Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(šarūnė @ 2009 02 26, 15:00)
Noriu klustelt profesionalių.Vakar kepiau šokoladinę duoną su graikiškais riešutais:

Pienas 2,5% - 1 puodelis
Kvietiniai miltai - 3 puodeliai
Kakava "Nescquik" - 0,5 puodelio
Druska - 1 a.š.
Cukrus - 1 v.š.
Sausas pienas- 2 v.š.
Sviestas - 2 v.š.
Vanilinis cukrus - 1 a.š.
Mielės - 2 a.š.
Graikiški riešutai (po pirmo maišymo) - 0,5 puodelio

Režimas "Pagrindinis"

Puodelis - 230 ml
v.š. - 15 g
a.š. - 5 g

pieną pyliau 3,2 % kakavą dėjau kitos firmos, sausą pieną- sojų.tešla minkėsi puikiai,kamuoliukas susiformavo,bet neiškilo.Skonis tikrai labai geras.Gal kas esat jau kepę šią duonytę ir galėtumėt pasakyti,kur aš klaidą padariau?

Gal pienas ar sviestas tiesiai iš šaldytuvo buvo g.gif O šiaip dar, jei su sviestu, tai gali netikti pagrindinis režimas unsure.gif
Atsakyti
O kur jūs perkate tuos mišinius? Nes Rimi tai neradau.
Atsakyti
QUOTE(eglytelyte @ 2009 02 26, 17:43)
O kur jūs perkate tuos mišinius? Nes Rimi tai neradau.


Malsenos - XX ir XXX Maximose
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 02 26, 17:55)
Malsenos - XX ir XXX Maximose


Ačiū labai smile.gif
Atsakyti
Sveikos mergaites.

Sakyki, o neturit recepto graikiskos namines duonos psomi recepto?
As nete radau, bet nezinau, ar skani.
Bet ryt isbandysiu, tik gaila, akd vandens reikia pilt is akies, nes neparasyta kiek.
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 02 26, 15:58)
Gal pienas ar sviestas tiesiai iš šaldytuvo buvo  g.gif  O šiaip dar, jei su sviestu, tai gali netikti pagrindinis režimas  unsure.gif


gal tada reiketu kept saldzios duonos rezimu?
Atsakyti
Labryt 4u.gif

MAno ruginis žvėris tai auga puikiai - per parą padvigubėjo, vakar pamaitinau, šiandien ryte jau vėlpusantro karto pakilęs, iki vakaro must bus ir dvigubai bigsmile.gif O ananasinis - kvietinis stovi vietoj, ir į kaušą neima, kad aš laukiu nesulaikiu kada jis pradės burbuliuot g.gif Šiandien pastebėjau kelis burbuliukus, bet laaabai jau mažai palyginus su ruginiu.

Dar norėjau paklaust kodėl man mano duonelės sukrenta. Na, nesukrenta taip, kad duobė gili liktų, kaip kad instrukcijoje pavaizduota, ale tas viršus vis tiek šiek tiek sukrenta, nors vidus kai prapjauni - gražus, iškorėjęs? g.gif
Atsakyti
QUOTE(šarūnė @ 2009 02 27, 09:47)
gal tada reiketu kept saldzios duonos rezimu?

Aš tai sakyčiau taip 4u.gif

Ir dar. Trys puodeliai miltų kiek bus gramais g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šilingė: 27 vasario 2009 - 10:35
QUOTE(nerez @ 2009 02 27, 10:59)
Labryt 4u.gif

MAno ruginis žvėris tai auga puikiai - per parą padvigubėjo, vakar pamaitinau, šiandien ryte jau vėlpusantro karto pakilęs, iki vakaro must bus ir dvigubai bigsmile.gif  O ananasinis - kvietinis stovi vietoj, ir į kaušą neima, kad aš laukiu nesulaikiu kada jis pradės burbuliuot g.gif  Šiandien pastebėjau kelis burbuliukus, bet laaabai jau mažai palyginus su ruginiu.

Dar norėjau paklaust kodėl man mano duonelės sukrenta. Na, nesukrenta taip, kad duobė gili liktų, kaip kad instrukcijoje pavaizduota, ale tas viršus vis tiek šiek tiek sukrenta, nors vidus kai prapjauni - gražus, iškorėjęs? g.gif



o tavo ruginis žvėris, tai čia kas - tu gal su raugu darei?

vakarykštė mano duona - blush2.gif truputi per daug prisiekperimentavau, kažkur perskaičiau, kad grikių deda, tai ir įmečiau "šiek tiek", gavosi grikinė duona, niu taip, jei grikius labai mėgsti... biggrin.gif

tai vakar užmaišiau paprasčiausią tešlą - daugiau ruginių, šiek tiek kvietinių miltų ir psio. raugas per vieną parą nuo praeito duonos kepimo nebuvo toks jau rūgštus, kaip turėtų, bet daugiau įdėjau, pakilo per naktį tešla dvigubai thumbup.gif
jau išsikepiau, ir apkramčiau visą, gavosi viskas idealiai thumbup.gif

dabar savimi didžiuojuosi, kad tik raugą išsaugočiau, galiu kept ir kept. wub.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 02 27, 10:33)
Aš tai sakyčiau taip  4u.gif

