Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(nataliuncik @ 2009 03 21, 16:45)
Viskas priklauso nuo duonkepės modelio ir gamintojo, vidutiniškai apie 10-12programų turi visos  mirksiukas.gif O kam kept vienos rūšies, jei tiek galimybių bigsmile.gif

Nes vaikas baisiai alergiškas, ir jau atsibodo ieškoti grynai rūginės duonos doh.gif , kitokią mes nevalgom, dėja verysad.gif
Atsakyti
O aš ir be duonkepės kepu grynai ruginę duoną, kuri visada labai šauniai pavyksta thumbup.gif Net stebėtina blink.gif biggrin.gif Receptuką kažkurios mamytės šiame puslapyje dar pakartojau:
http://www.supermama...;#entry24776359
Atsakyti
QUOTE(jurvite @ 2009 03 21, 17:45)
O aš ir be duonkepės kepu grynai ruginę duoną, kuri visada labai šauniai pavyksta thumbup.gif Net stebėtina blink.gif  biggrin.gif Receptuką kažkurios mamytės šiame puslapyje dar pakartojau:
http://www.supermama...;#entry24776359

Kažkaip labai sudėtingai atrodo blush2.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(MICKEYO @ 2009 03 21, 17:19)
Sveikos 4u.gif
Ar tokios duonkepės užtektų "pradžiai" ?
http://pigu.lt/buiti...b_593?id=149179

Aš tokią turiu.Esu labai patenkinta.
Atsakyti
del duonkepiu - dabar nzn kokio galingumo maniske, bet is praktikos su buitiniais prietaisais visada renkuosi kuo didesnio galingumo is siulomu.
Vakar vakare iskepiau sesiapyne - jums siulyciau net nebandyt - apsiedimas... blush2.gif
originalus receptas is cook-talk.ru

Xala (as vadinu siasiapyne)

Хала является родственницей Бриоша, но имеет более плотную структуру и менее калорийна.
В этом хлебе я использую молочную сыворотку (получаемую при сцеживании йогурта) - она придаёт хлебу приятный аромат, хотя можно использовать воду или молоко. И ещё два, не совсем ожидаемых в хлебе ингредиента - это яблочное пюре (можно использовать покупное или сделать самим) - оно добавляет хлебу влажности, и манку, которая добавляет хлебной крошке немного плотности. В итоге получается вкусный Субботний Хлеб.
Опара
 1 чашка молочной сыворотки (или 1/2 молока + 1/2 воды), слегка тёплой
 1/4 чашки яблочного пюре*
 3/4 чашки муки для хлеба
 1/4 чашки мелкой манки или семолины
 2 ч л сухих быстрорастворимых дрожжей
 1 ч л сахара
Смешать все ингредиенты в небольшой миске, накрыть плёнкой и оставить на 45-60 минут (опара увеличится почти вдвое).

Тесто
 вся опара
 1/4 чашки сахара
 1 ст л мёда
 1 яйцо + 1 желток
 1/4 чашки растительного или мягкого сливочного масла
 3-3 1/2 чашки муки для хлеба
 1 ст л глутена ( по возможности)
 2 ч л мелкой морской соли
 яичный белок
 мак или кунжут
Замесить мягкое эластичное тесто.
Сформировать из теста шар, положить в смазанную растительным маслом миску. Накрыть плёнкой и оставить на 1 1/2 - 2 часа до увеличения вдвое.
Выложить тесто на присыпанный мукой стол. Разделить на 6 частей, из каждого куска сформировать шар, накрыть и оставить на 15-20 минут. Из каждой части скатать жгут ~40 см/16-inch длиной, концы жгутов сделать тоньше чем серединку; жгуты раскатывать от серединки к концам, на чистом от муки столе.
Можно сделать 2 халы из 3-х жгутов (жгуты сделать немного покороче ) или одну большую из 6-ти жгутов.

1. Соединить концы жгутов (отсчёт жгутов ведётся с лева на право), присыпать жгуты мукой, чтобы они не слиплись,
2. третий (3) жгут поднять наверх (как продолжение первого),
3. шестой (6) тоже идёт наверх огибая третий (3)
4. верхний (3) опускаем вниз, в серединку (по краям по два жгута -1,2-(3)-4,5)
Теперь забываем про нумерацию:
жгут находящийся наверху будем называть - рука, а нижний - нога :
руки опускаются вниз (всегда в серединку), а ноги поднимаются наверх, чередуясь, то крайняя левая, то крайняя правая.
продолжаем:
5. левая нога поднимается наверх (огибая все жгуты)
6. рука опускается вниз
7. правая нога поднимается наверх
8. рука опускается вниз
и так до конца

Стараться не растягивать жгуты и плотно не заплетать косу.
Закрепить концы косы и завернуть под буханку.
Переложить косу на слегка смазанный маслом противень, накрыть льняным полотенцем (полотенце впитывает некоторую влагу и не не даёт внешним жгутам склеиться, в итоге, меньше разрывов при выпекании).
Оставить на 1 - 1 1/2 часа или до увеличения почти вдвое.
Разогреть духовку до 190°C/375°F.
Смазать косу яичным белком и посыпать кунжутом или маком или и тем и другим.

