Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(šarūnė @ 2009 02 27, 12:50)
Ogi nepasvėriau  blush2.gif Kaip parašyta ml,taip ir sudėjau.
Vakar iškepiau duoną su avižiniais dribsniais,puikiai pakilo,net išlipo per viršų kepdama,turbūt mažiau mielių kitą kartą dėčiau (nors dar nei karto nekepiau tokios pačios,internete tokia galybė receptų,kad bent metams turėsiu  lotuliukas.gif ).
Taigi:
Vanduo - 415 ml.
Sviestas arba aliejus- 20 g.
Kvietiniai miltai-  580 g.
Avižiniai dribsniai 100 g.
Сukrus - 20 g.
Druska - 10 g.
Saulėgrąžų branduoliai - 50 g.
Sausos mielės - 2 a.š.

Pagrindinė programa
Svoris - 1 kg.

Nežinau kodėl pas tave per viršų išlindo, nes tokia duonutę kepu vos ne kiekvieną dieną(vaikai ją labai pamėgo) g.gif Foto ir truputi paįvairintą receptą dėjau prieš porą puslapių. Gal tu mielių įdėjai su kaupu?
Vakar kepiau varškės duona, ir kažkodėl galvojau kad turi būt saldi blush2.gif , tai įdėjau dž.abrikosu, o jie na nelabai ir tiko doh.gif
Atsakyti
Ir ar imanoma iskepti tamsios rugines duonos be raugo? g.gif
Gal kas koki paprasta recepteli galit duoti? Mat kol kas neturiu duonkepes, bet nusipirkau ruginiu miltu ir sausu mieliu ax.gif

Kiek perverciau jusu receptus, tai visur raugas dedasi.... o as tokio gerio dar nedristu bandyt augint biggrin.gif
Atsakyti
Siaip rugines duonos gan sviesios buna - tiek su raugu, tiek be, o tamsuma (bei savotiska prieskoni) suteikia salyklas smile.gif kadangi kitokio musuose nera kaip isgyti, tai naudojam salykla is giros pakeliu smile.gif recepetu cia tikrai ne vienas yra - tereikia atidziau pavartyt sita tema ir tik spek kept smile.gif tik va beda ta, kad su raugu kur kas lengviau iskildint tesla. o jei jau kepi su mielemis, ruginius miltus reikia maisyt su kvietiniais. nezinau ar gautusi grynai rugine duona...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 02 kovo 2009 - 14:34
QUOTE(mama_Greta @ 2009 03 02, 15:33)
Siaip rugines duonos gan sviesios buna - tiek su raugu, tiek be, o tamsuma (bei savotiska prieskoni) suteikia salyklas smile.gif  kadangi kitokio musuose nera kaip isgyti, tai naudojam salykla is giros pakeliu smile.gif  recepetu cia tikrai ne vienas yra - tereikia atidziau pavartyt sita tema ir tik spek kept smile.gif tik va beda ta, kad su raugu kur kas lengviau iskildint tesla. o jei jau kepi su mielemis, ruginius miltus reikia maisyt su kvietiniais. nezinau ar gautusi grynai rugine duona...


o to giros salyko - kokiom proporcijomis dedat? jei sakykim maždaug 1 kg kepaliukui, ar visą tą pokelį, ar kaip? nes aš vos vos įpyliau tik, lyg patamsino, bet labai bijau, kad nebūtų duonos skonis kaip giros blink.gif

šiaip salyko man Kaune salyko gamykla sakė, jei pro šalį važiuosiu, tai galės atseikėti kiek norėsiu, nors šiaip mažiausiais po 25 kg kiekiais pardavinėja biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 03 02, 15:56)
o to giros salyko - kokiom proporcijomis dedat? jei sakykim maždaug 1 kg kepaliukui, ar visą tą pokelį, ar kaip? nes aš vos vos įpyliau tik, lyg patamsino, bet labai bijau, kad nebūtų duonos skonis kaip giros  blink.gif


siaip tai as cia buvau radusi keleta receptu (tiksliau ne cia, o jau ankstesnej temoj) ir dejau tiek, kiek ten nurodyta - ar tai pora arbatiniu, ar valgomuju saukstu, net nepamenu blush2.gif i gira duona tikrai nepanasi lotuliukas.gif bet man truputi nepatiko toks jauciamas savotiskas kartumas. bet kita karta kepiau duona su salyklu ir su prieskoniais (berods borodino duona su kmynais, kalendrom, saulegrazom) tai jau taip nesijaute, matyt prieskoniai uzgoze thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 03 02, 16:14)
siaip tai as cia buvau radusi keleta receptu (tiksliau ne cia, o jau ankstesnej temoj) ir dejau tiek, kiek ten nurodyta - ar tai pora arbatiniu, ar valgomuju saukstu, net nepamenu blush2.gif i gira duona tikrai nepanasi lotuliukas.gif  bet man truputi nepatiko toks jauciamas savotiskas kartumas. bet kita karta kepiau duona su salyklu ir su prieskoniais (berods borodino duona su kmynais, kalendrom, saulegrazom) tai jau taip nesijaute, matyt prieskoniai uzgoze thumbup.gif


ačiū, gal tuomet aš visai tinkamai ir dėjau, nes lyg spalva visai nebloga, gal ~ vieną valgomą šaukštą įpyliau ir skonio jokio nesijautė.

