Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Stiuardese @ 2009 03 08, 13:03)
Man laabai skaniai atrodo paskaičius ta grikinė, o kaži kaip orkaitėj kept? Kokioj temperatūroj ir kiek laiko? Ir tada klausimas, kada sudėt vaisius  g.gif

Nu aš ne specas dar šitoj srity. Tai jei ką nusišnekėsiu tai gal kitos patasys blush2.gif Manau kad pirmiausia kažkiek pakildinčiau tešlą, tada įmaišyčiau vaisius ir dar pakildinčiau, o paskui kepčiau kokį pusvalandį ar vos ilgiau 200 laipsnių orkaitėj g.gif
Nepykit jei nusišnekėjau blush2.gif
Atsakyti
Gal nenusikalbėjai 4u.gif nes tas bandeles orkaitėj prieš kepant reikėjo pakildint tešlą 15 min, paskui padaryt bandeles, tada dar 1,5 val. palikt kildint arba 1 val. 25 laipsnių orkaitėj, tada jau kept g.gif Tik mano orakitės instrukcijoj rašo 45 min. 180 temperatūroj, o pagal receptą 20 min. 200 temperatūroj, katruo tikėt dabar nelabai aišku man doh.gif
Atsakyti
Sveikos kepejeles! ax.gif
Esu visiska naujoke sitoj temoj, tad is karto labai atsiprasau uz busimus "gal" kvailus klausimus ir ikyruma! blush2.gif Busiu labai dekinga uz kantrybe biggrin.gif
Pradesiu nuo to, kad apie duonkepe slapcia svajoju jau nemazai laiko. Ir atsitiko sis tas... Siandien visai netiketai gavau "dovanu" (tiesiog atidave teta) visiskai nauja, nenaudota duonkepe!!!! thumbup.gif Bet ji jau gal kokiu keleriu metu senumo (sake, kad net neatsimena kokia proga pirko, ar tiesiog kazkas isiule ar pan. zodziu per ta laika ji taip ne karto ir nebuvo panaudota). Modelis duonkepes: Bomann cb 566. Bet beda ta, kad ja naudotis visiskai nemoku, niu nieko neismanau blink.gif o aprasymo nera!!! schmoll.gif (kazkur tai pasimete). Ieskojau per google, bet taip jokio aprasymo, butent sio modelio nera, dar prie to ant pacios duonkepes (ant mygtuku) parasyta vokiskai, o as vokiskai nei zodzio nesuprantu wacko.gif Labai noriu ja isbandyti.
Gal kas galetu nebent bendra kokia informacija suteikti. Ka reikia daryti su siuo daiktu? blink.gif Ir nesuprantu vieno dalyko, sis daiktas tik uzminko tesla, o po to kept reikia orkaiteje; ar ji uzminko ir pati iskepa??? mastau.gif Labai atleiskite uz kvailus ar net juokingus klausimus doh.gif Bet sioje srity as visiskai zalia hihihi.gif
Pradziai kol kas tiek (atrodo).
Dekoju uz kantrybe ir pagalba!!! aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(Portuke @ 2009 03 05, 12:29)
J@lanta, dėl ciabatos kepimo duonkepėje galiu pasakyt tik tiek, kad ji nebus ciabata - prėska traški duonelė, duonkepėje ji gausis drėgna ir be traškios plutos. Kažką patart dėl receptų pritaikymo duonkepei negaliu,nes duonkepę naudoju tik minkymui. Esu kepus gal kokius 4-5 kartus.
Beje,kepdama ciabata ar bagetus visada prieš šaudama į orkaitę skardą su kepiniu, įmetu porą gabalėlių ledo - taip garantuotai gaunama traški pluta.
Ciabata ir bagetus kepu pagal Sonatinos receptus iš SM temelės ir jos blogo.

pagaliau šiandien ir aš pabandžiau kepti bagetus, duonkepėje yra spec dėkliukai jiems kepti, tačiau nusivyliau, nes dėl 4 vnt neapsimoka tepliotis rankas, geriau tada pasidaryti kelias porcjas tešlos ir kepti bagetus orkaitėje mirksiukas.gif
o dėl pačių bagetų - tai skanūs, traškūs gavosi thumbup.gif
ciabatos ir dar nekepiau, orkaitė kvailioja ( kažkas su eletronika ), tai bus pataisyta tik po 2 sav, tada ir kepsiu ciabatą biggrin.gif


Šilingė dėkui užreceptuką 4u.gif

QUOTE(FedeSperanza @ 2009 03 07, 20:54)
pavydas baltas  wub.gif
aš vis dar tuos ekologiškus po 5 lt uz 2 lg perku... atau ta tatula lyg kiekviena savaite turi būti, reikės pasukti, jei tokios kainos vietoj pietų doh.gif

berods kas antrą šeštadienį vyksta ( čia kalbu apie Mindaugo mokykloje vykstančias Tatulos muges ) http://www.organic.lt/lt/pages,id.173

