Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

ar sutingot ar nekepat nieko naujo? rolleyes.gif

dabar, kai krize zvelgia pro langa, musu dazniausi pusryciai - bandeles su arbata ax.gif ir visai nepigiai reikalas atrodo, o is tiesu - gana paprasta. MB tai gauna bandeliu su lasinukais, o vaikai - pagal pageidavima - nesuvartota uogiene, cukrumi, cinamonu...

Bandelems su lasinukais tesla ruosiu pagal Sonatinos italisku bandeliu recepta, taip pat labai skanu buvo pagal Kifle rageliu recepta, tik nedejau kiausiniu, tiesa, vietoj sviesto naudojau taukus (reik juk taupyt...) ir maisiau ruginius, rupius bei kvietinius miltus - viskas labai gerai, nuo jogurto tesla puri, minksta thumbup.gif

user posted image



siandien kepiau 'Amerikines' bandeles

user posted image

Булочки к обеду

В Америке, такие булочки традиционно подают к обеденному столу, особенно праздничному. Из этих булочек хорошо делать маленькие сэндвичи или подавать их к чаю с вареньем

Originalus receptas cia:
 1 пакетика сухих дрожжей (2 1/4 ч л)
 1/4 чашки тёплой воды
 1 чашка молока или воды
 1/4 чашки (4 ст л)сливочного масла
 2 ст л сахара
 1 1/2 ч л соли
 1 яйцо
 3 1/2-4 чашки (500-550гр) муки
Растворить дрожжи в тёплой воде.

В небольшой кастрюльке смешать масло, порезанное на кусочки, молоко, сахар и соль. Нагреть на слабом огне, помешивая, до тёплого состояния (40-45°C) .

Замесить тесто - руками, в хлебопечке или в комбайне.

В большой миске смешать молочную смесь, дрожжи и яйцо (можно миксером). Постепенно добавить муку, перемешивая деревянной ложкой. Когда тесто будет достаточно густым, переложить его на присыпанный мукой стол и вымесить руками, по-немногу подсыпая муку (сначала тесто будет липким), вымешивать 8-10 минут.
Тесто должно быть эластичным и мягким.

Самый лёгкий и на мой взгляд эффективный способ замеса дрожжевого теста - это в хлебопечке. Заложить все ингредиенты в хлебопечку, начиная с жидких (молоко и вода могут быть холодными, дрожжи не требуют предварительной расстойки). Замешивать в режиме "тесто" (после замеса, тесто можно оставить для подъёма в хлебопечке или переложить в миску).

Положить тесто в большую миску, смазанную маслом и накрыть плёнкой, поставить миску в тёплое место, и оставить на 1-1 1/2 часа.
(Чем дольше подходит тесто, тем вкуснее выпечка. Поэтому если есть время, тесто не надо ставить в тёплое место; можно поставить в холодильник на 3 часа или на ночь).

После того как тесто увеличится вдвое, выложить его на слегка присыпанный мукой стол накрыть полотенцем и оставить на 10 минут.
Разделить тесто на 18 (или 24) кусочков. Из каждого куска скатать жгут и завязать его в свободный узелок, кончики узелка можно заправить внутрь -получится цветочек, или оставить узелком.
Сформированные булочки можно поставить в холодильник на ночь (накрыв пищевой плёнкой или положить противень в большой пакет) - выпекать утром - перед выпечкой дать булочкам нагреться при комнатной температуре минут 30, в это время нагреть духовку. Сформированные булочки можно заморозить - в день выпечки выложить булочки на смазанный противень, накрыть плёнкой или влажным полотенцем и дать подняться (~1 1/2 часа).

Положить булочки на смазанный растительным маслом протвень на расстоянии 5-7 см. Накрыть плёнкой или влажным полотенцем. Дать булочкам подняться 45-60 минут.

Выпекать в прогретой до 190°C/375°F духовке 15-20 минут, до зарумянивания.

После выпечки булочки можно смазать растопленным сливочным маслом.



