Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Fregata nesu aš dar patyrusi duonos kepime, kepu tik antrą mėn, bet parašysiu kaip man buvo:
baltą duoną visada kepu iš 550D miltų - t.y. kvietiniai aukščiausia rūšis, kartą nusipirkau pirmos rūšies kvietinių - 812 hmm nepamenu kokia ten raidė buvo g.gif g.gif
tai va kepant iš vien aukščiausios rūšies - man duona niekad nesukrisdavo, o kepiau du kartus iš mano ankščiau paminėtų miltų juos pamaišant ( pirmos rūšies dėjau kokį trečdalį reikiamo miltų kiekio ) - kepant pakilo gerai, kai vėsinau duoną - ji ir pakrito į vidų.
tai daugiau aš ir nemaišau miltų kepdama baltą duoną mirksiukas.gif

o maišant aš atidarinėju dangtelį, taip pat po kokios geros 1.5 val - atidarau ir išimu menteles ir tešla toliau kyla gerai thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 22 balandžio 2009 - 12:59
[quote=Fregata,2009 04 22, 13:39]
Panaši bėda ir man šiandien nutiko kepant su ruginiais miltais, iškilo gražiai viskas, kepimo metu irgi gražus kepaliukas matėsi, o kai iškepė sukrito visa, susileido kaip armonikėlė verysad.gif ir vidus nelabai iškepęs verysad.gif , gaila, kad pražiopsojau sukritimo momentą, nes likus 10 min iki kepimo pabaigos, dar kepaliukas buvo gražutėlis . Su balta duonele dar tokio šposo nebuvo, visuomet gerai iškyla, gerai iškepa thumbup.gif , o štai su rugine vis visokios bėdos verysad.gif reik dar mokintis ir mokintis doh.gif
Atsakyti
kiba cia mano ruginaii ekologiski miltai bus kalti g.gif nes as gudruole, patobulinau visus receptus ir kur vien kvietiniai miltai reikalingi as dedu puse tokiu puse kitokiu biggrin.gif
nu aciu uz informacija, atlikinesiu eksperimentus toliau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Fregata @ 2009 04 22, 13:39)
Turiu problema.
Arba kazkas su manim negerai, arba duonkepe bloga sad.gif
Kokia as duona bekepciau- vis sukrenta... Kol ji kyla, viskas tvarkoje, iskyla, issipucia, normalus kepaliukas atrodo. Bet kai tik pradeda kepti - sukrenta. Kas cia galetu buti?  g.gif
duonkepes neatidarineju, bandziau kelis receptus ir skirtingas programas. Vis tas pats  unsure.gif

Idek daugiau miltu - gal pora papildomu saukstu, gal net truputi daugiau jei vis tiek sukris, man tas issprendzia sukritimo problema mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikos, netycia uztikau jusu tema, norejau paklausti: ar duona galima kepti orkaiteje? neturiu duonkepes.
Atsakyti
QUOTE(mazoji_deiva @ 2009 04 22, 17:08)
sveikos, netycia uztikau jusu tema, norejau paklausti: ar duona galima kepti orkaiteje? neturiu duonkepes.


Tikrai galima ir kepa mergaitės, pavartyk receptus, tikrai rasi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mazoji_deiva @ 2009 04 22, 17:08)
sveikos, netycia uztikau jusu tema, norejau paklausti: ar duona galima kepti orkaiteje? neturiu duonkepes.

TAaip ,taip kepa ,ir,orkaitėje iškepa visai neblogai. 4u.gif
Atsakyti
labai malonu buvo sulaukti patarimo biggrin.gif problema issprendziau ir pati bigsmile.gif biggrin.gif sekmes kepejoms ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Stiuardese @ 2009 04 22, 16:45)
Tikrai galima ir kepa mergaitės, pavartyk receptus, tikrai rasi  mirksiukas.gif



QUOTE(regna @ 2009 04 22, 17:42)
TAaip ,taip kepa ,ir,orkaitėje iškepa visai neblogai. 4u.gif

aciu labai uz atsakymus, na ka reikes ieskoti receptuku ir bandyti kepti.
Atsakyti
Sveikos, skaitineju temele ir nelabai suprantu vieno dalykelio smile.gif Jei rasot, kad tik duona uzminkote duonkepeje, o kepate orkaiteje, tai reiskia, kad nusistatot maisymo programa, laukiat kol isminko, iskildina, tada isimate tesla, formuojate kepaliuka ir vel kildinat kambario temperaturoje, o tada jau kepate ~200 laipsniu orkaiteje apie 40 min.?
Jei ne taip supratau, prasau pataisykite mane smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Alliza @ 2009 04 22, 23:16)
Sveikos, skaitineju temele ir nelabai suprantu vieno dalykelio smile.gif Jei rasot, kad tik duona uzminkote duonkepeje, o kepate orkaiteje, tai reiskia, kad nusistatot maisymo programa,  laukiat kol isminko, iskildina, tada isimate tesla, formuojate kepaliuka ir vel kildinat kambario temperaturoje, o tada jau kepate ~200 laipsniu orkaiteje apie 40 min.?
Jei ne taip supratau, prasau pataisykite mane smile.gif


thumbup.gif Taip,gerai supratai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2009 04 22, 17:42)
TAaip ,taip kepa ,ir,orkaitėje iškepa visai neblogai. 4u.gif

Mano nuomone, orkaitėje iškepa netgi geriau smile.gif

QUOTE(Alliza @ 2009 04 22, 21:16)
Sveikos, skaitineju temele ir nelabai suprantu vieno dalykelio smile.gif Jei rasot, kad tik duona uzminkote duonkepeje, o kepate orkaiteje, tai reiskia, kad nusistatot maisymo programa,  laukiat kol isminko, iskildina, tada isimate tesla, formuojate kepaliuka ir vel kildinat kambario temperaturoje, o tada jau kepate ~200 laipsniu orkaiteje apie 40 min.?
Jei ne taip supratau, prasau pataisykite mane smile.gif


Tešlą dažnai vos suminkyta imu iš duonkepės ir kildinu uždaram inde šilčiau padėtą, nes duonkepė perkaitina kai kurias tešlas - jaučiais mielės labiau. Paskui formuoju kepaliuką ir dar kildinu, kol iškyla, laiko nelabai žiūriu.
Jei duona lengva kepu ~10min 220C ir 30 min 190C,o jei sunkesne su priedais ar su ruginiais miltais, tai ~10min 220C ir 50 min 190C. Ir dar leidžiu pastovėti iškepusią išjungtoj orkaitėje apie 5 min.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 23 balandžio 2009 - 10:00