Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(jadzka @ 2009 04 26, 16:35)
Dabar orkaitėje kepa duona su Ajvar'u, česnaku, juodom alyvuogėm sūriu ir provanso žolelėmis. Dariau stantartinę tešlą su mielėm, vandeniu, druska miltais maišytais per pusę ruginiais ir kvietiniais rupaus malimo + dėjau dar paprastų kvietinių. Kvepia pasakiškai ax.gif  Čia MB vis jos užsiprašo  wub.gif

Duonkepės dar nenusipirkau: tai pinigų pagailių tai nesugalvoju kokį modelį imti, tai kitų rūpesčių atsiranda. Bet namuose duona kepama ir kvepia. Va ta duonkepė dar vienas pamąstymas: man labiau patinka nedidelės riekės - ala pransūziškos, tai josms kaip ir duonkepė nebūtina. Tešla ir šiaip paprastai pasidaro, tik aišku ilgiau užtrunka...


na, aš žinok pradėjau kepti orkaitėje, tam kad apskritai įsitikint, kad tai darysiu, o duonkepė nebus tiesiog naujas baldas... kepti kepu, betatsisakiau minties pirkti duonkepę visai, nes duona puikiausiai kepa ir taip, šiek tiek paminkyt man nėra vargas, o aš nemėgstu visokių prietaisų šveist, man užtenka ir orkaitės po vištos kepimo... taigi, kažkaip praradau tą svajonę nusipirkti duonkepę ir puikiausiai kepu be jos thumbup.gif

QUOTE(Alliza @ 2009 05 01, 10:26)
Mielos kepejeles, turiu dar viena klausimuka del duonos kepimo orkaiteje.
Kai isminkau ir iskildinu tesla duonkepeje, isimu ja ir suformuoju kepaleli. Dabar reikia, kad ji vel iskiltu. Bet jei pas mane virtuveje temperatura per zema, ar galiu iskildint kepaliuka orkaiteje (pvz. 50 laipsniu)? Tik taip iskildzius, galvoju ka toliau daryti... Ar galima padidint orkaites temperatura iki 220, ar reikia isimti is orkaites kepaliuka ir tada laukti kol ji ikais (bet ar nekenks duonai tas isemimas ir laukimas?) ? Atsiprasau jei nelabai aiskiai parasiau, bet gal kuri nors suprasite ir atsakysite man. Aciu smile.gif


aš kepu be duonkepės, tai pačią tešlą dedu į orkaitę, sušildau iki max 50 laispnių, uždengiu ir palieku kilti uždaroj orkaitėj. o kai suformuoju kepaliuką, tai jo nebekildinu, tiesiog pašaunu į šaltą orkaitę ir įjungiu, tiesa, ji pas mane greit įšyla...
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 05 02, 22:42)
o aš nemėgstu visokių prietaisų šveist, man užtenka ir orkaitės po vištos kepimo... taigi,

Va dėl šito tai tikrai nesutinku - biggrin.gif Vienas didžiausių duonkepės pliusų - visiškai nereikia jokių šveitimų - produktus sudedu tiesiai į kepimo kibirėlį, o po kepimo užtenka jį tik drėgnu skudurėliu pravalyt - jokių plovimų, šveitimu ir pan. mirksiukas.gif Net jokio bliūdo praplaut nelieka lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 05 03, 14:56)
Va dėl šito tai tikrai nesutinku -  biggrin.gif Vienas didžiausių duonkepės pliusų - visiškai nereikia jokių šveitimų - produktus sudedu tiesiai į kepimo kibirėlį, o po kepimo užtenka jį tik drėgnu skudurėliu pravalyt - jokių plovimų, šveitimu ir pan.  mirksiukas.gif  Net jokio bliūdo praplaut nelieka  lotuliukas.gif