QUOTE(Kirameki @ 2009 03 07, 21:14)
Sveikos  biggrin.gif
Na ir aš vėl įjungiau duonkepę  thumbup.gif
Štai:
Rusiška ruginė duona
Grikių miltų duona su vaisiais
Abi laaaaaabai skanios  thumbup.gif essen.gif


norėjau paklausti receptukuose rašoma imti puodelį - kokio mato imi tą puodelį ( kiek ml ar gr jame ) ? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Renata123 @ 2009 03 09, 02:27)
Sveikos kepejeles!  ax.gif






4u.gif Sveika prisijungus,pas mane yra Bomann,tik nezinau koks modelis,bet manau daug nesiskiria..einu ieskot instrukcijos ir viska surasysiu,nes pati tai kol kas blush2.gif naudoju pagrindine duonos kepimui....kazin kaip apsileidau su ta duonkepe blush2.gif
Atsakyti
Sveikutės, noriu ir aš prisijungti prie jūsų kompanijos. Esu nusipirkusi duonkepę ETA, kepu dažnai, bet ne visada gerai gaunasi, manau kad reikai labai atidirbti kiekvieną receptą. Vis žadu užsiauginti raugą. Vakar kepiau duoną su kvietinėm kruopytėm. Labai įdomi ir skani. Linkiu visoms sėkmės. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 03 09, 00:59)
norėjau paklausti receptukuose rašoma imti puodelį - kokio mato imi tą puodelį ( kiek ml ar gr jame ) ?  4u.gif

Mergičkos neseniai čia man nuaiškino kad būna skirtingi tie "puodeliai" biggrin.gif O čia palei amerikoniškus receptus. Tai maždaug 240 ml ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Kirameki @ 2009 03 08, 11:43)
Aha, leidžia  wub.gif Ir paskui duonytės paragauti irgi leidžia  thumbup.gif
O duonytės abi be galo skanios ir minkštutės - būtinai pabandykit  mirksiukas.gif



ech, kad abi mielinės... o vaikas negali valgyt, tai ir sau nesikepam....
Atsakyti
Sveikos smile.gif O jūs kuo nors parūgštinat kepamą duoną, ar ji jums savaime su rūgštele išeina? Nors aš duonos tešlą parauginau 12val kaip ir rašė recepte, pyliau truputį kefyro, nors jis recepte neminimas, raugas iš kvapo sprendžiant gerai parūgęs buvo, bet jokio rūgštumo nesijautė unsure.gif Kuo galima duonelę parūgštint?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurvite: 09 kovo 2009 - 19:26
QUOTE(forta @ 2009 03 09, 10:52)
4u.gif Sveika prisijungus,pas mane yra Bomann,tik nezinau koks modelis,bet manau daug nesiskiria..einu ieskot instrukcijos ir viska surasysiu,nes pati tai kol kas blush2.gif naudoju pagrindine duonos kepimui....kazin kaip apsileidau su ta duonkepe blush2.gif

Oi, aciu laaabai uz pastangas ir nora padeti besimokantiems!!!! ax.gif 4u.gif Zinokite, as jau radau instrukcija (tik ne mano modelio, bet Bomann cb 593/595), nuejau i Ogmios centra ir paprasiau, tai man ten su mielu noru atspausdino bigsmile.gif O mano duonkepe yra Bomann cb 566, bet manau, kad didelio skirtumo tarp ju nera, visos funkcijos panasios, tai bandysiu naudotis.
Dabar temas apie duonytes kepima skaitau nuo pradziu, tai manau rasiu pagrindines ir naudingos informacijos. Nebent ko nors nesuprasiu, nes esu visiska naujoke cia, ir duonkepe vakar pirma karta rankose laikiau blush2.gif
Is karto noreciau paklausti, ar yra labai didelis skirtumas kokia seka dedami ingridientai (pvz.: miltai, mieles, kiausiniai itt.)? Nes bijau sugadinti produktus.... doh.gif
Dar karta VISOMS dekoju uz dideli paslauguma ir draugiskuma!!! 4u.gif friends.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif
Noreciau ir as prisijungt prie jusu saunaus burio 4u.gif
Duonkepes dar neturim, tiesiog pirma noretusi ismegint, ar apskritai su vietiniais miltais kazkas pavyksta, o tada jau pirksim ir duonkepe ax.gif

Skaiciau apie raugus, bet visur minimi tik ruginiai miltai, o jei musu miltai skirti tamsiai duonai, bet ju sudetyje nurodyta bent 4-6 r ivairiu miltu, kaip manot, ar gautusi raugas, ar be reikalo emiau terliotis????
Atsakyti

QUOTE(Renata123 @ 2009 03 09, 21:43)
Is karto noreciau paklausti, ar yra labai didelis skirtumas kokia seka dedami ingridientai (pvz.: miltai, mieles, kiausiniai itt.)? Nes bijau sugadinti produktus.... doh.gif


Nors pati dar tik pradedu "apšilti kojas" šitoj temelėj, bet pabandysiu patart ax.gif Produktų eiliškumas labai svarbu - pirma dedami skysti produktai (vanduo, pienas, kiaušiniai), po to sausi (cukrus, miltai, mielės). Dar svarbu, kad mielės nesiliestų su druska.
Jei nusišnekėjau, senbuvės, pataisykit 4u.gif
Atsakyti