Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Lung @ 2009 03 05, 21:37)
Ačiū  4u.gif 
Dar dėl mielių norėjau pasiteirauti. Pas mane sausų mielių pakutis - 20 g. Ar ne per daug bus?

Sausų mielių pakutis - 7 g, berods skaičiuojama g.gif


Moulinex'inė ciabatta

450 ml vandens
5 v.š. alyvuogių aliejaus
2,5 a.š. druskos
760 g miltų
2,5 a.š. sausų mielių

supilti vandenį, aliejų, druską, miltus, mieles, nustatyti programą 13 (mielinės tešlos paruošimas). tešlą išimti ant pabarstyto miltais stalo, suformuoti aštuonias pailgas bandeles, valandą pakildinti 25 laipsnių temp., tada aptepti alyvuogių aliejumi ir 25 min. kepti iki 240 įkaitintoje orkaitėje, į skardą kartu įdėti indą su vandeniu, kad garuotų ir drėkintų orą.
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 03 05, 22:52)
per daug smile.gif uzteks 7g pakelio smile.gif



QUOTE(Šilingė @ 2009 03 05, 22:55)
Sausų mielių pakutis - 7 g, berods skaičiuojama  g.gif


Dėkoju už patarimus smile.gif
(dar mažoka patirties tai ir kyla tundriški klausimai ax.gif )
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 03 06, 00:47)
Dėkoju už patarimus  smile.gif
(dar mažoka patirties tai ir kyla tundriški klausimai ax.gif )


blush2.gif Cia jau as nedarasiau....
Atsakyti
Šiandien išbandžiau naują receptą alaus duonutės, bet nespėjau net nufotografuot, atėjo svečiai, panoro gabaliuko paragaut...ir nieko neliko doh.gif Rytoj dar karta kepsiu ir jau karšta nufotkinsiu ir įkelsiu su receptu(ji truputuka perdariau) bigsmile.gif
Papildyta:
šiandien net sulaukiau pasiūlymo kept už pinigus, pagal užsakymą blush2.gif blink.gif
Atsakyti
Labas, kepėjėlės smile.gif .
Vakar aš irgi kepiau ruginę duonelę. Šiandien jau paragavau- pasaka. Tikrutė tikrutėlė ruginė duona. thumbup.gif Dabar jau žinau, kad nebepirksiu duonos- pati kepsiu. Nepaisant to, kad kepta orkaitėje, duona išėjo kuo puikiausiai. Plutelė išėjo kiek kietoka, bet iškepusią ir atvėsusią per naktį laikiau uždengusi drėgnu rankšluostėliu ir įdėjusi į maišelį. Plutelė suminkštėjo iki normalaus duonai minkštumo. Ir purumas perpjovus- kaip tikros geros duonos: suspaudus ji vėl pakyla, o ne sulimpa. Ir visa tai be mielių, be jokių puriklių. Na, fantastika. bigsmile.gif thumbup.gif
Tik jūsų, kaip profesionalių, norėčiau pasiklausti dėl vieno reikaliuko. blush2.gif Pagal receptą reikėjo pasilikti 1/5stikl raugo kitam kartui ir laikyti jį šaldytuve. Tačiau taip pat rašo, kad kepant duoną reikia 1stikl pagaminto raugo Tai kaip suprast? Ar tą raugą riek „maitint, kol iki duonos kepimo jo bus 1 stikl, ar kažkokiu santykiu įmaišyt tą raugo likutį į naują raugą, ar ką daryt? g.gif
O receptukas toks, iš SM:

„ Raugas:
Mazdaug 0,5-1 stikline ruginiu miltu ir kambario temperaturos vandens, kad gautusi geros grietines tirstumo mase. Miltus su vandeniu gerai ismaisyti ir uzdengus padeti siltai, kambario temperaturoje trims dienoms.
Kas diena reikia lengvai pamaisyti. Pamatysite, ta mase siek tiek paskystes, atsiras oro burbuliuku (uzrugs).
Trecia diena, jei nenorite ta diena uzmaisyti duonos, tai dekite rauga i saldytuva (pvz, stiklainiuka uzdenkite maistine plevele, pradure keleta skyluciu, kad gautu oro).
Jei laikysite saldytuve keleta dienu, tai rauga reikia "pamaitinti" - t.y. iberti pora saukstu ruginiu miltu, ismaisyti, jei mase labai tirsta, tai ipilkite truputi vandens ir vel statykite i saldytuva.