Vertimas ( ne originlas, bet su Mrs. R varijacijom)

Viska dedu i duonkepe, pagal reikalavimus:
2 a s (7g) sausu mieliu (niekada gyvenime nedeciau 21g sausu doh.gif, kaip, kad raso recepte... )
1/4 p silto vandens
1 p pieno
4v s tauku
3 v s cukraus (as norejau saldziau)
1 1/2 a s druskos
1 kiaus trynys (baltyma palikau aptepimui)
500-550g miltu (tiek kazkur ir suejo)

Duonkepej nustatau teslos programa, po to isimu tesla, padalinu ja i 16 (na, man jau taip isejo, o isejo blogai doh.gif bandeles ryskiai per dideles, reiketu padalinti i kokius 20-22 gabaliukus)
tada kiekviena gabaliuka sukosiojam i virvele, pridengiam, pakildom. Is virveliu formuojam bandeles- risam mazgeli ir tuomet likusius galiukus suslepiam i viduri, stai taip:
user posted image
user posted image

bandeles pries kepima dar karta pakildom, aptepam plaktu kiaus baltymu, pabarstom pagardais ir kepame orkaiteje apie 20min - laikysit per ilgai - bandele sudzius ir praras savo puruma, minkstuma.

paprastai, neteptas kiausiniu bandeles daznai siulo aptepti (jau istrauktas) tirpytu sviestu.
Atsakyti
[quote=Mrs. R,2009 05 16, 21:10]
ar sutingot ar nekepat nieko naujo? rolleyes.gif

Vertimas ( ne originlas, bet su Mrs. R varijacijom)

Viska dedu i duonkepe, pagal reikalavimus:
2 a s (7g) sausu mieliu (niekada gyvenime nedeciau 21g sausu doh.gif, kaip, kad raso recepte... )
1/4 p silto vandens
1 p pieno
4v s tauku
3 v s cukraus (as norejau saldziau)
1 1/2 a s druskos
1 kiaus trynys (baltyma palikau aptepimui)
500-550g miltu (tiek kazkur ir suejo)


Labai gražiai ir skaniai atrodo. Taip ir norisi paragaut.

Norėjau paklaust, kokios talpos puodelis, kuriuo matavai pieną ir vandenį. Ir kokio karštumo orkaitėj kept?
Atsakyti
Merginos sos vaikai uzsimane bandeliu gal galetumem parasyti receptuku kokias jus kepate savo vaikams 4u.gif , o sau paprasyciau kokios skanios duonytes receptuka kepamos duonkepeje,nes ja isigijau ir noriu dabar skanios duonytes, aciu ,nes labai jau pasilgau skanios lietuviskos duonytes ax.gif
Atsakyti
Renatelem - mano puodelis 200ml, o koks originalaus recepto rasytojos puodelis tai net nzn, as manau, kad 20ml cia ar cia - ne esme... 4u.gif
bandeles ilgai buvo sviezios, tiko valgyt su medum, dzemu, sviestu, o idejus maziau cukraus ir su desryte, kotletuku a la hamburgeris...

Sloga - linkiu paskaityti keleta postu ir psl auksciau ax.gif O dar geriau- perskaityt viska, kas jau parasyta mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Noriu parekomenduoti šitą duonelę ax.gif Labai skani thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Kirameki @ 2009 05 20, 16:48)
Sveikos  4u.gif
Noriu parekomenduoti šitą duonelę ax.gif Labai skani thumbup.gif


Aciu butinai ismeginsiu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 05 16, 20:10)
ar sutingot ar nekepat nieko naujo?  rolleyes.gif

dabar, kai krize zvelgia pro langa, musu dazniausi pusryciai - bandeles su arbata  ax.gif  ir visai nepigiai reikalas atrodo, o is tiesu - gana paprasta. MB tai gauna bandeliu su lasinukais, o vaikai - pagal pageidavima - nesuvartota uogiene, cukrumi, cinamonu...



sias bandeles kepu kas savaite. kad uztektu visai savaitei, 7-dieni prikepu, uzsaldau ir kai reik isimu is kameros vakare, ryte- jau gatavos thumbup.gif darau jas ir su cinamonu, ir su desrelemis smile.gif
Atsakyti
fu visos pirktines duonos, ju skoniai ir kainos fu fu fu schmoll.gif
Greitai prie gero priprantama rolleyes.gif as dabar net restorane noriu tik ju naminiu duoneliu, bandeliu (ka save gerbiantis virtuves sefas visuomet pateikia) smile.gif

As dalinausi rugines plikytos duonos receptu? g.gif

Kaip sekasi su raugu susidraugaut?
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 05 21, 17:17)
fu visos pirktines duonos, ju skoniai ir kainos fu fu fu  schmoll.gif
Greitai prie gero priprantama  rolleyes.gif as dabar net restorane noriu tik ju naminiu duoneliu, bandeliu (ka save gerbiantis virtuves sefas visuomet pateikia) smile.gif

As dalinausi rugines plikytos duonos receptu?  g.gif

Kaip sekasi su raugu susidraugaut?


