Įkraunama...
Įkraunama...

Lauramedis

aš tai orchidėjas kartą nusipirkau nukainotas ir pilnas skydamarių,bet su labai gerom šaknimis,gaila man jų buvo wub.gif ,tai kuo puikiausiai išnaikinau su žalio muilo tirpalu,tiesiog pasidariau tirpalą ir su vatos tamponėliais ir pagaliukais viską kruopščiai nuploviau,jau pusė metu ir nieko nėra ,sveikos gyvos mano išgelbėtosios thumbup.gif ,nuo seno mama kovai su gėlių kenkėjais naudojo šitą muilą ir visada jis puikiai veikė ,kiek žinau - tai lyg kalio muilas,bet tikrai yra nekenksmingas gyvūnams augalams ir žmogui ir puikiai veikia ,jo yra pirkti žalioj stotelėj ir jo užtenka žiauriai ilgam,pabandykite,aš irgi turiu lauramedį ,bet jis man kažko neauga verysad.gif ,gal saulės per mažai ant šiaurinės palangės verysad.gif ,o gal žemė netinka,gal žinote kokioj žemėj reiktų sodinti?
Atsakyti
Dekui uz info, vaziuosiu pirkti to zalio muilo. O lauramedis ir mano sia vasara nustojo augti.
Atsakyti
QUOTE(AJIRA @ 2011 12 10, 00:38)
Dekui uz info, vaziuosiu pirkti to zalio muilo. O lauramedis ir mano sia vasara nustojo augti.


Senukuose jo irgi yra, ir su purškikliu jau gatavai augalams, ir kibiriukuose 4u.gif Iš kibiriukų aš ne tik augalams, ir skalbimui kartais panaudoju... Jis nekenksmingas
Papildyta:
QUOTE(zundyte @ 2011 12 09, 00:34)
gal saulės per mažai ant šiaurinės palangės verysad.gif ,o gal žemė netinka,gal žinote kokioj žemėj reiktų sodinti?


mano auga paprastoj gėlių žemėj, vasarą gerokai paaugo (tiesa, jis saulės kepinamas stovėjo lauke), tik buvo įsisukęs kirminas, apsimetęs šakele (įspūdinga maskuotė, niekaip neįžiūrėdavau jo, kol netyčia neužkliuvau doh.gif ) apgraužė lapų šiek tiek... smile.gif tikiuos, gal gražiu drugeliu pavirto paskui wub.gif
Atsakyti
Sveiki,
aš lauramedį, pirktą iš maximos auginu jau kažkur metus (gal jau ir daugiau, nes išbujojo iš visai mažyčio ir pavirto į nemenką krūmą). Pirkau aš jį tokį nedidelį krūmelį ir kažkaip tuo metu ir galvojau, kad jis toks ir turi būti ir kad tos ataugos yra neatskiriamos. Dabar pradėjau domėtis jo formavimu ir atradau, kad įmanoma išauginti medį su vienu kotu ir burbulu viršuje. Visai norėčiau tokį turėti, o ir mamai dovanų būtų labai gražu kada nors savo suformuotą padovanoti, be to ir ataugų užsakymų iš giminių jau esu gavusi nemažai. Paskaitinėjau ankstesnius postus, tai kaip supratau persodinant krūmą galima pabandyti atskirti tas šakeles? Mano krūmas jų šiuo metu turi kažkur 15-20. Viena itin aukšta. Tai vat būtų klausimas, jei pavyktų atskirti kokią vieną ataugėlę, kurią geriausia imti to burbulo formavimui? Pati didžiausia yra apie 40cm aukščio. Yra visai mažyčių iki 10cm, ir yra vidutinių 20-30cm. Iki šiol krūmo niekaip neformavau, nes jis ir taip gražus, be to visos šakos augo tik į viršų, bet prieš kokią savaitę viena iš jų išleido ilgą šoninį ūglį su lapeliais besiformuojančiais ant galo, tai gal ta atšaka jau pradės į šoną šakeles leisti.
Ir aišku tikriausiai jau buvo kur nors rašyta, kaip formuoti tokį medį, bet kol kas neradau ir kadangi aš nelabai ką nutuokiu apie augalus, galbūt kas žinot kokį nors literatūros šaltinį, kur žingsnis po žingsnio nupasakota, kada ir kokio ilgio šakeles karpyti ir t.t. (tinka ir anglų kalba) Bandydama daugmaž daryti bijau tik numarint medį savo.
Atsakyti
QUOTE(Partizanė @ 2011 12 09, 00:09)
negalvoju, kad pirktinis neapdorotas chemikalais. bet jo ir nevalgau.

indų ploviklis ir actara... na ir sulyginimas. acatara draudžiama naudoti net kambarinėms gėlėms (yra sąžinigų pardavėjų, kurie neleis jums pirkti, sužinoję, kad ruošiatės kambario gėlėms naudoti. nuo actaros bitutės miršta. na, nors indų ploviklio ir negeriam tiesiogiai, o prisivalgom jo netiesiogiai, vienok nuo jo negauname apsinuodijimo. o dirbant su actara (tik lauke) reikia dėvėt spec kostiumą ir kaukę. aišku, į tas saugumo instrukcijas mažai kas kreipiam dėmesio. bet patikėkit, jos ne šiaip sau.

