Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(J@lanta @ 2009 03 04, 23:15)
perskaičiau porą ankstesnių temelių ir radau keletą Ciabata receptų, tačiau jie pritaikyti kepti orkaitėje  g.gif
gal galėčiau paprašyti tavęs parašyti savo ciabatos receptuko  4u.gif  (pagalvojau, kad tu kepi duonkepėje ), pati aš dar tik savaitę kepu duonelę ir nemoku "pritaikyti" recepto duonkepei

taip pat gal kas pritaikė receptuką "Itališka duonelė "Bucato"  4u.gif
čia tiek receptų daug  thumbup.gif , kad visus išbandyti reikės nemažai laiko, o MB užsiprašė būtent šių duonelių

J@lanta, o moulinex'inio neturi ciabata recepto g.gif Jis aišku irgi orkaitei. Beje, kepiau, išėjo visai neblogi batoniukai, nors pluta visai nepanaši į tokios ciabata, kaip parduotuvėse perkam biggrin.gif Bet pati žinau, kur galėjau klysti kepimo procese blush2.gif Tai kitą kartą bandysiu kitaip...
Atsakyti
manau,kad kepant duonkepej ciabata prarastu visa savo zavesi.. as tik uzminkiau duonkepej, o kepiau orkaitej. pagal sonatinos recepta gavosi fantastiskai!!! is pradziu maniau, kad bus sunku formuoti bandeles, nes tesla labai minksta, bet pabarscius miltais viskas labai lengvai einasi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 03 05, 10:21)
J@lanta, o moulinex'inio neturi ciabata recepto  g.gif  Jis aišku irgi orkaitei. Beje, kepiau, išėjo visai neblogi batoniukai, nors pluta visai nepanaši į tokios ciabata, kaip parduotuvėse perkam  biggrin.gif  Bet pati žinau, kur galėjau klysti kepimo procese  blush2.gif  Tai kitą kartą bandysiu kitaip...


o kas su pluta ne taip?

na, Ciabatta su mielėm, tai jau mes jos originalios nekepsim, bet kai kepiau iš
daugiau kvietinių miltų ir dariau minkštesnę tešlą, ir miltuotom rankom ją formavau, tai galvosi labai panaši, pluta tai tikrai tokia pat. tiek kiek iš raugo gali būti panaši į mielinę duoną... wub.gif
Papildyta:
QUOTE(nerez @ 2009 03 04, 18:11)
nesusiformuoja man kamuoliukas niekaip. ta tesla ten apacioj makaluojas, pavirsius beveik nejuda. Is pradziu miltu dejau, galvojau per kieta, nemacyjo. Paskui vandens pyliau, ale irgi nemacijo. Idomu, ar aplamai kas gausis? g.gif


O čia su duonkepe taip nesimaišo? tuomet rankomis jau būtų lengviau lotuliukas.gif
Atsakyti
sveikutes,noreciau ir as pabandyti issikepti duonele orkaiteje....
cia radau kaip lengviau pasigaminti rauga http://www.gaspadine...gine_duona.html
gal kas bandete? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(misste @ 2009 03 05, 11:49)
sveikutes,noreciau ir as pabandyti issikepti duonele orkaiteje....
cia radau kaip lengviau pasigaminti rauga http://www.gaspadine...gine_duona.html
gal kas bandete? smile.gif


tai kad čia elementariai kaip ir mielinė tešla gaunasi, gal til ilgiau pakildinus pasigamina ir pieno rūgšties bakterijų....

aš gal jau išprotėjusi, bet man visas malonumas, kad duona pakyla ir be mielių... na, aišku, pasiterlioti reikia mirksiukas.gif
Atsakyti
Šilingė pirkom aną sav moulinex duonkepę, tačiau instrukcijoje yra tik paparastos baltos duonos ir bagetų receptai, daugiau jokių g.gif
todėl ir kepiau Jūsų jau išbandytas duoneles ir thumbup.gif
tik vat dėl ciabatos vis dar klausimas man doh.gif
gal gali parašyti savo receptuką ir kur suklydai 4u.gif ar ir tu kepei pagal Sonatinos receptą ? o gal pagal Guvilės įdėtą receptuką ??

