Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų Savaitės meniu

Kadangi esam visi suauge zmones ir visi su savo visos dienos reikalais (as ir vyras darbuose, dukra moksluose ir papildomoj veikloj) tai rimtai valgyt taisau viena karta per diena.. Griztu is darbo apie 3, tada darau daug daugiau is karto, kad uztektu ir vakarui... Ryte ne vienas nevalgom, tada as darbe pavalgau, vyras is namu isideda.. Todel surasau savo praejusios savaites valgiarasti:
Pirmadienis:
Kugelis.. Man tai cia pats paparasciausias valgis. Svarbu netinget uzplikyt verdanciu pienu ir gaunasi skanus labai smile.gif Niekada nededu spirgu ir pan dalyku, nes nepatinka man.. smile.gif Kainavo apie 5 Lt. didele skarda smile.gif (p.s. bulves perkam po 20 ct uz kg smile.gif
Antradienis:
Krabu lazdeliu kotletukai - blyneliai.. Radau akcijines krabu lazdeles tai gavosi labai labai pigiai smile.gif Prie ju viriau ryzius ir misraine - konservuoti zirneliai, kukuruzai, svogunas ir majonezas.. Kaina apie 10Lt.
Trečiadienis:
Virtos bulves su silke. Darau silke pati, maisau grietine, svoguna ir silke smulkiai susipjaustau.. Nera skaniau smile.gif Kaina apie 7 Lt.
Ketvirtadienis:
Kotletai is sernienos su bulviu kose ir pasukom. mesa gavau nuo patevio, visa kita kainavo apie 4-5 Lt.
Penktadienis:
Sriuba su burokeliais ir virtos desreles su bulvem. Kainavo apie 15 Lt. desreles perku tokios kur zalios buna pagamintos namines...
Sestadienis:
Ryte kiausiniene... 6 kiausiniai + 6 saukstai grietines. Kaina apie 5 Lt.
Vaziavom pas mociute cepelinu. Tai ir patys privalgem ir namo parsivezem smile.gif
Sekmadienis:
Ryte sumustiniai.
Pietums kepiau zuvies kepsnelius. Yra pirkti tokie zuvies briketai (tokios kvadratines kaladeles). Juos smulkinu, dedu krakmolo, majonezo, kiausiniu ir kepu kaip blynelius. Valgem su bulvem.
Vakarienei cirviniai blynai smile.gif

P. S. neiskaiciuoti uzkandimai tarp valgiu, tam visada ant stalo yra obuoliu, apelsinas koks ar pan. Perku surelius, jogurto... Neiskaiciavau duonos. Saldainiu vis prinesa kaip kysiu biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Netruksta... Kaip irminejau bulves perku pigiai, mesos kol kas gaunu is patevio. Dar vyras pas mociute kiaule pjove, tai ji irgi pridejo.. Koki menesi mesos nepirksiu smile.gif Tiesa, vyras kiekviena diena perka limonado po "bambali", cigaretes.. O as perku vandeni mineralini, dukra gira.. Bet i 200 telpam laisvai wink.gif Dar man rodos ir smulkiai buitinei chemijai pakanka smile.gif



Atsakyti
QUOTE(zmonele @ 2009 02 10, 19:37)
Aha, mane irgi labai domintu ka perkat, kad i savaite sutilptumet i 200 litu. Butu idomu pasiskaitineti ir buciau dekinga uz patarimus 4u.gif