Tesla: Na, o jei susiruosete kepti duona, tai paimate raugo (mazdaug 1 stikline), beriate 2 stiklines ruginiu miltu ir pilate kambario temperaturos, ar kiek siltesnio vandens ir maisote ar minkote, gausis tokia siek tiek lipni mase. Tada ja uzdengiate ir pastatote siltai 12 val. Jei kepu ne savaitgali, tai uzsiminkau sita mase anksti ryte, pries einant i darba, o vakare kepu. Po 12val. pamatysite, kad ta mase vel siek tiek paskystejusi, pakilusi, pilna oro burbuliuku. Is sitos mases vel galima atsideti 1/5 stiklines raugo i saldytuva, kad turetumete kitam kartui.
Tada i ta parugusia tesla beriu 2 stiklines rupaus malino kvietiniu miltu ir vandens (jei nenorite maisyti su kvieciais, berkite ir toliau ruginius), beriu 1 ar 1,5 a.s. druskos, galima siek tiek cukraus (bet nuo jo tik labiau rugsta, nei pasaldeja) gera sauksta kmynu, sualegrazu, linu semenu ar dar ko nors, kuo noriu praturtinti duona. Vandens pilu apie stikline, bet reikia ziureti tiesiog pagal poreiki. Minkau vis paslapindama rankas vandenyje, taip tesla ne taip limpa prie ranku ir lengviau issiminko. Aisku, nereikia per daug slapinti, nes gausis per skysta tesla. Na va, kai jau viska suminkau, tada formuoju kepaliuka, dedu ji i tokia duonos-kekso formele (galima ir paprasciausiai deti i skarda) ir laikau siltai 3 valandas, kad pakiltu. Kai iskyla mazdaug dvigubai, tada kepu mazdaug 180C temperaturoje apie 40min, na tiesiog reikia ziureti, ar jau iskepe. Paprastai krastai buna rusvi, atsoke nuo skardeles. Iskepusia karsta duona isverciu ant madines lenteles ir perbraukiu per virsu su slapiu delnu (kas bijote nudegti, galite perbraukti dregnu ranksluostuku), kad nugaruotu, tada plutele nebus kieta.
Stai ir viskas - skanaus!“
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurvite: 07 kovo 2009 - 11:01
na prisipirkau snd Vilniuj Tatulos programos turgely (Mindaugo m-kloje) miltu pilna krepsi uz 10lt biggrin.gif ruginiai rupus buvo pigiausi- 1,5lt-1kg thumbup.gif kviet.rupus-2lt. uzraugiau Borodino su tais ruginiais, ziuresim, ar lb skirsis nuo parduotuviniu ruginiu (sie ne tokie rupus).
p.s. turgely pastebejau, kad ilgiausia eile- prie namines duonos nusidriekus hihihi.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo triule: 07 kovo 2009 - 11:16
QUOTE(triule @ 2009 03 07, 12:14)
na prisipirkau snd Vilniuj Tatulos programos turgely (Mindaugo m-kloje) miltu pilna krepsi uz 10lt biggrin.gif ruginiai rupus buvo pigiausi- 1,5lt-1kg thumbup.gif kviet.rupus-2lt. uzraugiau Borodino su tais ruginiais, ziuresim, ar lb skirsis nuo parduotuviniu ruginiu (sie ne tokie rupus).
p.s. turgely pastebejau, kad ilgiausia eile- prie namines duonos nusidriekus hihihi.gif



pavydas baltas wub.gif
aš vis dar tuos ekologiškus po 5 lt uz 2 lg perku... atau ta tatula lyg kiekviena savaite turi būti, reikės pasukti, jei tokios kainos vietoj pietų doh.gif
Papildyta:
QUOTE(jurvite @ 2009 03 07, 12:00)
Labas, kepėjėlės smile.gif .
Vakar aš irgi kepiau ruginę duonelę. Šiandien jau paragavau- pasaka. Tikrutė tikrutėlė ruginė duona. thumbup.gif  Dabar jau žinau, kad nebepirksiu duonos- pati kepsiu. Nepaisant to, kad kepta orkaitėje, duona išėjo kuo puikiausiai. Plutelė išėjo kiek kietoka, bet iškepusią ir atvėsusią per naktį laikiau uždengusi drėgnu rankšluostėliu ir įdėjusi į maišelį. Plutelė suminkštėjo iki normalaus duonai minkštumo. Ir purumas perpjovus- kaip tikros geros duonos: suspaudus ji vėl pakyla, o ne sulimpa. Ir visa tai be mielių, be jokių puriklių. Na, fantastika. bigsmile.gif  thumbup.gif
Tik jūsų, kaip profesionalių, norėčiau pasiklausti dėl vieno reikaliuko. blush2.gif Pagal receptą reikėjo pasilikti 1/5stikl raugo kitam kartui ir laikyti jį šaldytuve. Tačiau taip pat rašo, kad kepant duoną reikia 1stikl pagaminto raugo Tai kaip suprast? Ar tą raugą riek „maitint, kol iki duonos kepimo jo bus 1 stikl, ar kažkokiu santykiu įmaišyt tą raugo likutį į naują raugą, ar ką daryt? g.gif
O receptukas toks, iš SM:


