Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(laukine @ 2009 06 08, 10:17)

RUGINĖ DUONA ( skonis kaip „močiutės“ )

4 saukstus salyklo reikia uzplikyti 80 ml verdancio vandens ir gerai ismaisyti. (kur pirkti salykla - www.salyklas.lt)

I duonkepe ipilti 330 ml vandens + ideti plikyta atvesusi salykla
2 dideli saukstai medaus
2 v.s. aliejaus
2 a.s. druskos
550 g miltu (dedu ruginius ir stambaus malimo kvietinius ivairiom proporcijom - bendras svoris 550 g)
1 a.s. kalendros seklu
2 a.s. sausu mieliu
linu seklu, kmynu, kepintu saulegrazu - pagal pageidavima 
Kepti su programa, skirta stambaus malimo duonai 

Panasi gaunasi i "mociutes" duona 

as salykla emiau is giros pakeliu smile.gif





O kiek mielių dedi?
Atsakyti
QUOTE(nerez @ 2009 06 08, 21:20)
O kiek mielių dedi?


pagal recepta 4u.gif 2 a.s. 4u.gif

gavau sian bagetams forma thumbup.gif
jau kepasi wub.gif
Atsakyti



rugine duoneleale mociutes duonyte



zadetas receptas 4u.gif (aciu pasidalinusiai forumietei 4u.gif 4u.gif )

RUGINĖ DUONA ( skonis kaip „močiutės“ )


As is sito recepto kepu Borodino duona, nes kalendra priduoda butent toki skoni, gal be kalendros butu labiau panasi i "mociutes" duona.
Atsakyti
QUOTE(nerez @ 2009 06 08, 20:20)
O kiek mielių dedi?



QUOTE(laukine @ 2009 06 08, 20:32)
pagal recepta  4u.gif 2 a.s.  4u.gif

gavau sian bagetams forma  thumbup.gif
jau kepasi  wub.gif



Nu ką begali pasakyt doh.gif prieš paklausdama du kartus perskaičiau, ale mielių nemačiau doh.gif dabar gi kažkodėl matau lotuliukas.gif nu kvakšt man visai blush2.gif
Atsakyti
atsiprašau už offtopiką ne į duonos receptų temą 4u.gif

regis greit išsidalinom salyklo kg
įdėsiu sarašiuką, regis visoms atrašiau į a.ž. blush2.gif
kitą savaitę parašysiu į a.ž. kiekvienai detalesnę info kas kaip mirksiukas.gif


sarašiukas
Sau imu – 5kg
Laukine – 10kg
Elika - 1kg
*Meškutė* - 1 kg
Renatelem - 1-2kg
Panterele35 - 1-2 kg
Šilingė - 1kg
Nerez – 1kg
Avenita – 1kg
nataliuncik - 3 kg
rsc ?kg
Atsakyti
QUOTE(nerez @ 2009 06 08, 23:18)
Nu ką begali pasakyt doh.gif  prieš paklausdama du kartus perskaičiau, ale mielių nemačiau doh.gif  dabar gi kažkodėl matau lotuliukas.gif  nu kvakšt man visai blush2.gif


hihihi.gif
visoms pasitaiko 4u.gif

QUOTE(J@lanta @ 2009 06 08, 23:34)
atsiprašau už offtopiką  ne į duonos receptų temą  4u.gif

regis greit išsidalinom salyklo kg
įdėsiu sarašiuką, regis visoms atrašiau  į a.ž.  blush2.gif
kitą savaitę parašysiu į a.ž. kiekvienai detalesnę info kas kaip  mirksiukas.gif
sarašiukas



nu va kaip smagiai thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
galesim eksperimentuot ir nauju receptuku isbandyt thumbup.gif
Atsakyti
As ,tiesą sakant, jau ir bijau eksperimentuot doh.gif lotuliukas.gif na, su salyklu dar bandysiu kepti, gal pavyks unsure.gif gaila neišsisaugojau recepto pagal kurį bandžiau kepti, o "duona" tiksliau, kažkokią lipnią masę, iškrėčiau į šiukšliadėžę lotuliukas.gif kepiau 1,30 min, pluta ir padas, galima sakyti, sudege, o viduje kaip neškepė taip neiškepė... doh.gif lotuliukas.gif ilgiau kepti jau nedrysau, nes būtų man i anglį sudegusi ta masė lotuliukas.gif
Tik jau esu tikra, kad nekepsiu duonos iš skystokos masės ruginių miltų lotuliukas.gif tam recepte net pabrėžta buvo, kad duona iškepa iš grietinės tirštumo tešlos. Labai abejojau, ar gali taip gautis, na, bet pabandyt gi buvo smalsu.. blush2.gif lotuliukas.gif (P.S. kepimas vyko dujinėje orkaitėje, nes duonkepės neturiu ax.gif )
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 06 09, 13:01)
As ,tiesą sakant, jau ir bijau eksperimentuot  doh.gif  lotuliukas.gif na, su salyklu dar bandysiu kepti, gal pavyks  unsure.gif  gaila neišsisaugojau recepto pagal kurį bandžiau kepti, o "duona" tiksliau, kažkokią lipnią masę, iškrėčiau į šiukšliadėžę  lotuliukas.gif kepiau 1,30 min, pluta ir padas, galima sakyti, sudege, o viduje kaip neškepė taip neiškepė...  doh.gif  lotuliukas.gif ilgiau kepti jau nedrysau, nes būtų man i anglį sudegusi ta masė  lotuliukas.gif
Tik jau esu tikra, kad nekepsiu duonos iš skystokos masės ruginių miltų  lotuliukas.gif  tam recepte net pabrėžta buvo, kad duona iškepa iš grietinės tirštumo tešlos. Labai abejojau, ar gali taip gautis, na, bet pabandyt gi buvo smalsu..  blush2.gif  lotuliukas.gif  (P.S. kepimas vyko dujinėje orkaitėje, nes duonkepės neturiu ax.gif )

