QUOTE(Ladzius @ 2010 04 07, 07:16)
na galu gale bandysiu su siloso plevele tada dengti visa dugna ir slaitus,manau turetu but gerai....dar ideja yra kad nesamdyt geologu,kurie kainuoja tikrai nemazai nes va vakar domejausi tai vien tik atvaziavimui su savo iranga jie paimtu 300 lituku,padarytu sako kelis grezinukus po 6 m gylio,na ir darbas + 800lt.....bet tai garantijos irgi jokios kad toliau gruntas gilejant pasikeis i moli ar seip vandeniui nepralaidu
nutariau sakau bandyt paciam raustis dar biskuti giliau iki kokiu 3 metru gilyn,tada viso sudejus bendra kudros gyli ir iskasta gyli gautusi kazkur apie 6 m....na jei ir tada neprisikasiu reikiamo grunto,tada beliks siloso plevele....jos kaina maniskiam butu 500lt....tai vot..tokie popieriai.....
Uzkasinet irgi nesinoretu (tiek dauk ideju aplink ja jau susikurta)......
na dar prie to paties pasakysiu kad buvo zmogelis atvazeves su virbais kur vandeni atranda tipo ,na maniskes balikes dugne poroje vietu tie virbai stipriai kriziavosi ,taigi vanduo yra...tik neaisku kokiame gylyje
Papildyta:
Nu dar noretusi kitu nuomones isklausyti,ir butinai isgirsti ka patartu gerbiamas Ausras...
Aciu uz patarimus visiems....
Sveiki,
Prie visos užuojautos ir daug nemoralizuodamas galiu konstatuoti: prisidarėte bėdos
Po teisybei, tą skylę grunto grąžtu galėjote išsigręžti ir prieš kasimą, o vanduo smėlyje neatsiras nei po metų, nei po trijų, nebent visą kūdrą išklotumėte molio ekranu ar išbetonuosite
Tokioje situacijoje kviesti geologus jau vėlu, o kasti kūdrą gilyn ir ieškoti vandens virgulėmis NĖRA PRASMĖS - jūs gi tikriausiai norite turėti kūdrą, o ne kraterį, kurio dugne 7-8 ar 12 m gylyje telkšos balutė vandens. Vanduo juk protingas - į kalną nelips (nebent pavyktų atkrapštyti spūdinio vandens telkinį, tačiau tai sukeltų dar didesnių problemų, nei pasitiesti hidroizoliaciją).
Jei nenorite pasinaudoti atsiradusia unikalia galimybe šią duobę užstumdyti, teks kloti hidroizoliaciją. Rimta bentonitinio molio hidroizoliacija kainuotų apie 20 Lt/m2 + paklojimo darbai, taigi, nors ši izoliacija ir "Mersedesas", ji gali pasirodyti brangoka.
Silosinė plėvelė iš esmės NĖRA PRITAIKYTA kūdrų hidroizoliacijai ir gali po kurio laiko suirti ar prarasti hermetiškumą. TAčiau esu matęs keletą "silosinės plėvelės" kūdrų (tiesa, kiek mažesnių), kurios sėkmingai gyvuoja po 3-5 metus. Taigi, mitas apie pasakiškai pigią hidroizoliaciją atrodo tikėtinas (bent jau kuriam laikui).
Beje, norint, kad bet kokia hidroizoliacija tarnautų ilgiau, būtina atitinkamai paruošti dugną, t.y. pašalinti visus nelygumus, gerai sutrombuoti vibroplokšte, užpilti smulkaus smėliuko, paprastai hidroizoliaciją gamintojai reikalauja tiesti ant geotekstilės pagrindo, tačiau jis gali būti 2x brangesnis už silosinę plėvelę, todėl pigiau bus pakloti dvigubą plėvelę.
Be to reikės susitaikyti su tuo, kad nuo silosinės plėvelės viskas čiuoš į kūdros dugną, nebent ryžtumetės dar kartą pasikviesti ekskavatorių (užtektų ir "račioko") ir labai nuožulniai performuoti kūdros šlaitus, juose įrengiant "laiptelius", už kurių galėtų laikytis ant plėvelės užpiltas smėlis (šiame forume kažkas jau buvo įdėjęs panašią (ne)sėkmės istoriją).
Žodžiu, silosinės plėvelės kūdra yra gana pigus variantas, tačiau jis turi krūvas minusų, be to neturėsite jokios garantijos.
Sėkmės ir stiprybės!
Aušrys