labukas, kokia sauni temele 4u.gif
mes irgi isleidziam 150-200lt savaitei,niekada nevirsijam smile.gif
o perkam pagrinde mesa, miltus, makaronus,na ko reikia butinai,kas pasibaige namie, pienas kaiusiniai smile.gif
sia savaite pirkau gabala valstieciu karbonado, dviem kartam isejo...dvi dienos...varskes..viena diena-apkepa kepsiu kaip tik snd, trecia diena kiaulienoskumpio pirkau.... vistienos dar yra plius like kameroj pasidejom smile.gif zodziu tikrai imanoma uz 200lt pragyventi,tiesa duonos neperkam, nes kepu visada namie smile.gif gerimus irgi perkam pigius 2.5l-3l talpos po 1.49 smile.gif
sia savaite vel maciau maximoj mente, silke lg akcija, kalakuytienos farsas...tad situs 3 pagrindus nusipirksiu ir tikrai savaitei gaminti uzteks smile.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Na, aš jau irgi senokai paskaitinėju taupančių meniu, nes patiems tenka taupyti. Šiaip pasisėmiau idėjų, tik viena pastaba - ne viena Jūsų mini kugelį, va, ir Talalita27 parašė, jog kaina 5 Lt, bet ar Jūs neskaičiuojat elektros unsure.gif Aš kai vieną kartą išsikepiau ir susimokėjau už elektrą, tai gavos vos ne pigiau kavinėj pavalgyt unsure.gif Aišku, kai perkat bulves papigiai ar gaunat iš kaimų, tai gal ir apsimoka, bet perkant normalia kaina ir dar ta elektra, kažkaip man nelabai pigiai gaunas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(vaivira @ 2009 02 11, 16:30)
Sveikos  4u.gif

Na, aš jau irgi senokai paskaitinėju taupančių meniu, nes patiems tenka taupyti. Šiaip pasisėmiau idėjų, tik viena pastaba - ne viena Jūsų mini kugelį, va, ir Talalita27 parašė, jog kaina 5 Lt, bet ar Jūs neskaičiuojat elektros  unsure.gif Aš kai vieną kartą išsikepiau ir susimokėjau už elektrą, tai gavos vos ne pigiau kavinėj pavalgyt unsure.gif Aišku, kai perkat bulves papigiai ar gaunat iš kaimų, tai gal ir apsimoka, bet perkant normalia kaina ir dar ta elektra, kažkaip man nelabai pigiai gaunas  doh.gif

Nemanau, kad kavinėje pigiau pavalgysi kugelį. Jei pvz. imsi 4porcijas, tai kiek sumokėsi? O kugelio dažniausiai išsikepi tiek, kad dar ir pasišildyt lieka, tai praktiškai 8porcijos. O elektra tai kažin kiek jau jos ten ta dujinė per valandą prisuka g.gif
Atsakyti
QUOTE(ssiimmaa @ 2009 02 11, 13:54)
o sakykit kiek laiko galima laikyti uzsisaldzius ar tai balandelius ar kokius blynelius ar dar ka nors? savaite? menesi?  ax.gif  nesijuokit, nesu bandzius, bet jau planuoju  ax.gif


Nu blush2.gif vat aš tai blush2.gif
išlaikau po porą mėnesių, jei blyneliai ar kokie miltiniai ir ilgiau. Va šnicelių kameroj radau nuo spalio keptų blush2.gif bet niekad nesam apsinuodiję

QUOTE(angi @ 2009 02 11, 15:40)
ir dar ka ismokau is tetos verdant sriubas, kad galma det visko ko turi,ir morkas, ir paprika, ir pupas, ir ryzius, zodziu raznoje  lotuliukas.gif  tik pries tai visas darzoves siek tiek pakepint keptuveje, o paskui jei nenorit, kad butu riebu, nugriebt puode susidarius riebaliukus  ax.gif


Panašų dalyką išmokau iš mamos - sovietinės virėjos. Jos, kadangi aptarnaudavo per dieną ne vieną šimtą žmonių, tai visada prisikepindavo dideles keptuves morkų su svogūnais. Kai tik katiluose sriubos sriubos pasidarydavo skystesnės, dėdavo to mišinio, ir sriuba vėl tiršta. Tik akcentuodavo, kad reikia pasikepinti. tai aš dabar kitaip sriubos ir neįsivaizduoju kaip su pakepintom tarkuotom morkom ir svogūniukais ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vaivira @ 2009 02 11, 17:30)
Sveikos  4u.gif

