Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(mazoji_deiva @ 2009 04 22, 17:08)
sveikos, netycia uztikau jusu tema, norejau paklausti: ar duona galima kepti orkaiteje? neturiu duonkepes.


puikiausiai, gal miltu kiekiai siek tiek kitokie, nei kepant duonkepeje, nes lyg turetu tesla but tirstesne.. bet as niekad duonkepej nekepiau, o miltu po pirmu keliu bandymu dedu jau is akies, kad gerai susiminkytu, na, atsiranda sestas jausmas, kada jau gerai smile.gif


merginos, o kurioj IKi parduotuvej Antakalny ar salia antakalnio perkat ruginius miltus? as IKi prie Silo tilto uzsukau ir neradau, as ieskot nemokejau g.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 04 23, 14:58)
puikiausiai, gal miltu kiekiai siek tiek kitokie, nei kepant duonkepeje, nes lyg turetu tesla but tirstesne.. bet as niekad duonkepej nekepiau, o miltu po pirmu keliu bandymu dedu jau is akies, kad gerai susiminkytu, na, atsiranda sestas jausmas, kada jau gerai smile.gif
merginos, o kurioj IKi parduotuvej Antakalny ar salia antakalnio perkat ruginius miltus? as IKi prie Silo tilto uzsukau ir neradau, as ieskot nemokejau g.gif

o tai kokio kietumo turi buti tesla? as daba zadu ruginiu miltu nusipirkti ir bandysiu kepti, radau cia keleta receptuku blush2.gif
Atsakyti
Atleiskit, bet man truputi pikta, kai ateinama ir sakoma - gal galit man nuo a iki z pasakyti, kas, kaip, lyg cia butu gerai apmokamas konsultanciu skyrelis...
Trecia tema prirasyta, ir vis viena - kas psl tie patys klausimai doh.gif
Man tai butu geda nepaieskojus klausti...
Pamenu, kaip skaiciau, konspektavausi, bandziau ir tik tada atejau, kai turejau ka pasakyti...

vakar kepiau duonele su grietine (matyt, viena is tu daugybes 'kefyriniu' ), bet dar dejau spanguoliu, mmmm, kaip skanu, nes razinu as nemegstu... Foto neturiu, nes liko tik galiukas blush2.gif

Сметанно-ванильный хлеб -> Ингредиенты
• 1/2 чашки воды, (1/2 puodelio vandens)
• 1 ст.л. ванили, (1 a s vanilino)
• 1/3 чашки сметаны, (1/3 puodelio grietines)
• 1 яйцо, (1 isplaktas kiausinis)
• 1 ст.л. маргарина, (1 v s margarino minksto)
• 3 чашки муки, (3 puodeliai miltu)
• 3 ст.л. сахара, (3 v s cukraus)
• 1 1/4 ч.л. соли, (1 1/4 a s druskos )
• 2 ч.л. сухих дрожжей. (2 a s sausu mieliu)
Programa - Normal

mazoji deiva - tesla turi susiminkyti i grazu tolygu kamuoliuka, o palietus pirstu - nelipti. jis turi buti minkstas paspausti, bet nelipnus, kaip sako - reikia 6a jausma issiugdyti, kepk ir iseis, is 10o karto - tikrai thumbup.gif Tada atrasi ir kokio kietumo duona tau skaniausia, ir kokio purumo (man uztenka 1 a s mieliu, nors yra receptu su 2 a s, bet ten man jau per prabangiai gaunasi...)

Forta - lyg vaikai neserga, orai grazus, tai gal islisim savaitgali i miesta, stiklainiukas tai jau paruostas drinks_cheers.gif

Gal kas bandysit citrinine duona kept:

