Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(panterele35 @ 2009 05 27, 21:17)
Niekas nieko neatsako, turbut niekas nebande tai daryti.
Teks man but pirmai  biggrin.gif


Man dar anksti tokius stebuklus bandyt - patirties mazoka schmoll.gif
Atsakyti
Pagaliau vel sulaukiau ikvepimo isbandyti nauju receptu smile.gif o tai jau buvau inikus kepti tas pacias duoneles doh.gif
buvau truputi isvykus, bet laiko veltui neleidau - binzinedama po aerouosto parduotuveles aptikau gan nebrangia receptu knyga, skirta duonkepems thumbup.gif is cia ir
Rikotos ir spinatu duona - pyragas

Teslai:
2/3 puodelio silto vandens
2 saukstai pieno milteliu
3/4 a.s. druskos
1 s. alyvuogiu aliejaus
2 1/2 puodelio miltu
1 a.s. sausu mieliu
Sudejau i duonkepe nurodyta tvarka ir uzstaciau teslos minkymo/kildinimo programa. Na, tesla visai paprasta, tik gal kietesne nei paprastai. tokia ja ir palikau, nes siuo atveju reikia teslos tvirtumo, kad islaikytu idara.

Idarui:
1 s. aliejaus
6 shallot svoguneliu (as naudojau puse paprasto didelio svoguno)
225 g svieziu spinatu (siulyciau nekeisti ju saldytais ir naudoti butent toki kieki - nors atrodo labai daug, bet apkepinus susileidzia ir lieka visai nedaug)
150 g rikotos (rikotos takart neradau, tai naudojau perpus tepamaja varske ir fetos tipo suri)
3 s. tarkuoto permezano
2 s. smulkinti svieziu krapu
3 suplakti kiausiniai
druskos ir pipiru
Svogunus siek tiek apkepinti aliejuje, sudeti spinatus ir pakepinti dar 1-2 minutes. Tada sudeti i dubeni, atvesinti ir imaisyti likusias dalis. Gaunasi tokia skysta mase.

Iskilusia tesla padalinti i dvi dalis - viena kiek didesne, kita kiek mazesne. Didesniaja dali iskocioti ir iskloti ja staciakampe kepimo forma aukstais krastais (pvz. kekso kepimo forma), pries tai istepus ja riebalais. Iskloti reikia tiek dugna, tiek sieneles. Tada supilti idara ir iskociojus likusi teslos gabala juo uzdengti virsu, gerai sulipinant krastus (kas man truputeli nepavyko, todel siek tiek idaro kepant isvarvejo per virsu blush2.gif , bet galutinio rezultato tas nei kiek nesugadino). Gauto kepaliuko virsu istepti kiausinio ir pieno plakiniu ir gausiai apiberti sezamo seklomis. Kepti 180C temperaturoje 30-35 min, kol taps auksines spalvos. As kepiau ilgiau, gal valanda, nes kaip jau sakiau, eme varveti idaras, tai laukiau kol nustos - buvo geras rodiklis, kada iskepe vidus smile.gif
Va, daug prirasiau, bet is tikro viskas visai paprasta ir greita. Tesla kaip tesla, bet idaras tai tikrai suzavejo mane. prie tokios duonos pusryciams nieko daugiau ir nereikia. Su salotomis buvo sauni vakariene. Skaniausia, zinoma, silta, bet visai nieko ir kita diena pasildzius mikrobangej smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 28 gegužės 2009 - 13:39
jeigu galima duonkepes duonos receptukus ir man atsiuskit 4u.gif
o tai kol kas bandau tik kur prie instrukcijos buvo blush2.gif
skaniausia svogunine thumbup.gif

tiesa, gal kur uzmatet LT pirkti prancuziskam batonui formas , tokius lovelius, kad neisbegtu blush2.gif uzsienio psl maciau kad galima atsisiusti, ale gal ir lietuvoj yra bigsmile.gif
Atsakyti
Šiandien kepiau duoną su svogūnais, labai viskas gerai gavosi (net keista blink.gif ), tik ta duona tokia aštroka, tai man pačiai teks ir suvalgyt, nes vaikams aštru, o MB - svogūnais atsiduoda doh.gif Tik va alaus parsinešiu gal lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(laukine @ 2009 05 28, 15:17)
jeigu galima duonkepes duonos receptukus ir man atsiuskit  4u.gif
o tai kol kas bandau tik kur prie instrukcijos buvo  blush2.gif
skaniausia svogunine  thumbup.gif

tiesa, gal kur uzmatet LT pirkti prancuziskam batonui formas , tokius lovelius, kad neisbegtu blush2.gif uzsienio psl maciau kad galima atsisiusti, ale gal ir lietuvoj yra  bigsmile.gif

kur adresiukas, kuriuo siųsti ? mirksiukas.gif

pas mane duonkepėje yra spec grotelės su loveliais - kepiau porą kartų,bet daugiau ne, nes išeina tik 4 vnt bagetų, tai neapsimoka tepliotis dėl tiek rankų, geriau jau tada užmaišyti 3-4 porcijas tešlos duonkepėje ir tada jau kepti orkaitėje

