Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Ačiū už patarimus, mergaitės 4u.gif bandysiu gal dar kokius variantus sugalvojus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 05, 11:49)
elika - toks jau likimas rugines orkaitej keptos duonos  4u.gif  juk net peciuj kepama gaunasi kieta stora pluta.


Ar teisingai supratau, kad orkaitėje iškeptos duonos pluta ir pas Jus gaunasi stora?
Kad kieta, tai man netrukdo, bet kad labai stora...
Dar norėčiau pasitikslinti kokioje temperatūroje ir kiek laiko kepat ruginę duoną orkaitėje. Kažkuri jau buvo rašiusi, ale nebeatkapstau jau doh.gif

Mrs, R, gal galėtumėt kada surengti fotosesiją ruginės duonelės ax.gif Labai prašau notworthy.gif
Atsakyti
Trolemole - kai tik mano kvieciai sudygs, kepsiu duona su raugu, galesiu pafotkint smile.gif

Kiek skaiciau juoda duona reikia kepti laaaabai karstoje orkaiteje apie 230-240 laipsniu blink.gif 15min, veliau sumazinti iki 200 dar 20 min, bet as niekada savo orkaites nesu tiek ikaitinusi cool.gif
Atsakyti
Vakar kepiau duona, pagal sitoj temoj rasta recepta - labai skani gavosi. Pasizymejau, kad reikes dar nekart kepti 4u.gif
Receptas:
225 g ruginių miltų
225 g kvietinių miltų
2 a. š. kmynų
2 a. š. druskos
20 g šviežių mielių (7 g sausų – 2 a.s.))
150 ml šilto pieno
1 a. š. skysto medaus
150 ml šilto vandens
linų sėmenų ir saulėgrąžų
Rezimas - klasika
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 06 04, 22:46)
o mazasis matuoklis lygus arbatiniam sauksteliui? nes  pas mane 7 gr sausu mieliu yra 2 1/2 a.s. pagal prideta matuokli... g.gif  ir kodel matavimo vienetai negaletu buti visur vienodi?.....
Papildyta:

gal receptuku pasidalinsi? kaip tik pas mama sveciuojuos, ziuriu - saldytuve jau ilgai nenaudojamas zemes riesutu sviestas.. tai gal bent duonos issikeptumem ax.gif



na as ne is zemes riesutu sviesto o tiesiog pakepinau ir sumaliau per blenderi riesutus, ir gavosi pasta (arachisai turi riebumo)

Receptas:
Duona su arachisu pasta

413 мл vandens
3 v.s. alyvu aliejaus
3 a.s. medaus
1,5 v.s. arachisu mases
225 g kvietiniu
300 g kvietiniu rupiu
60 g moliugu skelu
1,5 a.s. druskos
1,25 a.s. sausu mieliu

Programa - pagrindine
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 05, 17:10)
Trolemole - kai tik mano kvieciai sudygs, kepsiu duona su raugu, galesiu pafotkint smile.gif

Kiek skaiciau juoda duona reikia kepti laaaabai karstoje orkaiteje apie 230-240 laipsniu blink.gif 15min, veliau sumazinti iki 200 dar 20 min, bet as niekada savo orkaites nesu tiek ikaitinusi  cool.gif


Oi,labai lauksiu fotosesijos.
Aš kepu 10 min. 230 laipsnių (daugiau mano orkaitė neįkaista), o po to dar valandą 200 laipsnių. Tai gal per ilgai kepu g.gif . Apdegusi nebūna,bet gal ta pluta plonesnė būtų jei trumpiau kepčiau g.gif . Nu reiks bandyt trumpiau kept.
Tiesa, aš kepu plikytą mamytės duoną, nes man ji panašiausiai gaunasi į duoną. Su grynom ruginėm dar tik ruošiuosi pradėt ekspermentus.
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 06 05, 18:55)
Vakar kepiau duona, pagal sitoj temoj rasta recepta - labai skani gavosi. Pasizymejau, kad reikes dar nekart kepti 4u.gif
Receptas:



siandien as irgi sita kepiau jau antra karta smile.gif
ir kol kas skaniausia is visu bandytu (aisku ju nedaug dar). net uz cibuline labiau patiko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(laukine @ 2009 06 05, 19:54)
siandien as irgi sita kepiau jau antra karta smile.gif
ir kol kas skaniausia is visu bandytu (aisku ju nedaug dar). net uz cibuline labiau patiko smile.gif


Skanesne ir uz *mamytes* plikyta? Nes kiek neplikytas dariau, kazkaip neradau skaniu...
Atsakyti
as siandien kepu su suriu duona. laukiu rezultato biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 06 05, 16:29)
Ar teisingai supratau, kad orkaitėje iškeptos duonos pluta ir pas Jus gaunasi stora?
Kad kieta, tai man netrukdo, bet kad labai stora...
Dar norėčiau pasitikslinti kokioje temperatūroje ir kiek laiko kepat ruginę duoną orkaitėje. Kažkuri jau buvo rašiusi, ale nebeatkapstau jau  doh.gif



Sveiki 4u.gif na, negalėčiau pasakyti, kad stora. Stora man nesigauna, na, maždaug, kaip parduotuvinės, gal vos vos storesnė. Man kliūva tik kietumas. Ir padas kietas.
Aš kepu dujinėje orkaitėje, tai labai tiksliai pasakyti temperatūrą sunku, bet gaunasi maždaug 200-230 laipsnių, Įkaitinu iki tos temperatūros, tada dedu skardą su duona ir kepu tiksliai valandą ir 10 min. Laiką nusistačiau pati per du kepimus. Pirmą kartą gerokai ilgiau kepiau. Nesudegė tada, bet buvo tooookia kieta... lotuliukas.gif antrą kartą kepiau valandą - buvo nepilnai iškepusi, nors dūriau ją, kad tikrinti, ir pagaliukas buvo sausas. Trečias kartas nemelavo, todėl visada dabar kepu valandą ir 10 min bigsmile.gif
Panašu, kad pavyko šiek tiek minkštesnę plutą padaryti bigsmile.gif vakar vakare kepiau duonelę, šiandien pluta tikrai minkštesnė nei anksčiau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 06 06, 22:45)
Aš kepu dujinėje orkaitėje, tai labai tiksliai pasakyti temperatūrą sunku, bet gaunasi maždaug 200-230 laipsnių, Įkaitinu iki tos temperatūros, tada dedu skardą su duona ir kepu...

Kai mes duona kepdavome orkaitej, buvom paaukoje tam viena puoda. Kaitinant orkaite joje ikaitindavome ir uzdaryta puoda. Gaudavosi mini krosnele. Jau ikaitus iki reikiamos temperaturos i ta puoda suversdavome duonos tesla ir vel pasaudavome i orkaite. 20 min kepdavome atviram puode, po to uzdengdavome folija ir dar mazdaug 20-25 min. Kol duonos viduj budavo 240 F (nezinau, kiek C).
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2009 06 06, 09:46)
Skanesne ir uz *mamytes* plikyta? Nes kiek neplikytas dariau, kazkaip neradau skaniu...


dar nebandziau mamytes blush2.gif
ale vakar bandziau ale mociutes kepti juoda su salyklu thumbup.gif nespejau net nufotkint, buvo sukapota greitai thumbup.gif
skonis pasaka, plutele irgi thumbup.gif jau turiu keleta receoptu su dideliu pliusu thumbup.gif
dabar tik salyklo is kur nors gaut koki litriuka lotuliukas.gif
Atsakyti