Na, aš jau irgi senokai paskaitinėju taupančių meniu, nes patiems tenka taupyti. Šiaip pasisėmiau idėjų, tik viena pastaba - ne viena Jūsų mini kugelį, va, ir Talalita27 parašė, jog kaina 5 Lt, bet ar Jūs neskaičiuojat elektros  unsure.gif Aš kai vieną kartą išsikepiau ir susimokėjau už elektrą, tai gavos vos ne pigiau kavinėj pavalgyt unsure.gif Aišku, kai perkat bulves papigiai ar gaunat iš kaimų, tai gal ir apsimoka, bet perkant normalia kaina ir dar ta elektra, kažkaip man nelabai pigiai gaunas  doh.gif

vienas iš taupymo būdų investavimas į gera buitinę techniką(jei tik tai imanoma) man ir lengviau ir greičiau kepti viska orkaitėje. aš maista gaminu karta dienoje tiek kad pavalgytume ir pietus(dažniausiai aš viena namie valgau) ir vakarienei užtektų. kartais derinuosi prie vyro darbo grafiko kad jis galėtų sočiai išeidamas i darba pavalgyti(dirba pamainini darbą) tai mano pvz:
I
pusryčiams:blyneliai
pietums:burokėliu sriuba ir guliašas su bulvėmis
II
pusryčiams:avižinių dribsnių košė su skardine tuno
pietums:grikių ir žuvies blynai(brinkinti grikiai +majonezas+ kiaušinis+ žuvies filė smulkiai supjaustytas gabaliukas+ miltai)
III
pusryčiams:pusryčiai su pienu
pietums:troškintos daržovės su mėsa ir bulvėm
IV
pusryčiams:sausi pusryčiai su pienu
pietums:plovas
V
pusryčiams:sumuštiniai
pietums:lietiniai su mėsa ir troškintom morkom ir svogūnais
VI
pusryčiams: sumuštiniai
pietumsguliašo sriuba(mėsytė pakepinama kaip guliašui ir supilama i puoda su bebaigiančiom virti bulvėm ir kitom daržovėm)
VII
pusryčiams:naminiai sausainiai (margarinas cukrus miltai kiaušinis vanilė)
pietums:kulšelės keptos orkaitėj su bulvėm

čia suraqšiau ka dažniausiai valgom bet dar buna ir tokių patiekalų kaip makaronai su suriu:su mėsa:su faršu irpan padažais
ivairios kruopos su žuvim :su spiorgučiais ir pan
kugelis
apkepai ivairūs ir naminiai pyragai
ivairūs varškės patiekalai
maisto kaina sav neviršiju 140lt du suaugę plius dar perku vaisius
Atsakyti
Labos .Šią savaitę ir mūsų šeima bando prasimaitinti už 200 litukų. Mes 4(du paaugliai vaikai).
Šiandien matau, kad mums pavyks, nes išlaidos dar nesiekia 100 litų. Tikrai negalvojau, kad taip galima. Vaikams ir bandelių, ir sūrelių, ir bananų, obuolių pirkom. Kotletus kepiau,lašišą valgom,šiandien makaronai su faršu pietums buvo... Viskas skanu ir tikrai įmanoma, tik reikia norėti išmokti taupyti. Aš iki šiol matyt nenorėjau taip, papraščiausiai galvojau, kad neišeis ax.gif
Atsakyti
O man parūpo kur yra tų bulvių po 20cnt už kg g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
Sutinku, kad trijų asmenų šeimai, taupant, įmanoma prasimaitinti už 200 Lt, tačiau tada kada tiek visko prigaminti, tai niekaip. schmoll.gif Dar reikia ir pamokas su vaikais paruošti, namus aptvarkyti, drabiužius susitvarkyti ir pagaliau pailsėti.
Grįžtu namo apie 18 val., tai visą vakarą ir gamint? Nes kitą rytą 7 val. jau pro duris išeinam. O dar pietus sau ir vyrui į darbą įsidėt.
Pastebėjau, kad dauguma jūsų mažiukus auginančios mamos, kurios tikriausiai būna namie. Vien dukrai minimalūs priešpiečiai mokykloje apie 70 Lt kainuoja.
Atsakyti
Aš namuose irgi būnu panašiu laiku ar dar vėliau ,nes prireikia ir į polikliniką,ir su reikalais kažkur po darbo nulėkt. Sekmmadienį suplanuoju maždaug visą savaitę ir ką darysiu.Šiaip stengiuosi sočius pietus daryt kas antrą diena,o vakarais tik kažką lengvo "dasidaryt".Sriubą irgi kas antrą dieną verdu.Be to kai darau balandėlius,užšaldau,kepu lietinius vėl dalį užšaldau,cepelinus,žemaičius ir beveik daug produktų šaldau.Košes irgi išverdu vieną rytą ,kitą dapilu pieno ir "daverdu" ar tiesiog mikrobangėje.Žodžiu,manau mamos žino daug dar būdų kaip laiką taupyti.Maniškė mokosi daug papildomai,tai irgi tenka kartu sėdėt prie pamokų,be to paauglystė doh.gif .Taip ,kad to laiko nebūna niekada per daug,tenka kažkaip suktis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Greta77 @ 2009 02 11, 14:00)
Aš prisidarau koldūnų, balandėlių, lietinių su įdarais, jei lieka, tai ir žemaičių blynus šaldau. Niekada nežiūriu kiek jie prabūna šaldiklyje, bet ilgai neužsilaiko  bigsmile.gif  Manau, kad pusę metų galima drąsiai laikyt šaldiklyje  g.gif


