Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

na va, kol vakar darbaliojau, MB iskepe duonytes, mums pacias skaniausias smile.gif sian dar likucius nufotkinau biggrin.gif

rugine duonele
user posted image
per puse kvietiniai su ruginiais miltais

ale mociutes duonyte
user posted image

zadetas receptas 4u.gif (aciu pasidalinusiai forumietei 4u.gif 4u.gif )

RUGINĖ DUONA ( skonis kaip „močiutės“ )

4 saukstus salyklo reikia uzplikyti 80 ml verdancio vandens ir gerai ismaisyti. (kur pirkti salykla - www.salyklas.lt)

I duonkepe ipilti 330 ml vandens + ideti plikyta atvesusi salykla
2 dideli saukstai medaus
2 v.s. aliejaus
2 a.s. druskos
550 g miltu (dedu ruginius ir stambaus malimo kvietinius ivairiom proporcijom - bendras svoris 550 g)
1 a.s. kalendros seklu
2 a.s. sausu mieliu
linu seklu, kmynu, kepintu saulegrazu - pagal pageidavima



Kepti su programa, skirta stambaus malimo duonai

Panasi gaunasi i "mociutes" duona

as salykla emiau is giros pakeliu smile.gif

ir batonas
user posted image

cia jau pagal duonkepes recepta prancuziskam batonui, ale gavosi kaip formine duona smile.gif
tuoj sulauksiu savo bagetams formu, bandysiu juose kepti smile.gif

uzsikabliavom ant duonos kepimo taip, kad jau ir giminaiciai domisi duonkepes pirkimu.

sitie receptai patinka tuo, kad duonike gaunasi skani, o ir zaidimo su raugais nereikia smile.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laukine: 08 birželio 2009 - 10:18
O ten taip po kiek to salyklo pardavineja ir kiek jo galima nusipirkti, kiek jis isstovi smile.gif Na naujas dalykas, tai gal galima detaliau apie pirkimo - pardavimo, saugojimo salygas smile.gif 4u.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(lile @ 2009 06 08, 12:10)
O ten taip po kiek to salyklo pardavineja ir kiek jo galima nusipirkti, kiek jis isstovi smile.gif Na naujas dalykas, tai gal galima detaliau apie pirkimo - pardavimo, saugojimo salygas smile.gif  4u.gif  ax.gif

jei neklystu klausi apie salyklą iš www.salyklas.lt - tai aš jiem esu rašius užklausą, tačiau jie užsiima didmenine prekyba ir mažais kiekiais neparduoda - tektų pirkti 25 kg salyklo pakuotę, mažiau niekaip, apie kainą neklausiau, nes neplanavau pirkti tokios didelės pakuotės, nes ir laikyti reiktų sugalvoti kur, o ir n metų tektų naudoti,
nebent aš galėčiau nupirkti - vėliau pasidalintumėm, gal dar kas prisidėtų ? mirksiukas.gif

Laukinės įdėtą močiutės ruginę duona ir aš kepu - skani thumbup.gif tik dedu perpus mažiau medaus, nes per saldi ji man su 2 v.š. medaus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 08 birželio 2009 - 11:44
QUOTE(J@lanta @ 2009 06 08, 12:32)
jei neklystu klausi apie salyklą iš www.salyklas.lt - tai aš jiem esu rašius užklausą, tačiau jie užsiima didmenine prekyba ir mažais kiekiais neparduoda - tektų pirkti 25 kg salyklo pakuotę, mažiau niekaip, apie kainą neklausiau, nes neplanavau pirkti tokios didelės pakuotės, nes ir laikyti reiktų sugalvoti kur, o ir n metų tektų naudoti,
nebent aš galėčiau nupirkti - vėliau pasidalintumėm, gal dar kas prisidėtų ?  mirksiukas.gif



as prisideciau, ir dar zinau pora zmoniu kurie tikrai prisidetu smile.gif o gal net ir daugiau smile.gif
vat laikymo salygos idomu. ar ilgai galioja, tada ir apie kieki galvoti butu galima smile.gif

tai jei nesunku, pasidomek del kainos ir laikymo, tada darom sarasiuka ir vuolia smile.gif

bandysiu dar savaitgali PL pasidairyti, gal jie sita geri parduotuvese parduoda smile.gif
tik reik pirma issiaiskint kaip lenkiskai salyklas smile.gif
Papildyta:
QUOTE(J@lanta @ 2009 06 08, 12:32)

