QUOTE(Pekolis @ 2010 03 08, 19:32)
Laiptai turi būti dešiniam kūdros kampe (kur stovi JCB). Krantų nuolydžiai gavosi statoki (tarp 1:1 ir 1:1,5 ), nes kairėje pusėje ribojasi su keliu, prieky kur ekskavatorius kažkieno žemė, dešinėje kaimynas.
Tolėliau nuo dešinio kampo jau įleisti stulpai liepteliui. Kadangi krantai statoki, tai be laiptelių išsiversti nepavyks niekaip. Gylis nuo krantu viršaus apie 3m. Pavasarį rudenį vandens būdavo beveik iki viršaus. Vasarą apie pusmetris nuo viršaus. Jei vanduo laikysis pagal senos kūdros liniją, turėtų gylio pakakti. Kuo apsėti krantus kad jie neirtų? Kokią vandeninę augmeniją mėginti užleisti? Vienam kampe buvo lelija, vieną kaušą jos atgal įmetė, įdomu ar prigis. Beje, klausimas ką pradėti leisti pavasarį visų pirma? Apie karpius lyg ir negalvojam. Galvojam lynų, karosų, vieną plačiakaktį vandeniui košti. O mailiaus populiacijai reguliuoti vasarą pagauti ir įleisti puskilograminį ešerį.
Sveiki,
Kūdriuko šlaitus tikrai pasidarėte per stačius, tačiau molyje turėtų laikytis. Man šiek tielk įtarimų kelia tai, kad rugsėjį iškasta nedidutė kūdra neužsipildė vandeniu
per rudeninius lietus - ar tik nebūsite pažeidę vandensparos?
Tačiau tikėkimės, kad viskas bus gerai ir jūsų sukonstruota vandens matuoklė galų gale parodys kokius 2,4-2,7 m.
Vandens augaliją reikia sodinti tada, kai nusistovi vandens lygis (dabar palei vandens liniją pasodinę sakykim vilkdalgių ar kt. vandens lygiui jautresnių helofitų rūšių, rizikuojate jas paskandinti, jei vandens lygis pasikels 0,8-1 m). Tuo tarpu "atgal įmesti vieną kaušą vandens lelijos" tikrai nėra geriausia vandens augalų sodinimo praktika - ji gali ir neprigyti, ypač jei kūdro po valymo ilgesnį laiką buvo sausa.
Gerai, kad neplanuojate leisti karpių, tuo tarpu karosai - visai normali tokios kūdrytės ichtiofauna. Lynams, manyčiau, bus mažoka dumblo, tačiau, jei labai norite - galite pabnandyti - gal ir gyvens
Su pertekliniu karosų prieaugiu, varlėmis ir kt. gėriu geriau nei ešerys susitvarkytų lydeka, tačiau paaugusi ji pradėtų ryti ir didesnes žuvis, tad lydeką kas keli metai reiktų pakeisti mažesne
Sėkmės!
Aušrys
Papildyta:
QUOTE(Rūta-Mėta @ 2010 03 14, 10:44)
sveiki, norėčiau paklausti nusimanančių, nes niekur nerandu ar kūdrai (500 kv.m.) darant supaprastintą kūdros projektą reikia nurodyti aukščiausia/žemiausią vandens lygį, taip pat vandens reguliavimą?
ačiū.
Aukščiausią ir žemiausią vandens lygį ir vandens reguliavimą būtina nurodyti ne kūdros, o TVENKINIO techniniame projekte. Projektuojant kūdrą užtenka nurodyti esamą paviršinio ar gruntinio vandens lygį. Beje, 5 arų kūdrai dabar ir techninio projekto nereikia
Papildyta:
QUOTE(EcceHomo @ 2010 03 16, 21:22)
mano vyras n kartų per šią žiemą pjovė eketes ir storis tikrai kaip Sena pažįstama sakė....
bijau, kad ir mūsų karpiai nepadustų...
Na, ledas šią žiemą tikrai baisokas (nors Ignalinos - Zarasų ežeruose jo "tik" 50-70 cm, be to jis "dvigubas" - su vandens tarpu 10-15 cm gylyje.
Nepratakiose ir uždumblėjusiose kūdrose bet koks ilgesnis ledo užsilaikymas gali sukelti žuvų dusimą, todėl deguonies deficitui tolerantiškiausios rūšys - karosai, karpiai, lynai ir yra populiariausios mūsų krašto kūdrose.
Bet kuriuo atveju, ir šios žuvys nėra prisitaikiusios gyventi anaerobinėmis sąlygomis, todėl geras šeimininkas niekada nepamirš savo kūdros žiemą ir nepatingės išgręžti keliolika ekečių.
Sėkmės kūdrininkystėje!
Aušrys