Norėčiau,tik savo nuomonę išsakyti,kad rankų prisilietimas prie maisto,didesnė meilė maistui yra skirta,negu technikiniai.
Juk tai yra žmogaus rankomis gamintas gaminys.
Nemažai aš,turiu virtuvės įrengimų,bet,aš vertinu rankų prisilietimą.
Žinau,jūs,priekaištausite,aš gerbiu jūsų sprendimus,bet ruošiant maistą manyje gyvena meilė maistui,one prievarta.
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2009 05 03, 17:31)
Norėčiau,tik savo nuomonę išsakyti,kad rankų prisilietimas prie maisto,didesnė meilė maistui yra skirta,negu  technikiniai.
Juk tai yra žmogaus rankomis gamintas gaminys.
Nemažai aš,turiu virtuvės įrengimų,bet,aš vertinu rankų prisilietimą.
Žinau,jūs,priekaištausite,aš gerbiu jūsų sprendimus,bet ruošiant maistą manyje gyvena meilė maistui,one prievarta.

drinks_cheers.gif
Regna, sutinku, tik kad būna laiko trūkumas ir ne visada spėji tą duoną maišyti, kildinti, minkyti ir formuoti. Taigi - duonkepė išsigelbėjimas toms, kurios skuba ir nenori valgyti duonos prifarširuotos visokiais E.
Man irgi patinka terliotis su maistu, gaminti vis ką nors kitą ir pan. tik va turiu bėdą su saiku: Visad pridarau stipriai daugiau nei reikia. O duonekpė irgi geras dalykas, kad tik ribotas kiekis išeina biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 05 02, 22:42)
na, aš žinok pradėjau kepti orkaitėje, tam kad apskritai įsitikint, kad tai darysiu, o duonkepė nebus tiesiog naujas baldas... kepti kepu, betatsisakiau minties pirkti duonkepę visai, nes duona puikiausiai kepa ir taip, šiek tiek paminkyt man nėra vargas, o aš nemėgstu visokių prietaisų šveist, man užtenka ir orkaitės po vištos kepimo... taigi, kažkaip praradau tą svajonę  nusipirkti duonkepę ir puikiausiai kepu be jos  thumbup.gif


O aš kaip tik įsitikinau, kad duonkepės man reikia smile.gif Aišku, duonkepė turi trūkumą, kad tik ta pati dorma išeina, bet... gal ne taip ir blogai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 05 03, 18:01)
drinks_cheers.gif
Regna, sutinku, tik kad būna laiko trūkumas ir ne visada spėji tą duoną maišyti, kildinti, minkyti ir formuoti. Taigi - duonkepė išsigelbėjimas toms, kurios skuba ir nenori valgyti duonos prifarširuotos visokiais E.
Man irgi patinka terliotis su maistu, gaminti vis ką nors kitą ir pan. tik va turiu bėdą su saiku: Visad pridarau stipriai daugiau nei reikia. O duonekpė irgi geras dalykas, kad tik ribotas kiekis išeina  biggrin.gif
Papildyta:
O aš kaip tik įsitikinau, kad duonkepės man reikia smile.gif Aišku, duonkepė turi trūkumą, kad tik ta pati dorma išeina, bet... gal ne taip ir blogai smile.gif