Neeksperimentuosi, nežinosi kitu receptuku, o jų labai daug, skaniu bigsmile.gif
Tai dėl to gal taip ir gavosi, nes duonkepei reikia skystesnės tešlos nei kepant orkaitei
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 06 09, 13:01)
As ,tiesą sakant, jau ir bijau eksperimentuot  doh.gif  lotuliukas.gif na, su salyklu dar bandysiu kepti, gal pavyks  unsure.gif  gaila neišsisaugojau recepto pagal kurį bandžiau kepti, o "duona" tiksliau, kažkokią lipnią masę, iškrėčiau į šiukšliadėžę  lotuliukas.gif kepiau 1,30 min, pluta ir padas, galima sakyti, sudege, o viduje kaip neškepė taip neiškepė...  doh.gif  lotuliukas.gif ilgiau kepti jau nedrysau, nes būtų man i anglį sudegusi ta masė  lotuliukas.gif
Tik jau esu tikra, kad nekepsiu duonos iš skystokos masės ruginių miltų  lotuliukas.gif  tam recepte net pabrėžta buvo, kad duona iškepa iš grietinės tirštumo tešlos. Labai abejojau, ar gali taip gautis, na, bet pabandyt gi buvo smalsu..  blush2.gif  lotuliukas.gif  (P.S. kepimas vyko dujinėje orkaitėje, nes duonkepės neturiu  ax.gif )

O nepagalvojai kuo nors apdengti, kad pluta nedegtų, o duonelė keptų?
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 06 09, 14:47)
Neeksperimentuosi, nežinosi kitu receptuku, o jų labai daug, skaniu  bigsmile.gif
Tai dėl to gal taip ir gavosi, nes duonkepei reikia skystesnės tešlos nei kepant orkaitei


Na, nepaminėjau to, kad receptas buvo orkaitėje keptai duonai 4u.gif pabandžiau ir nepavyko.. tik juokinga ta situacija pasirodė ax.gif

QUOTE(rsc @ 2009 06 09, 15:25)
O nepagalvojai kuo nors apdengti, kad pluta nedegtų, o duonelė keptų?


Tiesą sakant, nelabai ir įsivaizduoju, kuo galėčiau apdengti kepimo skardą smile.gif visgi dėdama kepti tikėjausi, kad man ta duona gražiai pakils ir iškeps smile.gif kaip kažkuri mergaitė minėjo, puode kepti.. neturiu tokio puodo, kurį galėčiau tam skirti vat dabar iškart (reikėtų pasidairyti nusipirkti, jei sugalvosiu visgi taip kepti g.gif ).
Atsakyti
Man vakar mociutes duona nepavyko, nu gi per ziopla galva ir MB smirinejima po virtuve susimaisiau skaiciuodama miltus biggrin.gif nu kai idedi 1,5 puodelio maziau tai jau nieko gero negalima tiketis... Dar jei buciau neuzsiskaicius, tai bent paziurejus pries kepant kokia teslos koncistencija buciau, ale gi duonkepe protingas daiktas- viska zino, viska moka, nieko daryt nereikia, tik produktus sudet... biggrin.gif
Atsakyti
Šiandien kepiau tokią duoną:
150g ruginių miltu sumaišiau su 210ml verdančio vandens + 30g salyko ištirpinto, vėliau įdėjau 530g kvietinių miltu, cukraus 1v.š., druskos 1 a.š., aliejaus, 1v.š. mielių, po signalo subėriau saulėgrąžas (galima kmynus, moliūgų sėklas...) Programos: tešlos paruošimas ir kepimas.
Duona išeina kvapni, minkšta ir su traškią apskrudusią plutelę thumbup.gif Net nespėjau padaryt foto, visa sukirto su barščiais blush2.gif


QUOTE(*Meškutė* @ 2009 06 09, 20:35)
Man vakar mociutes duona nepavyko, nu gi per ziopla galva ir MB smirinejima po virtuve susimaisiau skaiciuodama miltus biggrin.gif nu kai idedi 1,5 puodelio maziau tai jau nieko gero negalima tiketis... Dar jei buciau neuzsiskaicius, tai bent paziurejus pries kepant kokia teslos koncistencija buciau, ale gi duonkepe protingas daiktas- viska zino, viska moka, nieko daryt nereikia, tik produktus sudet... biggrin.gif

lotuliukas.gif
Atsakyti