Vertimas su komentarais
mano puodelis - 200ml
Raugas:
1/2 pieno, 1/2 vandens, silto
1/4 puodelio obuoliu tyres (neturejau, dejau medaus dirbtinio)
3/4 puodelio duonos miltu (dejau miltu tortowa...)
1/4 puodelio manu kruopu
2 a s sausu mieliu
1 a s cukraus

Viska sumaisom (duonkepe, programa Tesla, man pasirode skystoka, tad iberiau dar pora s miltu, tesla gavosi kaip blyneliu (mazuju, ne lietiniu per visa keptuve). Programa, kai baigiamas maisymas, isjungiu, palieku 45-60min. raugas padideja kazkur dvigubai.

Tesla:
visas raugas
1/4 puodelio cukraus
1v s medaus (nebedejau)
1 kiasinis +1 kiaus trynys
1/4 puodelio margarino ar sviesto (minksto)
1v s gliuteno (neturejau)
2 a s smulkios druskos

Aptepimui:
1 kiaus baltymas
aguotos (as dar sezamu barsciau)

Is visko sumaisyti tesla (duonkepe, programa Tesla). Miltus dejau is akies, nes zinojau kokios teslos man reikia - minkstos, bet nelimpancios prie ranku... Palieku veikti Teslos programa, po 1,5val tesla isimu ant miltais pabarstyto stalo. Padalinu i 6 gabaliukus, suformuoju rutuliukus, palieku pakilti, uzdengus ranksluosciu 15-20min. Po to formuoju virveles paie 40cm (tik nepatrumpinkit). Galus sujungiu ir pinu pyne. (pamenat mokykloj languotu sasiuviniu parastese 'pindavom' tokias pynes - nusibraizai vertikalius pagaliukus, paskui juos jungi, kad atrodytu lyg pinute tongue.gif, tai vat ta pati darom ir su teslos virvelem - taip perkaisom juos viena su kitais, kad graziai susipina... na, nemoku paaiskint). Pyniau jau skardeleje.
Pridengti sesiapyne ir palikti pakilti 1-1,5vAL, KOL PADVIGUBES (AS LAIKIAU gal puse val...)
Ikaitinti orkaite iki 190 laipsniu. Pyne istepti plaktu kiausinio baltymu, pabarstyti turimom seklom (as dar ir cukraus uzberiau...).
Kepti 35-40min. Kol apskrus.

user posted image
user posted image

minksta, burnoje tirpstanti pyne ir pieno stikline, mmmm rolleyes.gif






Atsakyti
QUOTE(jurvite @ 2009 03 21, 18:45)
O aš ir be duonkepės kepu grynai ruginę duoną, kuri visada labai šauniai pavyksta thumbup.gif Net stebėtina blink.gif  biggrin.gif Receptuką kažkurios mamytės šiame puslapyje dar pakartojau:
http://www.supermama...;#entry24776359

BUTINAI bandysiu. Mano svajone paciai issikept rugines duonos wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 03 21, 21:19)
Vakar vakare iskepiau sesiapyne - jums siulyciau net nebandyt - apsiedimas...  blush2.gif
originalus receptas is cook-talk.ru

Xala (as vadinu siasiapyne)



Ainainai kaip skaniai atrodo wub.gif Jau buvau nusižiūrėjus ši receptuką, nu jei jau tokios rekomendacijos - reiks kept kuo greičiau bigsmile.gif
Atsakyti
Vakar naktį pirmą kartą dariau ruginę duonytę, na žinot, man visai patiko bigsmile.gif Dariau taip: ruginius miltus užplikiau verdančių vandenių, po to po truputuka pilu kvietinių miltų, druską, kol gerai neišsimaišys. Daviau pastovėt, kol atvės ir padėjau sauso raugo, mielių, kmynų ir pastačiau tešlos programą. Kai tešlą pakilo, pastačiau kept, viskas. user posted image
Duonytė gavosi puri, minkšta, o skonis labai panašus į Palangos duonos, tik švelnesnė thumbup.gif
Reikia: rupaus malimo ruginių miltų-260g
kvietinių miltų-340g+1v.š.adėjau
sausas raugas-1v.š.
sausų mielių-2a.š.
vanduo, verdantis-400ml
druska-1a.š.
kmynai-1v.š.
Atsakyti
manau,niekada taip neiskepciau schmoll.gif saunuoles jus thumbup.gif
Atsakyti


4u.gif thumbup.gif drinks_cheers.gif Mrs.R Nataliuncik doh.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif As be zodziu..saunuoles
Atsakyti
Jau pynė kaip nerealiai atrodo, kad aš burnoje jos skonį pajaučiau biggrin.gif thumbup.gif
Atsakyti
Na va kepu rugine duona pagal kobriuko borodino duonos recepta, tik vis paeksperimentuodama smile.gif . Kepu su raugu ir truputi dadedu mieliu, nes be ju labai jau neiskyla blush2.gif . Siandien bandziau pagal ta recepta, bet dali miltu plikiau ir dar iberiau pora saukstu selenu, tai irgi labai skani isejo. Kazkaip apsistojau ties tuo receptuku, nors dar labai knieti ir kitus isbandyti ax.gif .
Atsakyti