Sutinku drinks_cheers.gif ,kad duonkepė-skubančioms-gerbiu jų nuomonę. 4u.gif
Dėl saiko,aš,Tau,patarsiu{čia man patarė žymi kulinarė,kuri yra išleidusi ne vieną knygą},ji sakė,jeigu neturi saiko{o,tai man buvo anksčiau}išmok matuoti,tai reikia laiko,bet tu įgysi matuoti.Ir,aš,tai ilgai dariau,bet ,daug ką išmokau,ir ,dabar mokinuosi.NIiekada nebijau pasakyti nemoku nežinau.
Lygiai,tas pats,kai dauguma mūsų nesijoje miltų,o,aš,jau įpratau,kad ir nedidelį kiekį ruošiu sijoju.
4u.gif Aš,tau,linkiu atrasti tą virtuvinį saiką 4u.gif ,tik reikia turėti noro jo jieškoti 4u.gif
Atsakyti
as nznau kaip be duonkepes kepciau, o be indaploves plauciau blush2.gif
bet zinau, kas tai yra daryti rankomis ir viena, ir kita smile.gif
As taip pat pirmiausia paziurejau - ar man prilips duonos kepimas, ar seima valgys, o tada, MB, pamates, kaip as ilgai terliojuos, padovanojo duonkepe, as dar buciau pasispyriojus, pagailejus pinigu, bet dabar sakau, kad verta kiekvieno lito. Aplink mane, paragave namines duonos, taip pat isigyjo duonkepes ax.gif
Kaip jau buvo mineta- duonkepes indelis toks svarus buna, kad iskracius duona tik pasluostyt tereikia... Buna, kad as ir tai padaryti pamirstu... blush2.gif palieku atvest, o prisimenu, kai reikia kt kepaliuka kept... tai tada kelis trupinelius ispurtau...
dar turiu virt kombaina, be jo irgi buc kaip be ranku, nes viskas tik - dzirrr ir yra, supjaustyta, sukapota, suplakta, ismaisyta.
Jo ir duonkepes deka pamilau mieline ir sviestine tesla, iki tol daugiausia draugavau su grietines tirstumo pyragais doh.gif
kepsiu ryt duonos lazdeles, grissinius, labai tikiuosi, kad gausis traskus thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2009 05 03, 19:11)
Sutinku drinks_cheers.gif ,kad duonkepė-skubančioms-gerbiu jų nuomonę. 4u.gif
Dėl saiko,aš,Tau,patarsiu{čia  man patarė žymi kulinarė,kuri yra išleidusi ne vieną knygą},ji sakė,jeigu neturi saiko{o,tai man  buvo anksčiau}išmok matuoti,tai reikia laiko,bet tu įgysi matuoti.Ir,aš,tai ilgai dariau,bet ,daug ką išmokau,ir ,dabar mokinuosi.NIiekada nebijau pasakyti nemoku nežinau.
Lygiai,tas pats,kai dauguma mūsų nesijoje miltų,o,aš,jau įpratau,kad ir nedidelį kiekį ruošiu sijoju.
4u.gif Aš,tau,linkiu atrasti tą virtuvinį saiką 4u.gif ,tik reikia turėti noro jo jieškoti 4u.gif


Va kai ką nors nedaug gaminu (blynus, mėsą, sriubą, pyragą ir pan. tai moku ir tiek,kad užtektų 1 - 2 kartams), o va su tešla tai rodos gaila darbo ir iškart daug darau doh.gif: gerai,kad kaimynai mielu noru paima mano kepinius ir džiaugiasi ax.gif

Bent kokiu atveju, man duonkepės rodos vis dar reikia. Tik va parduotuvės iššluotos ir nėr pasirinkimo...
Atsakyti
nu ka, pasiraitojau rankoves ir jau emiausi grissini, bet o taciau... stop... beskaitant recepta kilo begale klausimu: kaip isminkyti tesla 1 a s vandens (na, jei neskaitysime 50g sviesto...), kaip suaktyvinti miles tame 1 a s vandens. Recepte cukraus nera, o gamyboje jis atsiranda g.gif

Radau dar tokius grissini:

42 g kubelis mielių;
500 g miltų (geriausiai Nr.405 arba Nr.550);
40 g sviesto;
1 arb. š. druskos;
1 trynys;
1 valg. š. pieno;
Riebalų skardai patepti.
Mieles sutrupinti ir ištirpinti 250 ml drungno vandens. Į dubenėlį suberti miltus, druską, supilti ištirpintas mieles, sudėti sviestą ir suminkyti vientisą tešlą. Ją uždengti ir laikyti šiltoje vietoje, kol jos tūris padvigubės.

Tešlą dar kartą išminkyti ant miltais pabarstytos lentos arba stalo, padalyti mažais gabalėliais ir suformuoti plonus 20 cm ilgio ritinėlius. Skardą patepti riebalais, ant jos sudėti ritinėlius paliekant gana nemažus tarpus. Juos dar 10 min. palaikyti, kad pakiltų.

