QUOTE(miskosargas @ 2009 10 15, 19:51)
Sveiki tvenkinių specialistai.
Reikia patarimo dėl prūdo apgyvendinimo.
Prūdas apie 20 arų, vienam gale gylis 2,5-3 metrai, kitai gale švelniai išeina į paviršių. Iškastas prieš metus. Pavasarį vanduo buvo smaragdinės spalvos, bet vasarą užėjus karščiams prarado skaidrumą, pradėjo želti žolės. gruntas - mėlynas molis. Žvejas nesu, bet norėčiau retkarčiais kokį žuvelioką pagaut ir vaikams džiaugsmo kad būtų. Taip pat norisi kad ir maudytis galėtume.
Sveiki,
Jei nesate pamišęs dėl karpių, siūlyčiau kūdroje suformuoti įmanomai gerą vandens kokybę palaikančią mezotrofinę ekosistemą.
Iš aprašymo (buvo skaidrus vanduo, vėlaiu susidrumstė) spėju, kad į kūdrą iš kažkur pateko (patenka) santykinai nemažas kiekis maisto medžiagų. Jas karštą vasarą puolė įsisavinti augalai bei fitoplanktonas, kuris ir sukėlė kūdros drumstumą. Kita galima drumstumo priežastis - pats molis, tačiau nuo molio kūdra drumsčiasi balkšvai, o nuo mikroaugalijos - žalsvai.
Pradžiai siūlyčiau kūdros pakraščiais pasisodinti nendrių. Tai geriausiai atlikti jau dabar (netempiant į žiemą ir nbelaukiant pavasario:). Žuvų galėsite užveisti ir pavasarį - mažesnė rizika joms žūti nuo deguonies trūkumo po ledu.
Daugiau rudenį-žiemą tikriausiai kažko galingo nenuveiksite (nebent reikia tvarkyti krantus, sklypo reljefą, atsivežti smėlio į maudymosi zoną), o pavasarį kūdriuką reiktų įžuvinti bent jau lydekomis.
Nematęs kūdros, daugiau buri nelabai noriu.
Nesušalkit sodindami nendres
Sėkmės darbuose!
Aušrys
Papildyta:
QUOTE(varnikė @ 2009 10 16, 11:24)
Rugsėjo 14 d priimtas pakeitimas, dėl tvenkinio dydžio, kuriam nereikia leidimo. Dabar jau galima iki 10 arų kastis
Įsakymas
Šauniausia šitoje istorijoje, kad arčiau, kaip 100 m nuo gyvenamųjų ar visuomeninės paskirties statinių nutolusias kūdras reikės aptverti ne žemesne, akip 0,9 m tvora, o išsikasę 10 a ir didesnę kūdrą, turėsite nustatyti vandens telkinių apsuagos zonas ir pakrančių apsaugos juostas, kuriose negalės būti nei pirtelių nei ūkinės veiklos