Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(jadzka @ 2009 03 17, 09:02)
Beje, skaičiau čia, kad kažkokia duonkepė neapskrudina viršaus, o čia kuri?

Nu as kazkada skundziausi, kad noretusi, jog virsus labiau apskrustu ax.gif . Turiu Moulinex'a. bet man atrodo visu duonkepiu kaitinimo elementas yra is apacios ir rezultatas panasus turetu buti. nera taip, kad tas virsus visai neapskrunda, tiesiog truputi maziau nei apacia ir sonai. Be to, tai daugiau taikytina didesniems kepaliukams, 1 ar 1,5 kg, kai iskilusi tesla kone sieka dangti. o dabar dazniausiai kepu 750 g kepaliukus, tai jie neiskyla taip aukstai ir virsus geriau apskrunda.
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 03 17, 10:02)
Gal neseniai pirkusios duonkepę patars ką: ieškau ir pasimečiau kokią dabar pirkti.


4u.gif Kiek suprantu,jos visos beveik vienodos,skirias kaina pagal gamintojo varda ax.gif
As pvz.turiu Bomann ir salyginai pigi ir man super thumbup.gif ,nes pvz.Moulinex kaina daug didesne,o funkcijos tokios pat bigsmile.gif
Taip,kad sekmingo pirkinio ir lauksim receptuku drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo forta: 17 kovo 2009 - 10:03
QUOTE(jadzka @ 2009 03 17, 09:02)
Gal neseniai pirkusios duonkepę patars ką: ieškau ir pasimečiau kokią dabar pirkti. Aišku kepaliuko masę nuo 700 g. iki 1,5 kg. Be to gamintojai skiriasi ir t.t. Į ką atkreipti dėmesi?
Beje, skaičiau čia, kad kažkokia duonkepė neapskrudina viršaus, o čia kuri?

Pas mane Severin, iš pigesnių, bet jokių priekaištų neturiu. Kepaliuko masė nuo 700g iki 1 kg.
Žinoma, orkaitėje duonelė apskrunda gražiau, bet man labai svarbu laikas - su duonkepe mažiau vargo (pagrindinis mano kriterijus lotuliukas.gif )
Va vakar užmaišiau paprastą batoną, tik pridėjau kmynų ir džiovintų svogūnų. Šiandien 7 val ryte - šilta skani duonytė pusryčiams bigsmile.gif Man, tinginei, tai tiesiog fantastika thumbup.gif
Atsakyti
Kuo toliau tuo labau noriu. Manau, kad pradžiai man ir pigesnės tos duonkepės pakaks ax.gif Beje, kur ieškot ir kiek kainuotų? Nes Elektromarte kainos nuo 400 lt doh.gif:
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 03 17, 11:51)
Kuo toliau tuo labau noriu. Manau, kad pradžiai man ir pigesnės tos duonkepės pakaks ax.gif Beje, kur ieškot ir kiek kainuotų? Nes Elektromarte kainos nuo 400 lt doh.gif:

Mes užsisakinėjom iš čia
Ten truputį įdomiai - skelbiamo modelio neturi, bet pasiskambinus pasiūlo šiek tiek brangesnį (200 Lt). Bet šiaip gerai - pristato į namus nemokamai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 03 17, 12:03)
Mes užsisakinėjom iš  čia
Ten truputį įdomiai - skelbiamo modelio neturi, bet pasiskambinus pasiūlo šiek tiek brangesnį (200 Lt). Bet šiaip gerai - pristato į namus nemokamai  smile.gif


