Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

kepiau grissinius, tai pyliau 150ml vandens, nes 1/8 kazko man nesirisa...
ir kildziau tesla
kazi - kam tie kep milteliai g.gif gal nuo ju traskiau? kitasyk bandysiu nedet, nes maciau, kad nera butina...

turiu keleta ru receptu foccacio...
Atsakyti
QUOTE(Azazella @ 2009 05 05, 08:30)
Gal kas kepat italiska foccacia ir galit receptu pasidalinti? Bet viska rankom daryciau, neturiu dar duonkepes verysad.gif


Aš esu kepusi Sonatinos Uždarą fokačą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Krisla @ 2009 05 05, 22:17)
Aš esu kepusi Sonatinos Uždarą fokačą smile.gif

Tik paziurejus seile varva wub.gif
Atsakyti
Norėčiau kad paaiškintumėte kaip kepti juodą duoną su raugu. Aš kažką ne taip padariau kad gavosi neikamdamas kepaliukas, dedant raugą ar dedate dar mielių?
O kokio tirštumo tešla turi būti? dėjau gaugiau nei pusę rupių ruginių miltų, maišymo metu visai nesiformavo rutuliukas iš tešlos, tai dadėjau miltų vienu žodžiu gavosi nekas. Pamokinkite prašau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Azazella @ 2009 05 06, 08:08)
Tik paziurejus seile varva wub.gif


O taaaaaaip, ir tikrai nerealiai skanu thumbup.gif
Atsakyti
elute - sunku patarti is tiek, ka parasei. priezasciu gali buti begales, pradedant tuo, kad tavo raugas negeras, tesiant, kad neteisingai ruosei tesla, baigiant, kad neteisingai kepei - kas dabar atrinks g.gif
aprasytum procesa, ka jo metu turejai, pasakytume kur suklydai... mano duonute minksta, puri, dregna, poreta, gal kas nori - prasom uzsukt paskanaut mirksiukas.gif
Atsakyti
Merginos, patarkit.
man siandien is duonos kepyklos parnese raugo. Dabar galvoju, kaip man su juo elgtis, kad jis nesugestu? Laikyti siltai ar saldytuve? Kaip man jo padaugint dali sudejus i duonyte? Uzteks tik ruginiu miltu dadet? Kiek man ju reikia det? Raugo kazkur apie 1-2 litrus g.gif

Beje, duonkepeje bandomoji babanine duonele smile.gif Eisim tuoj ragaut smile.gif

dabar mastau g.gif tai kaip man iskepti su gamykliniu raugu duona g.gif ar gerai suprantu, kad metu i duonkepe pora stikliniu raugo, vandens, druskytes ir miltu? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fregata: 06 gegužės 2009 - 20:53
fregata - pirmas patarimas butu - pasidalink su duonos kepejelemis, nes tau per akiu akis puse litro raugo 4u.gif aisku, jei nori - gali visa ji sukepti, bet abejoju, ar suvalgysi tiek duonos mirksiukas.gif nes per karta dedasi apie 1ind raugo, tai butu apie 200ml, apie 200-250g, bet as dedu ir maziau, tiesiog tuomet tesla parauginu ilgiau, kol raugas subujoja ir tesla ispurena.
Rauga maitinu taip - pasilieku puse normos raugo, o kita puse sudaro ruginiai miltai, plius rupus kvietiniai miltai ir vanduo. tai pvz imu 200ml raugo, 150ml vandens ir apie 200ml miltu misinio, viska sumaisau, gaunasi laaaabai tirsta kose, ja laikau siltai 12val, kol mase issipurena, tada - savaite galiu drasiai laikyti saldytuve, tada vel ta pati situacija - imu puse raugo (nes kita puse naudoju duonai kepti), ji maitinu, rauginu, dedu i saldytuva.

Sako, galima rauga susidziovinti, tada jo nereikia maitinti ir jis ilgai laikosi, jei nesidalinsi - siulau taip ir padaryti 4u.gif

Apie duonos kepima su raugu dar labai rekomenduoju paskaityti, nes tavo nuomone - neteisinga schmoll.gif jei nepatinka SM skyrelis - nemazai info ir nete 4u.gif
Juoda duona taip tikrai nekepama, kaip tu parasei, o kaip kepama - linkiu paieskoti mirksiukas.gif jei kils klausimu - maloniai prasom 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 05 07, 00:18)
fregata - pirmas patarimas butu - pasidalink su duonos kepejelemis, nes tau per akiu akis puse litro raugo  4u.gif  aisku, jei nori - gali visa ji sukepti, bet abejoju, ar suvalgysi tiek duonos  mirksiukas.gif  nes per karta dedasi apie 1ind raugo, tai butu apie 200ml, apie 200-250g, bet as dedu ir maziau, tiesiog tuomet tesla parauginu ilgiau, kol raugas subujoja ir tesla ispurena.
Rauga maitinu taip - pasilieku puse normos raugo, o kita puse sudaro ruginiai miltai, plius rupus kvietiniai miltai ir vanduo. tai pvz imu 200ml raugo, 150ml vandens ir apie 200ml miltu misinio, viska sumaisau, gaunasi laaaabai tirsta kose, ja laikau siltai 12val, kol mase issipurena, tada - savaite galiu drasiai laikyti saldytuve, tada vel ta pati situacija - imu puse raugo (nes kita puse naudoju duonai kepti), ji maitinu, rauginu, dedu i saldytuva.

