QUOTE(Garsink @ 2009 06 25, 18:01)
Sveiki,
perskaičiau rodos visas temas apie kūdrų kasimą, valymą ir arba neradau arba pamiršau tokį dalyką, koks minimalus atstumas, jei toks yra, nuo upės norint kasti kūdrą? Sklypas ~70a (~100m pakrantes ir 70m pločio), planuojamas prūdas ~10a taigi norisi kažkaip pasiderinti jo buvimo vietą ir formą. Aišku, darant projektą, manau šią informaciją gausiu, tačiau kadangi čia nemažai tą dalyką išmanančių, turbūt nėra blogai tai sužinoti ir anksčiau
.
Ir dar klausimas, kaip manote ar tikslinga ir legalu būtų daryti prūdo sujungimą vamzdžiais su upe, ta prasme vandens cirkuliacijai?
Klausimų yra ir daugiau, tačiau pradžioje kažkaip šitie man labiausiai rūpi.
Iš anksto ačiū!
Sveiki,
Kūdrų kasimas prie upių - atskira specifinė ir labai kompleksinė tema. Atstumas, kuriuo galima kūdrą kasti upės apsauginėje zonoje labai priklauso nuo upės tipo ir apsaugos statuso, upės apsauginės juostos ir zonos pločio (šių juostų plotis priklauso nuo reljefo ir šlaitų nuolydžių), o galų gale viskas priklauso nuo vietinių aplinkosaugininkų ir architektų, kurie išduoda projektavimo sąlygas. Bendru atveju šis atstumas gali būti ir 10 ir 100 m, taigi konkrečiu jūsų atveju reiktų nueiti į rajono savivaldybę ir išsiaiškinti kūdros kasimo jūsų sklype galimybes.
Klausimo apie upės vandens padavimą į kūdrą sulaukiu iš kiekvieno, kas nori kasti kūdrą prie bet kokios vandentėkmės ir visiems sakau "NE". Ir ne vien dėl to, kad tai ne visai legalu. Jums bus daug paprasčiau palaikyti gerą kūdros vandens kokybę jei į ją "neįsileisite" upės problemų (potvynių, drumstumo liūčių bei pavasarino polaidžio metu ir pan.). Prie upės vamzdžiais prijungus kūdrą, ji taps savotišku nukreiptosios upės tėkmės dalies nešmenų sėsdintuvu, taigi vienokiu ar kitokiu iškreiptu būdu padarytas upės pratekėjimas, gali paskatinti dumblo kaupimąsi jūsų kūdroje. Kitas įdomus dalykas - žuvys. Jei kūdroje veisite žuvis, sujungimo atveju (net jei ant vamzdžių ir sudėsite tinklus), jos turės daugiau galimybių pabėgti į upę. O dar pridėjus vamzdžių užsikimšimo pavojų ir būtiną pastovią intako - ištako priežiūrą, upės vandens cirkuliacijos, aeracijos ar tiesiog "praplovimo" galimi privalumai galutinai nublanksta.
Geriau ir pigiau TEISINGAI išsikasti atskirą kūdrą, tai daryti upės potvynių požiūriu saugiu atstumu (arba kūdrą apipylimuoti iškastu gruntu), joje sukurti subalansuotą, gerą vandens kokybę palaikančią ekosistemą ir džiaugtis gyvenimu
Sėkmės kūdrininkystėje !
Aušrys