O ji keksus kepa? t.y. turi funkciją su soda kepiniams? Gal ir užtektų tokios g.gif:
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 03 17, 12:51)
Kuo toliau tuo labau noriu. Manau, kad pradžiai man ir pigesnės tos duonkepės pakaks ax.gif Beje, kur ieškot ir kiek kainuotų? Nes Elektromarte kainos nuo 400 lt doh.gif:



bigsmile.gif As pirkau Topo centre,kainavo 186lt,(mazdaug...),bet dar turejau sukaupus tasku uz pirkinius,tai sumokejau tik 96lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo forta: 17 kovo 2009 - 11:29
QUOTE(mama_Greta @ 2009 03 17, 10:00)
Nu as kazkada skundziausi, kad noretusi, jog virsus labiau apskrustu ax.gif . Turiu Moulinex'a. bet man atrodo visu duonkepiu kaitinimo elementas yra is apacios ir rezultatas panasus turetu buti. nera taip, kad tas virsus visai neapskrunda, tiesiog truputi maziau nei apacia ir sonai. Be to, tai daugiau taikytina didesniems kepaliukams, 1 ar 1,5 kg, kai iskilusi tesla kone sieka dangti. o dabar dazniausiai kepu 750 g kepaliukus, tai jie neiskyla taip aukstai ir virsus geriau apskrunda.


Visiškai pritariu drinks_cheers.gif Mano taip pat Moulinex, viršaus norėčiau labiau apskrudusio, kai kepaliukas didesnis, bet darau tokį triuką - kai iškepa, įdedu kelioms minutėsm į orkaitę, užstačiusi grilio funkciją. Tad viršus būna idealus biggrin.gif
Atsakyti
Aš visai patenkinta savo ETA ,kepaliukai dviejų dydžių , bet kepu ~800 g, Kepiau keksą gavosi labai skanus. Skani duonytė gaunasi su jogurtu. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Stiuardese @ 2009 03 16, 18:55)
Nus, žinokitės, papirkau duonkepę turguj, nes orkaitėj visi mano bandymai kažkokie nelabai buvo  doh.gif
Tai vat, duoną kepiau paprastą, normaliu rėžimu, bet, pirmiausia, tai forma visai ne kokia gavosi, viršus labai jau grublėtas, riekės kaip tokios neišeina atpjauti, o ir skonis... kaip čia pasakius  g.gif Nėr bjauri, bet tokia lyg aštri, lyg grubi  g.gif

600gr. rupių ekologiškų kvietinių miltų
150ml pieno
150ml vandens
20 gr. mielių
2v.š. aliejaus
2v.š.cukraus
2a.š.druskos

Mieles ištirpinau šiltam piene ir vandeny, supyliau, paskui cukrų, druską ir miltus ant viršaus  ax.gif Programą užstačiau pagrindinę. Ką negerai padariau? Aplamai, norėjau kuo paprastesnio recepto, kad bent sužinot kaip ta duonkepė veikia ir ar veikia aplamai  doh.gif Duona tikrai iškilo, bet valgant jaučiasi kruopelės lyg, mielių toks raugas (gal perdaug įdėjau  g.gif ). Beje, miltų su C tik 812 randu parduotuvėj, tinka tokie?


Pasakykit ką nors ir man, a 000189.gif
Atsakyti
QUOTE(Stiuardese @ 2009 03 17, 12:56)
Pasakykit ką nors ir man, a  000189.gif


Aš kepu tik su sausomis mielėmis, tad nelabai žinau kaip duonkepėje elgtis su įprastomis. Gal tikrai jų per daug g.gif Čia gal kitos ekspertės ką nors patarti gali. Bet aš mieles dėčiau pačioje pabaigoje, ant miltų, kad nesiliestų su skysčiais ir druska.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sesyte: 17 kovo 2009 - 13:14
QUOTE(Stiuardese @ 2009 03 17, 12:56)
Pasakykit ką nors ir man, a  000189.gif

Bent jau Moulinex duonkepės instrukcijoje rašoma, kad mielės neturi liestis su druska ir skysčiais rolleyes.gif Jos dedamos paskutinės, ant miltų. Kaip su paprastomis mielėmis elgtis, irgi nežinau schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šilingė: 17 kovo 2009 - 13:14