Orkaitę įkaitinti iki 200°C temperatūros. Trynį išplakti su pienu ir aptepti tešlą. Dėti į įkaitintą orkaitę ir kepti 12-15 min., kol parusvės. Nuimti nuo skardos ir ataušinti ant grotelių.

ir is SM " iš "Didžiosios virtuvės knygos", bet gal ne visos ją turi, tai dalinuosi, ką turiu )
25g mielių, 25g margarino, 150 ml vandens, 1a.š. druskos, 2a.š. cukraus, 1 kiaušinio baltymas, apie 300g miltų, truputį pieno aptepimui.
išleisti mieles (ištirpinti), kitame dubenyje ištirpinti margariną, supilti vandenį ir pašildyti (knygoje parašyta iki 37 laipsnių temperatūros). supilti skystį ant mielių, maišyti, kol ištirps. įmaišyti druską, cukrų, kiaušinio baltymą ir didžiąją dalį miltų, gerai išminkyti, kildinti vieną valandą uždengus rankšluočiu. išminkyti tešlą su likusiais miltais. tešla turi būti lengva ir minkšta, todėl miltus berti pamažu. padaryti iš tešlos plonas, apie 1cm storio ir 15-20cm ilgio lazdeles. sudėti į išteptas skardas arba ant kepimo popieriaus. tada tegu dvigubai pakyla. Patepti lazdeles pienu. Nustatyti 175 laipsnių temperatūrą ir kepti vidurinėje orkaitės dalyje 30 min. arba kol lazdelės atrodys lengvos ir traškios.
Aš į tešlą dar dėjau prieskonių picai, kmynų, galima ir kitokių dėti. "

nebekepsiu nieko, nes nebesuprantu - trynio ar baltymo reikia (o be to - kiausiniu as is viso neturiu hihihi.gif )


Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 05 04, 13:51)
nu  ka, pasiraitojau rankoves ir jau emiausi grissini, bet o taciau... stop... beskaitant recepta kilo begale klausimu: kaip isminkyti tesla 1 a s vandens (na, jei neskaitysime 50g sviesto...), kaip suaktyvinti miles tame 1 a s vandens. Recepte cukraus nera, o gamyboje jis atsiranda g.gif

jei turi mano recepta omeny, tai tik pati pamaciau kad nedarasiau kazko doh.gif
dabar esu darbe,tai negaliu tiksliai parasyti. bet kad dedas ten 1a.s cukraus tai tiesa tik su vandeniu nepamenu. man rodos apie 100 ml vandens, bet patikslinsiu vakare. atsiprasau labai 4u.gif 4u.gif rasiau viena, kai galvoj kas kita buvo blush2.gif
Atsakyti

Grissini

250 g miltu
21 g svieziu arba 1 pak.sausu mieliu
1 a.s. cukraus
1/8 silto vandens (max 40°)
50 g minksto sviesto
1 a.s.druskos
1 a.s.kepimo milteliu
ir kokiu norite priedu:aguonu, sezamo ar kmynu

> i vandeni iberti cukru ir mieles, istirpinti ir leisti siltai pastoveti ~15 min, kol susidarys kepurele.
>Miltus, sviesta,kepimo miltelius ir druska sudeti i dideli inda. Supilti suputojusias mieles ir uzminkyti tesla.Uzdengti svariu ranksluosteliu inda ir pastatyti siltai ~ 15- 20 min.
>Tesla perminkyti.Pasirinktu priedu 1 a.s. paskleisti ant stalo ir tesla gerai isminkyti ant ju.
>atsignybti 16 teslos gabaleliu ir isvolioti volelius.
>Kepti iskart, be kildinimo 250° apie 25 min. Leisti tada 5 min dar isjungtoj orkaitej pastoveti, isimti ir apipurksti su vandeniu.


atsiprasau 4u.gif cia pataisytas receptas smile.gif
Atsakyti
Gal kas kepat italiska foccacia ir galit receptu pasidalinti? Bet viska rankom daryciau, neturiu dar duonkepes verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Azazella @ 2009 05 05, 07:30)
Gal kas kepat italiska foccacia ir galit receptu pasidalinti? Bet viska rankom daryciau, neturiu dar duonkepes verysad.gif

http://www.supermama...?...&p=26578231 rolleyes.gif
Atsakyti