pateisinu actara žinoma kai to reikia, bet tik jau ne valgomiems dalykams.


indų ploviklis neįsigeria į lėkštes, patariama gerai išskalauti ir išplauti,o į augalo labai kur kas kita nei mūsų lėkštės smile.gif
Papildyta:
QUOTE(zundyte @ 2011 12 09, 00:34)
aš tai orchidėjas kartą nusipirkau nukainotas ir pilnas skydamarių,bet su labai gerom šaknimis,gaila man jų buvo wub.gif ,tai kuo puikiausiai išnaikinau su žalio muilo tirpalu,tiesiog pasidariau tirpalą ir su vatos tamponėliais ir pagaliukais viską kruopščiai nuploviau,jau pusė metu ir nieko nėra ,sveikos gyvos  mano išgelbėtosios  thumbup.gif ,nuo seno mama kovai su gėlių kenkėjais naudojo šitą muilą ir visada jis puikiai veikė ,kiek žinau - tai lyg kalio muilas,bet tikrai yra nekenksmingas gyvūnams augalams ir žmogui ir puikiai veikia ,jo yra pirkti žalioj stotelėj ir jo užtenka žiauriai ilgam,pabandykite,aš irgi turiu lauramedį ,bet jis man kažko neauga verysad.gif  ,gal saulės per mažai ant šiaurinės palangės verysad.gif ,o gal žemė netinka,gal žinote kokioj žemėj reiktų sodinti?


na muilas koks skirtumas koks jis bebūtų ar žalias ar raudonas tik spalva skiriasi biggrin.gif jūs kažkada turbūt skaitėte orchidėjų priežiūros temoje, apie žaliajį muilą ir nesupratote iki galo;)
ten buvo kalbama apie tokius dalykus;)
http://www.emolus.lt...nsekticidas_1kg
čia irgi žaliasis muilas kam yra gabalėlis parašytas
http://www.sodininky...iu-geliu-ligos/
pasižiūrėkit info tikrai rasit kaip atrodo ir kur nusipirkti ir pan.
taigi ne spalvos čia esmė, o pavadinimas 4u.gif
http://www.tavosapna...alio-muilas.htm

paprastasis muilas, na padeda gal kažkiek, bet tie skydamarei tikrai bjaurūs, taigi sakau yra daugybė eko priemonių ir nereikia pamiršti, kad 1 kartą neužtenka, reikia pakartotinai apdoroti augala po 1 sav ar 2
Atsakyti
Sakykit ar daznai purskiate ir maudote savo lauramedi?
Atsakyti
QUOTE(AJIRA @ 2012 01 23, 15:34)
Sakykit ar daznai purskiate ir maudote savo lauramedi?

niekada nesu jo purskusi,vis tiek puikiai auga.auginu ji virtuveje ant palanges.kai gaminu sriubyte,nusiskinu pora lapeliu ir i puoda thumbup.gif.laistau karta i savaite
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gabunia: 15 vasario 2012 - 23:35
QUOTE(gabunia @ 2012 02 15, 23:34)
kai gaminu sriubyte,nusiskinu pora lapeliu ir i puoda thumbup.gif

o as maniau kad tik velu rudeni ir ziema galima lapelius skinti g.gif
Atsakyti
QUOTE(GabiSima @ 2012 02 20, 17:31)
o as maniau kad tik velu rudeni ir ziema galima lapelius skinti g.gif



O kodel cia sitaip?
Atsakyti
QUOTE(GabiSima @ 2012 02 20, 17:31)
o as maniau kad tik velu rudeni ir ziema galima lapelius skinti g.gif

nera skirtumo koks metu laikas,tiesiog skinami senesni lapeliai.taip formuojamas grazus krumelis smile.gif
Atsakyti
Reikes ir man saviski apskabyti, vis bijau i sriuba deti lapelius, nes maniau, gal kokie pripurksti chemikalu, bet jau geras pusmetis, kaip ji turiu, turbut visa chemija jau isgaravo. Vargsas mano lauramedis, kokiam indely nupirkau, tokiam ir auga, ai pakentes, arteja geliu persodinimo metas, tai neliks ir jis nuskriaustas lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kuzdaite @ 2012 02 25, 18:36)
Vargsas mano lauramedis, kokiam indely nupirkau, tokiam ir auga, ai pakentes, arteja geliu persodinimo metas, tai neliks ir jis nuskriaustas lotuliukas.gif


Pirkau lauramedį prieš gerą mėnesį ir iškart persodinau į gerokai didesnį vazoną. Žinokit, džiaugiasi jis persodinimu ir atsidėkoja leisdamas naujus lapelius, tai manau, kad neverta kankinti augalo, galite persodinti ir dabar, nes šaknų tai ojojoi kiek daug, tame vazonėlyje žemės beveik nerasta, vien šaknys buvo kai ištraukiau.
Atsakyti