Ir dar. Trys puodeliai miltų kiek bus gramais  g.gif


Ogi nepasvėriau blush2.gif Kaip parašyta ml,taip ir sudėjau.
Vakar iškepiau duoną su avižiniais dribsniais,puikiai pakilo,net išlipo per viršų kepdama,turbūt mažiau mielių kitą kartą dėčiau (nors dar nei karto nekepiau tokios pačios,internete tokia galybė receptų,kad bent metams turėsiu lotuliukas.gif ).
Taigi:
Vanduo - 415 ml.
Sviestas arba aliejus- 20 g.
Kvietiniai miltai- 580 g.
Avižiniai dribsniai 100 g.
Сukrus - 20 g.
Druska - 10 g.
Saulėgrąžų branduoliai - 50 g.
Sausos mielės - 2 a.š.

Pagrindinė programa
Svoris - 1 kg.
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 02 27, 11:06)
o tavo ruginis žvėris, tai čia kas - tu gal su raugu darei?



Neeee biggrin.gif Auginu ruginį raugą - noriu ir aš duonos tikresnės išsikept 4u.gif

Pagal Giedrių jį dariau. O paskui tikuos jį naudot kepdama ruginę, tamsią duoną, kad mielių nebereiktų naudot ax.gif
O kvietinio raugo su ananasų sultimis receptą radau šioje temoje, keli psl atgal 4u.gif Jį tikiuos naudot kepdama šviesią duonelę, vėlgi, kad mielių nereiktų. Ir pats kepinys ilgiau išlieka šviežias, kai mielių nenaudoji smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nerez: 27 vasario 2009 - 13:10
QUOTE(nerez @ 2009 02 27, 14:00)
Neeee biggrin.gif  Auginu ruginį raugą - noriu ir aš duonos tikresnės išsikept 4u.gif

Pagal Giedrių jį dariau. O paskui tikuos jį naudot kepdama ruginę, tamsią duoną, kad mielių nebereiktų naudot ax.gif
O kvietinio raugo su ananasų sultimis receptą radau šioje temoje, keli psl atgal 4u.gif Jį tikiuos naudot kepdama šviesią duonelę, vėlgi, kad mielių nereiktų. Ir pats kepinys ilgiau išlieka šviežias, kai mielių nenaudoji smile.gif


ooo, tai būsim draugės drinks_cheers.gif

aš ruginę kepiau, bet su kviečių priemaišom, šiandien pirmą kartą gavosi tikrai gerai, tai jau dabar keeepsiuuuuu wub.gif gaila, nedidelį kepaliuką tik išsikepiau, baigiu sukapot... blush2.gif o raugui reikia dar leisti pasimaitint, tai tik savaitgalį kepsiu kitą kepaliuką.

Beje, tas Giedriaus puslapis visai geras žiūriu, aš dariau pagal jį Pachlava, niu gavosi, palchiki oblizhesh, reikia pasižiūrėt, gal dar ką skanaus turi smile.gif smile.gif

Pagal jį, reikia, kad bent trečdalis tešlos būtų raugo, tai tuomet jaučiu gautųsi rūgštesnė duona. aš dedu tikrai mažiau (nežinau, iš akies....), gaunasi nerūgšti, bet pakyla per naktį tikrai pakankamai ir mums tokia šviesesnė ir mažiau rūgšti duona net priimtinesnė, nei tikroji kaimiška, tamsi... bet vėliau manau ir tokią bandysiu , iz sprotivnovo interesa ax.gif

Ten jis įdomiai aiškina, kad natūraliame rauge vis tiek atsiranda mielių. mano vaikas alergiškas mielėms ir jei tik paragaudavo menkiausią trupinuką mielinių gaminių, ar net pvz kotletų apvoliotų trupiniuose, viduriuodavo kelias dienas. o dabar mano kepta duona jam taip patiko, kas rytą valgo - bet viskas gerai, niu gal kažkiek ir paskystėjo jam....
mąstau, jei tos mielės atsirada, tai jose nėra kažko, ko yra tose pirktinėse, arba jų ten labai labai mažai. kiek anksčiau ieškojau, tai taip ir neradau jokio doro moksliško paaiškinimo, kuo gi skiriasi mielės ir raugas.... doh.gif doh.gif doh.gif reikės pačio Giedriaus paklaust, iš kur jis tuos visus faktus gavo g.gif
Atsakyti