Įkraunama...
Įkraunama...

Lauramedis

Sveikos, aš irgi auginu lauriuką virtuvėj ant šiaurinės palangės, bet jis lėtokai auga ir lapeliai tokie ne į šonus išsiskleidę, o daugiau prie stiebo nusileidę. Nu toks truputėlį užskuręs atrodo. unsure.gif Nežinau kodėl, gal jam šviesos ir saulės mažai... dabar patręšiau, gal ir ne geriausias laikas žiemą, bet gaila kažkaip medelio, gal geriau augs.
Atsakyti
o man panasu, kad mano lauramedis ruosiasi mirti.. Vienu metu ji buve uzpuole vabaliukai. Nutrucyjau juos. O dabar lauramedzio lapeliai pradejo masiskai dziuti ant stiebeliu, nors zeme esu gerai palaisciusi.. Kas jam galetu buti? g.gif
Atsakyti
Aš taip pat auginu ant šiaurinės pusės palangės, nuo stiklo pusės puikiai auga, o nuo kambario pusės džiūsta stiebeliai - nuo radiatoriaus, tai nežinau kaip juos apsaugoti ir išsaugoti.
Atsakyti
O kaip dauginti lauramedį?
mama turi, o mano nuvyto, labai noriu. beje, gal kuri turite pasidalinti raseiniuose. ?
Atsakyti
vabalyte: kai mama nores persoditi savo lauramedi, paimkit ir padalinkit saknis su stiebeliais. Va, ir bus jums du lauramedziai.
Atsakyti
Gal kas Kaune atliekamą lauro augaliuką turi? Mielai mainyčiau į vazoną su sukulentų kompozicija (foto atsiųsti galiu paštu) 4u.gif Až susisiekim blush2.gif
Atsakyti
Jei kas ieškote lauro medelių Kaune, dabar akropolio maximoje parduoda, yra didesnių ir mažesnių, akcija dabar jiems smile.gif Vakar vieną nusipirkau, bandysiu ir aš auginti ax.gif
Atsakyti
nesusilaikiau ir vėl lauramedį įsitaisiau, jei jau beveik visas daržoves ir prieskonius savo valgau, tai kodėl lauro lapus pirkt biggrin.gif
toks keliašakis akis patraukė, šviesiai žaliom šviežių lapų viršūnėm, kad vėl prabudo meilė biggrin.gif Kažkada turėjau, bet numarinau, per atostogas mažam vazonėly palikus, išgaravo drėgmė ir nebeatsigavo, nors gali ir sausai pabūt.
literatūroj radau, kad juos su šakelėm džiovinimui pjauti, tai taip išeina, kad tos šakos kitąmet naujos atauga g.gif
Atsakyti
Atauga, bet ne žolė, tai didelis medis negreit užauga. Sriubai tinka senesni suaugę lapai, jaunų minkštų geriau neskinti, palikti kitiems metams.
Atsakyti
QUOTE(Daisoja @ 2015 04 17, 12:21)
Atauga, bet ne žolė, tai didelis medis negreit užauga. Sriubai tinka senesni suaugę lapai, jaunų minkštų geriau neskinti, palikti kitiems metams.


ar jis šakojasi iš nupjautos vietos, ar tiek pat atauga? derlius imamas pjaunant šakeles ir jas džiovinant, paskui tik lapai sausai laikomi - taip suprantu iš aprašymų
Atsakyti
Pjaunant šakas, per metus tiek pat neatauga, nebent gal didžiuliame vazone oranžerijoje ataugtų.
Jūsiškis vienas, jau turintis formą, ar sėjinukai? Jeigu jau medelis, tai rudenį, jei lapai bus kieti, kirpkite iki išsišakojimo. Jeigu yra senų šakų, tada ir dabar galima. Sako, kad jaunuose lapuose dar nėra pakankamai eterinių aliejų.
Jeigu vazone daug ,,rykštelių" (man atrodo tokius mačiau parduotuvėse), tada reiktų išskirstyti, genėti rudenį ar kitą pavasarį.
Atsakyti
QUOTE(Daisoja @ 2015 04 17, 12:53)
Pjaunant šakas, per metus tiek pat neatauga, nebent gal didžiuliame vazone oranžerijoje ataugtų.
Jūsiškis vienas, jau turintis formą, ar sėjinukai? Jeigu jau medelis, tai rudenį, jei lapai bus kieti, kirpkite iki išsišakojimo. Jeigu yra senų šakų, tada ir dabar galima. Sako, kad jaunuose lapuose dar nėra pakankamai eterinių aliejų.
Jeigu vazone daug ,,rykštelių" (man atrodo tokius mačiau parduotuvėse), tada reiktų išskirstyti, genėti rudenį ar kitą pavasarį.


mano išsišakojęs 3 šakų medelis, dabar apie 25 cm aukščio, žemai buvo pjautas, stimburys likęs ir tris ataugas išleidęs. tai ir kilo mintis, kad jei vėliau pjaut ir tas šakas, tai išsišakos labiau.
Atsakyti