Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų dienos meniu

Nu manau,kad mėnesiui maistui man išeina apie 200-300lt-neperdedu.
Mėsytę ,žuvytę,silkę,sūrį,grietinę perku turguj savaitei (kartais dar lieka kitai)-išeina tikrai daug pigiau.Viską darau pati,neperku jokių pusfabrikačių,dešrą irgi darau pati-pas tėvuką kaime išrūkau-gaunasi apie 10-11 lt už kg.
Bulves,tiesa vežamės iš anytos,bet visos daržovės,sultys,uogienės,grybai yra mano gamybos ir žiemą visokių sintetikų stengiuos nepirkti.
Parduotuvėj perku tik duoną,pieną ir sviestą,makaronus,miltus,dar prieskonius ir kavą-arbatą,aliejų (ypač per akcijas-ir pasidedu biggrin.gif )
Gaminu daugiau mėsiškus patiekalus-man taip išeina pigiau,nei varškinės makalošės,ir sočiau.Pusryčiams-sumuštinukai,vakarienei-visoki likutukai,kartais pakepu grybų,padarau kokią mišrainę ar nuperku rūkytą žuvį su majonezu.
Pietums-dažnai sriubytės su mėsa,guliašai,kepsniukai.Kartais vištiena,žuvis.
Kažkaip išsiverčiam,tik,aišku darbo su tuo maistu daug...ypač kai dirbi per du darbus... tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(kaleda @ 2009 02 13, 10:38)
nu va, o Klaipėdos raug. kopūstų kg 4-5 Lt verysad.gif

o geras bigsmile.gif
O aš per pietus nubėgau vištienos ir nusipirkau 4 vištienos ketvirčius (sumokėjau 7,50 lt,nedidukai,bet po sriubos užteks),ir dar man labai patiko krūtinėlė vištienos po 10 lt ,ten su kaulu ir sparneliais ir oda.Tai kaulas sriubai eis,odelę nuimsiu ir užšaldysiu, (bus idaryta faršu,kai susikaups daugiau),sparnelius dakepsiu prie ketvirčių.
Atsakyti
o as kazkaip suabejojau ar kepti pyragus pigiau nei pirkti g.gif na kokiu sausainiu kalna ar bandeliu gal ir pigiau iseitu, nes ilgiau ju uztektu, o pvz kai kepames obuoliu pyraga, tai kiausiniai kainuoja, grietine, margarinas, miltai, obuoliai (nes pirktiniai) ir elektra kol iskepa... o jei uztaikom issikept kai vyrutis namie ir dar ei pieno yra tai isvis, istraukei is orkaites ir neber! gaunam iskart du keptis jei noris pusryciams prie kavos kad liktu... o va jei nusiperkam kelias bandeles ar pyrago gabala koki, tai kazkaip jis ilgiau uzsibuna.. gal ne toks skanus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(bjaurybe @ 2009 02 13, 13:39)
odelę nuimsiu ir užšaldysiu, (bus idaryta faršu,kai susikaups daugiau),sparnelius dakepsiu prie ketvirčių.

O,nebloga idėja...O kokiu faršu tu tą odelę įdarinėji?Ar čia šaltas užkandis gaunas?
Papildyta:
QUOTE(ssiimmaa @ 2009 02 13, 14:27)
o as kazkaip suabejojau ar kepti pyragus pigiau nei pirkti  g.gif  na kokiu sausainiu kalna ar bandeliu gal ir pigiau iseitu, nes ilgiau ju uztektu, o pvz kai kepames obuoliu pyraga, tai kiausiniai kainuoja, grietine, margarinas, miltai, obuoliai (nes pirktiniai) ir elektra kol iskepa... o jei uztaikom issikept kai vyrutis namie ir dar ei pieno yra tai isvis, istraukei is orkaites ir neber! gaunam iskart du keptis

Bet užtat ne sintetinį valgot biggrin.gif
O kam į obuolinį grietinės? Aš nededu,ir labai neblogai gaunas-tik pienuko truputį pilu.
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2009 02 13, 14:54)
O kam į obuolinį grietinės? Aš nededu,ir labai neblogai gaunas-tik pienuko truputį pilu.

kad tik toki temoku blush2.gif
prasom pasidalinti receptuku smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ssiimmaa @ 2009 02 13, 15:15)
kad tik toki temoku  blush2.gif
prasom pasidalinti receptuku smile.gif