Лимонный хлеб от Линды Бейкерс -> Ингредиенты
• Овсяные хлопья - 2/3 чашки (2/3 puodelio aviziniu dribsniu)
• Молоко от 1 1/8 до 1 3/8 чашки ( apie 1 1/8 puodelio pieno)
• Лимонный курд 1/2 чашки (1/2 puodelio citrinu zieveles (geltonosios)
• Соль - 1 1/2 ч.л. (1 1/2 a s druskos)
• Масло или маргарин - 1 1/2 ст.л. (1 1/2 v s sviesto ar margarino)
• Мука хлебная - 3 чашки (3 puodeliai duonos miltu)
• Дрожжи сухие - 2 ч.л. (2 a s sausu mieliu)
Programa - Normal
Atsakyti
Sveikos smile.gif atradau tikra perliuka traskiu pluteliu garbintojoms thumbup.gif idomumas tame, kad jau iskilusius kepaliukus aptepame mase is ryziu miltu ir kepame orkaiteje, kur visas kepaliuko virsus laaaabai graziai sutrukineja ir tampa traskus traskus smile.gif vakare prasysiu vyro, kad isspaustu kokybiska foto su musu slubuojanciu fotiku - jei pavyks, idesiu irodyma mirksiukas.gif o ir pats vidus labai skanus - minkstutelis, poretas.. zodziu, vienas is labiausiai vykusiu kepaliuku ax.gif Tikrai kepsiu, kai reikes papuosti stala thumbup.gif Idedu recepta iskart dviems vidutinio dydzio kepaliukams.

Taigi, is vakaro uzmaisom tesla is:
1 puodelio kvietiniu miltu (skirtu duonai kepti)
1/2 puodelio rupaus malimo kvietiniu miltu
3/4 puodelio silto vandens
1/4 a.s. sausu mieliu
laikom kambario temperaturoje 12-18 val. (as minkiau duonkepeje ir palikau joje per nakti)

Ryte pridedame
1 1/4 puodelio vandens
3/4 puodelio rupaus malimo miltu
2 puodelius kvietiniu miltu
2 puodelius smulkiai smulkiai supjaustytu kruasanu (as dejau du didelius kruasanus is IKI)
2 a.s. druskos
1 a.s. mieliu

isminkom, aptepam teslos rutuli aliejumi ir kildinam 1-1.5 val. po to tesla padalinam i dvi dalis, suformuojam du kepaliukus ir leidziam pakilti dar apie 1 val., kol padvigubes. likus 30-40 min uzmaisom uztepa:

1/3 puodelio silto vandens
1 v.s. cukraus
1/2 puodelio baltu ryziu miltu
4 a.s. aliejaus (geriau kokio bekvapio)
1/8 a.s. druskos
1/2 a.s. mieliu

uzdengiam dubeneli plevele ir palaikom siltai kol pakils. sepeteliu negailint aptepam kepaliukus ryziu kosele ir saunam i 190 C orkaite 35-40 min, kol dailiai apskrus smile.gif atvesinam ant groteliu!!

dar vienas idomumas tos duonos, kad i tesla dedami kruasanu trupiniai,kas iskart pakelia duonytes savikaina, bet manau, kad bent jau pameginti tikrai verta. o galima ta ryziu uztepa pritaikyti ir kitam duonos ar bandeliu receptui ax.gif Skanaus essen.gif
Papildyta:
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 23, 18:08)
Atleiskit, bet man truputi pikta, kai ateinama ir sakoma - gal galit man nuo a iki z pasakyti, kas, kaip, lyg cia butu gerai apmokamas konsultanciu skyrelis...
Trecia tema prirasyta, ir vis viena - kas psl tie patys klausimai doh.gif


drinks_cheers.gif atsidarius tema, norisi kazka naujo ir idomaus perskaityti, o cia vis tie patys klausimai doh.gif
Atsakyti
mama greta - jau labai knieti ismeginti "kruasanu duonele', taip skaniai aprasei thumbup.gif
O ka duoda tie kruasanai siaip? konsistensija, traskuma....?
Ir kokius pirkai - Iki kepyklos, ar buna kazkokie 7days ar kaip ten, supakuoti po 1-2...?

Kaip tik duona i pabaiga, gal ryt reikes nusipirkti ta pyrageli... o dvieju kepaliuku ne daugoka? Man pvz is 1-os porcijos sesiapynes - pats tas, nors ji didele gaunasi, bet ir susivalgo, nes skani, is puses tai butu anei ka, anei ko tongue.gif
Atsakyti
Merginos, siandien keliavau i Tymo turgeli ieskoti kokiu idomesniu miltu. Ir ne su ziburiu neradau kazko panasaus doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 23, 20:04)
mama greta - jau labai knieti ismeginti "kruasanu duonele', taip skaniai aprasei  thumbup.gif
O ka duoda tie kruasanai siaip? konsistensija, traskuma....?
Ir kokius pirkai - Iki kepyklos, ar buna kazkokie 7days ar kaip ten, supakuoti po 1-2...?