Laukinės įdėtą močiutės ruginę duona ir aš kepu - skani  thumbup.gif tik dedu perpus mažiau medaus, nes per sali ji man su 2 v.š. medaus


o man kaip tik ten viskas toc toc smile.gif nei per daug nei per mazai, ir ta plutele tokia traski ir gardi, matyt nuo medaus g.gif
Atsakyti
laukine ok einu rašyt jiem laiškiuko kai ten su kainomis ir laikymo salygomis ( tikiuosi mažoji zirzilė leis ir nesiprašys ant rankų, kol rašysiu biggrin.gif )

dėl močiutės duonelės - o kiek Tu tuomet pili duonos giros salyklo - supili visą pakiuką ? ( aš dedu pusė jo ) ? gal daugiau salyklo reik ir tada ne tokia saldu būtų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 06 08, 12:48)
laukine ok einu rašyt jiem laiškiuko kai ten su kainomis ir laikymo salygomis ( tikiuosi mažoji zirzilė leis ir nesiprašys ant rankų, kol rašysiu  biggrin.gif )

dėl močiutės duonelės - o kiek Tu  tuomet pili duonos giros salyklo - supili visą pakiuką ? ( aš dedu pusė jo ) ? gal daugiau salyklo reik ir tada ne tokia saldu būtų  mirksiukas.gif


jo, visa pakeli, nes pirma karta bandziau su puse, tai sviesesne gavosi smile.gif
MB vakar visa supyle, tai spalvyte liux thumbup.gif ir skonis toks kitoks smile.gif
Atsakyti
oepratyviai gavau atsaktymą
kopijuoju

Laba diena,

Fermentuotas salyklas yra skirtas tamsiai duonai, o nefermentuotas -
sviesiai duonai.
Manau , kad norit issikepti tamsios duonos, tai tuomet reiketu fermentuoto
salyklo.
Jei atvaziuosit iki musu, kilograma salyklo padovanosim, nereiks pirkti
viso maiso. Nes jo dozavimas labai nedidelis. Siaip salyklas galioja metus
laiko, bet nemanau, kad 25 kg sunaudotumet.
Uz 60 Lt parduociau smile.gif
1 kg 2 Lt + PVM.


taigi kaunietės galite kilogramiuką ir taip gauti mirksiukas.gif tereikia tik nuvažiuoti iki jų

maniau kainuos brangiau, tai ką klausiu MB ar apsiims nupirti, nes jis kartais būna Kaune ( mes iš Vilniaus ), o tada ir pasidalintumėm ir keptumėme, keptumėme, keptumėme ruginę duonelę thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 06 08, 13:25)
oepratyviai gavau atsaktymą
kopijuoju

Laba diena,

Fermentuotas salyklas yra skirtas tamsiai duonai, o nefermentuotas -
sviesiai duonai.
Manau , kad norit issikepti tamsios duonos, tai tuomet reiketu fermentuoto
salyklo.
Jei atvaziuosit iki musu, kilograma salyklo padovanosim, nereiks pirkti
viso maiso. Nes jo dozavimas labai nedidelis.  Siaip salyklas galioja metus
laiko, bet nemanau, kad 25 kg sunaudotumet.
Uz 60 Lt parduociau smile.gif
1 kg 2 Lt + PVM.
taigi kaunietės galite kilogramiuką ir taip gauti  mirksiukas.gif tereikia tik nuvažiuoti iki jų

maniau kainuos brangiau, tai ką klausiu MB ar apsiims nupirti, nes jis kartais būna Kaune ( mes iš Vilniaus ), o tada ir pasidalintumėm ir keptumėme, keptumėme, keptumėme ruginę duonelę  thumbup.gif


nu metus laiko jei stovi, ai visai good thumbup.gif
mes irgi is Vilniaus

tai tada as jau klausiu is savo puses kiek kam reikia ir rasysiu jums az 4u.gif

ale operatyvumas thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
visai norečiau ir aš pabandyti su salyklu duonelę išsikepti g.gif bet aš ne vilnietė, tai manęs, turbūt, nepriimtumėt g.gif
Atsakyti
dėl salyklo kad neapkrauti nereikalingais postais šios temos, geriau rašykite man a.ž. - dabar svarbiausia, kad man B kitą savaitę būdamas Kaune nupirktų, o pasidalinti vėliau bus ne problema. Lauksiu iš laukines žinių kiek jai palikti kg, o ir kitos - prašom parašykite man - pasidalinsim. Nueisiu iki pašto ir pasiteirausiu ar galima paštu siųsti salyklą ( ar apsiims, nes ten lyg yra sarašiukas ko jie nesiunčia, tačiau tikuosi salyklas praeis pro jų kontrolę ir nepagalvos ko pikto ką aš čia siunčiu tongue.gif ), tai Elika gausi ir tu mirksiukas.gif ( tik siuntimą teks tau apmokėti, išeis kokie 4 lt už registruotą siuntinuką kilograminį )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 08 birželio 2009 - 13:32
Dėl siuntimo apmokėjimo tikrai nekils problemų 4u.gif einu, geriau až rašyt ax.gif
Atsakyti
QUOTE(diora @ 2009 06 07, 22:10)
gal foto butu galima to popieriaus  bigsmile.gif

Su foto nelabai schmoll.gif Atrodo kaip paprastas kepimo popierius, tik lyg suteptas kazkuo/impregnuotas. Ismatavimai - mazdaug orkaites skardos dydzio...
Atsakyti