ir visom merginoms ačiū, labai labai, už šitą temelę ir dalinimąsi patirtimi, niu neatsidžiaugiam ta duona ir sakyčiau labai greit viskas pavyko dėka info čia. 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Labas visoms 4u.gif . Vis įlendu pas jus, pora receptų ir pati išbandžiau. Va ką aptikau - gal kas domėjosi tuo raugu?
http://www.panemunes...cija&cat=duonai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mytis: 02 kovo 2009 - 19:25
jungiuosi ir aš į duonelės Jūsų gretas 4u.gif

pagaliau turiu duonekepę ir jau bandžiau kepti paparastą baltą duoną - patiko, skani, gerai iškepė, tuomet kepiau šios temos pirmame psl įdėta vaisių keksą, tai plyta gavosi man, nors tešla tai skani g.gif

ryt bandysiu kepti bagetes, žiūrėsiu kas gausis lotuliukas.gif
na ir žinoma bandysiu gaminti raugą ( gal kaip nors pavyks ) ir kepti ruginę duonelę ( šiandien jau nusipirkau ruginių miltų tam reikalui ) mirksiukas.gif

QUOTE(Fregata @ 2009 03 02, 14:14)
Niekad nesu kepusi duonos, tai net neisivaizduoju kokios duonkepes geresnes.... 4u.gif

MB man nupirko šią duonkepę MOULINEX - OW5003 mirksiukas.gif
Atsakyti
Laba diena smile.gif
Taip pat norėčiau prisijungti prie Jūsų būrelio. Norėčiau labai padėkoti temos senbuvėms už gražiai ir aiškiai sudėtą informaciją 4u.gif 4u.gif
Duonkepę turiu nepilną savaitę, bet jau išbandžiau kažkiek čia rastų receptų (duonkepės instrukcijoje pateiktais net nesinaudoju). Bandžiau paprastą baltą duoną, vaisinį keksą (va šitas gerulis, savaitgalį net 2 kartus teko kept tongue.gif ), šiandien pusryčiai su avižine duonele. Kol kas viskas gerai sekasi, bandau tik mielinę tešlą ir su kepimo milteliais. Raugas kol kas man aukštasis pilotažas - bandysiu vėliau biggrin.gif

Tik va vienas dalykas man šiek tiek užkliuvo - pirmoji duona gavosi gana prėska, tai jau į kitas dedu daug prieskonių. Pvz., ciberžolės - daugiau dėl spalvos, duona ir keksas gavosi gražiai geltoni. Į avižinę duoną dėjau žolelių mišinio ir česnakinio prieskonio Chimi churi thumbup.gif Dar noriu pabandyti su kepintais svogūnais Nasi goreng, bet neišsirenku, kuris receptas geriau tiktų g.gif

Žiauriai esu patenkinta duonkepe bigsmile.gif Tiesa, pirko MB internetu, aš jos net nemačiau (tipo, siurprizas lotuliukas.gif ), bet kol kas viskas tinka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 03 03, 10:24)

Tik va vienas dalykas man šiek tiek užkliuvo - pirmoji duona gavosi gana prėska,

Gal tiesiog truputi truksta druskos? man taip buvo su keliais receptais, pvz linu duona - atrodo viskas butu gerai, bet kazkaip truksta skonio. tai tokiais atvejais pasizymiu, kad kita karta kai kepsiu, reikes deti bent 1/2 saukstelio daugiau druskos.
Atsakyti
QUOTE(Mytis @ 2009 03 02, 20:25)
Labas visoms  4u.gif . Vis įlendu pas jus, pora receptų ir pati išbandžiau. Va ką aptikau - gal kas domėjosi tuo raugu?
http://www.panemunes...cija&cat=duonai


tai kad po trisdešimt kg ten.... ir dar man nepatinka, kad su priedais ar konservantais ten viskas, tai gausis tas pats, kas parduotuvinę duoną namuose kept schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 03 03, 10:41)
Gal tiesiog truputi truksta druskos? man taip buvo su keliais receptais, pvz linu duona - atrodo viskas butu gerai, bet kazkaip truksta skonio. tai tokiais atvejais pasizymiu, kad kita karta kai kepsiu, reikes deti bent 1/2 saukstelio daugiau druskos.


Gal ir taip. Bet stengiuosi kuo mažiau naudoti druskos, todėl jau ir tuos pagal receptą 2 arb.aukštelius dėjau labai atsargiai ax.gif O su prieskoniais viskas thumbup.gif
Atsakyti