Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(sloga @ 2009 06 04, 21:58)
na as netingiu juk  unsure.gif ,sakai pamaitinti tai ideti ruginiu miltu o vandens reikia ar ne  ax.gif


As nepamenu, kelinta diena pas tave tas raugas ir ar raugas kvietinis, nes as tik su kvietiniu dirbusi.

Jei pas tave dabar tik uzmaisyti ruginiai miltia su vandeniu ir praejo dvi dienos, tai siaip turejo jau uzrugt, jei praejo pilna idvi paros. Jei nepilnai ,palauk ju, tada imaisyk kvietiniu miltu (nepamenu, kiek ju reik).
Atsakyti
QUOTE(sloga @ 2009 06 04, 23:50)
Mano raugas neiskilo,niekas man nepataria  blush2.gif ,tai jau praejo 3 paros,mesti lauk ir isnaujo jauciu reikia meginti,gal ne taip dariau 100 gr ruginiu miltu sumaisyti su 100 gr silto vandens  ax.gif ,ar teisingai supratau  g.gif

dabar ipilk kvietiniu miltu 100gr ir silto vandens 100,as dar dedu truputi kmynu.viska gerai ismaisyk ir palik 24 val.po to pridek vel ruginiu miltu,gerai issuk,palik 12val,mase turi padvigubeti.tada jau gali kepti duona,arba rauga del i saldytuva...
as taip darau.... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sloga @ 2009 06 04, 22:50)
Mano raugas neiskilo,niekas man nepataria  blush2.gif ,tai jau praejo 3 paros,mesti lauk ir isnaujo jauciu reikia meginti,gal ne taip dariau 100 gr ruginiu miltu sumaisyti su 100 gr silto vandens  ax.gif ,ar teisingai supratau  g.gif



Manau, kad dar reiketu plaukti su metimu. O del viso pikto gali uzraugt ir antram inde. Aš tai niekad nesveriu nieko , kai gaminu raugą. Miltų kelis šaukštus ir vandens, kad būtų pakankamai tiršta masė.

O čia mano ruginė duonelė. Tik matyti, kad nelabai iškilus. Bet man taip visada. Speju, jog todėl, kad ruginė. Kvietinių miltų dedu labai mažai.
user posted image
O čia prapjauta.
user posted image
Atsakyti
mano raugui šį vakarą bus dvi paros. jau po paros buvo pakilęs dvigubai. vakar pamaitinau, šiandien jis tebekyla. Kaip galvojat, kada iš jo jau galima bus duonelę kept. Raugas stovi šiltai, ant gyvatuko, todėl turbūt taip greit kyla. Raugas ruginis.
Atsakyti
Sveikos dar karta, nor pirmakart manes kaip ir niekas nemate biggrin.gif

Kepu duona kiekviena savaitgali. Namiskiai jau penktadieni klausia - ar bus ryt duonos? biggrin.gif Atrodo, kaip ir viskas gerai su ja... kepu rugine (vien ruginiu miltu), nes buvo nuspresta, kad sitokia skaniausia mums cool.gif bet vis neiveikiu problemeles... kepu duona orkaiteje. Iskepus gaunasi labai kieta pluta doh.gif gal kuri is jusu buvo su tuo susidurusi? Kaip ta pluta minkstesne padaryt? unsure.gif
Atsakyti
klausimukas:
kur Vilniuje salyko gauti?
si karta googlas nepadejo...

o gal galima imt ta, kur buna naminei girai gamint jau komplektukai padaryti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 06 05, 09:50)
Sveikos dar karta, nor pirmakart manes kaip ir niekas nemate  biggrin.gif

Kepu duona kiekviena savaitgali. Namiskiai jau penktadieni klausia - ar bus ryt duonos?  biggrin.gif  Atrodo, kaip ir viskas gerai su ja... kepu rugine (vien ruginiu miltu), nes buvo nuspresta, kad sitokia skaniausia mums  cool.gif  bet vis neiveikiu problemeles... kepu duona orkaiteje. Iskepus gaunasi labai kieta pluta  doh.gif  gal kuri is jusu buvo su tuo susidurusi? Kaip ta pluta minkstesne padaryt?  unsure.gif


kai ištrauki duoną iš orkaitės, uždenk ją šlapiu rankšluosčiu - kol duona atauš ir ir rankšluostis išdžius smile.gif ir plutelė bus suminkštėjusi 4u.gif

Renatėle, maniškė ruginė irgi tokia gaunasi, per mažai iškilusi, ir viršus baltas, ir viduje taip pat atrodo... man tokia nelabai patinka... bet tiek man iškelia raugas, kuris tik dvigubėja... nepavyksta niekaip jo išaugint 3-4 kartus...

