QUOTE(ed@ @ 2011 04 27, 17:47)
Gal visai ne į temą, tiesiog įdomu sužinoti ar licėjuje dėstoma pasaulio literatūra ar tik lietuvių rašytojai?
Pastebėjau kad pernai informatikos egzaminą laikė tik 2 absolventai. Žinant kad dabar pasaulyje informatiką yra pati paklausiausia specialybė, tai atrodo keistoka. Ar licėjuje informatika yra silpnoji pusė, ar mokiniai nepasirenka šio dalyko dėl kitų priežasčių?
Kokia patartum pasirinkti antroji užsienio kalbą ir kodėl?
Licėjuje dėstoma ir pasaulio literatūra kaip ir visose kitose mokyklose. Licėjus privalo laikytis tokių pačių taisyklių ir programos keisti negali, gali nebent mokyti kažko daugiau, jei spėjama per pamokas, arba mokytis to per fakultatyvus.
Tai, ko reikia informatikai kaip specialybei, ir tai, kas dėstoma pagal programą, yra du visiškai skirtingi dalykai. Stojant į informatiką universitete taip pat beveik niekur informatikso egzamino nereikia arba jis nėra būtinas ir jį galima pakeisti fizika. Kita problema yra ta, kad informatikos egzaminą laiko labai mažai žmonių, todėl dėl dabartinės sistemos net ir neblogai žinantis mokinys gali gauti prastoką įvertinimą (pvz. 200tasis mokinys matematikos egzamine gautų 99, o informatikos tik maždaug 70), todėl paties egzamino laikyti nelabai verta. Nors informatika licėjuje nėra itin stipri: yra keli stiprūs mokytojai, yra keli ir ne itin geri. Pliusas tas, kad esant norui tikrai galima tos informatikos išmokti ir sulaukti pagalbos iš tų gerųjų mokytojų (arba per fakultatyvus, kur galima mokytis tai, ko nori mokiniai (žinoma su administracijos pritarimu, dažniausiai tai būna programavimas), arba pakeisti mokytoją (jei to prašo visa ar bent didžioji dalis klasės)). Galbūt informatika nėra abai stipri licėjuj, bet nemanau, kad blogiau nei kitur (iš draugų ar pažįstamų atsiliepimų).