vakar dar kartą iki 2 nakties skaičiau senas temas ( pirmą kartą tai tik greit perverčiau blush2.gif ) ir pasidariau mažą konspektuką apie raugą, nes jis man vis dar mistika ir nesiryžtu jo auginti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 05 kovo 2009 - 11:57
Iš namų pasižiūrėsiu receptą. Klaida buvo ne ruošiant tešlą, bet pats kepimo procesas - kepdama sudėjau dvi skardas į orkaitę iš karto, todėl suklydau su temperatūra ir kepimo režimo nustatymu, tas ir pakenkė plutos kokybei tongue.gif Skoniui šiaip nepakenkė, suvalgėm be problemų thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 03 04, 23:15)
perskaičiau porą ankstesnių temelių ir radau keletą Ciabata receptų, tačiau jie pritaikyti kepti orkaitėje  g.gif
gal galėčiau paprašyti tavęs parašyti savo ciabatos receptuko  4u.gif  (pagalvojau, kad tu kepi duonkepėje ), pati aš dar tik savaitę kepu duonelę ir nemoku "pritaikyti" recepto duonkepei

taip pat gal kas pritaikė receptuką "Itališka duonelė "Bucato"  4u.gif
čia tiek receptų daug  thumbup.gif , kad visus išbandyti reikės nemažai laiko, o MB užsiprašė būtent šių duonelių


Sveikos 4u.gif
Pastaruoju metu tik tyliai paskaitau eksperimentus su raugais ir kitais produktais ir lenkiu galvas prieš visas darbštuoles notworthy.gif
Laikas ir man vėl raugą pasigamint, nes senasis ant manęs supyko - maitindama pamaišiau lakuota mentele blush2.gif

J@lanta, dėl ciabatos kepimo duonkepėje galiu pasakyt tik tiek, kad ji nebus ciabata - prėska traški duonelė, duonkepėje ji gausis drėgna ir be traškios plutos. Kažką patart dėl receptų pritaikymo duonkepei negaliu,nes duonkepę naudoju tik minkymui. Esu kepus gal kokius 4-5 kartus.

Beje,kepdama ciabata ar bagetus visada prieš šaudama į orkaitę skardą su kepiniu, įmetu porą gabalėlių ledo - taip garantuotai gaunama traški pluta.
Ciabata ir bagetus kepu pagal Sonatinos receptus iš SM temelės ir jos blogo.

Dar verta pamėginti šios šeimininkės duonos receptus. Pagal ją aš raugą gaminau ir vėl gaminsiu. Čia skaitančioms rusiškai mirksiukas.gif
Atsakyti
Labas vakaras smile.gif
Jaučiu, reikia pradėti jaukintis raugą, nors kol kas man tai visiška mistika blush2.gif

Man labai patiko avižinė duona (neatsimenu kieno receptas, iš ankstesnių temų). Bet šeimyna reikalauja "paprasto parduotuvino" batono doh.gif Gal patartumėte, kuris receptas tiktų labiausiai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 03 05, 21:46)
Labas vakaras  smile.gif
Jaučiu, reikia pradėti jaukintis raugą, nors kol kas man tai visiška mistika  blush2.gif 

Man labai patiko avižinė duona (neatsimenu kieno receptas, iš ankstesnių temų). Bet šeimyna reikalauja "paprasto parduotuvino" batono  doh.gif  Gal patartumėte, kuris receptas tiktų labiausiai  4u.gif


4u.gif Tai cia paprasciausias receptas..
320ml.vandens
1saukstelis druskos
1saukstas cukraus
1saukstas margarino
540gr.miltu
20gr mieliu arba pokelis sausu.

As tai taip kepu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2009 03 05, 21:41)
4u.gif Tai cia paprasciausias receptas..
  320ml.vandens
  1saukstelis druskos
  1saukstas cukraus
  1saukstas margarino
  540gr.miltu
  20gr mieliu arba pokelis sausu.

  As tai taip kepu bigsmile.gif

Ačiū 4u.gif
Dar dėl mielių norėjau pasiteirauti. Pas mane sausų mielių pakutis - 20 g. Ar ne per daug bus?
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 03 05, 22:37)
Ačiū  4u.gif 
Dar dėl mielių norėjau pasiteirauti. Pas mane sausų mielių pakutis - 20 g. Ar ne per daug bus?

per daug smile.gif uzteks 7g pakelio smile.gif
Atsakyti