aš irgi visada daugiau pasidarau ax.gif



QUOTE(Babaužienė @ 2009 02 11, 14:17)

,kai tikrai norim pasmaguriauti iškepu pyragą,sausainius pati,išplaku pieno kokteilį,padarau želė su vaisiais ir tai tikrai pigiau nei pirktiniai variantai...


tai va pradėjau ir aš kepti sausainiukus pyragus, vaikams namie išplaku pieno koktelius

QUOTE(Talalita27 @ 2009 02 11, 16:18)

Krabu lazdeliu kotletukai - blyneliai.



o kaip juos darai ax.gif

aš savaitei nesudarinėju meniu o sudarau keliom dienom tik į prieki blush2.gif
Atsakyti
geras, kokią faina tema smile.gif džiaugiuosi, kad ji jau mano favorituose smile.gif taigi mes esame du suaugę ir beveik 10metų mergaitė smile.gif praėjusį mėnėsį maistui išleidome 650 smile.gif Ptiu ptiu ptiu nėra striuka, kad negalėtumėme sau leisti kažko, bet turime pasiėmę paskolą būstui, aš studentė, tai bandom taupyti maistui, kad greičiau tą paskolą grąžinti, o ir juodai dienai gal kad turėti, nes visur tik vienas žodis: KRIZĖ, netgi šiandien turguje pirkau kotletukus šaldytus pavadinimu : KRIZĖS KOTLETAI smile.gif taigi dabar seksiu savo meniu ir būtinai parašysiu. Tik tiek, kad mano meniu bus vieno suaugusio ir mergaitės, nes vyras komandiruotėse būna, tai grįžta kažkur kas antrą savaitgalį smile.gif tai bent tiek džiaugiuosi, kad palyginus kaip jis komandiruotėje perkasi maistą, mes čia vėl atskirai perkamės ir bendrai sugebam tilpti į visai mano nuomone padorią sumą, beto per mėnėsį kartą arba du užsisakome picą arba kavinėje ją dorojame, čia taip save lepiname biggrin.gif
Taigi nuo rytojaus seksiu ką valgome smile.gif
o visoms rašiusioms dideliausias dėkui, kiek idėjų galima iš jūsų pasisemti, o svarbiausia didelio entuziazo ir kryptingumo 4u.gif
Atsakyti