Įkraunama...
Įkraunama...

Lauramedis

Na taip, šakosis. Galima pjauti ir prie išsišakojimo ir per vidurį, kokios formos reikia.
Pas mus ką tik prašniokštė kruša su žaibais ir griausmais, dabar balta balta. O lauramedžiai lauke. Jaučiuosi kaip sadistė, išnešusi juos į baltąją mirtį. Sunešti po stogu nespėjau. Negyvai neužkapojo, bet vaizdas bus prastokas. Teks karpyti ir džiovinti. Gal ir gerai, nes vis gailėdavau, toks gražus buvo. Kad tik žiedpumpurių kruša nebūtų nukirtus.
Atsakyti
QUOTE(Daisoja @ 2015 04 17, 14:21)
Na taip, šakosis. Galima pjauti ir prie išsišakojimo ir per vidurį, kokios formos reikia.
Pas mus ką tik prašniokštė kruša su žaibais ir griausmais, dabar balta balta. O lauramedžiai lauke. Jaučiuosi kaip sadistė, išnešusi juos į baltąją mirtį. Sunešti po stogu nespėjau. Negyvai neužkapojo, bet vaizdas bus prastokas. Teks karpyti ir džiovinti. Gal ir gerai, nes vis gailėdavau, toks gražus buvo. Kad tik žiedpumpurių kruša nebūtų nukirtus.


vargšelis doh.gif gal nelabai nukentėjo g.gif
ar seniai auginat, kiek užauga per metus?
Atsakyti
Tikiuosi, dar nepažiūrėjau, nes lietus baltumos nenuplovė. Bet pagal seną patirtį, visžalių lapų žaizdos vėliau pasimato, nieko baisaus, bet balzganos dėmės negražiai atrodo. Kartais dar šakų žievę sužeidžia.
Kiek per metus paauga niekad nematuodavau. Pirkau 2007 metais su žiediniais pumpurais, tada atrodė taip, nors ir ne visas ūgis matosi:
https://plus.google....925487643554471
Nekarpomas 2010 jau gerokai didesnis:
https://plus.google....925487643554471
Gavęs didesnį vazoną, sparčiau augo. 2012 birželio mėn. matosi jauni šviesūs lapai:
https://plus.google....925487643554471
Neprisiruošiu įkelti pernykščių nuotraukų, jau gerokai didesnis.
Jau antri metai su ,,savais" žiedais, rudenį sukrauna pumpurus, dabar laukiu skleidimosi. Labai mažai genėdavau, nes nemėgstu gaminti, daugiau naudoju rozmariną. Iškirpdavau į vidų augančias ar atsikišusias šakas. Šiemet jau stipriai karpiau, naudojau velykinėms ,,naudingoms" puokštėms, nes baisiai sunku nešioti. Ten kur matosi apačioj didesnis vazonas (statydavau kelių aukštų prieskoninių augalų ,,bokštą"), jau pernai priaugo lauro šaknų, tai tekdavo tempti su abiem vazonais. Gerai, kad trečio apatinio neužgrobė.
Taigi, gimines dar negreit lapais apdalinsite.
Atsakyti
pasakiškai gražiai atrodo thumbup.gif
turint omeny, kad jie labai ilgaamžiai ir augūs, tai vėliau ir nebepanešit biggrin.gif teks stacionarią vietą tinkamą atrasti biggrin.gif
Atsakyti
Stacionarios vietos nerasiu, nebent iš dangaus nukristų milijonas. Oranžerija - tik neįgyvendinama svajonė. Bandysiu artinti prie bonso, tik į žemą vazoną nesodinsiu, nes galiu nesužiūrėti laistymo. Jis dar namų nematęs, visą laiką arba lauke arba vėsioj patalpoj, kur žiemą maždaug +5.
Atsakyti
Išėjau į balkoną net pasižiūrėti.Nebuvo pas mano lauramedį žiedinių pumpurų. schmoll.gif Arba aš nepastebėjau.Žiemą kambaryje augo,tai matyt dėl šviesos tokos,sauso oro,buvo pradėję ruduoti lapai.Išnešiau pavasarį į balkoną,dabar saulėje,šviesoje,pradėjo intensyviai leisti naujus lapelius.Ūgio jau su manimi apie 1,60m.Nieko labai negeniu,kai stovėjo mažesnis virtuvėje,tai verdant ką nors nuskabydavau lapelius.dABAR KAI BALKONE,KARTAIS TINGISI IKI BALKONO EITI,GERIAU PIRKTINĮ ĮMETU. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2015 04 18, 17:35)
Išėjau į balkoną net pasižiūrėti.Nebuvo pas mano lauramedį žiedinių pumpurų. schmoll.gif Arba aš nepastebėjau.Žiemą kambaryje augo,tai matyt dėl šviesos tokos,sauso oro,buvo pradėję ruduoti lapai.Išnešiau pavasarį į balkoną,dabar saulėje,šviesoje,pradėjo intensyviai leisti naujus lapelius.Ūgio jau su manimi apie 1,60m.Nieko labai negeniu,kai stovėjo mažesnis virtuvėje,tai verdant ką nors nuskabydavau lapelius.dABAR KAI BALKONE,KARTAIS TINGISI IKI BALKONO EITI,GERIAU PIRKTINĮ ĮMETU. blush2.gif


