Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Merginos, o kas tai sausas raugas?
Atsakyti
QUOTE(Elutė @ 2009 03 24, 10:36)
Merginos, o kas tai sausas raugas?


Neseniai rasiau, tai sudziovintas ir sutrupintas (ar sumaltas) raugas, kuri cia daugelis augina stiklainiuose. Jo turbut buna ir pirkti, nezinau. Pasiskaityk kokius pora puslapiu atgal smile.gif .
Atsakyti
Gal pas ką duonkepės programų pavadinimai vokiški, gal galėtumėt surašyt kaip rašosi ir ką reiškia 4u.gif Galit ir į AŽ jei patogiau, nes nupirkom naudotą ir ten užrašai vietom apsitrynę, tai negana, kad vokiškai visiškai nesuprantu, bet ir pilnų žodžių išsiverst negaliu, nes kai kurių raidžių nesimato doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Stiuardese @ 2009 03 24, 15:35)
Gal pas ką duonkepės programų pavadinimai vokiški, gal galėtumėt surašyt kaip rašosi ir ką reiškia  4u.gif Galit ir į AŽ jei patogiau, nes nupirkom naudotą ir ten užrašai vietom apsitrynę, tai negana, kad vokiškai visiškai nesuprantu, bet ir pilnų žodžių išsiverst negaliu, nes kai kurių raidžių nesimato  doh.gif



Parasykit koks duonkepes pavadinimas
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2009 03 24, 17:12)
Parasykit koks duonkepes pavadinimas


unold 8641
Atsakyti
Va mano antras blynas iš duonkepės(tik kol fotiką susiradau šeimyną jau aptvarkė, tai prekinės išvaizdos nėr) rolleyes.gif
user posted image

Tik gal galit pasakyt, kodėl iškilęs buvo viršus duonkepėj, paskui į pabaigą kepimo ciklo įkrito ir daugiau nebeiškilo g.gif Ir valgyt ją atskirai gautųsi tik, sumuštiakų jau neužtepsi, pluta trapi trapi thumbup.gif vidus minkštas kaip tos pynės kur čia kažkuri šaunuolė mamytė iškepė ax.gif Duonai gal norėtųsi tvirtesnio vidurio g.gif Gal turit kokių minčių 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stiuardese: 24 kovo 2009 - 19:22
Stiuardese, aš sakyčiau, kad buvo miltų per mažai. Instrukcijoje rašo, jei įkrenta viršus, tai arba miltų per mažai, arba per daug vandens/mielių, arba vanduo per karštas buvo. Temos pirmame psl. irgi yra nuorodą į rusišką puslapį, kur aptariamos problemos, susijusios su duonos kepimu. Man irgi yra buvę, jog labai gražiai duona iškyla, bet vos pradėjus kepti, staigiai krenta žemyn ir pasidaro tarsi U formos. Miltų trūko, tai kitą kartą kepdama dėjau porą šaukštų daugiau, išėjo idealiai smile.gif
Atsakyti
man labai daznai 'mamytes duona' taip pakrenta i vidu. Siandien kepiau - iskilo iki virsaus, bet emus austi pakrito. As nekreipiu demesio - tiesiog nupjaunu virsu ir viskas.
stiuardeses duonytei ir man atrodo, kad truksta tvirtumo, t.y. miltu. kitas dalykas - duona su mielemis visada bus puresne, nei su raugu. jei norisi namines duonos tvirtumo - rauginkis rauga 4u.gif
Iskepti reikiamo standumo, tvirtumo, purumo, minkstumo duona - menas... Praktika daug duoda smile.gif

dar vienas pastebejimas - kai iskepa duona, isimk lopetele, o tai dabar, kaip matau, pjaustot su mentele ir 'droziat' ja - nueis visas teflonas...
Atsakyti
Tada dar klausimas ax.gif Mano šeimyna vertina batonus ir šiaip kvadratinę sumuštinių duona ir pan., perverčiau receptukus, kaži pagal kurį iškepčiau ką nors panašaus?
Atsakyti
Sveikos biggrin.gif
Atėjau pasidalinti keliais receptukais ax.gif

Vokiška kaimiška duonelė
Riebi ruginė duona
Atsakyti
QUOTE(Stiuardese @ 2009 03 25, 10:17)
Tada dar klausimas  ax.gif Mano šeimyna vertina batonus ir šiaip kvadratinę sumuštinių duona ir pan., perverčiau receptukus, kaži pagal kurį iškepčiau ką nors panašaus?

Moulinex receptas duona su pienu mirksiukas.gif Tik va mano receptai tai namie, gal kuri kita įmes greičiau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 03 24, 20:16)
Iskepti reikiamo standumo, tvirtumo, purumo, minkstumo duona - menas... Praktika daug duoda smile.gif


Auksiniai žodžiai, pritariu visu 100 proc. drinks_cheers.gif

QUOTE(Stiuardese @ 2009 03 25, 10:17)
Tada dar klausimas  ax.gif Mano šeimyna vertina batonus ir šiaip kvadratinę sumuštinių duona ir pan., perverčiau receptukus, kaži pagal kurį iškepčiau ką nors panašaus?


Aš sumuštinių duoną (kitaip, duoną skrudinimui) kepu pagal Sonatinos receptą, tik prisitaikiau proporcijas prie sau tinkamo dydžio. Tai pats paprasčiausias baltos duonos receptas, kuris yra, manau, kiekvienoje duonkepės instrukcijoje.
Papildyta:
QUOTE(Šilingė @ 2009 03 25, 11:24)
Moulinex receptas duona su pienu  mirksiukas.gif  Tik va mano receptai tai namie, gal kuri kita įmes greičiau  blush2.gif


Šitą irgi dažnai kepu, pridėjusi visokių sėklų (linų, saulėgrąžų, sezamo ir pan.) drinks_cheers.gif
Atsakyti