Niu...aš viską darau iš akies,bet daugmaž proporcijas galiu pasakyt-vienai "dozei"-100gr sviesto ar margarino trinti su cukrum(apie 3/4 stiklinės)iki purios masės,palaipsniui įmušant po 1 kiaušinį.Jų reikės 3.Paskui dėti miltų ir pieno,kad gautųsi grietinės tirštumo tešla.Aišku,dar įdėti vanilės ir kepimo miltelių .Obuolius supjaustyt skiltelėm,užbert truputį cinamono ir kokį šaukštą cukraus,apmaišyti.Dalį jų pilu skardos dugnan,ant viršaus tešlą,paskiau-dar obuolių.Nu kaip ir viskas...Nieks dar nenusivylė mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2009 02 13, 14:32)
Niu...aš viską darau iš akies,bet daugmaž proporcijas galiu pasakyt-vienai "dozei"-100gr sviesto ar margarino trinti su cukrum(apie 3/4 stiklinės)iki purios masės,palaipsniui įmušant po 1 kiaušinį.Jų reikės 3.Paskui dėti miltų ir pieno,kad gautųsi grietinės tirštumo tešla.Aišku,dar įdėti vanilės ir kepimo miltelių .Obuolius supjaustyt skiltelėm,užbert truputį cinamono ir kokį šaukštą cukraus,apmaišyti.Dalį jų pilu skardos dugnan,ant viršaus tešlą,paskiau-dar obuolių.Nu kaip ir viskas...Nieks dar nenusivylė  mirksiukas.gif

Aš panašų kepu.proporcijos tik skiriasi. Pats skaniausias kur buvo išėjęs:
5 dideli obuoliai
200 gr sviesto
200 gr cukraus
360 gr miltų
2 kiaušiniai
kepimo miltelių
vanilinis cukrus
Obuolius nulupti, supjaustyti skiltelėm. Išlydyti 200 gr sviesto, supilti į jį 200 gr cukraus ir 2 a.š. vanilinio cukraus. Dėti 2 kiausšinius ir išsukti. Į turimą masę įberti 360 gr miltų ir kepimo miltelių. 1/3 Tešlos padengti kepimo popieriumi išklotą formą. Sudėti pusę obuolių kiekio. Tada dėti dar 1/3 tešlos. Tada vėl obuolius ir ant viršaus likusią tešlą, aš konditeriniu švirkštu padekoruoju ta tešla biggrin.gif Geriausia iš likusios tešlos padaryti tinklelį. Kepti 175 temp 30 min.
Einu paieškot nuotraukos kaip atrodo, jei įdomu aišku biggrin.gif
Atsakyti
mums viskas visada idomu thumbup.gif aciu labai mamytes reiks butinai isbandyti smile.gif
Atsakyti
Va mano tas obuolių pyragas

Obuolių pyragas
Atsakyti
QUOTE(aistuzele @ 2009 02 13, 14:48)
Aš panašų kepu.proporcijos tik skiriasi. Pats skaniausias kur buvo išėjęs:
5 dideli obuoliai
200 gr sviesto
200 gr cukraus
360 gr miltų
2 kiaušiniai
kepimo miltelių
vanilinis cukrus
Obuolius nulupti, supjaustyti skiltelėm. Išlydyti 200 gr sviesto, supilti į jį 200 gr cukraus ir 2 a.š. vanilinio cukraus. Dėti 2 kiausšinius ir išsukti. Į turimą masę įberti 360 gr miltų ir kepimo miltelių. 1/3 Tešlos padengti kepimo popieriumi išklotą formą. Sudėti pusę obuolių kiekio. Tada dėti dar 1/3 tešlos. Tada vėl obuolius ir ant viršaus likusią tešlą, aš konditeriniu švirkštu padekoruoju ta tešla  biggrin.gif  Geriausia iš likusios tešlos padaryti tinklelį. Kepti 175 temp 30 min.
Einu paieškot nuotraukos kaip atrodo, jei įdomu aišku  biggrin.gif


as irgi taip darau drinks_cheers.gif

tik kartais nedalinu telos, kai tingiu blush2.gif sudedu tesla, tada ant virsaus obuolius, pabarstau cinamonu su cukrumi ir fsio thumbup.gif
Atsakyti
as darau toki: 5 kiausiniai, 2 stiklines miltu, 1.5 stiklines cukraus ir daug obuoliu, kuriuos pabarstau cinamonu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2009 02 13, 13:54)
O,nebloga idėja...O kokiu faršu tu tą odelę įdarinėji?Ar čia šaltas užkandis gaunas?

dedu į vidų faršą,padarytą kaip kotletams,o taupymo sumetimais dar įtarkuoju morką,grybų galima dėti ar sūrio(čia kas ką nori). Kažkurią dieną dariau,tai ryžių gerokai įdėjau,gavosi visai nieko. O jei netaupant,tai man skaniausia su faršu darytu per pusę su vištiena, ir su abrikosais wub.gif . Kartą padariau,patiko,tai dabar beveik kas savaitę darom ax.gif .Šiaip mano pastebėjimas toks,kad kai faršą apvynioji odele,tai prieš dedant į skardą pavalioti džiuvėsiuose sumaišytuose su prieskoniais.
Kažkuri mamytė minėjo,kad deda į faršą gabalukais pjaustytas bulves,dar nebandžiau,bet būtinai pabandysiu kada rolleyes.gif
Atsakyti