kiek skaičiau, tai jie švieži netinka sriuboms, tipo aromatą tik džiovinti atskleidžia patiekaluose, iš šviežių eterinius aliejus spaudžia. rudenį juos pjauna ir džiovina
Atsakyti
O maniškis auga iš sėklos. Šiemet jau gal 4ti metai, tai truputį virš sprindžio. Šis iš žemaūgių.
Atsakyti
Lauramedžio žiedai iš arčiau:
https://plus.google....925487643554471
Atsakyti
QUOTE(Paladė @ 2015 04 19, 11:36)
kiek skaičiau, tai jie švieži netinka sriuboms, tipo aromatą tik džiovinti atskleidžia patiekaluose, iš šviežių eterinius aliejus spaudžia. rudenį juos pjauna ir  džiovina

Ir aš skaičiau, bet skaičiau, kad kaip tik švieži geriau tinka naudojimui... Aš pavasarį įsigijau medelį, ir štai jau visą vasarą naudoju tik šviežiai skintus. Tarp kitko pas mus ir parduotuvėse yra pirkti šviežių, nedideliais keliais, taigi kam kitam juos šviežiai skintus pardavinėtų, jei ne kasdieniniam naudojimui? O gal priklauso nuo rūšies ir kur auginti? Na nežinau, bet mano lauro lapeliai man tarnauja švieži :-)

Dabar tik rūpestis kaip jį per žiemą reikės išlaikyti. Norisi, kad pavasario sulauktų gyvas ir sveikas, tada vėl laukan keliaus...
Atsakyti
QUOTE(Mockava @ 2015 08 24, 00:46)
Ir aš skaičiau, bet skaičiau, kad kaip tik švieži geriau tinka naudojimui... Aš pavasarį įsigijau medelį, ir štai jau visą vasarą naudoju tik šviežiai skintus. Tarp kitko pas mus ir parduotuvėse yra pirkti šviežių, nedideliais keliais, taigi kam kitam juos šviežiai skintus pardavinėtų, jei ne kasdieniniam naudojimui? O gal priklauso nuo rūšies ir kur auginti? Na nežinau, bet mano lauro lapeliai man tarnauja švieži :-)

Dabar tik rūpestis kaip jį per žiemą reikės išlaikyti. Norisi, kad pavasario sulauktų gyvas ir sveikas, tada vėl laukan keliaus...


tai kad jie švieži kvapo neturi tokio, kaip džiovinti
Atsakyti
O man gaila savo mažyliui skinti lapelius. O ir lapeliai mažesni. Maniškis paaugo, bet ir taip didelis nebus, nes kalninis. Kadangi nemažai lapelių naudoju (cielų ir kavamale maltų), tai man sriubai reiktų trečdalį nupešti. Jie taip greitai neaugina lapų, kaip aš juos naudoju. Tegul auga, mano mylimukas.
Atsakyti