvę schmoll.gif g.gif
Atsakyti
As gaminu labai paprastai cenakus
Pjaustyta kubeliais mesa marinuoju su pipirais, druska prieskoninem zolelem apie kokia valanda ja sudedu dugne, bulves kubeliais pjaustau viska venodo dydzio tada cesnako negailiu mes megstam grybu, morku svogunu ir uzpilu sultiniu tik kad apsemtu mesa. Troskinu 1.5 val ikaitintoje orkaiteja 190C temperaturoje.
kaip iskepa dedam grietine su tomatu ir rayginti agurkai ar kopustai rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(krika @ 2008 10 12, 09:04)
o iš kur tas vanduo? mes į mažiukus sudėdavom daržovių, mėsą, tai sulčių išsiskirdavo tas taip, bet kad per kraštus kažkas bėgtų - nėra to buvę  schmoll.gif  g.gif


Iš čia:
QUOTE(Vilmoshka @ 2008 10 12, 00:50)
Kiek gyva esu, tiek čenakus valgau smile.gif
Darau taip:
6 porcijoms imu
apie 1-1,2 kg kiaulienos kumpio
bulvių
morkų
svogūnų
česnakų
grybų
prieskonių
petražolių, krapų
grietinės
pomidorų padažo

Supjaustau mėsą, pamarinuoju su druska, pipirais, vegeta, česnaku ir dedu į čenakines.
Nedideliais kubeliais supjaustau bulves ir dedu ant mėsos. Bulvių reikia pridėti tiek, kad liktų trečdalis laisvos čenakinės.
Ant viršaus dėti tarkuotas morkas (žiupsnelį), svogūnų (žiupsnelį), uždėti grybų, užbarstyti krapų ir petražolių.
Pabaigoje užberti prieskonių, druskos.
Įpilti vandens tiek, kad apsemtų daržoves.
Kepti 220 laipsnių temperatūroje apie 45-60 minučių.
Iškepus piltis grietinę, pomidorų padažą.

Tai toks tas karaimiškas patiekalas.
Skanaus!
Manyčiau, kad nenukentės.
Kartais troškindama čenakus, nuo indelių nuimu dangtelius. Skonis išlieka tas pats, tiesiog vanduo per kraštus nebėga.


Vieni į čenakus pila vandenį, kiti sultinį. Šiaip tradiciškai pilama vandens. Kaip kitaip viskas išsitroškins? Paprasčiausiai pridegs.
Atsakyti