Kaip tik duona i pabaiga, gal ryt reikes nusipirkti ta pyrageli... o dvieju kepaliuku ne daugoka? Man pvz is 1-os porcijos sesiapynes - pats tas, nors ji didele gaunasi, bet ir susivalgo, nes skani, is puses tai butu anei ka, anei ko  tongue.gif

nu zinok valgant tai tikrai nesuprasi, kad tai duona su kazkokiais kruasanais ar panasiai lotuliukas.gif as juos smulkiai supjausciau, o dar tesloje issiminko, ismirksta ar isbrinksta ir nesijaucia. o pati duonyte labai miksta (bet ne trapi!), tai manau, kad gal jie kazkokiu budu itakoja konsistencija, elastinguma.. o traskuma is esmes duoda tas uztepas. kruosanus pirkau IKI kepyklelej keptus, be jokio idaro, du vienetus, jie tokie dideli, tai supjauscius apie du puodukus ir buvo.
del dydzio - tie kepaliukai gaunasi mazdaug parduotuviniu ciabatu dydzio. buvau alkana, tai kaip mat puskepali sumaumojau... blush2.gif dar vaikas padejo smile.gif manau susivalgys be problemu, bent jau kol neatsibodo. aisku geriau ir skaniau kasdien sviezia issikepti, bet ne visada speji.. pirma karta kepiau, tai dar nezinau kaip ilgai ji islieka sviezia. darbo eigoj, beje, dziaugiausi, kad nesugalvojau sumazint kiekio perpus, nes pacios teslos nedidukas toks rutuliukas buvo, o jei butu perpus maziau, tai su didesne duonkepe gali buti sunkoka minkyti - pas mane telpa 1.5 kg, tai jei minkai maza kieki, buna kad tesla isikabina i viena is menteliu ir ne minkosi, o sukasi vietoj..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 23 balandžio 2009 - 20:53
Vakar kepiau duonyte is kvietiniu miltu su dziovintom slyvom ir ji man nesukrito!! thumbup.gif Gal ir nesu beviltiska bigsmile.gif
Atsakyti
fregata - zinoma, kad ne beviltiska. As turiu keliu rusiu miltu - ir Malsenos, ir kauno grudu, ir Pl, ir ukininko - visi jie kazkokie skirtingo purumo, glitumo, tai negali pagal viena recepta kepti, dedi pagal situacija. vat, jei tureciau gliuteno - ikrauni sauksta ir ramu... O cia - ima maisyti, ir pasiziuri, ka turi smile.gif tiesa, kai jau uzstatau nakciai, tai rezultatas jau koks yra, toks yra, todel kepu tik isbandytus receptus smile.gif
Mano duonkepe kepa iki kg, tai ji tik su viena mentele - bet ismaiso... ir, tiesa sakant, musu seimai (kai etatiniai valgytojai - du), pilnai pakanka nedideliu kepaliuku....
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 24, 10:02)

Mano duonkepe kepa iki kg, tai ji tik su viena mentele - bet ismaiso... ir, tiesa sakant, musu seimai (kai etatiniai valgytojai - du), pilnai pakanka nedideliu kepaliuku....

mes dazniausiai kepam 750 g kepaliukus. o mano vakarykstes duonytes kepaliuku svoris nesiekia 600 g.
Atsakyti
sveikos, seniai matytos mirksiukas.gif vis dar negaliu ieiti i cook-talk.com, bet zinau, kad kazkuri ten uzsiregistravus cool.gif pamenu lyg ten maciau Hamburgeriu bandeles (neatsimenu, ar prie Duonos ar prie Bandeliu temos). jei nesunku, gal galetumet man cia recepteli imest kada prie progos (rusiskai, aisku), aciu 4u.gif
Atsakyti
Sveikos kepejeles

Ar esat kuri bandziusi duonkepeje kepti ne tik duona, bet ir ivairius patiekalus, rusiskam saite radau viena recepta daryta duonkepeje.
Ten mergina idejus daug patiekalu foto, bet be receptu, ji turi savo blog'a, bet ispanu kalba, nes ji ten gyvena.
Atsakyti