Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Gal galima mociutes duonos recepta gaut?


QUOTE(laukine @ 2009 06 07, 12:23)
dar nebandziau mamytes  blush2.gif
ale vakar bandziau ale mociutes kepti juoda su salyklu  thumbup.gif nespejau net nufotkint, buvo sukapota greitai  thumbup.gif
skonis pasaka, plutele irgi  thumbup.gif jau turiu keleta receoptu su dideliu pliusu  thumbup.gif
dabar tik salyklo is kur nors gaut koki litriuka  lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 06 07, 11:06)
Kai mes duona kepdavome orkaitej, buvom paaukoje tam viena puoda. Kaitinant orkaite joje ikaitindavome ir uzdaryta puoda. Gaudavosi mini krosnele. Jau ikaitus iki reikiamos temperaturos i ta puoda suversdavome duonos tesla ir vel pasaudavome i orkaite. 20 min kepdavome atviram puode, po to uzdengdavome folija ir dar mazdaug 20-25 min. Kol duonos viduj budavo 240 F (nezinau, kiek C).



įdomiai bigsmile.gif reikės kada pabandyti ax.gif
šiandien kepiau duoną pagal naują receptą (rastą neto platybėse) doh.gif ji keliavo i šiukšlinę doh.gif unsure.gif dabar kepa duonelė, kuri jau išbandyta, ir kurią nuolat kepu.

O receptukas (jei kam įdomu blush2.gif ) būtų labai paprastas:
1 kg ruginių miltų (naudoju Ustukių malūno),
0,5 l šilto vandens,
1-2 a.š. druskos (čia jau pagal skonį),
raugo (naudoju savo pasigamintą).

iš vakaro į dubenį pilu 300 gr. sijotų miltų. Šiltame vandenyje ištirpinu raugą (tada man gaunasi apie 0,750 l skysčio). Tą skystimą pilu į miltus ir gerai viską išmaišau. Šiltai apvynioju, pastatau šiltoje vietoje ir palieku per naktį. Ryte ta masė gražiai burbuliuoja ir būna kiek pakilusi. Tada supilu 700 gr sijotų miltų ir druską, viską gerai išminkau ir vėl šiltai apvynioju ir pastatau į šiltą patalpą. Palieku tešlą ir po kokių 3 valandų jau galima kepti, nors aš dažniausiai palaikau ir ilgiau ax.gif. tešla būna labai gražiai iškilusi. Ją imu šlapiomis rankomis ir formuoju kepaliuką. Dedu į miltais (kvietiniais) pabarstytą skardą ir kepu valandą ir 10 min orkaitėje, apie 200-230 C. Iškeptą duonelę sudrėkinu šaltu vandeniu ir palieku per naktį vėsti, įvyniojusi ją į rankšluostį.
Gal ir ilga terlionė, bet aš jau įpratus ir man tai įprastas procesas ax.gif
Atsakyti
na va, kaip sauniai elika parase, kaip kepama rugine duona su raugu, tai gal as nuotrauku ir nebekelsiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 06 07, 19:32)
įdomiai  bigsmile.gif  reikės kada pabandyti  ax.gif


Pamirsau parasyt: pries dedant tesla i puoda iklodavom neprikepanti kepimo popieriu.
Nezinau, kaip tiksliai vadinasi. Buna maximose, apie 12 Lt., daugkartinio naudojimo - jau gal pusmeti visiems kepiniams naudojam ir dar nieko jam neatsitiko bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Meškutė* @ 2009 06 07, 20:30)
Gal galima mociutes duonos recepta gaut?


rytoj parasysiu 4u.gif kitam kompe receptukas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 06 07, 20:32)
įdomiai  bigsmile.gif  reikės kada pabandyti  ax.gif
šiandien kepiau duoną pagal naują receptą (rastą neto platybėse)  doh.gif ji keliavo i šiukšlinę  doh.gif  unsure.gif  dabar kepa duonelė, kuri jau išbandyta, ir kurią nuolat kepu.