Stiuardese primink receptuką pagal kurį kepei blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 05 28, 17:47)
kur adresiukas, kuriuo siųsti ?  mirksiukas.gif

pas mane duonkepėje yra spec grotelės su loveliais - kepiau porą kartų,bet daugiau ne, nes išeina tik 4 vnt bagetų, tai neapsimoka tepliotis dėl tiek rankų, geriau jau tada užmaišyti 3-4 porcijas tešlos duonkepėje ir tada jau kepti orkaitėje

Stiuardese primink receptuką pagal kurį kepei  blush2.gif


upsi, pamirsau parasyti

zanetukas@gmail.com

sirdingas dekui 4u.gif

del prancuzisko, tai as irgi tik apie kepima orkaitej galvoju smile.gif
gal i kokia pailga kekso forma tesla pilt g.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 05 28, 17:47)
Stiuardese primink receptuką pagal kurį kepei  blush2.gif


Kad man visad nesigaudavo duona normaliai, buvau paradus ūpą, tai aš šįkart kepiau iš lenkiško mišinio, tik reikėjo vandens įpilt ir mielių įdėt blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Stiuardese @ 2009 05 28, 18:46)
Kad man visad nesigaudavo duona normaliai, buvau paradus ūpą, tai aš šįkart kepiau iš lenkiško mišinio, tik reikėjo vandens įpilt ir mielių įdėt  blush2.gif


mes tai cibuline kepam pagal si recepta

250 ml pieno arba vandens (mes puse to puse to pilam)
1 valg.s. alyvuogiu aliejaus
1 arbat. s. druskos
1 valg. s. cukraus
1 svogunas
540 gr. miltu (naudojam lenkiskus 650 rusies)
1 arbat. s. sausu mieliu

thumbup.gif

tiesa, pirkom pabandymui lenkijoj ir rugines duonos su seklom misinio, tai ten reikejo tik vandens ir aliejaus ipilt thumbup.gif irgi labai skani gavosi, sakem uzsipirksim ir tu miltu smile.gif))
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laukine: 28 gegužės 2009 - 18:09
Taip iš tikro aštroka gavosi, bet aš padariau šeimai salotų (salota, svogūno laiškas, agurkas, grietinė) ir užsidėjau ant tos duonos, vajeeee koks skanumėlis thumbup.gif Gal gryš ūpas vėl duoną kept g.gif Šeimyna reikalauja batono, o man nesigauna taip, kad sumuštiakus galėčiau tepti unsure.gif
Atsakyti
stiuardese - o kodel tau batonas neiseina? zinok, ant silto niekad neuztepsi sumustinio. Nebent va, ant ciabatos. As visada kepu is vakaro, o is ryto viskas kuo puikiausiai tepasi ant bet kokios duonos, atsipjauna plonai, net skrudinu skrudintuve... O jei noriu siltos, tai nesitikiu, kad kazkas tepsis... g.gif
Nusipirkau is Iki pigiu svogunu, kepsiu ir as svogunine duonyte...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 05 30, 07:42)
stiuardese - o kodel tau batonas neiseina? zinok, ant silto niekad neuztepsi sumustinio. Nebent va, ant ciabatos. As visada kepu is vakaro, o is ryto viskas kuo puikiausiai tepasi ant bet kokios duonos, atsipjauna plonai, net skrudinu skrudintuve... O jei noriu siltos, tai nesitikiu, kad kazkas tepsis... g.gif
Nusipirkau is Iki pigiu svogunu, kepsiu ir as svogunine duonyte...


Man kažkaip aplamai birus a le batonas gaunasi doh.gif O MB įsivaizduoja tokį kaip pardėj, o toks man nei tik ką keptas, nei kitą dieną nebūna schmoll.gif Sakau gal miltus kokius ne tokius naudoju ar ką g.gif Gavosi kažkas gal labiau panašu į forminę baltą duoną, bet neįtikau su tokia verysad.gif Gal gali nuorodą ar pavadinimą duonikės, kad pabandyčiau išgaut batoną? Gal aš netinkamai pasirinkau g.gif
Atsakyti
sveikutes noriu paklausti gal kas naudojasi DELONGHI duonkepe,kokia programa kildina teslas mielines ir gal turi kokiu receptuku pritaikytu siai duonkepei,aciu blush2.gif
Atsakyti