Laukine, galima, panos taip ir daro... o kažkas iš UK melasą siuntės smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nerez: 05 birželio 2009 - 10:00
QUOTE(nerez @ 2009 06 05, 11:00)
Laukine, galima, panos taip ir daro... o kažkas iš UK melasą siuntės smile.gif


aciukas 4u.gif

kas tas melasas blush2.gif
Papildyta:
jau radau :
melasa - Tirštas tamsios spalvos, aitraus skonio sirupas, gaunamas iš cukranendrių gaminant cukrų. Dedama į įvairius kepinius ir saldumynus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laukine: 05 birželio 2009 - 10:16
Dengiau as ja su ranksluosciu. siek tiek suminksteja, bet vistiek ji kieta doh.gif tiksliau, sudrekinu pacia duona vandeniu ir uzdengiu ranksluosciu. palieku ja austi.
Gal taip netinka.. reikia gal tikrai ranksluosti slapinti ir tada uzdengti g.gif bet ar yra cia didelis skirtumas? unsure.gif
Atsakyti
elika - toks jau likimas rugines orkaitej keptos duonos 4u.gif juk net peciuj kepama gaunasi kieta stora pluta.
Renatelem - man irgi tokia gaunasi rugine. Jei noriu labiau ispurentos - dedu 1 a s mieliu. Man tas neporetumas visai netrukdo, plutu nemegstu, tai duonkepes duona man kaip tik smile.gif Dar megstu 'rugeli', tai dazniausiai beriu neskaldytu mirkytu kvieciu arba bent mirkytu kvietiniu/mieziniu kruopyciu. dabar uzsinorejau su daigintais kvieciais, tai eisiu merkti ir daiginti ax.gif
Labai norec ir as to puses kg mieliu, bet Pnvzy dar neradau... Ner pas mus tokios dideles maximos, nebet veze i kitas ir i mazesnes uzveze g.gif
Sige - raugui labai padeda rupus miltai - tada jie maziau isvalyti ir naturaliai turi daugiau mieliu. Jei skaitai temas, tai turejai pastebeti pastaba, kad 3-4 diena raugo gamyba suleteja, ypac vaizdingai tai apraso giedrius-livejournal, jei teisingai parasiau, ten jis net paaiskina, kame reikalas 4u.gif Man raugas rugo gal kokia sav, kol tenkino jo isrugimas... Jei neauga gali but ir taip, kad jam truksta 'maisto' - reikia primaisyti miltu ir vandenuko. (vat todel ir patariama dali raugo ismetineti, nes jei ilgai nevyksta procesas, prisigaminsi daaaaug koses smile.gif )

Laukine - jau ne karta buvo rasyta, kad mes vietoj salyklo naudojame Klingu gira. Tuo salyklu rudinu duona, o mieles suberiu i kepini 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laukine @ 2009 06 05, 10:58)
klausimukas:
kur Vilniuje salyko gauti?
si karta googlas nepadejo...

o gal galima imt ta, kur buna naminei girai gamint jau komplektukai padaryti?  g.gif

kartą googlinau - ir atradau psl. www.salyklas.lt, tai aš jiems parašiau užklausą - gavau atsakymą jog jie užsiima tik didmenine prekyba ir mažiausiai reikėtų pirkti 25kg pakuotę - hmmm daugoka žinant, kad duonai kepti reikia poros a.š., o ir laikyti tokį kiekį kur ??? nusipirkčiau, bet tektų n metų naudoti lotuliukas.gif tai kol kas nesigundau ten pirkti. lauku liepos mėnesio bus giminės suvažiavimas , tai darys naminį alų, nes biržiečiai be be alaus juk negali lotuliukas.gif tai pasiprašysiu alaus salyklo ( tik įdomu ar jis duonai tiks g.gif , nes duonai kepti juk yra naudojams duonos salyklas )
Kol kas kai kepu ruginę duoną naudoju giros salyklą mirksiukas.gif ( iš tų jau paruoštų komplektukų )

Elika aš duonelę kepu duonkepėje - išsimta duonelės plutelė būna traški, man tokia nepatinka, tai kokias 20 min pravesinu duonyte neišimtą iš formos, o tada jau šiek tiek praaušusią dedu į politeteleno maišiuką ir plutelė tampa minkša/šlapia.
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 05, 11:49)
Laukine - jau ne karta buvo rasyta, kad mes vietoj salyklo naudojame Klingu gira. Tuo salyklu rudinu duona, o mieles suberiu i kepini  4u.gif


dekui 4u.gif
QUOTE(J@lanta @ 2009 06 05, 12:05)

Kol kas kai kepu ruginę duoną naudoju giros salyklą  mirksiukas.gif  ( iš tų jau paruoštų komplektukų ) 



o kiek jo pilat? is akies? blush2.gif
Atsakyti