Sako, galima rauga susidziovinti, tada jo nereikia maitinti ir jis ilgai laikosi, jei nesidalinsi - siulau taip ir padaryti  4u.gif

Apie duonos kepima su raugu dar labai rekomenduoju paskaityti, nes tavo nuomone - neteisinga  schmoll.gif  jei nepatinka SM skyrelis - nemazai info ir nete  4u.gif
Juoda duona taip tikrai nekepama, kaip tu parasei, o kaip kepama - linkiu paieskoti  mirksiukas.gif  jei kils klausimu - maloniai prasom  4u.gif


galiu ir pasidalinti smile.gif
o kaip ta rauga dziovinti? g.gif nelabai isivaizduoju g.gif
Skaitysiu, skaitysiu smile.gif As gi tik katik duonkepe isigijau, tik dabar pradejau nuo lengvu recepteliu su mielem smile.gif ir visai netiketai gavau rago, kai to neplanavau smile.gif Tai va dabar pasimetus ka cia su juo daryti, kad nesugestu, kol as viska perskaitysiu smile.gif

aciu uz info smile.gif

beje, jei as duona su raugu noriu pabandyti kepti duonkepeje, tai man nustatyti 12 val atideta kepima? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Fregata @ 2009 05 07, 07:54)
galiu ir pasidalinti smile.gif
o kaip ta rauga dziovinti?  g.gif nelabai isivaizduoju  g.gif
Skaitysiu, skaitysiu smile.gif As gi tik katik duonkepe isigijau, tik dabar pradejau nuo lengvu recepteliu su mielem smile.gif ir visai netiketai gavau rago, kai to neplanavau smile.gif Tai va dabar pasimetus ka cia su juo daryti, kad nesugestu, kol as viska perskaitysiu smile.gif

aciu uz info smile.gif

beje, jei as duona su raugu noriu pabandyti kepti duonkepeje, tai man nustatyti 12 val atideta kepima?  g.gif


Reikia raugą, dalį (maždaug 1/3) miltų, ir vandenį sumaišyti ir palikti geriausiai per naktį, ar dar ilgiau, šiltoje vietoje, kad gerai išrūgtų, tada dedi likusius miltus, druską, cukrų, ir ką dar nori, pagal atitinkamą receptą, minkai duoną, arba jau viską sudedi į duonkepę, ir nustatai pagrindinę programą. Jei kepi vien iš ruginių miltų, tai duonkepė sunkiai maišo, reikia šiek tiek padėt jai .
Na bent jau aš taip kepu, bet reikia skirti šiek tiek laiko ir pasiskaityti ankstesnes temeles, kaip patarė Mrs.R smile.gif . Sėkmės.
O dėl raugo džiovinimo, tai užtepi ploną sluoksnį ant kepimo popieriaus ar sviestinio, dabar nebepamenu, ant kokio ir padedi sausai, šiltai, kad išdžiūtų, o kai jau sudžiūna, sutrupini, ar sumali su kavamale ir turi sausą raugą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Renatelem: 07 gegužės 2009 - 08:35
QUOTE(Renatelem @ 2009 05 07, 10:32)
Reikia raugą, dalį (maždaug 1/3) miltų, ir vandenį sumaišyti ir palikti geriausiai per naktį, ar dar ilgiau, šiltoje vietoje, kad gerai išrūgtų, tada dedi likusius miltus, druską, cukrų, ir ką dar nori, pagal atitinkamą receptą, minkai duoną, arba jau viską sudedi į duonkepę, ir nustatai pagrindinę programą. Jei kepi vien iš ruginių miltų, tai duonkepė sunkiai maišo, reikia šiek tiek padėt jai .
Na bent jau aš taip kepu, bet reikia skirti šiek tiek laiko ir pasiskaityti ankstesnes temeles, kaip patarė Mrs.R  smile.gif . Sėkmės.
O dėl raugo džiovinimo, tai užtepi ploną sluoksnį ant kepimo popieriaus ar sviestinio, dabar nebepamenu, ant kokio ir padedi sausai, šiltai, kad išdžiūtų, o kai jau sudžiūna, sutrupini, ar sumali su kavamale ir turi sausą raugą.


Aciu uz info pasidalijima smile.gif Kaip tik dabar ipusejau 2007 m. temele smile.gif
o kaip po to ta sausa rauga naudoti? reikia miltukus skiesti su vandeniu ir pasidaryti vel normalu?
Atsakyti
Duona "a la pizza"
Mano patobulinta, nes pagal recepta kuri radau siame forume nelabai atitiko normos
vandens ir miltu, pagal ana recepta vandens arba alaus 150 ml ir miltu 600 g, sudejus pagal sias proporcijas gaunasi, kad duonkepe maiso tik apysausius miltus. Na o as pradzioj pyliau 200 vandens ir 600 miltu, bet vis vien pasirode per mazai vandens, todel dar dapyliau apie 80 ml ir viso vandens arba alaus gaunasi 280 ml, na o miltu tiek kiek parasyta -600 g, gaunasi grazus pagrandukas.

Na ir iskepusi duonele neapsakomo skonio ir minkstumo, ir didumo, dar niekad nebuvo tokia auksta iskepusi duona.
Papildyta:
QUOTE(panterele35 @ 2009 05 08, 16:27)
Duona "a la pizza"
Mano patobulinta, nes pagal recepta kuri radau siame forume nelabai atitiko normos
vandens ir miltu, pagal ana recepta vandens arba alaus 150 ml ir miltu 600 g, sudejus pagal sias proporcijas gaunasi, kad duonkepe maiso tik apysausius miltus. Na o as pradzioj pyliau 200 vandens ir 600 miltu, bet vis vien pasirode per mazai vandens, todel dar dapyliau apie 80 ml ir viso vandens arba alaus gaunasi 280 ml, na o miltu tiek kiek parasyta -600 g, gaunasi grazus pagrandukas.

Na ir iskepusi duonele neapsakomo skonio ir minkstumo, ir didumo, dar niekad nebuvo tokia auksta iskepusi duona.

Atsakyti