thumbup.gif
aš tai vat savaitgaliui kvietinės išsikepiau, ji greičiau iškyla, ruginė vis dar pampsta smile.gif

raugas pastoviai primaitinamas, pagyvensi su juo, pamatysi, kas kaip ir kada smile.gif aš jau iš kvapo ir konsistencijos suprantu, kai jis pakankamai pribrendęs, o kada ne, o kai trūksta primaitinimo. tą pusę stiklinės raugo, kur palieki, tai aš dedu ruginių miltų, vandens, šiek tiek cukraus ir druskos. nežinau, kaip pagal taisykles, bet gaunasi gerai.... blush2.gif aš po kepimo primaitinu, per savaitę laikau šaldytuve, tuomet lėčiau rūgsta,o prieš savaitgalį išsiimu, dar šiek tiek primaitinu, iškyla jis man ir tuomet jau kepu visai savaitei.

beje, žinokit gavau Vatikano duonos raugo thumbup.gif einu žiūrėt, kaip ten jis maitinamas ir brandinamas, velykoms gi reikės prikept pyragų bigsmile.gif
Atsakyti
Vatikano duona thumbup.gif jau dukart ji buvo mano namuose rolleyes.gif Beje, iš pirmą kartą gauto raugo duona skanesnė gaudavosi, nei antrą kartą doh.gif Net nežinau kur skirtumas g.gif Paskui laabai jau atsibodo visiems namie, tai iškepiau iš visos tešlos, tai taip ir baigėsi doh.gif

Beje, šiandien kepiau bandeles pilno grūdo iš Malsenos ruošinio (nu neišdrysau iškart duonos kept blush2.gif ), tai vakarienės nebereikėjo daryt, su arbata suvalgėm tas duoneles thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos biggrin.gif
Na ir aš vėl įjungiau duonkepę thumbup.gif
Štai:
Rusiška ruginė duona
Grikių miltų duona su vaisiais
Abi laaaaaabai skanios thumbup.gif essen.gif
Atsakyti
QUOTE(Stiuardese @ 2009 03 07, 22:12)
Vatikano duona  thumbup.gif jau dukart ji buvo mano namuose  rolleyes.gif Beje, iš pirmą kartą gauto raugo duona skanesnė gaudavosi, nei antrą kartą  doh.gif Net nežinau kur skirtumas  g.gif Paskui laabai jau atsibodo visiems namie, tai iškepiau iš visos tešlos, tai taip ir baigėsi  doh.gif

Beje, šiandien kepiau bandeles pilno grūdo iš Malsenos ruošinio (nu neišdrysau iškart duonos kept  blush2.gif ), tai vakarienės nebereikėjo daryt, su arbata suvalgėm tas duoneles  thumbup.gif



jo, aš svečiuose privalgiau, dabar dešimties dienų kantrybės bandomasis laikotarpis , kol pati kepsiu doh.gif

ooo priminei tą pilno grūdo mišinį, tai niaaam, aš tik duoną esu kepus, tai gal reiėks šį kartą jau bandeles išsikepti rolleyes.gif


QUOTE(Kirameki @ 2009 03 07, 22:14)
Sveikos  biggrin.gif
Na ir aš vėl įjungiau duonkepę  thumbup.gif



Na, tu ir šaunuolė thumbup.gif
Tai tavo mažoji leidžia jau ir duonkepę mamytei įsijungti? wub.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 03 07, 22:22)
Na, tu ir šaunuolė thumbup.gif 
Tai tavo mažoji leidžia jau ir duonkepę mamytei įsijungti?  wub.gif

Aha, leidžia wub.gif Ir paskui duonytės paragauti irgi leidžia thumbup.gif
O duonytės abi be galo skanios ir minkštutės - būtinai pabandykit mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kirameki @ 2009 03 08, 10:43)
Aha, leidžia  wub.gif Ir paskui duonytės paragauti irgi leidžia  thumbup.gif
O duonytės abi be galo skanios ir minkštutės - būtinai pabandykit  mirksiukas.gif


Man laabai skaniai atrodo paskaičius ta grikinė, o kaži kaip orkaitėj kept? Kokioj temperatūroj ir kiek laiko? Ir tada klausimas, kada sudėt vaisius g.gif
Atsakyti