Na, berods, tuo receptuku dar nepasidalinai, arba aš pražioplinau.

Pas mane raugo du stiklainiukai yra. Vieną kart kepu iš vieno, kitą kart iš kito. Tik man vien iš raugo labai sunkiai kyla, tai truputį dar mielių dadedu. O iš vienos kepėjos dar išgirdau, kad su raugu užmaišytą duoną reikia laikyt kokias 2-3 paras, o tik tada minkyt duoną. Tada labiau iškyla. Reikėtų kada pabandyt, ale mano mažiai taip lenda prie padėtos tešlos, kad nežinau kada prisiruošiu. Patogiausia, kai iškart viską padarau, be išankstinio rauginimo.
Atsakyti
QUOTE(Renatelem @ 2009 05 21, 16:30)
Na, berods, tuo receptuku dar nepasidalinai, arba aš pražioplinau.

Pas mane raugo du stiklainiukai yra. Vieną kart kepu iš vieno, kitą kart iš kito. Tik man vien iš raugo labai sunkiai kyla, tai truputį dar mielių dadedu. O iš vienos kepėjos dar išgirdau, kad su raugu užmaišytą duoną reikia laikyt kokias 2-3 paras, o tik tada minkyt duoną. Tada labiau iškyla. Reikėtų kada pabandyt, ale mano mažiai taip lenda prie padėtos tešlos, kad nežinau kada prisiruošiu. Patogiausia, kai iškart viską padarau, be išankstinio rauginimo.


jei pernakt su raugu kildau duona, tai ji man rugstoka gaunasi. man skaniausia kai iki pietu uzminkau, o vakare jau kepu- tada pats tas skonis smile.gif
Atsakyti
As siandien kepiau Danubio bandeles,lyg mamos gretos receptukas,tikrai thumbup.gif ir vaikams tiko,dariau desreliu,surio ir kumpio įdarą,tai thumbup.gif ,aciu uz receptukus,zadu daryti rauga,bet jauciu neiseis man,kazin kiek ko deti g.gif
Atsakyti
Man rodos net raso, kad kiekviena gali rauginti duona iki jai patinkancio skonio, as rauginu apie 12val, bet i tesla visuomet dar dedu kvietiniu miltu - gal jie nuima rugstuma g.gif nes rugstu man niekad nebuna... Jei noriu labiau poretos duonos taip pat iberiu 1 a s mieliu

Originalus receptas:
219. Ruginė plikyta duona
5 kg miltų, 2,5-3 l vandens, 60 g druskos, 30 g kmynų.

Trečdalis kepimui skirtų miltų užplikoma verdančiu vandeniu ir plakama, kol tešla pasidaro vientisa. Kai atšąla, įmaišomas išleistas raugas, viskas gerai išplakama, viršus apibarstomas miltais, maišymas uždengiamas ir paliekamas šiltai per naktį. Sekančią dieną maišymas vėl gerai išplakamas, supilama druska, kmynai ir likę miltai. Viskas labai gerai išminkoma ir šiltai pastatoma, kad pakiltų. Plikyta duona ilgiau kyla, todėl krosnį reikia kurti tada, kai tešla gerai pasikelia. Ši duona kepama taip, kaip ir paprasta. Praėjus 1 valandai nuo kepimo pradžios, kepalų paviršių galima suvilgyti karštu vandeniu, juos pačius perstumti į kitą vietą ir toliau kepti.

As dariau taip:

i verdanti vandeni (gal buvo apie 2 p) suberiau apie 2 p ruginiu miltu, isplakiau viska, kai atveso, dejau puse puodelio raugo (tiesiog as tiek visada dedu ir man tiek uztenka - ir rugstumui, ir rugimui...) ir dar apie 1,5p miltu. gavosi grietines tirstumo tesla (jei per tirsta - ipilkit truputi vandens, na, pasireguliuoti sita reikala reikia mirksiukas.gif as sausu miltu (ne plikytu) dejau tam, kad isgaut reikiama konsistensija).
Parauginau viska 12val - labai gerai issipureno, tada dejau druskos, kmynu, saulegrazu, moliugo seklu, aliejaus, kvietiniu miltu iki labai tirstos teslos, nes ji po rugimo pasidare puri ir skystesne, nei uzminkiau. Dar pakildziau 2val ir kepiau kepimo programa (tiesiog sukroviau viska duonkepen, ijungiau Kepima su 2val atidejimu).
Ryt pafotkinsiu - duona dar karsta, negaliu pjauti.

Atsakyti