O receptukas (jei kam įdomu  blush2.gif ) būtų labai paprastas:
1 kg ruginių miltų (naudoju Ustukių malūno),
0,5 l šilto vandens,
1-2 a.š. druskos (čia jau pagal skonį),
raugo (naudoju savo pasigamintą).

iš vakaro į dubenį pilu 300 gr. sijotų miltų. Šiltame vandenyje ištirpinu raugą (tada man gaunasi apie 0,750 l skysčio). Tą skystimą pilu į miltus ir gerai viską išmaišau. Šiltai apvynioju, pastatau šiltoje vietoje ir palieku per naktį. Ryte ta masė gražiai burbuliuoja ir būna kiek pakilusi. Tada supilu 700 gr sijotų miltų ir druską, viską gerai išminkau ir vėl šiltai apvynioju ir pastatau į šiltą patalpą. Palieku tešlą ir po kokių 3 valandų jau galima kepti, nors aš dažniausiai palaikau ir ilgiau  ax.gif. tešla būna labai gražiai iškilusi. Ją imu šlapiomis rankomis ir formuoju kepaliuką. Dedu į miltais (kvietiniais) pabarstytą skardą ir kepu valandą ir 10 min orkaitėje, apie 200-230 C. Iškeptą duonelę sudrėkinu šaltu vandeniu ir palieku per naktį vėsti, įvyniojusi ją į rankšluostį. 
Gal ir ilga terlionė, bet aš jau įpratus ir man tai įprastas procesas  ax.gif

Ačiū už išsamų aprašymą. Ar raugas ruginis? Kokios konsistencijos gaunasi gatava tešla? Ar duonytė gaunasi rūgšti? Į ką panašus skonis?

QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 07, 20:46)
na va, kaip sauniai elika parase, kaip kepama rugine duona su raugu, tai gal as nuotrauku ir nebekelsiu  ax.gif


Tai kaiptik tiktų papildymas su vaizdine medžiaga... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 06 07, 21:09)
Nezinau, kaip tiksliai vadinasi. Buna maximose, apie 12 Lt., daugkartinio naudojimo - jau gal pusmeti visiems kepiniams naudojam ir dar nieko jam neatsitiko bigsmile.gif


gal foto butu galima to popieriaus bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 06 07, 23:09)
Ačiū už išsamų aprašymą. Ar raugas ruginis? Kokios konsistencijos gaunasi gatava tešla? Ar duonytė gaunasi rūgšti? Į ką panašus skonis?
Tai kaiptik tiktų papildymas su vaizdine medžiaga...  ax.gif



Nėra už ką 4u.gif taip, raugas ruginis. Tešla gaunasi tokia minkšta, sakyčiau. Jei sausomis rankomis ja liesti, tai kimba, jei slapiomis, tuomet nekimba. Formuojant kepaliuką ji man slysta, stipriau paspaudus lieka piršto palikta duobutė, todėl kepaliuką formuoju labai švelniai ax.gif bandžiau daryti tešlą kietesnę, tai duona gavosi tokia labai standi, ar kaip čia pasakius g.gif na, man patinka minkštesnė ir puresnė, o ne tokia, kaip presuota ax.gif duonelė tikrai nesigauna rūgšti rolleyes.gif bet rūgštumas, manau, priklauso nuo raugo 4u.gif na, į ką panašus skonis būtų sunku pasakyti, bet, kad tai tikras duonos skonis, niekas nedrįstu ginčytis biggrin.gif kai namie ta duonelė valgoma, kvepia visa virtuvė ax.gif
Atsakyti
QUOTE(diora @ 2009 06 07, 23:10)
gal foto butu galima to popieriaus  bigsmile.gif



Ir man idomu, pirma karta girdziu apie toki daikta.
Atsakyti
O kur to ruginio raugo galima isigyti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(lile @ 2009 06 08, 09:11)
O kur to ruginio raugo galima isigyti  smile.gif


Pačioms pasidaryti reikia 4u.gif . Receptus ir kitas subtilybes rasite paskaitę temelę.

Elika, širdingai ačiū 4u.gif . Lauksiu šiltesnių orų ir eisiu tą raugą augint, nes dabar tai šiltų vietų pas mus namie nerasta...

Mrs. R, oi laukiam laukiam, nuotraukyčių laukiam smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 06 08, 09:16)

Elika, širdingai ačiū  4u.gif . Lauksiu šiltesnių orų ir eisiu tą raugą augint, nes dabar tai šiltų vietų pas mus namie nerasta...




taigi, nėra už ką ax.gif pas mane namie yra šilta vieta vonioje prie gyvatuko ax.gif tik tešla būna sandariai uždaryta ir apsukta su storu rankšluosčiu ir dar su stora kaldra blush2.gif šiaip taip apmuturiuotą kartą laikiau ir ne prie gyvatuko, o šiaip kambary ir buvo, sakyčiau, gana vėsoka namie, nes jau nešildė, bet tešla pakilo gražiai ax.gif svarbu, kad pati tešla šiltai būtų smile.gif
Atsakyti