Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Laba 4u.gif

Pirmiausia sveikinimai Kirameki wub.gif wub.gif wub.gif

QUOTE(Katu @ 2009 02 25, 09:36)
Ju buna tam skyriuj, kur visokios vegetos, sausos sriubos, pudingai, vaniliniai cukrai ir pan. Siaip po puskili nemaciau, gal ir yra, as po 250 g pirkau. Beje, kazkada buvo akcija, tai pirkau uz 1,70 ar 1,90, o ne 7-8  Lt


Aš ten irgi ieškojau, ale matyt per užgavėnes iššlavė viską doh.gif

QUOTE(FedeSperanza @ 2009 02 25, 11:03)

turėjau nusipirkus tik Daniškų bandelių ruošinį, jį supyliau ir tiek (kur jūs perkat ruginius miltus???). pašoviau į paprastą orkaitę, gavosi duonelė  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif



Ruginių radau maximos ekologiškų prekių skyrelyje 4u.gif

Užraugiau abu raugus: ruginį ir kvietinį su ananasų sultimis cool.gif Matysim, kokie žvėys išaugs biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(nerez @ 2009 02 25, 17:03)
Laba 4u.gif

Pirmiausia sveikinimai Kirameki  wub.gif  wub.gif  wub.gif
Ruginių radau maximos ekologiškų prekių skyrelyje 4u.gif

Užraugiau abu raugus: ruginį ir kvietinį su ananasų sultimis cool.gif Matysim, kokie žvėys išaugs biggrin.gif


Kirameki wub.gif wub.gif

o kiek laiko tuos raugus laikai iki kepimo? čia mieliniai?

ačiū, aš irgi kaip tik šiandien ir pamačiau ir mūsų Maximoj. bet jau spėjau ir kelis miltų gamintojus emailais užatakuot biggrin.gif šlykštukas aš... blush2.gif blush2.gif

Malsena net pažadėjo, kad "Šiuo metu su prekybos tinklais vyksta dėrybos dėl įvedimo į jų asortimentą kvietinių ir ruginių pilno grūdo miltų, labai tinkamų sveikos naminės duonos ar bandelių kepimui" thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Kirameki, labai sveikinam 4u.gif

FedeSperanza, kokios džiugios naujienos, kad tik susiderėtų jie biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Avenita @ 2009 02 25, 17:22)
Kirameki, labai sveikinam  4u.gif

FedeSperanza, kokios džiugios naujienos, kad tik susiderėtų jie  biggrin.gif


aha, aš irgi lauksiu, kad tik pasirodytų. labai jau patiko naminė duona, ypač jei pilno grūdo essen.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 02 25, 16:14)
o kiek laiko tuos raugus laikai iki kepimo? čia mieliniai?



Kad aš duonkepę dar nė savaitės nėr kai turiu, tai tik du kepaliukus baltos duonos iškepiau. Pirmas kartas man biggrin.gif tiek su raugais, tiek su duona 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nerez @ 2009 02 25, 20:45)
Kad aš duonkepę dar nė savaitės nėr kai turiu, tai tik du kepaliukus baltos duonos iškepiau. Pirmas kartas man biggrin.gif  tiek su raugais, tiek su duona 4u.gif


biggrin.gif

o aš pradedančioji raugų naudotoja smile.gif

o gal kuri irgi tūsinatės su bemieliu raugu?

išsitraukiau raugas kuo puikutėlis, užsimaišiau jau kitai duonai tešlos.
alia man vat klausimas - kiek laiko ją kildint ir ar labai šiltai turi stovėt? Praeitą kartą labai trumpai palaikiau tik, laiko nebuvo, gavosi gerai, bet tada šviežio raugo buvau dau įdėjusi, dabar jau pataupiau.... g.gif
Atsakyti
fedeSperanza - tu isitikinusi, kad malsenos bandeles buvo be mieliu? As kazkaip suabejojau, nes pvz ju miltinis misinys mieliniams blynams jau su mielemis gatavai... O tai tos daniskos ar pilno grudo bandeles sodos pagrindu? g.gif man rodos - mielines... unsure.gif
O tu zinai mielini rauga? as - nelabai... nebent 'mileiniu raugu' vadini ta pradine parauginta tesla su mielem, buna tokiu recepta, kur reik uzsimaisyt skysta buza su mielem, pakildyt ja, tada jau det miltu iki minkymo konsistensijos, bet cia, as manau, mielines teslos subtilybes...

Lauksim malsenos miltu ypatinguju thumbup.gif

koki tu rauga ir kokia duona kepi - but lengviau atsakyt del kildinimo laiko, nes vat rugine tai 6-12val turi kilt iki pasaunant i peciu, plius dar 1-2val kepaliukas keliasi...

Kirameki - 4u.gif ramybes, kantrybes, susitaikymo 4u.gif lauksime taves cia sugriztancios, tikiuosi, mazylis puikiai toleruos kviecius ir mes dar pasidalinsime naujais receptais drinks_cheers.gif


Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 02 26, 13:48)
fedeSperanza - tu isitikinusi, kad malsenos bandeles buvo be mieliu? As kazkaip suabejojau, nes pvz ju miltinis misinys mieliniams blynams jau su mielemis gatavai... O tai tos daniskos ar pilno grudo bandeles sodos pagrindu? g.gif man rodos - mielines...  unsure.gif
O tu zinai mielini rauga? as - nelabai... nebent 'mileiniu raugu' vadini ta pradine parauginta tesla su mielem, buna tokiu recepta, kur reik uzsimaisyt skysta buza su mielem, pakildyt ja, tada jau det miltu iki  minkymo konsistensijos, bet cia, as manau, mielines teslos subtilybes...

