Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(forta @ 2009 06 03, 20:20)


    g.gif  g.gif Pas mane taip atsitinka tada,kai mieles buna senos ax.gif


o jus su sausom mielem kepat, ar tom paprastom?
ir ar yra skirtumas ? skoniu?
sausas man atrodo paprasciau naudoti? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laukine: 03 birželio 2009 - 19:23
sige - o gal per 'skysta' tesla buvo, va dabar prasom paziureti, kokia ta 'gera' tesla
kokias mieles dazniausiai naudojat? as pripazistu tik sausas, nes taip patogiau, nors slapios gal pigiau g.gif

pririjau rageliu, nunesiau vaiko auklytems pakisu...
isvada - sie pyrageliai tik suaugusiems, labai birus, nors maniske valge, bet kambary tokiu neduociau schmoll.gif

Taigis taigis, kt kart daryciau kokia tai proga ir is dvigubos normos, kad jau sugaist (nes vargo tai is ties ner, tik gaisatis), tai pasidaryt pakankamai.
Kepiau ant skardos, barstytos miltais - nemaciau reikalo tept jos sviestu schmoll.gif
geriau tesla kociot storiau, bent jau 5mm, tikrai ne 3-4, nes tada gaunasi ne bandele, o sausainis. is vienos normos isejo dvi skardeles pyrageliu, jei skaiciais tai apie 15vnt
Stai taip minkesi tesla:
user posted image
user posted image

kaip matote, ji sukosi i kamuoliuka, neapveldama indo krastu. (jei taip nesidaro, arba tesla vis dar kimba prie krasto - pridekite miltu)
user posted image

user posted image
tesla darosi elastinga, blizgi
lengviau iberti trukstamu miltu, nei suminkstinti per kieta tesla

vat paspaudziam pirstu, tesla elastingai idumba, bet pirstas spyruokliuoja - nesulenda
user posted image
atitraukus ranka - pirštas neapkibes tesla, o kaip matosi, indo sieneles svarios - miltu neliko, visi isiminke, tesla minksta, bet nelipni.
user posted image

stai tokia ji ir turi buti 4u.gif tada kepinio vidurys nesudumba. kai jau ismoksit tokia, tada galesit daryt ir super duper minksta (as gaminu mielini biskvita, tada jau teslos nebeminkau rankom, tik saukstu (mentelem), o tortinej formuoju aliejuotom rankom)

stai tokia sluoksniuota tesla gavosi po to, kai ikociojau sviesta
user posted image

pjausciau tesla trikampiais
user posted image

pyrageliai
user posted image


Atsakyti
QUOTE(forta @ 2009 06 03, 20:20)
  g.gif  g.gif Pas mane taip atsitinka tada,kai mieles buna senos ax.gif


mielės tikrai šviežios, sausos iš naujo mokelio smile.gif

QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 03, 20:58)
sige - o gal per 'skysta' tesla buvo, va dabar prasom paziureti, kokia ta 'gera' tesla
kokias mieles dazniausiai naudojat? as pripazistu tik sausas, nes taip patogiau, nors slapios gal pigiau g.gif


tikrai taip. dabar kepu trečią kepinį šiandien. žiūrėjau kepdama kaip reikalai su tešla ir įdėjau papildomai miltų, gavosi gražus tešlos kamuoliukas, duonelė/batonas baigia kepti.

namie nei gabaliuko duonos, privalo šiandien pasisekt iškept, nes nebus ką pusryčiam valgyt tongue.gif
Atsakyti
Niekur nerandu, kaip arbatiniais sauksteliais atmatuoti 7 gr sausu mieliu - svarstyklem nelabai pasversi g.gif Gal kas susiduret?
Atsakyti
rsc - dek 2 a s mieliu, nors mano svarstykles rodo, kad 7g - 2,5 a s mieliu, bet as visada, jei recepte 7g dedu 2 a s ir pilnai uztenka 4u.gif
Mano elektrononines sveria ir 7g mirksiukas.gif bet jau seniai to nedarau...
Atsakyti
Na nekyla tas raugas man,kazi ar reikia ji pamaitinti,nes jau praejo 48 valandos ar laukti kol padvigubes g.gif
Atsakyti
[quote=Mrs. R,2009 06 03, 20:58]
sige - o gal per 'skysta' tesla buvo, va dabar prasom paziureti, kokia ta 'gera' tesla
kokias mieles dazniausiai naudojat? as pripazistu tik sausas, nes taip patogiau, nors slapios gal pigiau g.gif

pririjau rageliu, nunesiau vaiko auklytems pakisu...
isvada - sie pyrageliai tik suaugusiems, labai birus, nors maniske valge, bet kambary tokiu neduociau schmoll.gif

Aciu uz toki vaizdinga pateikima 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 03, 21:07)
rsc - dek 2 a s mieliu, nors mano svarstykles rodo, kad 7g - 2,5 a s mieliu, bet as visada, jei recepte 7g dedu 2 a s ir pilnai uztenka  4u.gif
Mano elektrononines sveria ir 7g  mirksiukas.gif bet jau seniai to nedarau...

Dėkui. Šyvakar bandysiu bigsmile.gif
Atsakyti
mergaites, paskaiciau save, pagalvojau - mazu kam bus neaisku- kada cia turi buti tokia tesla. tai dar pasakysiu - nuotraukose suminkyta, bet dar neiskilusi mieline tesla
daugiau/ maziau ji igauna tokia forma. dar priklauso nuo to, kokiu miltu, priedu dedama. Nuo ruginiu miltu ji buna lipnesne, bet vis vien turi susiformuoti kamuoliukas, beveik nelimpantis prie pirstu ir pirstas neturi skesti tesloje.

Tikiuosi, busiu kam nors padejusi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 06 03, 21:40)
Niekur nerandu, kaip arbatiniais sauksteliais atmatuoti 7 gr sausu mieliu - svarstyklem nelabai pasversi g.gif Gal kas susiduret?


dr oetcker mieles po 7 g pokelyje, tai as net nesveriu ir nematuoju smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 04, 10:50)
Tikiuosi, busiu kam nors padejusi  4u.gif


Gali net neabejot mirksiukas.gif
Atsakyti
Nenoriu klaidinti dėl tešlos, bet parašysiu kaip man patinka mirksiukas.gif - dažniausiai kasdienai kepu paprastą baltą duonelę, recepte parašyta, kad reikia dėti 600 gr miltų, na bet man tiek per daug - iškepta duonelė būna man per "tanki" gal net ir sprangoka ( nežinau kokį čia tinkamesnį radus žodį ), man patinka labiau minkštesnė ir poretesnė, todėl dedu tik 500gr miltų. Tačiau tešla nesusisuka į kamuoliukus, ji būna tokia "tešlė" ir limpa prie pirštų. Iškyla gerai ir nesubliuška.
Įdėsiu ir aš vakarykštės keptos duoneles tešlos foto

tokia mano lipni tešla
user posted image

taip limpa pirštai prie tešlos
user posted image

tešla ant rankų
user posted image
Atsakyti