Lauksim malsenos miltu ypatinguju  thumbup.gif

koki tu rauga ir kokia duona kepi - but lengviau atsakyt del kildinimo laiko, nes vat rugine tai 6-12val turi kilt iki pasaunant i peciu, plius dar 1-2val kepaliukas keliasi...

Kirameki -  4u.gif  ramybes, kantrybes, susitaikymo  4u.gif  lauksime taves cia sugriztancios, tikiuosi, mazylis puikiai toleruos kviecius ir mes dar pasidalinsime naujais receptais  drinks_cheers.gif



taip, bandeli ruošinyje mielės atskirai pridedamos, nėra įmaišytoj į miltus. vaikas privalgė pakankamai be pasekmių, tai irig patvirtina thumbup.gif

na, raugas variai vaidinamas - bemielis, kai jis visai nematė mielių, bet kur bent kažkada buvojo mielės (na, kaip anksčiau kubilą palikdavo kitam užraugimui su sienelėm nešvariom ), tia jau mielinis.

aš su ruginiais miltais kepiau šį rytą, bet dėjau ir kvietinių šiek tiek. pamatysim, kaip ten bus, ačiū už patvirtinimą, aš per naktį kildinau, o kepiau tik 55 minutes, kažkaip degti pradėjo jau pluta tai išėmiau, tikiuosi nebus žalias kepaliukas. o gal aš per karštoj orkaitėj kepiau - 240 buvau nustačius?...
Atsakyti
zinok, turejo pakat 55min, nes duonkepej 40min tekepa...
Tik svarbu, kad ji butu buvus pakankamai pakilus, tuomet vidus nebus lipnus "zalias". ir karstis normalus, kitur dar daugiau raso, bet as savo orkaites gyvenime nebuvau uzkaitinus daugiau 200 blush2.gif
O tos bandeles, kai nedejai mieliu, nebuvo kietokos? juk ju niekas nepureno, tai tokie a la dziuvesiukai gal gavosi?
Vakar taip panorejau mieliniu spurgu, ale MB neleido prie kompo recepto ieskot, tai bandelines teslos uzmaisiau ir kepiau aliejuje... biski per kieta tesla buvo, bet siaip, gerai...
Atsakyti
Noriu klustelt profesionalių.Vakar kepiau šokoladinę duoną su graikiškais riešutais:

Pienas 2,5% - 1 puodelis
Kvietiniai miltai - 3 puodeliai
Kakava "Nescquik" - 0,5 puodelio
Druska - 1 a.š.
Cukrus - 1 v.š.
Sausas pienas- 2 v.š.
Sviestas - 2 v.š.
Vanilinis cukrus - 1 a.š.
Mielės - 2 a.š.
Graikiški riešutai (po pirmo maišymo) - 0,5 puodelio

Režimas "Pagrindinis"

Puodelis - 230 ml
v.š. - 15 g
a.š. - 5 g

pieną pyliau 3,2 % kakavą dėjau kitos firmos, sausą pieną- sojų.tešla minkėsi puikiai,kamuoliukas susiformavo,bet neiškilo.Skonis tikrai labai geras.Gal kas esat jau kepę šią duonytę ir galėtumėt pasakyti,kur aš klaidą padariau?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo šarūnė: 26 vasario 2009 - 15:02
QUOTE(šarūnė @ 2009 02 26, 16:00)


pieną pyliau 3,2 % kakavą dėjau kitos firmos, sausą pieną - sojų.tešla minkėsi puikiai,kamuoliukas susiformavo,bet neiškilo.Skonis tikrai labai geras.Gal kas esat jau kepę šią duonytę ir galėtumėt pasakyti,kur aš klaidą padariau?

gal mieles pamirsai idet mirksiukas.gif bet tikriausiai ne smile.gif gal produktu eiles tvarka sumaisei? o gal su mielem kas ne taip buvo... g.gif nes siaip tai neturetu neiskilti - nei del kitokios kakavos, nei del pieno, nei del sojos pieno milteliu (pati visada sojos miltelius naudoju). reiks isbandyt ta duonele, kai uzsimanysiu ko nors saldaus, turetu nebloga buti smile.gif juolab, kad turiu tos kakavos ir niekas jos negeria doh.gif - megstam ne tirpia, o ta tikra wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 02 26, 14:43)
zinok, turejo pakat 55min, nes duonkepej 40min tekepa...
Tik svarbu, kad ji butu buvus pakankamai pakilus, tuomet vidus nebus lipnus "zalias". ir karstis normalus, kitur dar daugiau raso, bet as savo orkaites gyvenime nebuvau uzkaitinus daugiau 200  blush2.gif
O tos bandeles, kai nedejai mieliu, nebuvo kietokos? juk ju niekas nepureno, tai tokie a la dziuvesiukai gal gavosi?
Vakar taip panorejau mieliniu spurgu, ale MB neleido prie kompo recepto ieskot, tai bandelines teslos uzmaisiau ir kepiau aliejuje... biski per kieta tesla buvo, bet siaip, gerai...


parašysiu kaip ten gavosi, vakare ragausim smile.gif
iškilo tai puikiai ir bandelės, ir mano užmaišytas mišinys.
tiesa iš Malsenos mišinio dariau ne bandeles, o vieną didelę bandą, gavosi kaip itališka duonelė iš IKI, minkšta ir pakankamai puri (na, ne kaip batonas aišku:D )
Atsakyti